Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

Paxxx.cz

Film (jednoznačně nejotevřeněji) ukazuje v několika mini příbězích dopady online života na naše běžné offline žití. Disconnect se mi docela libíl, trochu mi ovšem vadilo, že některé osudy ve filmu zůstaly otevřené. Jasně není to film podle pravdy a asi to byl režisérův záměr, ale jak říkám trochu mě to hlodalo. Jinak ovšem jednoznačně spokojenost...8/10. ()

katasta

Tak tenhle snímek bych dala jako povinnou vložku do škol :-D Hezky zpracovaný problém dnešní doby, kdy lidé visí na internetu víc, než chodí ven a chatují více než mluví s lidmi z očí do očí. Všichni berou internet jako samozřejmost, ale málokdo si uvědomí i jeho slabiny a možnosti zneužití z různých stran. Film je natočen velmi reálně a připomíná všem, že nehezké věci se můžou stát opravdu každému. ()

golfoxovox1

Těžký film, silný film, kvalitní drama. A při tom scénář nemusel být asi nějak složitě vytvářen, podobné příběhy se asi dějí i kolem nás. Internet je záležitost s nekonečnem možností a s tímto nekonečnem možností je spojeno nebezpečí. A bylo by tady ode mě asi troufalé tvrdit, že nám se nic podobného stát nemůže, neboť se to ze širšího úhlu pohledu vlastně už děje. (Samozřejmě naštěstí ne v takových extrémech.) Třeba právě teď. Na tomto filmu je nejsmutnější ta prázdnota životů, kterou si člověk uvědomí až když se něco opravdu stane, kam se člověk žene, co z toho (ne)má a co je vlastně to nejdůležitější. Doporučuji, jasná pětihvězda, přesně takové filmy je potřeba točit pro současné mladší generace... (A z pohledu výchovy dětí i pro ty starší) :-) ()

Alementina

Mam rada filmy, kde nekolik pribehu nenapadne navazuje na sebe... a spojuje a navic to umi i dej uzavrit. Magnolie v tom byla genialni a tohle je nadprůmerně dobré. V lesčems předvidatelné, ale to je tak jediné negativum. Můžu jen doporučit. ()

kaylin

Jason Bateman si zase zahrál ve filmu, kde se kradou identity. Ale tentokrát je to film s vážnější notou. Také je to film mnohem lepší než "Z cizího krev neteče". Vlastně ani nejde moc tyhle dva filmy srovnávat. Internet je neskutečně silná zbraň. To znamená, že může ubližovat. Ve snímku "Disconnect" vidíme hned tři způsoby, jak může internet ublížit a všechny tři mají celkem tragické následky. Tohle je prostě moderní svět. Je jedno kolik máme technologií. Pořád se ženeme do záhuby anebo tak někoho postrkáváme. Svět kolem se mění, ale člověk zůstává pořád stejný. Celkem smutná konstanta, která je v tomhle případě hodně dobře zachycena. ()

ABLABLABLA

K tomuto nemám co dodat... naprosto skvělý snímek (zase takový ten vícepříběhový s propojkami, jak mám ráda) s ještě lepším koncem - vyvrcholení všeho a vlastně nic z toho neskončilo nějak dobře. Naopak většina tou nejhorší možnou cestou a snad i proto se mi to tak moc líbilo. ()

MajklCZsk

Jediná vada na kráse byla jistá předvídatelnost scénáře. To bylo jediné, co mi vadilo (poměrně dost, nebýt konce, byly by to lepší 3*). Jinak dobrý soundtrack, fajně natočeno - super taková ta napjatá atmosféra a vykreslení postav. Závěr pak patří k fantaskní jednohubce. ()

italka63

Mě se tohle dílko líbilo, ono totiž dobře ukazuje, jak to v dnešním rychlém, uspěchaném , světě chodí a jaké následky to pro více citlivé jedince může mít. Mozaika osudů, které se střetnou, ať chtějí, či ne. Sympatická mladá reportérka a mladinký prostitut, kterému chce ona pomoci, úspěšný, dravý právník se svou rodinou, zamlklým, nesmělým synem, který miluje hudbu, dcerou s partou povrchních kamarádek, manželé jimž zemřelo dítě,kde muž pracuje do úmoru, aby zahladil bolest, jenže nemá čas na ženu....ta si najde na chatu přítele, hodného, laskavého...a pak to přijde -vybrání kreditek, zmrazení účtů, exekuce, vyšetřování soukromým detektivem -ale i ten má doma chlapce, co chodí do stejné školy jako ostatní a je na něj časově vytížený ,sám. Kam až může zajít virtuální vtip, virtuální snaha se někomu svěřit, virtuální obchod se sexem....dívejte se. Dnešní svět je takový. A je vážně škoda, že Michael Nyqvist neměl více prostoru, ve filmu Tak jako v nebi byl úžasný. ()

René.girl

Neskutečně silný film na téma, které snad nemůže být aktuálnější aneb temná stránka internetového pokroku. !DOPORUČUJI! 95% ()

Kaluž

Bacha na internety, jsou to svině. Moderní technodrámo poskládané z příběhů několika lidských osudů propojených vysokorychlostním připojením. Odrežírováno je to parádně, dějově to nikde moc nehapruje a herecky to stojí na docela pevných základech. Přímočarý závěr je už možná trochu zbytečně přitažený za optické vlákno, což je ale ve výsledku jen nepatrný pokles přenosové rychlosti. Takže nezapomeňte zamknout byt, zatáhnout žaluzie, zakrýt webkameru, zhasnout světla a zabezpečit IP adresu než vás vykradou. ()

slunicko2

O odpovědnosti, o lásce a trochu i o internetu. 1) 36letému režiséru reklam Henrymu Alexi Rubinovi se jeho celovečerní prvotina podařila._____ 2) Spoiler. Základní otázka je, jak moc za sebevraždu Bena mohou jeho šikanisté. Jejich vina je nepochybná. Ovšem nelze si nevšimnout, že Ben neměl, komu by se svěřil, o koho by se opřel, alespoň si to myslel. A to, že k takovému názoru došel, je jednoznačně odpovědnost jeho otce._____ 3) Nabízí se otázka - je internet nebezpečný? Film nabízí hned několik "hrozeb": trojského koně, kybernetickou šikanu a živé porno. Tento web nenabízí prostor pro rozsáhlejší úvahy a pečlivé zvažování pro a proti. Odpovím otázkou. Je nůž nebezpečný? Je pistole nebezpečná? Je nebezpečný elektrický proud? Nebezpečná není technologie, nebezpečný byl, je a vždy bude jenom člověk. Howgh._____ 4) Dříve se chodilo se školou na Osvobození nebo Jana Husa, Žižku a Roháče. Dnes bych děcka vyvedl na Disconnect. A nejen děcka, ale taky jejich rodiče, aby si více svých dětí hleděli._____ 5) 24letý Max Theriot (Kyle, předvádí se na erotickém videochatu) působil neobyčejně sexy. 16letý hojně obsazovaný dětský herec Colin Ford (šikanista Jason) a 15letý dětský herec Jonah Bobo (šikanovaný Ben) byli přiměření._____ 6) Neobyčejně vtipný koment: verbal****. Koment k zamyšlení: Danixx**. ()

Philcze

Dobrá práce. Některé linky jsou dokonce tak povedené, že by bez problému utáhly vlastní film (Bateman, Skarsgård + Patton). Zároveň se Disconnect díky bohu vyhýbá jednoduché a povrchní kritice spojenosti 21. století a laciným dojičkám slz. Sice se mi trochu zdá, že mozaikový koncept už hodně vyčpěl a od 21 gramů a Crashe jsme se s ním nikam daleko neposunuli, i tak je ale Disconnect velice kvalitní podívanou, při které vás bude v některých scénách i bez dojemné hudby přirozeně mrazit v zádech. 80% ()

runner85

Paráda ! Osudy ľudí sú rôznorodé, sú často plné smútku a bolesti, veľakrát je to buď z nepochopenia, alebo z nedostatku rodičovskej lásky. Všetky tri príbehy ma bavili, i keď asi najviac ma bavil ten keď si dvaja kamaráti "vystrelili" zo svojho spolužiaka ... ()

Dont

Zase jednou vynikající skládačka z několika osudů prolínajících se vzájemně do tří příběhů, které tentokrát spojuje téma internetové komunikace a sociálního sbližování „po síti“. Není to možná tak dokonalé jako 21 gramů nebo Crash, ale skvěle a realisticky to vypovídá o současné digitální době, má to parádní gradaci a zásadní momenty v jednotlivých liniích jsou zpracovány velmi věrohodně a přitom tak emotivně. Z herců bych zmínil především mužskou část, Alexander Skarsgård tradičně dobrý, Frank Grillo přesně tak, jak ho mám rád plus nečekaně výborný Jason Bateman. ()

kajas

Začíná se stávat pravidlem, že nenápadná díla, na která narazím úplnou náhodou, mě osloví víc než očekávané trháky. Tohle televizní drama bych se nebála srovnat například s "Requiem za sen", úderně pojmenovává problémy naší doby (po čtyřech letech od jeho vzniku stále velmi aktuální) a diváka alespoň na chvíli donutí zamyslet se nad vlastní internetovou aktivitou. ()

Trevor

Veľmi dobrý príbeh o nástrahach internetu ako aj o hodnotách dnešnej mladej generácie. Najlepšie spracovanymi sú nepochybne príbehy o šikanovani Bena a príbeh o mladých ľuďoch poskytujucich online rôzne služby. Tá izba plná novych tenisiek a ipadov hovorí jasnou rečou. Škoda toho záveru tie prestrihy trochu pokazili dojem s inak veľmi dobre zvládnuteho pribehu po všetkych stránkach. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka