Úspěch protiválečně laděné komedie o bojovém robotu, který po zásahu bleskem ožil a získal nejen schopnost samostatně uvažovat a projevovat emoce, ale navíc také značně pacifistickou povahu, inspiroval producenty k natočení dalšího dílu. Vedle svérázného robota, který si říká Johny Pětka, je tu hlavní postavou Ben Jahvri, bývalý partner Newtona Crosbyho, který robota kdysi pro společnost Nova Robotics vytvořil. Benovi se nedaří nijak zvlášť dobře. Živí se na ulici jako prodavač malých robotků, a protože zcela postrádá obchodního ducha, málem by propásl jedinečnou příležitost, když jeho malí roboti okouzlí hezkou Sandy, nákupčí velké firmy. Naštěstí je tu kolega, protřelý prodavač hodinek Fred, a tak než se Ben vzpamatuje, je z něj velkovýrobce hraček. Smůlou je, že si novopečení podnikatelé pro svou výrobní linku vybrali místo, odkud se právě skupina lupičů chystá k loupeži diamantů. V boji s gangstery, kteří se neštítí ničeho, však oba muži dostávají nečekaného spojence - Johnyho Pětku, kterého Benovi poslali Newton a Stephany. Válka s lupiči může začít a svérázný robot do ní vnese nejen pořádnou dávku vzrušení, ale také zábavy, pramenící z jeho neobvyklého smyslu pro humor a schopnosti udělat taškařici z každé situace. (TV Nova)

gombarix

Odvar z jedničky, ale jakousi úroveň si to ještě udrželo... a nikdy nezapomenu na trauma, které mé dětské duši přivodil pohled na Pětku s rozbitým okem, potrhaným pásem... ááá! ()

helloween93

Pokračování úspěšné komedie z 80. let o milém robotovi je solidní zábavou pro celou rodinu. Jednička je sice lepší, ale i druhý díl je stále koukatelný. I přes své stáří si své diváky najde i dnes. ()

Jeand´Boa

Není to nic jiného než o něco slabší (ale ne o tolik) jednička ... zkrátka opět filmík, který pobaví celou rodinu - inteligentně ... a to je dle mě hodně důležité ... takovýchto filmů by se opět mohlo začít točit více... ()

Plechpetr

Jeden z dalších oblíbených filmů mého dětství. Tuhle vzpomínku si jako dospělý už zkazit nechci. A pravděpodobně se na to už nikdy nepodívám. ()

Kingjiri

Fajn bylo, že Benova postava dostala oproti jedničce víc prostoru, kterej se povedlo sympaticky zužitkovat a kvalita vizuálních efektů je i po letech koukatelná. Míň už potěší slabší příběh (spoustu náhod a nelogičností budiž prominuto jako přirozená součást tohohle žánru před několika desetiletími zpátky), skromnější výprava, menší porce akce nebo nepříliš zajímavej Benův parťák, tři slabší hvězdy. ()

GIK

Strašný. Nejhorší je to na konci: krvácení robota, léčení raněného robota a oživování mrtvého robota – to už je vyloženě trapné. Lehkost jedničky zmizela. Nahradila jí prkennost. Za celý film asi tak dva průměrné vtipy k pousmání. Filosofické debaty o tom, zda je lidštější plechovka nebo člověk. Hlas robota o třídu horší. Opakování, co zaslechne v televizi, desetkrát horší. Dabing o třídu horší. Kaiserův Ind o hodně slabší než Bartoškův. Medvecká mnohem méně příjemná než Svobodová. Jen Štěpnička nezklamal (ty hlasy odhaduju). Chtěl jsem prubnout, zda jsem tomu jedním pentagramem před 15 lety neukřivdil. Takže neukřivdil. Symbolika: 23:15 – podivné podání ruky; 1:36:35 – 33. ()

Razzor_82

" Nazdar brácho." Už tady není taková báječná zábavnost, originalita a nejvíc mi chybí Guttenberg. Tak trochu nadstavovaná kaše. Stále jde ale o solidní zábavu. 6/10 ()

Likan7

Možná bych měl přehodnotit ty 2*, které jsem dal jedničce. Změna režiséra, bez 2 hlavních postav předešlého dílů a o poznání slabší scénář, který ani v prvním dílu nebyl bůh ví co. Ve výsledku a s přihlédnutím natažení o další půl hodinu to je nudná, prázdná slátanina, která mě nebavila ani chvíli. ()

Theplak

Jelikož jsem byl malý a jako malý jsem to měl na videu a koukal se na to v pravidelných intervalech, tak jinac asi nemuzu ;) ()

Tiiso

Prodloužena stopáž a děj předchozího dílu, který je ve stejné náladě a ve stejném duchu. Neurazi, ale také nijak nepřekvapí. ()

Maniik88

Jee, predloha Walleho :). Na to aký to je starý film, robot je spravený veľmi pekne a v podstate je to pekná rozprávka. ()

Stanix

Tak bohužel, na tohle se dalo dívat jen z toho důvodu, že film znám z dětství. Z dnešního pohledu je původní jednoduchá komika téměř vyčpělá, Fisher Stevens až nesympatický a nevtipný a Johnny Five jen obyčejná obživlá plechovka. Rozhodně si ale nenechám ujít "rýmejk". ()

RAFT

A zde, máme další pokračování číslo 5 žije 2.No, co k tomuto filmu ,jenom dodat .Především je tento díl o dost slabší, než vynikajíci první díl .Sice herce z prvního dílu Steve Guttenberg vystřídal nějaký jiný herec a to se mu ani nedivím že , v tomto pokračování nechtěl hrát.Hlášky ve filmu docela dobré ,sice už nejsou takové jako v prvním díle.A v tomhle dílu mě ,tak trochu štval herec Michael McKean byl mi ve filmu ,tak trochu nesympatycký. 60% ()