Bahno z Mississippi

Dobrodružné drama vypráví příběh dvou 14letých chlapců Ellise a Neckbonea, kteří na ostrově uprostřed řeky Mississippi objeví muže jménem Mud. Ten jim prozradí, že v Texasu zabil muže a pronásledují ho pomstychtiví nájemní vrazi. Na ostrově se má setkat se svou životní láskou Juniper, se kterou plánuje ujít. Pochybující, ale i fascinováni Ellis s Neckboneom mu přislíbí pomoc. Netrvá však dlouho a Mudovy představy se stanou skutečností. Chlapci v malém městě objeví nejen krásné děvče, ale i hordu zabijáků. (Bontonfilm)

Killda

Nemám páru proč, ale tenhle film mě opravdu zaujal! Příběh není kdovíjak excelentní, ale o to víc musím ocenit kvality scénáře. Vynikající herecké počiny včetně klučičích hlavních hrdinů. Jediným kazem na tomhle úchvatném snímku je trošku přehrocený konec, ale jinak není co vytknout. Prostě jsem se bavil, příběh mne zaujal a na chvíli jsem se skutečně stal čtrnáctiletým americkým kowboyem, co se vypořádává se svou první láskou a dobrodružstvím velkého rázu. ()

MI-380

Klučičí dobrodružství jako podle Kinga, navíc teenagerovská začínající chuť na holky se vší tou krásnou rytířskou naivitou, která je díky emancipaci čím dál tím vzácnější: 80% (1252 hodnotících přede mnou je na průměru 74%). ()

zigíš

mistrovská lekce formalismu z prostředí amerického jihu po druhé (těsně za true detective) napínavý, dobrodružný, dojemný film o dospívání, přátelství, otcech a synech ..100% ()

dafidsch

Novodobý Huckleberry Finn so všetkým dobrodružstvom, ktoré život pri rieke a mnoho voľného času môže priniesť. Kamarátstvo, ochota je highlight tohto filmu aj so skvelým Matthewom McConaughym. Dobrých 80% s istotou pre mňa. ()

vitekpe

Nebylo by spravedlive udelit mene nez 4 hvezdy, nicmene trosku kratsi stopaz by neuskodila. Jinak je to film natoceny moc pekne, s celkem uveritelnym dejem a postavami, oba kluci jsou perfektni, a zaver je taky fajn. Urcite lze doporucit minimalne pro jedno zhlednuti. ()

netahlo

Nemohu jinak nez udelit plny pocet. Krasny pribeh, skvela rezie a vynikajici herecke vykony. Hlavne Tye Sheridan ma velky talent. K tomu vsemu moje oblibena krajina jizanskeho venkova. Skvely filmovy zazitek, Jeff Nichols umi! ()

LadyVader

Ok, už dlouho mě žádnej film s hlavníma dětskýma aktérama tak neoslovil. Škoda že dnešním skutečným čtrnáctiletým klukům chybí taková vyspělost a vesměs to jsou jen fracci. A jak moc nemusím McConaugheyho, tak tady byl fakt skvělej. A i přes docela dost dobrodružnej děj ve filmu.. Taková dovolená na houseboatu je velmi hezká představa :). ()

Maynard.

Ty jo, ta Mississippi je ale vobrovská řeka. To není jako ty naše český říčky. Tak to je poznatek číslo jedna :o). A jedem na další... Zjistil sem, že čím dál tím víc můžu McConaughey, páč to je týpek, kterej umí zahrát naprosto všecko a dokáže se (stejně jako třeba Bale) uplně převtělit do svojí postavy. Tady mu dopomáhali dva teenegery, kteří mu pomáhali s jeho plánem opravit ztroskotanou loď a zdrhnout. Většinu filmu teda o přátelstvím a o hezký přírodě. No a ke konci se do toho pustili i mafijáni, takže si tady každej může najít svoje. Sice sem u toho cca o půl noci usnul, ale pak sem se vzbudil, přetočil zpět a jel sem dál, takže mě to dost ba. No, ale pak sem měl prej ve dvě ráno lehčí stihomam, kterým sem probudil a vyděsil svou polovičku, což teda dávám za vinu právě těm mafiánům :o)). ()

sedm.1

Jeff Nichols, Matthew McConaughey a Tye Sheridan. Tři jména, která pro mě vždy znamenají záruku skutečně kvalitního filmového zážitku a ani tentokrát ani jeden z nich nezklamal. Jeff Nichols je totiž vážně osobitý filmový tvůrce, který spíš než masové publikum dokáže oslovit to více vnímavější, emotivnější, toužící po silném příběhu a výrazných postavách a přesně to nabízí v Mud. Na první pohled by se zde každopádně mohlo zdát, že se primárně jedná o takové rozverné chlapecké dobrodružství v období dospívání a prvních lásek a tužeb, ovšem já si nemyslím, že to je úplně až tak pravda, jelikož daleko podstatnější je zde zobrazení kontrastu právě mezi dvěma chlapci a tápající mužem, zatíženým vážným trestným činem a stojícím nad důležitým životním rozhodnutím, a v tomto ohledu musím konstatovat, že mě to bavilo moc. Celé to má totiž velmi zajímavý a nepředvídatelný vývoj, perfektně zde ale fungují i emoce, vyskytuje se tu i spousta vážně silných momentů, jemně akční závěr pak též vůbec nic nekazí a prostě ten příběh dokáže prakticky ve všech ohledech vážně zaujmout a bavit. Jinak jak už jsme zmiňoval, přesvědčivé a výrazné výkony všech přítomných herců to pak celé posouvají ještě minimálně o další level výš, no a velkou chybou by bylo opomenout i strhující prostředí, úžasně propojené s parádní atmosférou. Zkrátka Mud je skutečně výborným snímkem, fungující opravdu ve všech ohledech, jen tedy s dodatkem, že se jedná spíše o klubový snímek než o biják vhodný do velkých kinosálů. ()

Mistickzz

Prekvapivo nudný film. Čo na tom, že má pekný vizuál a skvelý soundtrack, keď svojím obsahom nemá čo ponúknuť. Fakt to chcelo ešte trochu prestrihať, možno keby to bolo o pol hodinu kratšie, tak by sledovanie nebolo také úmorné. ()

Lukoboss

Neskutečně dlouhej film o lásce, resp. o nešťastné lásce z pohledu 14 letýho velice naivního chlapce. On kolem sebe vidí jenom samý zklamání a nedokáže se s tím tak úplně smířit - vidí to totiž všude - holka, která se mu líbí, o něj nemá zájem, jeho rodičům to taky zrovna 2x neklape a ani novej kamarád Mud na tom není se svou vyvolenou nejlíp. No a hlavní hrdina tam mezi nima přes 2 hodiny poletuje a snaží se všechno možný vyřešit, občas i pěstma, za cenu, že dostane taky pecku. Kdyby to mělo tak o 30 minut míň, nemuselo by to být takový bolavý, nicméně pozdě bycha honiti. P.S.: Přiznám se, že už mě ke konci hl. hrdina Ellis tím svým poučováním, moralizování a stěžováním si začal trochu lézt na nervy. ()

DavidS.

Vidlákov, Mississipi, jižanský akcent, odvážní dorostenečtí ogaři a příběh vytažený spolu s leklou rybou...Nichols stejně jako v Take Shelter umí prodat atmosféru krajiny, ale to je tady asi tak vše... ()

Seti

Syrový střet dětských představ s realitou skutečného světa odehrávající se v prostředí amerického jižanského venkova. Příběh zvláštního přátelství dvou 14-ti letých kluků s uprchlíkem se odvíjí velmi pozvolna a ještě v polovině filmu divák stále netuší, jakým směrem se bude ubírat. Musím se ale přiznat, že závěrečné vyvrcholení zůstává po celý film vystavovanému příběhu trochu dlužno. Po herecké stránce je však Mud parádní a to jak v podobě Matthew McConaugheye, tak především ústřední dětské dvojice. Mud se tak řadí mezi další povedená indie dramata z amerického venkova. ()

666Carnage

Velmi osobité drama, které fakt naprosto jednoduše vtáhne do děje. Vynikajcí love story zabijáka jenž čeká na svojí lásku a přitom po něm jdou nájemní vrazi. Dva 14letý kluci jenž najdou v Mudovi přítele mudrce a možná trochu i otce. Dobré herecké vykony obou dorostenců a hlavně Matthewa McConaugheyho. Výborná přestřelka na konci. 85% ()

klukluka

Macho film o správnejch chlapech a proradnejch mickách. Jelikož jsem chlap, tak líbilo. Moc! :) Přestřelka přestřelená, ale v té době už jsem měl o hodnocení jasno. Konec přitom líbivej, jak se sluší na každej americkej biják, kterej si na sebe potřebuje vydělat. Pravda, je to trochu slabších 5, ale je to 5. ()

Luciášek

Naprosto souhlasím s J*A*S*M, mohu dodat jen tolik,že tenhle kousek je takovou něžnou perličkou v lastuře nalezené v bahně dnešní filmové tvorby. ()

Hanys_

Nichols už dokázal zaujmout ve své prvotině Take Shelter, ale teprve s Mudem jsem ho pořádně docenil. Takovýhle dobrodružných příběhů vyprávěných dětskýma očima totiž ročně moc nevzniká (natož tak kvalitních - zdravím Super 8). Herecky překvapivě nejvíc září dětský Tye Sheridan, ale i takový McConaughey si to (jako už pár let) opět neskutečně dává - jsem rád, že na "stará" kolena začal mít čuch na samé zajímavé projekty. 8.5/10 ()

MareT.

Jeden z tech dlouhych, nic nedejicich filmu,kde se clovek musi ponorit do pribehu,aby si to vychutnal. Asi jsem to nezvladl a tak davam prumer za dobrou myslenku. ()

vorenus

Začátek strašně zdlouhavý!!!A trestuhodně nevyužitý potencionál kvalitních herců, jako je M.M. a R.W.I když oba dva zahráli na výbornou, tak slabší příběh prostě do nadprůměru nevytáhli. ()

Tiché místo se dočká spin-offu

Tiché místo se dočká spin-offu