Ve snímku z dílny Roara Uthauga se ocitáme ve fiktivním světě nehostinné krajiny, kterou už deset let ohrožuje mor. Divákům tento snímek nabízí epicky rozsáhlé akční filmové dobrodružství a vypráví příběh devatenáctiletého děvčete, které se po zabití celé rodiny dostane do rukou zločinecké skupiny společenských outsiderů. Brzy však zjistí, že v jejich společnosti ji čeká osud horší než smrt, a tak se pokusí s pomocí mladšího děvčete z tábora utéct. (oficiální text distributora)

v0jt1s3k

Nemuzu si pomoct, tyhle severske veci fakt fungujou. Vyborne udelane a i kdyz je pribeh na urovni kratsi povidky, tak ma vahu a nosnost pro cely film. Ingrid z Fritt Vilt jsem malem nepoznal ()

Alboin

Krásny akčný historický film, zasadený do dokumentu o nórskej prírode. Veľmi som sa na tento film tešil a po jeho zhliadnutí musím povedať, že prekonal očakávania. Už úvodný záber ma nadchol a ten krásny pocit z filmového zážitku sa tiahol do konca. Skvelé odevy a herecké výkony všetkých hercov, najmä malej Frigg. Jednotlivé postavy boli veľmi dobre vykreslené a tie decká boli úžasné, žiadny ukňučaní zmrdi ako vidíme v dnešných filmoch. Celkovo je to naozaj skvelý film, ktorému nemám čo vytknúť. Osobitné čaro mal pre mňa aj záber chlapcovho náhrdelníku, Gaahl a záber so zobrezením mŕtvych predkov. ()

naytsirk

Doufal jsem v trochu víc akce a napětí, když už je to akční, dobrodružný, historický thriller.... ale nic z toho nebylo. Pro mě dost nuda... ()

hujerita

Rýchle, jasné, úderné a nebolo tam zbytočných bla-bla-bla. Vo svojej podstate prvý Rambo v dievčenskom vydaní. Príroda bola super a herci presný. Najviac ma potešilo, že to fakt malo spád, a tentoraz som si vybral výborný film na kuknutie. Dúfam že sa k tomu američania nedostanú. Vrelo odporúčam ()

EasyGoingBoy odpad!

Thomas Moldestad nemůže být nikdo jiný než maximálně 10-ti leté dítě. Obyčejně, když shlédnu nějakou slátaninu, tak mě to celkem vytočí, tohle bylo ale natolik debilní, že se ještě teď popadám za břicho, jaký jsem to já trotl, že jsem se nechal nalákat na tohle zhovadilé představení, které si snad myslí, že ho někdo může brát vážně. Paradoxně je zde ale mnoho takých, kteří tento výsměch divákovi vážně berou a pokud vám není 10 let tak vám ryze upřímně sděluji "Lidi fakt běžte do sebe, nefetujte, nechlastejte a pokud už musíte, tak alespoň hodnocení na ČSFD nepište pod vlivem". Hezký zbytek of life. ()

Von Kempelen

Flukt je dobrej film, jen od něj nesmíte čekat nějaký originální nápady, prudký zvraty nebo výrazný myšlenky. Od toho tu jsou jiný díla. Tady je od začátku jasný, jak to dopadne a přitom to vůbec není na škodu. Potěší i dýlka filmu, znám tvůrce, který by z toho udělali drama na dva díly, každej po dvou hodinách. A taky jsem si celou dobu říkal, odkud znám toho frajera s lukem. Pak mi to trklo a hned jsem se musel podívat ke konkurenci - kurva vždyť tam hraje GAAHL! Takže povinnej film pro fanoušky BM. A možná i pro gaye:-) ()

Kanal

Historický snímek o mladé Signe, která po setkání s bandičkou hrdlořezů v čele s „Ingrid Berdal“, která mi do role vůdce banditů absolutně sedla, přichází o celou svou rodinu. Je odvlečena do jejich malého tábora ze kterého posléze utíká a snaží se svým pronásledovatelům utéci. Film mě rozhodně nenudil. Krásná norská příroda, kožené zbroje, sečné zbraně, luky a šípy to je přesně to co mám rád. Jediné co mě trošku zklamalo bylo finální hrdinství mladé herečky. Tomu jsem moc nevěřil, představoval jsem si jiný konec. (75%) ()

Googooplexer

Trochu ako legendárny nórsky Stopár, akurát že z tohoto tu legenda nebude, pretože takýchto filmov je dnes už pekná kopa. Prečo to označujú aj ako "historický", to celkom nechápem. Asi len preto, že je to v štrnástom storočí a je spomenutá "historická udalosť" - mor, ktorý vyhubil polovicu obyvateľstva vtedajšieho Nórska. No a druhú polovicu hubí práve hlavná hrdinka. Škoda, že to neurobili radšej ako postapokalyptický žáner, tak ale čo už, máme historický. Po tomto filme aspoň viem, prečo v Nórsku vládnu ženy vo väčšej miere než inde. Týchto 78 minút ubehne veľmi rýchlo a dá sa celkom priemerne zabaviť. Rád by som však vedel, kde hlavná bloncka zohnala také lesklé koženné gate?. ()

dogzila

Jaaaj ako som sa tešil na severský temný príbeh! Nakoniec sa ale zrodila bezpohlavná blbostička, ktorá zaujme azda iba detailmi ako sú pokazené zúbky a nezmyselné pohnútky. Kamera však bola výborná a páčiť sa musia aj slušné herecké výkony. Proste jednohubka na večer. ()

Diwebrain

Jak udělat z minima maximum. Na kulisy stačila jedna chatka a pár přístřešků, jinak se vše odehrává jen v přírodě. Příběh je také jednoduchý. Dvě "kladné" holky zdrhají a banda záporáků je honí. To je v podstatě vše. Víc toho ve filmu není, ale aspoň pro mě si to všechno sedlo dohromady. Až do chvíle, kdy ta starší skočí ze skály do vody, je to super film u kterého se nenudíte. Bohužel ten konec je...takže jen 4* ()

BStone

Historický survival,celkově povedený,norsky mrazivý,dobře natočený.Herci hrajou uvěřitelně a vůbec i kamera,hudba...Možná se mohlo trochu přidat na intenzitě scén,ale i tak dobrý.Není to film,který by mě posadil na zadek,nicméně jsem si to docela užil. 55% ()

Gagin

Tohle na mě nefungovalo, předvídatelné a pro mě ani trochu napínavé (Thiller?). Některé scény třeba s letícími šípy nebo topením byli ale dobře natočené, takže alespoň dvě. ()

Falanx

78%. Citace z W...Dýmějový mor je jedna z forem moru, smrtelné nemoci způsobené bakterií Yersinia pestis..... No a Norové a Norčata si to užili s plnou parádou po roce 1351. Takže rok 1363 je nemilým důsledkem ztráty cca třetiny obyvatelstva, tehdy hlavně rolníků, rolnic a rolniček... Víra v Boha Milosrdného a Láskyplného se nám vytratila. Sirotkové, mrtvoly na ulici i na silnici, řád trojího lidu se hroutí. Ňák se človíčkové jinak chovají, než by si přáli dnešní, úderně levicoví, čerchmanti z Amnesty International (((známá také jako Amnesty či AI) je celosvětové hnutí, které monitoruje porušování lidských práv a iniciuje kampaně proti jejich porušování - nejlépe ve státech, kde jim pro jejich názory nehrozí nižádné nebezpečí - např. USA, UK, Česká Republika, ....)) ....Konečně solidnější pohled na fakta 14 - tého století... ()