Úspěch protiválečně laděné komedie o bojovém robotu, který po zásahu bleskem ožil a získal nejen schopnost samostatně uvažovat a projevovat emoce, ale navíc také značně pacifistickou povahu, inspiroval producenty k natočení dalšího dílu. Vedle svérázného robota, který si říká Johny Pětka, je tu hlavní postavou Ben Jahvri, bývalý partner Newtona Crosbyho, který robota kdysi pro společnost Nova Robotics vytvořil. Benovi se nedaří nijak zvlášť dobře. Živí se na ulici jako prodavač malých robotků, a protože zcela postrádá obchodního ducha, málem by propásl jedinečnou příležitost, když jeho malí roboti okouzlí hezkou Sandy, nákupčí velké firmy. Naštěstí je tu kolega, protřelý prodavač hodinek Fred, a tak než se Ben vzpamatuje, je z něj velkovýrobce hraček. Smůlou je, že si novopečení podnikatelé pro svou výrobní linku vybrali místo, odkud se právě skupina lupičů chystá k loupeži diamantů. V boji s gangstery, kteří se neštítí ničeho, však oba muži dostávají nečekaného spojence - Johnyho Pětku, kterého Benovi poslali Newton a Stephany. Válka s lupiči může začít a svérázný robot do ní vnese nejen pořádnou dávku vzrušení, ale také zábavy, pramenící z jeho neobvyklého smyslu pro humor a schopnosti udělat taškařici z každé situace. (TV Nova)

juta

Dvojka je o poznání nudnější. Nenabízí svěží drive, není to ani komedie, Číslo 5 už neobjevuje svět, ale vyrábí malé robůtky sebe sama. Jeho počínání se snaží překazit zlí padouši, kteří mají došlápnuto na Benova spolupracovníka a toť vše... Tohle se jim moc nepovedlo. ()

DJ Obelix

Samozřejmě, ten plný počet není z filmařského hlediska zasloužený, ale já prostě nemůžu jinak. Doteď si vzpomínám, jak jsem byl na pokračování Číslo 5 žije s maminkou v místním kině a hltal každou minutu na velkém plátně. A finální scéna s písní Bonnie Tyler byla prostě úžasná. Navíc si myslím, že pro malé dítě má film mnoho emočně vypjatých scén, které nemusí každý snést :) ()

Anderton

Krásne nostalgické spomienky na návštevu kina v ranných deväťdesiatych rokov v kine Devín. Po desaťročiach tento filmík samozrejme už tak nefungoval, avšak stále ide o slušnú rodinnú zábavu. Základom úspechu je však stále solídny ústredný nápad a nejaké nové sa k prvému, o niečo lepšiemu filmu nepridávajú. Vtipné je, že tu spoznávate exteriéry Toronta, ale príbeh sa odohráva v USA. ()

Slartibarkfast

Návrat k roztomilému robotovi se svou vlastní duší, který tak strašně rád sbírá informace. Druhý díl je trochu slabší než ten první, ale pořád dost dobrý na to, aby se na něj člověk podíval znovu. Hlavně mi tam chybí Steve Guttenberg, který v prvním díle ztvárnil vynálezce robota. Ale jinak je to fajn pokoukání 70% ()

Marze

Jeden z těch případů kdy se ptáme proč vlastně pokračování? Ale nakonec je to zábavné dost. Včera jsem byl na konferenci o robotizaci stavebnictví, šedesátimetrových 3D stavebních tiskárnách na tisk domů apod. Oproti tomu nadšení z robota ve filmu z roku 1988 působí spíše úsměvně a ukazuje zrcadlo tehdejší společnosti. V současnosti ve světě zatím robot nemůže pracovat společně s člověkem, protože došlo i k úmrtí člověka, ale již se ve stavebnictví vyvíjí roboti asistenti, kteří budou dělníkovi pomáhat s hrubšíma pracemi. Zedník - robot již postavil zeď dlouhou sedm metrů za 40 minut. ()

Ivoshek

Robůtek a jeho indický inženýr jsou pořád roztomilí, ale co si budeme namlouvat, je to prostě nastavovaná kaše... Chvilku jsem přemýšlel, co mi tak připomínala scéna, kde toho robota přepadne banda těch zlých a rozbije ho - a pak mi to došlo. Tohle: https://www.youtube.com/watch?v=swykWVwtUvk. BTW, všimli jste si, jak moc časté bylo v osmdesátkách téma člověk/stroj (Terminátor, Robocop, Short Circuit, Alien...) ()

ARI50

Pokračování skvělého příběhu robota který opět pobaví a taky zahraje na drama opět super mám ho rád. ()

duklak2

Zapomenutý snímek o milém robotovi. Netuším, kdy se tento film naposledy u nás vysílal. Je ale hezký a roztomilý, stejně jako robůtek Číslo 5:) ()

Lacike

Dvojku som tiez videl v kine a takisto sa mi pacila aj ked ma mrzelo, ze tu nie su postavy Stephanie a Crosbyho, takze skôr ako pokracovanie to vyzera ako spin-off. Druha vec, ktora mi na dvojke dnes vadi, ze uz postrada tu naivnu atmosferu, ktoru mala jednotka a pôsobi to viac priblblejsie. Z postav sa okrem roztomileho Johnyho vratil uz len roztrzity a vtipny Ben Jabituya, ktory ale zmenil dabera a namiesto Bartosku ho dabuje Kaiser, takze pôsobi este komickejsie. Namiesto Ally Sheedy tu je dalsia kraska Cynthia Gibb, ale jej postava nie je ani zdaleka tak sympaticka ako Stephanie. Takisto novy hlavny hrdina, ktory sa z parchanta zmeni na dobraka je menej zaujimavy ako Crosby. Akurat zaporaci su tu hnusnejsi. Hlavne ten tucko a scena, ked rozmlatia Johnyho bola pre mna v detstve dost kruta. Dnes som to uz rozdychal v pohode, ale rozhodne som si tu scenu nevychutnal. Celkovo je dvojka o 2 triedy horsia ako jednotka, ale kedze je jednotka dokonala, tak aj dvojka je stale nadpriemerny film, ktory stoji za to. Skoda, ze nikdy nevznikla trojka, ktora by sa znova venovala Stephanie a Crosbymu. 6/10. P.S: Volly, ci jak sa ten bazmek od Pixaru vola je mizerna sracka, ktora sa na Johnyho nechyta. ()

corpsy

No postihol ho celkom rovnaký osud ako u všetkých nevydarených pokračovaní kultových hitov. Veľké očakávania sa nenaplnili a film narazil. Nie je však zlý. Je to len to, že síce sa dá krava dojiť takmer do nekonečna, ale občas to bolí. ()

Korbitch

Strašná bída proti jedničce. Až mi toho čísla pět bylo mezi těmi všemi hroznými replikami a banálním dějem líto. ()

Freemind

Mě se to líbí stejně jako jednička, ale je pravda, že je to v detailech trochu slabší. Stejně je to návrat do dětství a retro jako kráva, takže na to můžu koukat bez mrknutí :) ()

gogos

Kvalit prvniho dilu mozna nedosahuje, presto se jedna o vynikajici detsky film, ktery se mi nedavno podarilo vyhrabat na VHS.... huraaa... ()

kaylin

Je to taková zdlouhavá blbina, která sází na to, že jsou zde nějaké postavy z předchozího dílu - no, vlastně dvě a jedna z nich je Číslo 5. Není to moc zábavné, spíše jen trochu ztřeštěné a je tu samozřejmě dobrý konec, který nemůže chybět. Takové standardní, rodinné a v ničem překvapivé. Ani ta nostalgie tady nepomohla. ()