• Česko

Byzantium: Upíří příběh

Byzantium: Upírí príbeh

Drama / Fantasy / Thriller / Horor

Velká Británie / USA / Irsko, 2012, 118 min

Asi nemusím zdůrazňovat, co tady pro mě bylo alfou a oGemmou, že? Až zase jednou narazím na smetáček, možná trošku poklidím v kamrlíku oblíbených hereček. Spojení upírů a prostituce s Byzantiem ve mně probudilo stejné nadšení, jako moje hypotetické spojení s Gemmou. A jestli mi chcete vyčítat, že jsem povrchní a nejdu víc do hloubky, zkuste si nejdřív představit můj výraz ve tváři, kterým bych vám na to odpověděl...(23.11.2013)

Jak mě moc neoslovilo Jordanovo Interview s upírem o to víc spokojenější jsem byl v těchhle poklidnějších upírských vodách .. snad proto, že se tu zuby tolik necenily a spíš se na odiv dávaly jiné krásy (kromě vnad Gemmy Aerton třeba i kamera : ) .. a příjemně mě polechtala i hudba ..(25.10.2013)

• Larrysbride

Rádoby "Interview s upírkami" zvrhnuté v tu dost možná největší filmovou nudu vůbec... Hvězdičku za snahu...(5.2.2014)

Atmosférická, melancholická, ztichlá, místy příjemně zlověstná a bohužel také přespříliš dlouhá nuda. No, nuda... Abych nelhal, Byzantium si moji pozornost udržet dokázalo, jenže pocit jakési zbytečné rozvláčnosti, který jsem měl i při sledování předchozího Jordanova počinu Ondine, mě nakonec neopustil. Palec nahoru dávám za obě herečky (především pak za uhrančivé oči Saoirse Ronan), které toho hodně zachránily.(19.3.2014)

• Morien

Moje očekávání bylo tak veliké, že ho v podstatě nebylo možné naplnit. Ale že to bude až tak špatné, že bude krásná Gemma až tak nesnesitelná a emo Saoirse tak prázdná, tak to jsem opravdu nečekala. Jediná radost tedy nakonec byla, že si Caleb Landry Jones nechal narůst dlouhé vlasy, protože jestli je něco lepšího než bledý asexuální zrzek s rybíma očima, tak je to dlouhovlasý bledý asexuální zrzek s rybíma očima. Nejvíce mě ovšem trápí tato otázka: K čemu potřebují upírky peníze?(14.10.2014)

• - Natáčení probíhalo v Irsku v lokalitách County Cork a County Dublin a ve Velké Británii v Jižním Sussexu. (Terva)

• - Spoiler: Keď je Eleanor Webb (Saoirse Ronan) uväznená vo výťahu, začne v 103. minúte skúšať vytiahnuť mobil mŕtveho muža na streche. V skutočnosti nemôže vedieť, že tam ten mobil je. Nie je ho z vnútra výťahu vidieť a nezačne ani zvoniť. Keď naopak v 105. minúte prídu do hotela ľudia a začnú ju z výťahu zachraňovať, nevšimnú si v mrežovanej šachte ležať mŕtve telo. (MontyBrogan)

• - Saoirse Ronan (Eleanor Webb) ve filmu skutečně hraje spletitou klavírní sonátu Op. 2, č. 3. od Ludwiga van Beethovena, jelikož prošla intenzivním dvanáctitýdenním klavírním rychlokurzem. (Kritiq)