Bahno z Mississippi

Mud

(festivalový název)

Dobrodružný / Drama

USA, 2012, 124 min

"Ako sa ten čln dostal na strom? M. McConaughey si už v poslednej dobe vyberá spoľahlivo pozerateľné a kvalitné filmy. O jeho hereckých kvalitách už hádam nepochybuje nikto. Príbeh je pomerne jednoduchý, ale chytľavý. Dvojica chlapcov zahrala presvedčivo, čo je v podobných filmoch dosť dôležité. Tajomná postava S. Sheparda mohla dostať pár minút naviac, ale ok. Prvý výstrel v závere, ktorý zaznel ma doslova vyhodil zo sedačky, nečakal som to. Najviac na mňa zapôsobila scéna záchrany chlapca, ktorého uštipol had a potom nenápadné zamávanie McConaugheyho k R. Witherspoon. Krátke, ale plné emócií. Veľmi mi to pripomenulo scénu z filmu Heat, kde Val Kilmer zamáva A. Judd. Tam to bolo rovnako silné. Mne tento film o priateľstve a nenaplnenej láske sadol. 80%.(7.7.2015)

Velmi příjemné překvapení! Nic jsem si o Mudovi nečetl, koukal jsem pouze na zdejší hodnocení, nikoliv komentáře, takže jsem se do filmu pouštěl bez nějakých předsudků a o to více jsem byl potěšen a překvapen. Příběh je napínavý, ale zejména takový lidský, věnuje se charakterům postav a otázce přátelství, využívání, zrady, dobra a zločinu. Matthew McConaughey je zde velmi sympatický a role mu naprosto dokonale sedla. Sečteno a podtrženo, nemám výtek k tomuto snímku a dávám plný počet.(29.8.2013)

Inteligentní a nesmírně uvědomělý film o lidech, kteří myslí víc na ostatní než na sebe. Že to zdejší buranská klika absolutně nedává, je toho jen důkazem. Dokonalý film, po Take Shelter další vynikající kousek. Potlesk pro Jeffa Nicholse, Matthewa McConaugheyho a především pro výborné dětské herce.(6.8.2013)

Po parádnom Take Shelter boli očakávanania od Nicholsa vyššie, čo je vždy zradné, Mud ich (ako to už býva) nie úplne naplnil. Má devízu v dobrých hercoch, ktorý mi však prišli nevyužitý (napr. Reese, Shannon). Postavy sú poväčšinou ploché, šablónovité, akoby povrchné a dialógy v niektorých miestach priam kričia účelnosťou. Mud nie je zlý film, ale nevyvoláva tie emócie, ktoré by asi mal (u mňa). Film, ktorý na papieri určite vyzeral "silno" a skvele, niekde sa stala chyba...(19.12.2014)

Mud je zvláštní film. Odehrává se v odlehlém městě, kde bydlí tak 100 lidí a celkově to působí tak nějak z venkova a odlehčeně. Matthew McConaughey je velice sympatický chlapík a roli žebráka Muda, pardon, tuláka, ztvárnil s grácií sobě vlastní. Hlavní postavy ale tvoří dva třináctiletí chlapci, kteří z pochybného důvodu pomáhají Mudovi dostat se z nedobrovolného exilu. Ačkoli je to natočené velice dobře, tak jsem se přesto nedokázal ubránit pocitu, že tomu malinko něco chybí...70%(5.1.2014)

• - Ostrov, na kterém přebývá Mud (Matthew McConaughey), se nachází kousek od města Eudora v Arkansasu. (HellFire)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho celé natáčanie prebiehalo v americkom štáte Arkansas. (MikaelSVK)

• - Natáčelo se celkem osm týdnů. (HellFire)