Báječný hotel Marigold

• Slovensko Báječný hotel Marigold (více)

Evelynin muž zemřel poměrně nedávno na infarkt. Evelyn mluví se synem o tom, že je nutné prodat dům a splatit otcovy dluhy, nechce k synovi na dožití. Graham nesnáší večírky a je pozván na rozlučkovou party za zesnulého soudce. Graham z večírku odejde s tím, že přišel jeho den. Douglas a Jean kupují nový dům, při tom se pohádají. Norman má rande naslepo s Judith. Ona lhala o svém věku, on také – jemu je ale hodně přes šedesát, zatímco jí zhruba čtyřicet. Madge se pohádá se synem a odjíždí – hledá muže a neustálé hlídání vnoučat jí v tom brání. Muriel se v nemocnici odmítá nechat ošetřit od černošského lékaře. Sestra jí přivede lékaře indické národnosti. Muriel potřebuje novou kyčel. Lékař jí nabídne možnost operace v Indii v rámci pilotního programu péče – v Anglii by musela na operaci čekat i déle než půl roku. Muriel je naštvaná, že musí do Indie, nemá ráda Indy ani jiné menšiny. A tihle všichni odlétají do Indie. Po cestě se seznámí. Návazný let do Djaipuru je ale zrušen, tak hledají na letišti autobus a chtějí se dostat na místo určení sami. Po příjezdu do hotelu Marigold nic nevypadá tak jako na letáku. Hotel je, mírně řečeno, lehce zanedbaný. V některých pokojích jsou dokonce ptáci, chybí dveře, telefony nefungují. Majitel je ale na hotel nicméně patřičně pyšný. Zvláštní pobyt pro tuto poněkud nesourodou společnost začíná... (TV Prima)

VerenaLord

Herecky velice povedené, příběh jemný, příjemný s vtipnými situacemi i dialogy. Děj ubíhá poměrně rychle, u ničeho se tedy nestačíte divit. Jediné, co stále neumím ocenit je ,,herec-neherec" Dev Patel, ale pokud můžu srovnávat, je vidět velký pokrok od dob Milionáře. ()

GlamourCat

Přesně jsem věděla co to bude, film o starých je přesně vždycky takový. Cynické vtipy o tom, jak se někdo těší/netěší na smrt. Jen tady bylo pár vtipů docela milých a povedených. Na někoho to mohlo působit dobře, pro mě na hranici odpadu nejen pro předpovídatelnost, ale ještě pro určitou dávku nevkusu a kýče. Herci jsou úžasní, jen by si zasloužili něco alespoň o maličko hlubokomyslnějšího. ()

Plechpetr

Někdo zde napsal, že Meggie Smith se dorole nehodila. Nevím. Za mě teda hodila. ... U filmu jsme se bavil. Hvězdy filmového plátna starších ročníků mám také rád. jen mě to přišlo možná až trochu moc naivní. ()

tranquill

Příjemná a citlivá komedie, nepřináší sice nic nového, ale zasazení do hinduistického prostředí a konfrontace jejich a západních zvyklostí a názorů se vydařila. Nemalou měrou k tomu jistě přispěli i všichni "postarší" herci. ()

Hpatrik

Nádherně obsazené, dějově stejně jako ve dvojce trošku chudší, a stejně krásně nabité tou úžasnou indickou atmosférou. Paradoxně se mi druhý film líbil víc, možná proto, že jsem ho viděl jako první nebo snad proto, že tam té indické omáčky bylo o něco víc. PS: Maggie Smith Rules! ()

Oonika

Dneska jsem šla do kina naslepo :) a jaké mě čekalo milé překvapení, když se na obrazovce objevila stará známá McGonagallová a spol :) Příjemný film, nádherné prostředí Indie, spousta dobrého humoru a sem tam i nějaká ta hlubší myšlenka... Nebýt toho klišé ke konci, bylo by to za plných 5 možná :) Jak je možné, že v cizině se natočí dobrý film plný důchodců a u nás jdou do kina Vrásky z láska a podobné slátaniny? Nechápu... ()

Skautka

Na tenhle film jsem se zaměřila hlavně kvůli Dev Patelovi, který mě v Milionářovi z chatrče neobyčejně zaujal. Prostředí z Indie, ikdyž v trošku zaprášeném leč roztomilém hotelu, je opravdu kouzelné. Já se v tu chvíli opravdu chtěla stát důchodcem abych tam mohla letět taky :D. Jak jinak sjednotit starší celebrity než obsadit je do "seniorského" filmu. ()

E lan

Výborné, ač nijak vyjímečné. Přesto má člověk z filmu krásný pocit a tak nějak se méně bojí toho co přijde za nějakou tu řádku let. Herecké výkony Dench, Nighy a dalších jsou příkladné, humoru je sice po skrovnu, ale když ta humorná chvilku přijde, tak se člověk velmi dobře baví. Ani v ostatních chvílích ale není o zábavu postaráno, jen je o poznání vážnější a také hlubší. ()

Franc1s

Banda staříků se rozhodne nechat Ameriku Amerikou,vykašlat se na domovy duchodcu a odjedou si na stary kolena do Indie. Každý s jiným duvodem za jiným učelem a užívají si po svém. Jedou do bezva super extra hotelu, který ale nevypadá jak by měl... Do toho nějaká láska, rozchod, zdraví, práce, atd... Ale vše nakonec dobře skončí. Klidné a humorné drama, kde excelují herci. Těším se na druhej díl. A až budu v duchodu, tak si tohle pustím znovu a rád! 7/10 ()

Chip89

Není to špatný film, ale díky docela vysokému hodnocení jsem čekala lepší romantiku. Neříkám, že jsem se vysloveně nudila. To ne, ale ani jsem se nijak nebyvila, myslím,že jsem viděla i lepší filmy. Tohle si dvakrát za sebou pouštět určitě nemusím. ()

bono22vox

Zkratkovitost a polopatičnost šesti dějových linií, které musí zaplácnout dvě hodiny, ale nesmějí se stát nepřehlednými a ještě se mají nakonec protnout, dělají z Marigoldu přinejlepším změť scének na téma ,,jaké je to v Indii divné". Značnou část jednání postav totiž nejde pochopit, pokud o nich uvažujeme jako o ,,lidech". Filmu ale zásadně pomáhá obsazení, které Maddena nezachraňuje poprvé. Charisma Denchové a Nighyho utáhne leccos a opět platí, že chytří herci opanují své hloupé postavy, aby nám dovolili na jejich zkratkovitost a omezenost zapomenout. Maggie Smith je přece neskutečně roztomilá! 55% ()

007.

Dev Patel má ale štěstí. Nejdřív si zahraje s kočkou Freidou Pinto v Milionáři, se kterou se myslím i zasnoubil a tady hraje s další kočkou Tenau Desae. Jinak pohodový film z mé oblíbené Indie se skvělou místní hudnou v podání Thomase Newmana. který mě opět nezklamal. Jel bych tam hned. 80% ()

sanikope

Na začiatku som mal obavy či s toho briti nespravia čosi v štýle prihlúpleho Benidormu. V momente keď pristáli v Indii zo mňa obavy spadli a nechal som sa unášať dejom ... Dev Patel na rozdiel od Slumdog v Marigolde pre mňa určite naj.... akými všelijakými spôsobmi dokáže vo filme zveličovať MOST je základom jeho slovnika. Je takmer nemožné najsť vo filme vetu kde by nepreMOSToval. Dokoca použije i to najtradičnejšie motto bez ktorého by nefungoval žiadny bollywood---- in the end everything will be alright and if it is not it is not yet the end... a tak aj je- happily ever after... ()

Eventyrer

Tento film vo mne vždy vyvolá chuť žiť naplno. Svojský vtip a stále skvelá Maggie Smith v roly, ktorá jej dokonale sedí. Vo filme vidíme rôzne osudy a charaktery, ktoré sú vykreslené skutočne, napriek faktu, že by sa na čosi také vo vysokom veku dal len veľmi odvážny (ak chcete hlúpy) človek a nieto ešte taká veľká skupina. ()

bearmeedek

V duchu se usmívám záporným recenzím a nevadí mi to. Jsem rád, že film byl natočen i pro mě. Komedie - drama vystihuje žánr filmu, ovšem humor je zde anglický, suchý. Ne každému to přijde vtipné, aneb jak slýchám: "To je ten tvůj blbej humor, kterému nikdo nerozumí!" Je to sice film o starých lidech a to nikomu elán nedodá, ale když vyvezete z Anglie partu mírně zoufalých důchodců do rádoby luxusního zboru Marigold v Indii, může vás čekat pohodově příjemná dvouhodinovka, při které vypínáte mozek. Mozaika prolínajících se mini příběhů v podání zasloužilé elity anglického plátna. Co na tom, že zde spousta klišé a závěr by jste lépe nevymysleli? Po shlédnutí filmu vás možná napadne velmi vzdálené přirovnání k filmu Láska nebeská - po dvaceti letech - v geronto hávu. Zasloužených (minimálně) 70%. ()

Jonatána

Za mě krásný film s úžasnými herci. Dame Judi Dench je opravdu dáma, Bill Nighy je můj oblíbenec, Maggie Smith nemá chybu a ostatní taky. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson