Úspěch protiválečně laděné komedie o bojovém robotu, který po zásahu bleskem ožil a získal nejen schopnost samostatně uvažovat a projevovat emoce, ale navíc také značně pacifistickou povahu, inspiroval producenty k natočení dalšího dílu. Vedle svérázného robota, který si říká Johny Pětka, je tu hlavní postavou Ben Jahvri, bývalý partner Newtona Crosbyho, který robota kdysi pro společnost Nova Robotics vytvořil. Benovi se nedaří nijak zvlášť dobře. Živí se na ulici jako prodavač malých robotků, a protože zcela postrádá obchodního ducha, málem by propásl jedinečnou příležitost, když jeho malí roboti okouzlí hezkou Sandy, nákupčí velké firmy. Naštěstí je tu kolega, protřelý prodavač hodinek Fred, a tak než se Ben vzpamatuje, je z něj velkovýrobce hraček. Smůlou je, že si novopečení podnikatelé pro svou výrobní linku vybrali místo, odkud se právě skupina lupičů chystá k loupeži diamantů. V boji s gangstery, kteří se neštítí ničeho, však oba muži dostávají nečekaného spojence - Johnyho Pětku, kterého Benovi poslali Newton a Stephany. Válka s lupiči může začít a svérázný robot do ní vnese nejen pořádnou dávku vzrušení, ale také zábavy, pramenící z jeho neobvyklého smyslu pro humor a schopnosti udělat taškařici z každé situace. (TV Nova)

veronikav

Jednička je snad vždycky nejlepší ....ale i dvojka jde :-) Je to sice trošku víc roztahané a zdlouhavější -ale vtipné a nakonec zase dojemné :-) ()

L_O_U_S

Slabší než první díl. Chybí zde Newton a Stefanie, zato zde přibylo patosu a dojemných scén. A scéna, kdy padouši "zmlátí" Číslo 5, by jednoho opravdu rozbrečela. "Los Locos ti nakopaj zadek! Los Locos ti rozkopaj ksicht! Los Locos tě vykopnou do vesmíru!" (91.) ()

Bonaparte.

" I need a hero " ... Na tomto filmu jsem vyrostl, jako malej jsem si jej neustále pouštěl na VHSce, ikdyž jsem polovině věcem nerozumněl. Pro mě je to těžká nostalgie, za těžkých 5 hvězd. ()

Chen

Číslo 5 je stále stejně milý a roztomilý (možná víc než většina dětských herců v jiných rodinných komediích), ale ve filmu citelně chybí některé postavy z předchozích dílů. A ani desítky malých duplikátů Čísla 5 je nenahradí :). ()

Nach

Něco to do sebe má, ale nikdy se mi to nelíbilo tolik jako první film. Spíše je to jen jeho stín. Každopádně o třídu nižší. Velkoměsto tomuto robotovi prostě nesedlo. Stejně tak jako scénář. 50% ()

kvasiva

Nemít toho robota "Johnyho Pětku" tak rád, tak bych ani ty 3* nedal, ale rád ho mám. O dost horší jak první díl, ale stále toto dílo patří k tomu lepšímu. ()

Pajky3

Zase jedna klasika z dětství, i když tenhle díl jsem neviděl tolikrát jako ten první. I tak punker Johnny 5 baví dostatečně. ()

Juto

Druhý diel je o triedu slabší. Už to není tak hravé ako prvý diel. V niektorých pasážach ma to až nudilo. 4/10 ()

Šimpy

Zvyšuju na čtyři! Ono je tam přece jen spousta zábavných scén a finále je fascinující...Johnny Pětka je skoro zničen a pronásleduje Oskara...nejsilnější momenty filmu! ()

A.L.E.S.

Se změnou režiséra vůbec nepřišla horší kvalita filmu, jak tomu většinou bývá. Kompletně sešrotovaný Johnny 5 mi ve druhé polovině filmu rval srce, což vyvrcholilo jeho oživováním, kdy jsem byl skutečně naměkko. Navíc se lze poučit, že ošklivost a zloba tkví v něčem jiném, než ve vzhledu. Rytmická doprovodná hudba a zmatkářský Ben ještě posílili hodnocení, takže není důvod robotovi nedůvěřovat. ()

Ryuuhei

Popravdě řečeno, tento druhý díl se mi líbil o velký chlup víc, než první. Stále zůstává dost průměrnou komedií, ale zasazení do New Yorku dalo prostor lepší a zábavnější zápletce, než co byla v prvním díle. Hlavní hrdina, tentokrát pouze ind z jedničky, byl fajn, to samé jeho parťák obchodník. Napínavé zakončení také potěšilo. Jinak samozřejmě stále ta stejná hloupost, která byla i v prvním díle, ale nedalo se čekat nic jiného. 72% ()

lennyd

Ben Jahrvi (Fisher Stevens) se po vyhazovu z Nova Electronic snaží uživit výrobou hraček - malých robůtků vyrobených dle vzoru jeho přítele, robota Johnnyho 5. Právě dostal zakázku od velké hračkářské společnosti, vyrobit stovky takovýchto robůtků - a k tomu potřebuje pomoc. Nejprve obchodníka s Rollexkama Freda, a pak i samotného Johnnyho 5. Problém ale je, že na továrnu, ve které mají dílnu si dělají zálusk dva zlodějíčci, a to hlavně z důvodu, že hnedka přes ulici je velká banka... Pokračování úspěšného filmu, které - jak už to u druhých pokračování bývá - je minimálně o třídu horší než jeho starší bratříček. Autoři se z příběhu oblíbeného robota snaži vytřískat ještě nějaký prachy, a tak musel vzniknout druhý díl. I když je příběh o hodně slabší, pořád je zde Ben Jahrvi - s jeho roztomilou indoangličtinou (indočeštinou) a samotný Johnny 5, který určitě slabší povahy ke konci dovede k pláči. Ale nebojte, určitě všechno dobře dopadne, a pokud budeme hodní, za pár let si i na Johnnyho 5 v Hollywoodu vzpomenou, a možná se dočkáme ještě dalších dílů.. ()

Siri69

Jednička je sice lepší,ale i na druhý díl se hezky kouká !!! Plánoval jsem dát tři hvězdičky,ale zvednu to na čtyři když vidím ta poměrně ''nízká'' hodnocení !!! 3,5* ()

JohnSmith

Dvojka čísla 5 je fakt strašná. Má několik vtipných momentů a věřím, že jako rodinná zábava by ušel, ale pro mě to bylo málo. ()