Úspěch protiválečně laděné komedie o bojovém robotu, který po zásahu bleskem ožil a získal nejen schopnost samostatně uvažovat a projevovat emoce, ale navíc také značně pacifistickou povahu, inspiroval producenty k natočení dalšího dílu. Vedle svérázného robota, který si říká Johny Pětka, je tu hlavní postavou Ben Jahvri, bývalý partner Newtona Crosbyho, který robota kdysi pro společnost Nova Robotics vytvořil. Benovi se nedaří nijak zvlášť dobře. Živí se na ulici jako prodavač malých robotků, a protože zcela postrádá obchodního ducha, málem by propásl jedinečnou příležitost, když jeho malí roboti okouzlí hezkou Sandy, nákupčí velké firmy. Naštěstí je tu kolega, protřelý prodavač hodinek Fred, a tak než se Ben vzpamatuje, je z něj velkovýrobce hraček. Smůlou je, že si novopečení podnikatelé pro svou výrobní linku vybrali místo, odkud se právě skupina lupičů chystá k loupeži diamantů. V boji s gangstery, kteří se neštítí ničeho, však oba muži dostávají nečekaného spojence - Johnyho Pětku, kterého Benovi poslali Newton a Stephany. Válka s lupiči může začít a svérázný robot do ní vnese nejen pořádnou dávku vzrušení, ale také zábavy, pramenící z jeho neobvyklého smyslu pro humor a schopnosti udělat taškařici z každé situace. (TV Nova)

LilyDeLarge

"Dělej Johny Pětko! Dělej Johny Pětko!" Kdo by nemiloval tohohle robota? Člověk se u tohohle filmu zasměje, ale ukápne i slza. I když...jak komu. Ale scéna, kdy "Johny" bloudí sám městem a fotí motýla mě dostává i po letech. Jednička to není, ale pořád je to Johny Pětka! ()

xenopus

Nikdy jsem druhý díl, pokud mě paměť neklame, neviděl, až dneska, ale zklamán nejsem. Srovnání s prvním dílem se zkrátka nabízí: více akce, dynamičtější střih, méně osmdesátkového vizuálu, méně příběhu, jednodušší zápletka. Někde více, někde lépe; někde k lepšímu, někde k horšímu. Já jsem se ale bavil víc než u jedničky, takže spokojenost lehce nadprůměrná, byť stále dostačující pouze na 3*. ()

Knor

První díl se mi líbí asi o chloupek víc, ale Johnny Pětka je pořád skvělej a baví mě i po tolika letech. ()

Scraffy

Áno, je to slabšie ako jednotka, ale aj tak to netreba úplne zatracovať. Číslo 5 je proste číslo 5 a tu ide hlavne o to. No a čo, že scenár nie je nejako prevratný. ()

topi80

Při hodnocení je třeba mít na paměti, že jde především o film pro děti, takže všechny vtipy a narážky jsou servírovány nejpřímočareji, jak to jen jde. Podobně je tomu s charaktery postav, ať už kladných, záporných či rozporuplných (jejichž existence v tomto filmu slouží tvůrcům ke cti). Potěšil nápad s nápovědou na rande, ale dalo se z něj vykřesat více. Přesto za mě spokojenost, Johny 5 opět bavil, fascinoval, hláškoval ba kdekoho jistě i dojímal. ()

Black3R

Veľmi príjemný filmík, ktorý ma nikdy neomrzí :-P.....Viete čo má spoločné mŕtve mäso a oscar?...no predsa to že neutečú Johny-mu päťke :)....ideš johny pětko, kopej johny pětko.... ()

vaclaw

Změna režiséra a prostředí oživlému robotovi bohužel moc neprospěla a z milé komedie se rázem stala slátanina, kterou nezachraňuje ani příběh, ani humor a ani hlavní představitelé, bohužel, ale takový je holt život :-) ()

Stejšn

Na rozdíl od prvního dílu tohle skoro nikdo nezná a kdo to viděl, tak už zapoměl o čem to je. Je to jen rozvedení příběhu hlavního hrdiny z prvního filmu, tak říkajíc seriálovým způsobem. Není to horši, ale ani lepší. ()

adamix

Pre mňa je toto moje ,,prvý krát" s číslom 5. Som jeden z mnohých, ktorí vyrastali na kazetových kultovkách ako NEKONEČNÝ PRÍBEH, E.T. alebo SÚBOJ TITANOV, toto sme ale doma na VHS nemali, preto to nebolo súčasťou môjho detstva, čo teraz ľutujem, pretože ten milý, občas nemotorný, zato vynaliezavý a vtipný robotko mohol byť dobrým virtuálnym kamošom :). Milé prekvapenie, malo to vtip a perfektnú atmosféru končiacich 80. rokov. Za mňa 80%. ()

Nathaniell

Romantický element nám ubyl. Přidalo se však drama a celkem mě překvapuje, že není napsané v žánrech. Je to jenom můj osobní názor, ale právě tahle změna se do filmu o úžasném robotovi zkrátka nehodila. Jasně, film má i dost humorných scén, neříkám že ne, jen... dodnes mi tenhle robot nejde dohromady s existenční krizí a potřebou zapadnout. Na druhou stranu i takto těžká témata šlo podat více způsoby a ten, pro který se rozhodl film, mi jednoduše nesedl. Plus to finále, když Johnny pronásleduje Oscara. To bylo úplně mimo, následované srdceryvnou scénou, která musela rozplakat každého milovníka sci-fi. Jasně, nepopírám, i na konci prvního dílu člověk brečel. Jenže to byly slzy štěstí a v tom je sakra rozdíl...  Hmm. Kenneth Johnson očividně nebyl tak dobrá volba. Jsou podle mě lehce nadhodnocené (optimální mi přijdou 2-3), ovšem uděluji 4*... ... ... Edit: Nasrat! Za to, že druhý díl o mém oblíbeném robotovi tak doj..bali,nedám víc než 2* ()

(fjw)

Rozhodně slabší než první díl, ale i tak pobaví. Čislo 5 alias Johnny pětka je stále roztomilý. Taky jsem málem brečel, kdy záporáci málem rozcupují pětku:( ()

MartyMcFly89

Rozvíjí myšlenku prvního dílu, ale zároveň tím něco ztrácí. Ne tak dobrý, jako jednička, ale i tak má co nabídnout. Horší čtyřka. ()

honzic

Pěkné, leč na 1 to nemám, děj je více utahaný a méně plynulý dějově, chybí více romantiky a taky herecké výkony se mi zdají slabší, třeba Mahony a tak. No ale i přesto koukatelné a potěší, i když už tomu trochu chybí šťáva, mírné nedostatky ve scénáři a pár chybek se dá tolerovat. Hodnocení: 65 % ()

Raphaell

První film, který jsem kdy viděl v kině. Nevím, jestli mě víc nadchl on nebo kino jako takové. Jinak než za 5 to ale nejde, protože dojmy ve mě přetrvaly a ten film si ještě pořád pamatuju. Moje mamka byla vždycky odpůrkyně kin, přičemž nám dětem argumentovala tím, že za rok ty filmy stejně budou v televizi. Vzala mě teda mamka kámošova. Děkuju jí za to, protože takový pocity v kině bych chtěl zase někdy zažít. Už to ale asi nejde, všechno je jednou poprvé a zároveň naposled, s jedinečnou atmosférou, která se vpije do srdce a občas je cítit její sladkobolnou vůni. Někdy si to pustím aspoň na počítači, už teď se těším :) ()

tsatsiki

Dějově je to slabší než první díl, ale hlášky v něm jsou opravdu dobré. např. číslo 5: Neboj se. Můj synovec byl Harley Davidson. Fakt. A nebo moje oblíbená. (Fred jede na čísle 5 jako na motorce.) Fred Ritter: Teď už je ale vážně nedoženeme. číslo 5: Že ne? Vyzkoušíme tohle, bejby. Fred Ritter: Ne, ne, ne, ne. To není dobrej nápad. Ááá. (Oba zmizí v kanálu.) číslo 5: Věř mi. Zkratka. Vzdušnou čarou. Viděl jsem to v mapě v knihkupectví. ()

martins

Slabší pokračování úspěšné jedničky, hlavně mi tam citelně chyběl Steve Guttenberg, ale v roce 1990 to byl v Českoskoslovensku velký hit. Znovu viděno asi po 15 letech, už to nebyl takový boom, ale pořád film má svoji kvalitu. ()