• Česko

Byzantium: Upíří příběh

Byzantium: Upírí príbeh

Drama / Fantasy / Thriller / Horor

Velká Británie / USA / Irsko, 2012, 118 min

Hezky atmosférická podívaná o upírech se zajímavým příběhem i postavami, jenže bohužel místy se vleče a něco podobného už tu přeci jen bylo a lépe, dokonce od samého režiséra, na druhou stranu po všech nedávných "stmíváních" lehce potěší.(6.3.2014)

• Beckett51

Po jednom z nejlepších filmů Ondine mě Neil Jordan moc zklamal. Vůbec mě to nebavilo a xmrti jsem se nudil. Plus jsou ale skvělý herecký výkony a pěkný hudba. Slabší průměr.(17.11.2013)

Pro mě hodně zajímavý hororový filmek, který má pomalý příběh odehrávající se v současnosti, ale i hodně ve flashbacích.Všechny hlavní postavy mi zde sedli a neměl bych k nim žádné výhrady. Hlavní dvojice zahrála svoje úlohy pěkně. Gemmě to tu opět sekne a jako matka je hodně přesvědčivá a to hlavně na konci. Celý film je takový pochmurný a hodně tomu dodává i hudební stránka, která se sem pěkně hodí. Není to klasická upířina a asi nesedne lidem co tento žánr milují. Mě se film líbil a dávám mu 85% :)(23.9.2014)

Asi nemusím zdůrazňovat, co tady pro mě bylo alfou a oGemmou, že? Až zase jednou narazím na smetáček, možná trošku poklidím v kamrlíku oblíbených hereček. Spojení upírů a prostituce s Byzantiem ve mně probudilo stejné nadšení, jako moje hypotetické spojení s Gemmou. A jestli mi chcete vyčítat, že jsem povrchní a nejdu víc do hloubky, zkuste si nejdřív představit můj výraz ve tváři, kterým bych vám na to odpověděl...(23.11.2013)

Melancholicko-atmosférické (teda neznesiteľne rozťahané) interview s upírkami. Má to super momenty, napr. rezanie hlavy drôtom, ale keby tam Gemma občas nevystrčila kozy a neprebehla sa v podväzkoch, tak si z tých Saorsiných tupo-zasnených pohľadov asi vpálim guľku do kotrby.(25.8.2013)