Carmen (divadelní záznam)

• Francie

Carmen

Hudební

Francie, 2010, 170 min

Henri Meilhac (divadelní hra)

Nádhera. Sice trochu jinak pojatá Carmen,trochu studenější a drsnější, ale přesto skvělý zážitek.(13.10.2011)

Přiznám se - opeře nerozumím, takže komentář je veskrze laický: Krásně zazpíváno, obsazeno krásnými sólisty i sborem, zvuk orchestru nádherně sejmut.....skvělý zážitek!(13.10.2011)

Nejhezčí opera jako znám a toto bylo opravdu velmi zdařilé nastudování!(13.10.2011)

V titulcích pořadu uvedeno: režie François Roussillon; divadelní režie Adrian Noble; rok výroby 2009.(8.7.2012)

Nejsem žádný velký odborník na opery, ale toto zpracování se mi líbilo víc, než ten film s Domingem. Není to žádná červená knihovna, ale vášnivý příběh plný smyslnosti a erotického napětí. O kvalitě hudby se není třeba zmiňovat, spousta hitovek, které orchestr podává pěkně dynamicky.(30.12.2011)

Operu mám velmi rád a Carmen je geniální dílo. Toto provedení je určitě z těch lepších, ale dokonalé ne. Třeba s obsazením titulní role mám docela problém. Ale to je achilova pata i jiných provedení této opery. Na druhou stranu se mi velmi líbila role Micaely, jak herecky tak pěvecky výborně zvládnutá. Doporučuji povedené filmové ztvárnění s P.Domingem.(25.10.2011)