poster

Bahno z Mississippi

 • USA

  Mud

 • slovenský

  Mud

  (festivalový název)

Dobrodružný / Drama

USA, 2012, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mat.ilda
  **

  To, že vás nudná kravina na konečných dvacet minut donutí zpozornit, neznamená, že nezůstane nudnou kravinou... Už i poster je podezřelý jak leták na zboží s osmdesátiprocentní slevou a Matthew McConaughey působí jako dezorientovaný finalista "Muže roku", unesený na pustý ostrov přímo z promenády v plavkách (ne, že bych mu dala hlas). Ani vlastně netuším, jaký byl leitmotiv - jestli láska, tak leda v pokroucené podobě, pokud dobrodružství - pak v chladném provedení, bez jakékoli dychtivosti a vzrušení, ze kterého hoří tváře, což snad díky zabýčenému výrazu mladého Ellise nebylo ani proveditelné... nu a závěrečná přestřelka mě už zanechala taky zabýčenou.(6.1.2014)

 • J*A*S*M
  *****

  Inteligentní a nesmírně uvědomělý film o lidech, kteří myslí víc na ostatní než na sebe. Že to zdejší buranská klika absolutně nedává, je toho jen důkazem. Dokonalý film, po Take Shelter další vynikající kousek. Potlesk pro Jeffa Nicholse, Matthewa McConaugheyho a především pro výborné dětské herce.(6.8.2013)

 • StarsFan
  ****

  Vizuálně úchvatný a nesmírně inteligentní film, který si zaslouží mnohem větší pozornost, než jaké se mu, snad kvůli uvedení mimo Oscarovou sezónu, dostává. Dokázala bych najít sto důvodů, proč má smysl Mud vidět, ale omezím se na pouhé dva: Tye Sheridan mi svou přirozeností připomněl Rivera Phoenixe v Stand By Me, zatímco Jeff Nichols mi dokázal, že má potenciál stát se jedním z nejlepších amerických scénáristů / režisérů své generace.(11.5.2013)

 • sochoking
  ****

  Drahí priatelia, poviem vám, že niečo podobné sme tu už mali, ale mne to vôbec nevadí.(26.7.2013)

 • Xmilden
  ***

  McConaughey nám v posledních pár letech vyrost v hodně zajímavého a skvělého herce, kterého sledovat je prostě zážitek. Pryč je doufám už jeho koketování s romantickými komediemi a místo toho se raději zaměří na nějakou tu brutální revenge akci. Mud je velice zvláštní film, při jehož sledování jsem se občas i docela nudil. Se závěrečnými scénami ovšem přichází uspokojení ze zajímavého zážitku. Jeff Nichols by režii mohl přednášet na vysoké škole. 65%(21.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace