• Česko

Byzantium: Upíří příběh

Byzantium: Upírí príbeh

Drama / Fantasy / Thriller / Horor

Velká Británie / USA / Irsko, 2012, 118 min

Melancholicko-atmosférické (teda neznesiteľne rozťahané) interview s upírkami. Má to super momenty, napr. rezanie hlavy drôtom, ale keby tam Gemma občas nevystrčila kozy a neprebehla sa v podväzkoch, tak si z tých Saorsiných tupo-zasnených pohľadov asi vpálim guľku do kotrby.(25.8.2013)

Clara a Eleonor sú dve mladé, krásne, dospievajúce ženy. Navonok od ostatných sa nelíšia absolútne ničím. Zdanie však klame. Obe skrývajú hrozné tajomstvo kvôli ktorému sa musia neustále sťahovať z jedného mesta do druhého. Obe tak odlišné a pritom stále spolu. Jedného dňa Clara spozná osamelého muža, ktorý po smrti matky zdedil starý motel s názvom Byzantium. V minulosti obyčajný hotel sa pod vedením Clary zmení na dom neresti. Keď už sa zdá, že našli konečne miesto kde sa usadia, realita naberie opačný smer. Niekto o ich tajomstve už vie a je im v pätách. Výborný dramaticko, mysteriózny príbeh. Film však nebude baviť každého. Nie je tu toľko akcie ako by si človek prial, ako by sa žiadalo. Miestami monotónna story, ktorá mnohých odradí. Z môjho pohľadu, slušný, nadpriemerný snímok - 65%.(31.10.2013)

Atmosférická, melancholická, ztichlá, místy příjemně zlověstná a bohužel také přespříliš dlouhá nuda. No, nuda... Abych nelhal, Byzantium si moji pozornost udržet dokázalo, jenže pocit jakési zbytečné rozvláčnosti, který jsem měl i při sledování předchozího Jordanova počinu Ondine, mě nakonec neopustil. Palec nahoru dávám za obě herečky (především pak za uhrančivé oči Saoirse Ronan), které toho hodně zachránily.(19.3.2014)

• Bloody13

Do sebe zbytečně zahleděná upířina, která má solidní nástup a zajímavý konec (tam totiž padají hlavy), ale to velké množství flashbacků do minulosti hrdinek je celkem ubíjející - a to i přes tu vypiplanou kameru a některé efektivní záběry. Třeba ten s vnadnou Gemmou pod krvavým vodopádem, že?(22.6.2014)

• Campbell

Jordan, režisér jednoho z mého nejoblíbenějšího vlkodlačího fláku Company of wolves natočil další upířinu s kterou má bohaté zkušenosti. Bohužel nakonec mě to moc nevzalo. To co musí každý pochválit je ta výprava která je prostě úchvatná. TY kostýmy a prostředí je naprosto dokonalé. A celkově i to uchopení příběhu je naprosto nádherné a režie je parádní to prolínání stoletím je fakt jedno z nejlepších co jsem ve filmu viděl. Tak ale proč jenom 2*? Jsouto sice skoro 3 ale je tu tolik hluchých míst a je tu i hodně scén které prostě po minutě zmizí a jsou naprosto zbytečné. A ani herci nejsou nijak extra přesvědčivý. Je to škoda protože takhle jsem u filmu s otevřenou hubou dlouho nebyl. Škoda režisér mohl film trošku zkrátit.(14.7.2014)