Úspěch protiválečně laděné komedie o bojovém robotu, který po zásahu bleskem ožil a získal nejen schopnost samostatně uvažovat a projevovat emoce, ale navíc také značně pacifistickou povahu, inspiroval producenty k natočení dalšího dílu. Vedle svérázného robota, který si říká Johny Pětka, je tu hlavní postavou Ben Jahvri, bývalý partner Newtona Crosbyho, který robota kdysi pro společnost Nova Robotics vytvořil. Benovi se nedaří nijak zvlášť dobře. Živí se na ulici jako prodavač malých robotků, a protože zcela postrádá obchodního ducha, málem by propásl jedinečnou příležitost, když jeho malí roboti okouzlí hezkou Sandy, nákupčí velké firmy. Naštěstí je tu kolega, protřelý prodavač hodinek Fred, a tak než se Ben vzpamatuje, je z něj velkovýrobce hraček. Smůlou je, že si novopečení podnikatelé pro svou výrobní linku vybrali místo, odkud se právě skupina lupičů chystá k loupeži diamantů. V boji s gangstery, kteří se neštítí ničeho, však oba muži dostávají nečekaného spojence - Johnyho Pětku, kterého Benovi poslali Newton a Stephany. Válka s lupiči může začít a svérázný robot do ní vnese nejen pořádnou dávku vzrušení, ale také zábavy, pramenící z jeho neobvyklého smyslu pro humor a schopnosti udělat taškařici z každé situace. (TV Nova)

Teron

Cítím...že žijůůů!!!...Dovolte mi demonstrovat vám zákony odstředivé síly. Dámy a pánové nastavte svá sedadla a jídelní stolky do kolmé polohy, připoutejte se, nekuřte. A Yupííí....Říká se, že násilí je následkem neřešených traumat z dětství....Zírej na to kámo tohle je nejnovější Johny Pětka koukni na ty ceny zvláštní paměť 5000 mb k dispozici, krom běžného vybavení řada vylepšení pro život v přírodě spousta samolepek greenpeace a reklama na boty firmy Nike...tohle už se dneska bohužel netočí ()

Silblade

Pro mě jednoznačně velmi podařené pokračování mluvícího Čísla 5, byť v krapet odlišném kabátě. Konec je mnohem dojemnější než v jedničce, až slzu musel člověk zamáčknout. ()

Tuty

Musím říct, že se mi snad dvojka líbí víc než jednička, je to víc komedie než jednička, ale líbí se mi hudba a to, jako Johny 5 vstane z mrtvých a zatočí s Oscarem. Takže hvězdička možná i z nostalgie. ()

kamigava13

Velmi roztomilý robůtek Johnny Pětka. Jeho dabing je super. Vzpomínky na mé dětství. Stejně dobrá jako jednička. Mohli by po 40 letech natočit trojku, Pětka by ani nemohl zestárnout. Je to ikona osmdesátek. Bylo mi ho fakt líto, když ho ničili a málem zemřel. Jeho optimismus bych chtěla ale mít bez té dětské naivity. Líbilo se mi taky, jak měl na sobě nálepku “Love animals. Don’t eat them.” ()

Lilith03

Příběhově méně dobré než jednička, ale že strany zábavy a legrace o dost záživnější - proto zde dávám o hvězdičku více. Moc se mi líbí postavy v tomto filmu a Johny pětka je prostě srandovní a roztomilá postava. Na konci nechybí napětí a dojemná scéna, tak jako v jedničce. ()

james11

Myslím, že jednička v sobě něco měla, ale dvojka bylo spíš už jen vaření z vody... První půlka mě téměř unudila a až ke konci se věci teprv začaly hýbat. Asi díky solidnímu konci 2 hvězdičky. ()

adamm90

Skvělá komedie pro lidi v každém věku. Už jako malý jsem na to koukal a ani teď mě Johny nepřestává bavit.... Dobré vtipy, kterým se zasmějete, pěkně zvolená hudba.... prostě vše co od takové komedie čekáte. ()

chaosteory

Jedna z mála vyjímek, kdy pokračování nedělá ostudu. Pravda je, že jednička byla o trošku lepší (děj, postavy, akce), ale druhá pětka má o hodně víc humoru a sledovat robůtka jak objevuje velkoměsto a stím spojené eskapády je pořád parádní podívaná. ()

Phoeniyx

Zábavný díl ale ne jako první, humor už trochu pokulhává a není to už tolik originální ale je to pořád pěkné. ()