Epizody(3)

Třídílná minisérie o vášni, pomstě, odvaze, obětování, zločinech a obviněních byla natočena na základě skutečného příběhu dvou rodin, jejichž legendární spor, který trval téměř tři desítky let, málem vedl k rozpoutání války mezi Kentucky a Západní Virginií.
Příběh začíná v roce 1863 během americké občanské války. Anse Hatfield (Kevin Costner) a Randall McCoy (Bill Paxton) se vracejí domů z fronty ke svým rodinám. Hatfield do Západní Virginie a McCoy nedaleko od něj, za hranice Kentucky. Mezi rodinami začíná narůstat napětí, neporozumění a zlost, které nakonec vedou mezi oběma klany k válce. (-OverLord-)

Slavníkovec

Dlouho jsem čekal na podobný "film/seriál". Nejen, že jsem nemohl po celých 285 minut odtrhnout od obrazovky, ale dokonce jsem lehce pohádal s přítelkyní, abych jej mohl vkuse dokoukat (i když toho teď upřímně lituji). Tento počin by se mohl zdát jako geniální pokus o zasazení příběhu montekovsko-capuletovského střihu do easternového prostředí plného šedi, prachu, tlejících kostí obětí občanské války, alkoholu, sexu, státní/občanské hrdosti a v neposlední řadě střelného prachu. Vše klapalo, dokud jsem nezjistil, že tento námět věrně sleduje skutečné osudy dvou rodin, které rozdělila válka. Co následovalo? Dlouhé hodiny dalšího čtení na internetu, abych se dozvěděl víc a víc. Nezbývá mi jako divákovi hlasitě tleskat a skandovat. Pač Hatfields & McCoys jsou dle mě jedním z nejlepších westernových (v tomto případě eastern) počinů všech dob. Mně samotného film/seriál naplnil úžasem, strachem, myšlenkami/úvahami a především pocitem mám pekelné štěstí, že jsem se nenarodil v Kentucky nebo Západní Virginii a v 25 neschytám po malé urážce kulku do hlavy. ()

Sabrewulf

Když jsem hned ze začátku viděl to obsazení, vizuál, režii, no prostě všechno, co dobře fungovalo, čekal jsem příjemný western (popisek jsem nikdy nečetl, takže jsem nevěděl o čem to je). Po prvním díle už mi bylo jasné, že půjde o střet dvou znepřátelených rodin. Po dvou dílech už jsem věděl, že to jde do háje. Já bych totiž čekal, že když je na jedné straně sympaťák Costner a na druhé sympaťák Paxton, že se prostě najde jedna strana, která bude víc v právu, bude rozumnější a tím pádem jí logicky budu fandit. Omyl. Obě strany jsou plné neuvěřitelných dementů a celý obsah minisérie spočívá v dětském přetahování se - ty jsi mi rozšlápl bábovičku, já ti rozkopu angličáky. Tak to jde pořád dokola, stupňuje se to a pak už není nouze o časté facepalmy. Poslední díl jsem asi 20 minut před koncem vypnul, vůbec mě nezajímalo, jak to dopadne (doufám, že se ti magoři pozabíjeli do jednoho navzájem). P.S. Ten mladík se slepým okem byl naprosto nechutný, v té době snad už existovalo zrcadlo a pásky přes oko, ne? ()

Johnnas

Dobře zpracované téma z "divokého východu". Takových westernových snímků je jak šafránu. Celkem realistické zpracování se mi moc líbilo. Sice bych tam pár výhrad našel, ale přesto musím dát 90%, takže 5. ()

Sonnik

Westernová mňamka z dílny History Channelu! Má to skvěle vykreslenou oldschoolovou atmosféru, kvantum mrtvých lidí a věrně to kopíruje historické události z přelomu století. Škoda jen, že Anse Costner tady dává Paxtonovi Randallovi herecky na prdel a rodina Hatfieldů je výraznější. I přes skvělého Costnera má tahle minisérie větší hereckou hvězdu a tou je pro mě Andrew Howard a jeho "Bad" Frank Phillips. V rámci žánru nejlepší cowboy, jakého jsem kdy viděl. "Bad Frank could kill Hatfields like no one else!" ()

Qitek

Vynikající záležitost! To bezesporu a hned na úvod. Vyvarujte se ovšem všem těm řečem, které obestírají tuto parádní záležitost! Není to totiž tak špinavé, hnusné a ani Kevča nepodává bůh ví jak strhující a nadlidský výkon! To co tu předvádí je výborný herecký projev, který by měl zvládnout každý dobrý herec. Mám Kevčana rád, jen pro mě prostě nikdy nebyl herec "titánských" rozměrů a zvěsti, že tu podává ultimátní výkon? Ano. Hraje dobře. Tečka. Jde tu rozhodně i o nejlepší western za poslední léta. A to ještě ke všemu televizní! Ale s tou špínou a hnusem kolem... Viděl tu někdo kdo hlásá o humusu a prachu PROPOSITION? Kdyby ano, ani by se tu nezmínil... Jinak Hatfields & McCoys výborně! ()

rudeboy

Prvá časť vás slušne navnadí na ešte lepšie dve pokračovania. Poetika drsnosti a bezútešnosti doprevádzaná skvelými hereckými výkonmi. ()

PetrVabruscak

Western jako by povstal z prachu a je špinavější, než kdykoliv před tím. Hups, ono je to podle skutečných událostí, které minisérie, dle načtených řádek na wikipedii, docela věrně kopíruje. To, že jsem dal všechny 3 části v jediný den, akorát svědčí o tom, že to nemá žádná hluchá místa a neustále napjatě čekáme, kdo co vyvede za lumpárnu. Nemam rád, když sousedi začnou vrtat do panelů. ()

elanius

Po dlhšej dobe zase niečo z neokukanej doby, rozhodne kvalitne natočené len je škoda, že sa ešte trošku viac nepopracovalo na iných dejových linkách ako len striedajúce sa vraždy na jednej či druhej strane. Oplatí sa vidieť fanúšikom Costnera a Paxtona, toto im sedí dokonale. (7/10) ()

sskrblik

Takhle funguje zákon akce a reakce v chlapském podáním. "Co uděláš ty mě, oplatím já tobě několikrát tolik, aby sis zapamatoval, že to vícekrát dělat nemáš". Teď koho si vybrat, Hatfieldy nebo McCoyie? Nelze určit, protože seriál je postaven přesně tak, aby jste nevěděli, kdo je ten dobrý a kdo je ten špatný. Jsou to všichni a ikdyž se může v jednu chvíli zdát, že horší je násilnost první z rodin, vzápětí to přebije čin rodiny druhé. Spoustu dobrých herců pohromadě vytváří unikatní seriálový příběh. Doslova jedním dechem zkouknutelné a to i přes svou délku 4,5 hodin. Naštěstí se rychle vytrácí romantika v prvním díle a spor se už od druhé epizody dost vyostřuje. Závěrečný díl potěšil svým nečekaným rozuzlením. Konečně pořádnej western bez jakýchkoliv servítek! ()

Nyck

1. díl 80%, 2. díl 75% a 3. díl 85% Je to výborný miniseriál, akorát časem zjistíte, že nepřináší nic nového a všechno se opakuje ve stylu "on zabil našeho, my sejmeme jejich". ()

brando

I když se počítám mezi vyznavače westernu, a i přes velmi slušné recenze, které seriál sklízí, tak první díl mě teda nijak nenadchl. Slušně zrežírováno, avšak mínusem jsou dle mého charaktery. Budiž Costnerovi ke cti, že se po celou kariéru snaží western držet při životě a, tak jako v minulosti, ani tady to není úplný průšvih. A třeba mě zbývající dvě epizody ještě přesvědčí. ()

Unnamed

Vypadalo to často spíše jako inscenovaný dokument, nelíbily se mi přechody mezi scénami a jediná větší bitva byla hodně slabá... i přes toto všechno se mi minisérie moc líbila, Costner byl skvělý a i námět dle skutečných událostí byl povedený - eskalace celého konfliktu stála vážně za to. 4* ()

Pump

Strašně hloupý seriál se skvělým Kevinem Costnerem, Billem Paxtonem a dalšími skvělými herci. Věřím tomu, že doba ve které se seriál odehrává byla opravdu taková hloupoučká a jednoduchá, věřím tomu. Nevěřím však, že spletité a komplikované vztahy a nenávist mezi těmito dvěma rodinami byla takto jednoduchá. Můj názor je, že se tvůrcům nepodařilo zachytit ani trochu historické identity aktérů a skutečnou podstatu, které scény jen naznačují. Takový hnusný poválečný divoký západ v podání vidláků a rádoby nedotknutelných. Myslím si, že taková doba se spolu s negativními změnami ve společnosti, může klidně vrátit v daleko širším měřítku a pokud se tak stane, bude legendární konflikt Hatfields & McCoys jen slabým čajovým odvarem. Seriál podle mě nestojí za čas, který vám shlédnutí zabere. ()

zdenny

Třídílný film z období po americké občanské válce nám přináší nenávist dvou rodin, která je krvavě obrovská. Jde o skoro shakespearovské drama, ve kterém všichni ztrácí a nikdo nevítězí. Tento film nás dokáže skvěle vtáhnout do atmosféry a zákonitostí té doby. Kevin Costner, dovolím si říct, ve své klasické roli. ()

Mishqo

85-90% ... Výborná epopeja o osudoch dvoch na krv znepriatelených rodín. Nemám v podstate nič také markantné čo vytknúť. Po hereckej aj scenáristickej stránke dobré. Príbeh tiež mal čím zaujať. Aj po výpravnej či zvukovej stránke výborné. Aj nejakí tí sexi herci sa tam objavili :D ()

Eleanor05

Bylo to dobré, dokázalo to zaujmout, ale chybělo tomu vypiplanější filmové zpracování. Něco hezčího, epičtějšího. Slušel by tomu "look" jako mělo Cold Mountain, více poetické a méně televizní zpracování. Pár lidí neumělo moc hrát, ale u hlavních rolí bych výhrady neměla. Co se týká děje, je až neuvěřitelné, kam byli Hatfieldové a McCoyové schopni zajít a kolik lidí zabít jen proto, aby ani jeden nemusel ustoupit. ()

J-o-k-e-r

Westernových seriálů není mnoho, ale pokud minimálně jeden stojí za vidění - pak je to tento! 4,5 hodiny trvající epos z Divokého západu vykresluje letitý boj mezi dvěma rodinami gradující takmer v občanskou válku. Skvělé zobrazení doby (přelom 19. a 20. století) , strhující děj - intriky, vraždy, pomsty, vyloženě žádné kladné ani záporné postavy. Herecké hvězdy (Costner, Paxton) excelují. 5* jen to hvízdlo! ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Costner pašuje drogy pro del Tora

Costner pašuje drogy pro del Tora

17.07.2013

Kevin zažívá moc pěkný comeback. Sbíral ceny za western Hatfields & McCoys, obstarával emoce v Muži z oceli, vytrénuje Jacka Ryana a bude za akčního hrdinu v Bessonem produkovaném a McG-m… (více)

Costner jde do akce s Bessonem

Costner jde do akce s Bessonem

05.10.2012

Kevin Costner nepochybně zažívá velký comeback. Za Hatfields & McCoys právem získal Emmy v kategorii nejlepší herec v televizním filmu / minisérii, uvidíme ho v otcovsko-mentorských rolích v Muži… (více)

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

03.07.2012

Máme tu herecké posily pro Hru o trůny 3 a nový historicko-dobrodružný seriál od History Vikings. Začněme se Seveřany. History, které se věnuje hlavně dokumentům, se rozšouplo i s hranými věcmi –… (více)