poster

Byzantium

 • Česko

  Byzantium: Upíří příběh

 • Velká Británie

  Byzantium

 • Slovensko

  Byzantium: Upírí príbeh

 • Slovensko

  Byzantium

Drama / Fantasy / Thriller / Horor

Velká Británie / USA / Irsko, 2012, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 3DD!3
  ***

  Dlouhé to je. Příběh upírské bordelmámy Gemmy Arterton (hraje jako o život) má dost pamětihodných momentů, které z BYZANTIUM činí zajímavou podívanou, ale nestačí to. Moc táhlých pohledů Saoirse Ronan, moc kecání o tíživém osudu nesmrtelných. Hudba podmanivá, vizuální stránka povedená.(31.8.2013)

 • Malarkey
  ****

  Nemůžu pochopit to, že je Byzantium ve své podstatě divadelní hra. To mě úplně ničí, protože si já jako konzervativní Čech nedokážu představit, že by se v divadelní hře z dneška objevil upír a celé to bylo dost moderní. Nicméně tenhle příběh dokázal, že minimálně jako film dokáže fungovat. Je teda dost komorní, což se o herecké účasti říct nedá, ale já si ho fakt užil. Užil jsem si ho právě přesně kvůli té herecké účasti. Saoirse Ronan a Gemma Arterton je pro mě kombinace taková, že i kdyby film byl totální díra, tak z těhlech dvou holek prostě pořád budu míst radost. Naštěstí film totální díra není a tak 118 minut uběhlo tak, že vrátit se k tomuto příběhu bude snad i povinností.(24.8.2014)

 • T2
  **

  Rozpočet £8miliónovTržby USA $85,252Tržby Celosvetovo $756,000▐ komorný anglický chladný dej, podaný bez strhujúcejšieho zápalu utopený v nevýraznosti, ako diel nejakého seriálu by to obstálo ako kino film sa stratí v plejáde podobne nevýrazných zlátanín /40%/(29.8.2013)

 • Shakers
  ***

  Ženské autorky moc nemusím a filmy o upíroch tiež nie, no kvôli sexi Gemme Arterton som sa na to nakoniec pozrel. A ani to nebolo také strašné, zo začiatku sa to síce pomaly rozbieha, takže vám musia stačiť len hlavné herečky a pomalý príbeh v ktorom ešte netušíte o čom beží. Ku koncu sa to ale konečne rozbehne aj zo zaujímavou backstory, ale to nič nemení na tom, že aj keď je príbeh celkom zaujímavý, rozbieha sa pomaly a bez emócii, ktoré tu nejak nefungujú. Ale ako jednohúbka fajn. 65% - 3*(18.9.2014)

 • Faustka
  *****

  Za zvuku lahodných tónů jsem se oddala věčnosti. Bezedná temnota. Vězení od kterého zahodili klíč. To je její život. Život? .. Co si to namlouvá. Lže sama sobě. Útěky a zase útěky. Je to stále stejné. Co přinesou další dny, měsíce, roky.. nad tím nepřemýšlí. Budoucnost je daná. Smířila se s tím? .. ani náhodou. Musí to změnit, prostě musí! Na osud si nehraje; jenže cokoliv z toho vzejde, bude lepší, než náruč propastného osamění. Už to ví.(4.6.2014)

 • - Roli Savella měl původně hrát Stephen Rea, ale pro nedostatek času ji přenechal Urimu Gavrielovi. (Terva)

 • - Spoiler: Keď je Eleanor Webb (Saoirse Ronan) uväznená vo výťahu, začne v 103. minúte skúšať vytiahnuť mobil mŕtveho muža na streche. V skutočnosti nemôže vedieť, že tam ten mobil je. Nie je ho z vnútra výťahu vidieť a nezačne ani zvoniť. Keď naopak v 105. minúte prídu do hotela ľudia a začnú ju z výťahu zachraňovať, nevšimnú si v mrežovanej šachte ležať mŕtve telo. (MontyBrogan)

 • - Natáčení probíhalo v Irsku v lokalitách County Cork a County Dublin a ve Velké Británii v Jižním Sussexu. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace