Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

Handle

Nakonec přeci jen slabší 4*. Velmi znepokojivý film s jasným posláním. Dnešní dobu internetu ukázal opravdu perfektně a filmařsky je také velmi dobrý. Jen mi tam osobně chyběl nějaký lépe vypointovaný příběh a více uspokojivý konec. A ty zpomalené záběry na konci, ty jsem radši opravdu neviděl, to byl trošku úlet no... :) ()

Khalesi

Nebolo vôbec jednoduché ohodnotiť túto drámu. Píšem drámu, pretože si ten názov zaslúži. Nebudem ju porovnávať s inými, aj keď kvôli podobnosti som ubrala 1*, nie však v podobnosti deja, ale v podobnosti prevedenia. Napriek tomu má myšlienku aj posolstvo a udrží vašu pozornosť počas celej stopáže. Ja, ako žena, oceňujem predovšetkým to, ako mi zahral na city a donútil ma k zamysleniu. Bála som sa, že bude prvoplánovo zameraný proti internetu, ale vnímavý divák pochopí, že má síce kritický postoj k sociálnym sieťam, nie však jednoznačne odsudzujúci. Gradáciu deja ku koncu som ocenila, presne takto to mám rada a o napätie nebola núdza ani počas celého filmu. Trošku lepšie, ako dobre odvedený kus filmárskej práce. ()

jhrasko

zlé, všetko zlé, čistý midcult, príliš ambiciózne a tým falošné, umelé, predvídateľné, vo výsledku smiešne nefungujúce (spomaľovačky) a banálne...dokonca i vykradnuté, Max Richter, ktorý /prečo?/ použil vlastné motívy známe z geniálneho Scorseseho Prekliateho ostrova...ťažké sklamanie. ()

maseer2

nenápadný film o protnutí osudů několika cizích lidí, který mi nejednou (zejména v závěru) připomněl Haggisův Crash, třebaže se věnuje naprosto jiné problematice.. celý tenhle propletenec příběhů navíc minutu po minutě skvěle graduje a především závěr je neskutečně silný zážitek.. ty nejsilnější 4* ()

maxy

Film dokonale zachycuje kazdodennu situaciu hadam u kazdeho z nas: socialne siete, komunikacia, osobne informacie... A na to si treba dat pozor, lebo internet je velmi silna zbran. 90% ()

PROROK14

Kiež by sa ku mne dostávalo viac filmov ako je tento. Veľmi mi to pripomenulo film Crash. K príbehu toľko že, novinárka sa mi páčila, mariňák sám nevedel čo robí a sexuálny otrok si za to môže aj tak sám. ()

Avalon820

Voda na mlýn všem paranoikům. Fragmentace tématu do mozaiky několika menších, více či méně propojených příběhů je příhodná a atraktivní, bohužel však trpí jedním obvyklým, ale zásadním neduhem, kterým je vykonstruovanost. Popravdě nevím, jak by se jí u takovéto formy dalo vyhnout, ale zkrátka tam je. Netrpí tím však věrohodnost tématu, jako spíše uvěřitelnost tohoto konkrétního příběhu (příběhů) – netvrdím, že se události vyobrazené ve filmu stát nemohou a nestávají. Jsem pouze názoru, že události jednotlivých segmentů nejsou na denním pořádku a v propojení působí o to méně věrohodně. Neberte to však jako výtku, žádná agitka či laciné poučování a moralizování se ve výsledku nekoná. Disconnect je velmi dobrý a zábavný film, který mohu s klidným srdcem doporučit. Jedním dechem je však třeba připomenout, že by neměl být vnímán úplně vážně, stejně jako úplně nevážně. ()

Terva

CITÁT - Na co kurva čumíš!!!!..... Internet, dnes se mu každý "klaní" a přináší mu své oběti. Je to náš Bůh. Nikdo však nikdy nebude mít jistotu, kdo že to z toho "hořícího keře" na nás promlouvá. Ale i tak si skoro každý dokáže přes klávesnici vylít své srdce a ani pořádně netuší komu. Nad tím vším bdí Satan, který se postará, aby si to mohl každý přečíst. SatAn jsou satelitní antény, bez kterých by komunikace nefungovala. Jen kliknout na tlačítko. Odstrašující příběh. ()

JohnCZ

Skvělý film, který nenásilnou formou zachycuje negativa internetu. Nenásilně myslím především to, že se nesnaží moralizovat a říkat, jak je internet špatný, ale snaží se to brát spíše z lidské stránky. Výborná filmařina, skvělá kamera a solidní herecké výkony. Nadchla mě postupná gradace všech příběhů a povedená neklišovitá vyvrcholení. Hodně mě překvapil svým výkonem Jason Bateman, kterého jinak znám z vesměs komediálních rolí. ()

Zeebonk

Staré omšelé pravdy o zkurvenosti internetu a vlastně současnosti obecně a to hezky na pět způsobů. Sličná to mozaika, z které se však pražádný úd neprokrví, neboť jediný její účel je s asexuální přesností rozebrat divákovy emoce na prvočinitele, prohnat je mixérem a vzápětí je do jeho páteře napasovat zpět v dosti sporadickém pořadí. No to si pište, že mi to zkurvilo den. Formálně to bylo bezesporu precizní až běda, ale přesto se jaksi nedokážu ubránit pocitu, že to celé byla prvotřídní slzopudná sračka. Opět to brnkalo na city jako Asiatka na harfu, opět se to až směšně vyhrotilo a opět jsem měl neodbytný pocit, že se mi to snaží dostat do trenek. Ale na druhou stranu by měli takoví moudří uvědomělí filmoví kritici, jako jsem já, ocenit mnohoměsíční práci herců, hereček, střihačů, kameramanů a Mexických přistěhovalců uklízejících hajzly. Nač zapírat, ono se mi to vlastně docela líbilo. Čtyři ať nežeru. ()

PauloZ

Obraz dnešní pokrokové doby? Ano, velmi přesný a palčivý. A celé to klidně mohlo skončit ještě drsněji. ()

yakoob

No jestli je to debut režiséra v hrané tvorbě, tak to klobouk dolů...Hezká mozaika příběhů, skvělá hudba, zpracování...Aktuální téma internetu a jeho nástrah, které neovlivňují pouze jednotlivce, ale mají široký dosah na jejich přátelé, rodinu i společnost...Více jsme "connected" k virtuálnímu světu a jsme "disconnected" k tomu reálnému, vztahovému...Nepředpokládám, že svět se vrátí zpět do offline doby, ale pokud tento film pár lidí pozastaví, tak to je jen dobře... ()

FFilipCZ

Naprosto dokonalý film vystihující nejzávažnější problémy současného internetu. V podstatě taková kombinace filmů Cyberbully, Bena-X a nebo třeba Lucky Girl. Příběhy jsou šikovně propojeny a přitom to vůbec nepůsobí prvoplánově a násilně. Konec se všemi zvraty a vyvrcholeními nemá chybu. Nečekal jsem tak silný zážitek. ()

schizmo

Pamatujete si ještě někdo na film Crash? Vostrý drama, který ukazovalo propojený příběh několika lidí a společným jmenovatelem celého snímku byla otázka rasové problematiky. Tak tohle je hodně podobná záležitost, akorát hlavním temátem je úskalí internetového připojení - lidské odcizení, ztráta identity, závislost na netu. Že vám to příjde povědomé? Pak vězte, že tenhle film se dotýká reality dnešních dní a každého z nás víc, než by sis byl možná ochoten přiznat. Nicméně jsem si jist, že se v tom spousta lidí spolehlivě najde. A poku si myslíte, že zmíněné téma nemůže dostatečně posloužit pro dokonale nálehavé vyprávění, tak se zatraceně pletete - velkou část filmu budete šokovaně sedět a tiše sledovat, kam až mozaika osudů může dojít. Působivě zkličující záležitost. ()

EastWicka

Naše skutečná a naše virtuální existence jsou provázány naší duší. A virtuální svět ani zdaleka není jen na zkoušku... ()

maddy

Prvotriedna dráma s prvotriednym obsadením a s vysoko aktuálnymi príbehmi. Pokiaľ je toto režisérova filmová prvotina, tak na jeho ďalšie kúsky sa neviem dočkať už teraz. Vyváženie troch zo začiatku separátnych línii je priam dokonalé – prvá o manželskom páre a zneužití kreditných kariet na internete; druhá o stredoškolákoch, ktorý cez Facebook šikanujú spolužiaka; a tretia o novinárke, ktorá píše článok o internetových erotických „live chat“ stránkach – tak aby ani jeden svojim vyznením nenarušoval ten ďalší. V každom sa skrýva silná ľudská dráma a kritika súčasnej spoločnosti závislej riešiť všetko "online" bez potreby v závere dotiahnuť každý príbehový detail do obohraného "happy endu". Skvele natočená mozaika s prívalom emócii, ktorá graduje nie len vo finále, ale snáď od prvej do poslednej minúty. A tento krát tie emócie ani zďaleka umelo nevytvára len precízny hudobný doprovod (hudba Sigur Rós vo filme jednoducho nemôže sklamať). Osobne ma navyše potešili ešte aj vynikajúci herci, ktorých si poslednou dobu obľubujem čoraz viac: Andrea Riseborough (Oblivion), ktorú som prekvapivo spoznal až v záverečnej tretine, keď zhodila make-up a účes; mladý Max Thieriot (Bates Motel), ktorý sa začína javiť ako naozaj mnohostranný herec; Alexander Skarsgård (Battleship), ktorý dokazuje, že mu to pristane rovnako vo vysokorozpočtových blockbusterov aj citlivých drámach a Michael Nyqvist (Girl with the Dragon Tattoo) zo súčasnej švédskej invázie prvotriednych hercov dobíjajúcich Hollywood; Jason Bateman (Identity Thief), u ktorého sa teraz čudujem prečo svoju kariéru zabíjal u podpriemerných komédií. CELKOVO: 5* / PS: a povinnosť pre toho komu sa páčil oscarový Crash. ()

Adasin

Pro někoho, kdo má nakoukány všechny epizody seriálu Černé zrcadlo, to není ani zdaleka takové terno, jak to zde někteří popisují - připadá mi to především jako hodně roztažená epizoda ze zmíněného seriálu - srovnání by snesla např. epizoda Shut Up and Dance, možná ještě Hated In The Nation. Obě na mě měly daleko větší (emocionální) dopad. Možná bych tenhle film spíš ocenila jako dokument - pokud nedojde k propojení jedné dějové linky s druhou, není moc o co stát, ač se herci snaží sebevíc. Spíš bych Vám doporučila to Černé zrcadlo. P.S.: TV Prima mě už s tím měněním názvů u filmů začíná pěkně s*át - skoro u každého druhého filmu na Prima MAX vymyslí nějaký patvar, který místo, aby mě na film navnadil, mě od filmu odradí, mnohdy jsem navíc zmatena, jelikož jsem o filmu dřív zaslechla pod původním (většinou i správně přeloženým) názvem. 7/10 ()

MartinezZ

Další variace na Seznam se bezpečně 1 a 2, Trust... Jen tady je těch "knoflíkářských" příběhů trochu víc. Naučné pro děcka, nám ostatním to zřejmě moc dalšího nepřinese, protože my už víme, že tenhle svět je zralý k záhubě, tak... kde to vázne? Jediné plus, krom poselství a ponaučení, je tak jen to, že Jason Bateman tu má po delší době roli, kde ze sebe nedělá idiota a šaška. ()

LV.Helter

Ľudská odysea. Citlivo uchopené, štrukturou geniálne a svojou nevinnosťou emočné silná. Podobný odvar ako pri Iñárritovom (debute) Amores perros, avšak obydve sa pozerajú na veci úplne inač. Disconnect sa v téme pozerá po väčšine problémov. Prvá polovica ma z ľahka iritovala, zatiaľ čo pri druhej som mal tretinu zimomriavky. Otvorený záver ma už len pri tom hodnotení utvrdil.Také filmy tento rok by sa v pohode dali popočitať na jednej ruke... ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka