Ve snímku z dílny Roara Uthauga se ocitáme ve fiktivním světě nehostinné krajiny, kterou už deset let ohrožuje mor. Divákům tento snímek nabízí epicky rozsáhlé akční filmové dobrodružství a vypráví příběh devatenáctiletého děvčete, které se po zabití celé rodiny dostane do rukou zločinecké skupiny společenských outsiderů. Brzy však zjistí, že v jejich společnosti ji čeká osud horší než smrt, a tak se pokusí s pomocí mladšího děvčete z tábora utéct. (oficiální text distributora)

Takasawa

K obsahu raději nebudu psát nic, protože kdybych napsal byť jen dvě věty, tak bych mohl prozradit celý děj v těch nejjemnějších detailech. Scénář se musel vejít na jednu stránku i se všemi dialogy... Hudba i kamera ujdou, celé mi to přijde solidní na absolventský film, který by se dal zkrátit na patnáct minut, bohužel po této době už to začíná pomalu nudit. Ale nelituji. ()

Acrobat

Po neopodstatnených sťažnostiach úzkeho publika na lyrickosť Refnovej Valhaly, dali Nóri za úkol novému režisérovi vtesnať nejaký dej. Ten neurazí, a preto nám na plátne ponúka nórske Discovery seriál Ako prežiť v divočine bez Beara, ktorého vystrieda castingovo výborná partia „stredovekých“ hercov a jedna žena ako tvár smrti (ináč výborná, takmer ako „Kristova vášeň“ v nepresnom preklade). Priamočiarosť, nórska surovosť, jazyk, nefrflanie na život a smrť, niekedy zbytočné filozofie o mamke. Počujem hlasné námietky na objektívnu možnosť zmeny ustráchanej devy na „bojovníka“? sú opodstatnené. Či kazí dojem, posúďte sami, lebo excelentných obrazov a počinov je tam nádherne dosť. (Premýšľam a vychádza to na podobný osud minulých časov v Slovenskom raji. Kdeže sú slovenský tvorcovia? A nemusí to mať 2 hodiny!! Hlásim sa na casting a zhodiť ma môžete z Tomášovského výhľadu.) Nórsko v miernom, no neustráchanom popredí aj z minulosti. (videné 10.03.-11.03.2013, BDrip) ()

Tamten

Útěk aneb jak jedna slabá dívčina vymlátí bandu hrdlořezů. Nevadí mi, když holka ovládající bojové umění mlátí mnohem silnější chlapíky. Nevadí mi ani, když malá slabá holka náhodou zabije mnohem silnějšího chlapíka. Když ale slabá holka náhodou zabíjí už pátého bojovníka, je něco špatně. A když to je navíc veškerý děj filmu, není skutečně moc o co stát. Navíc veškeré exteriéry tvoří dohromady jeden les, takže ani z obrazové stránky si tu příliš neužijeme. ()

Murdock

Tragédie....tou blbostí mě to tak vysílilo, že regulérní kritickej výpotek stvořim až se prospim........prospal jsem se a stejně na to nemám sílu, prostě nikdy víc. ()

windows

Vynikající film, který jsem na doporučení kolegy, kamaráda uživatele mosnak shlédl. Drsný kraj, drsná doba a perfektní herecké výkony. Možná mě trochu mrzí kostýmy, které na začátku děje byly jako nové a čisté. navíc mám zájem o severskou mythologii, kdy hlavní postava, mladá dívka vyznává poslední evropské náboženství, takže film na mě působil kladně. Hodně mile jsem byl překvapen a uchvácen... ()

Vykuk

Hudba, atmosféra, herci, kamera, to vše je tady super, příběh je profláknuté klišé, což mi vůůůbec nevadí, ale chybí tomu šťáva a taky nejsem na takové pochmurné příběhy, mám raději veselejší fantasy, tohle je spíš čistě historický thriller. Ale jinak příjemná podívaná. Jen to trochu kazí dojem uzavřenosti, pár postav (které se povedli, ale nijak nerozvinuli, kromě hlavní záporňačky), kolem nikde nic a chybí tomu takové ty scény, kdy člověk na zlomek vteřiny zadrží dech. Na podívání dobré, lehký nadprůměr. ()

Solverino

Po delší době krátké, odsejpající, výborně nasnímané, přirozeně drsné a ze života (ve 14. století)! Žádní nažehlení vesničané a lupiči gentlemani! Super! Kdo si co urve to má, život je drsnej, zvláště na severu! Super! Vysoce doporučeníhodné! ()

DJ Kritik

Z historický žánrom to má spoločne asi toľko ako Pinocchio s Kalimerom. Obaja sú z rozprávky, ale nikdy sa nestretli. Ono obliecť niekoho do prazvláštneho odevu neznamená historický film. Bohužiaľ i akcia je tu na rozhraní detskej komédie a a americkej strieľačky. Príbeh chabý, nezachráni nič. A kde nič nie je, ani smrť nebere. ()

kiros179

Zajímavé herecké obsazení, příjemná kamera, stopáž odpovídající dění a středověk genderově otočený o 180° než jak ho známe. Přeci jen se nemůžu zbavit dojmu, že z toho přeci jen šlo vyždímat více, ale i tak vcelku podařený film. 65% ()

jafuska

Ano, tady klape všechno od začátku jak má, do toho všeho nádherná hudba, která dokresluje každou maličkost, která je ve filmu, a i postavy jsou vcelku sympatické, malá Frigg je roztomilá, odvážná, ano Seveřané opět bodují, tento film opravdu doporučuji, i když délka filmu je na můj vkus krátká, ale vše co se mělo odehrát tak se tak stalo, a to je podstatné, ()

joelly01

Na tohle jsem se tesila hodne, ale dostavilo se zklamani. A tak kilo navic, neb nudou jsem u toho sezrala strasne moc cokolady. Coz muj nabeh na cukrovku jiste neoceni. Neoriginalni kyc jak bic, tohle dal doporucovat nebudu. Ale existuji vetsi hnusoty. ()

srolyma

Středověk nebyl ani v Norsku žádná selanka. Když ve vesnici, kde žije mlaďoučká Signe se svými rodiči a bratrem, začne řádit mor, tak nastartují koníka, zapřáhnou karavan a tradá do hor na čerstvý vzduch. No jo, v horách sice utečou vražednému morovému povětří, čemu ale neutečou, je vražedné loupežné komando vedené drsnou Dášou. Takže než se nadějou, tu přiletí šíp, tu nůž, tu sekyra a počet členů rodiny je rázem redukován na čtvrtinu. Signe je ušetřena, neboť má posloužit k chovu dalších malých rabijátů. Z téhle prekérky jí pomůže malá holčička, která je z nějakých neznámých důvodů taky členem bandy. No a pak děvčata prchají a prchají, čas od času některého z těch drsných, silných, cvičených a ozbrojených zabijáků sejmou a zase prchají a prchají. A jestli nevyprchaly, tak prchají dodnes. Žádný zázrak. Naštěstí to má natolik krátkou stopáž, že to ještě nezačne nudit, ale je to jen o fous. ()

heavy66

Nemůžu si pomoct, mě se ty středověké krváky líbí! Na Útěk se dá dívat i bez zvuku a titulků a stejně přesně chápete o co běží. Gaahl je děsivý i bez svého obvyklého war-paint a přírodní panoramata úžasná! ()

veverysiak

Skutočnosť, že Nórsko oplýva nádhernou prírodou, ešte neznamená, že za každý film z jeho produkcie treba hneď vytiahnuť tri hviezdy za vizuál, onanovať nad fjordami a hlbokými lesmi sa oplatí pri sledovaní dokumentárnych prírodopisných kanálov, na umelecké žánre je treba predsa len niečo navyše, na druhej strane majú tí Nóri bohovskú výhodu v tom, že keď zasadia dobre spravený príbeh do ich končín, nič nepokazia, ba priam naopak, lenže tu nejde o dobre spravený príbeh, raný stredovek bol určite špinavší, krutejší a bezcitnejší,boj o život neľútostnejší a priamočiarejší a súcit so zavadzajúcimi najdúchmi trestuhodne rizikový, takže 30%. ()

MiniRecenze

Hned ze začátku jsme svědky slušného dramatu se sklonem k brutálnosti.Nory chválím ,ve většině případů ví co točí a taky to nese svoje "ovoce" .Je zde hodně pěkných prvků,určitě výprava,protože krajinu nenahradíte kulisami.Kostýmy jsou důvěryhodné a hercům věříte to co hrají.Scénář je sice slabší a dějově je to upnuté na jedinou zápletku,proto se ve snímku najdou slabší chvilky pro diváka,ale i tak tady máme povedený film u kterého Vám nehrozí nezájem. CHVÁLÍM!!! ()

v.indruchova

_Jak ve 13. STOLETÍ bojovat o život. Stopáž je příjemná. Velká část děje se mi zdá předvídatelná. Na to, že je to TV film tak je o poměrně kvalitně natočené._ ()