Ve snímku z dílny Roara Uthauga se ocitáme ve fiktivním světě nehostinné krajiny, kterou už deset let ohrožuje mor. Divákům tento snímek nabízí epicky rozsáhlé akční filmové dobrodružství a vypráví příběh devatenáctiletého děvčete, které se po zabití celé rodiny dostane do rukou zločinecké skupiny společenských outsiderů. Brzy však zjistí, že v jejich společnosti ji čeká osud horší než smrt, a tak se pokusí s pomocí mladšího děvčete z tábora utéct. (oficiální text distributora)

Zagros

Vizuálně podmanivá podívaná s minimalistickým příběhem a s málem postav z norské produkce. V jedné popisné větě jsem vlastně sepsal i všechny plusy filmu. K mínusům patří již stokrát omletý a především nepřekvapivý příběh a také nevýrazné postavy. Útěk ovšem není vyloženě špatný film, hlavní hrdinky jsou přeci jen jakýmsi oživením a tvůrci ideálně zvolili délku, kdy na 75 minut filmu je napětí tak akorát. Nakonec jsou to poctivé dvě hvězdy. ()

Corpsegrinder

Parádní historickej survival kterej vyčnívá hlavně nádherným prostředím. Pokud máte rádi norskou přírodu a historický filmy tak tady budete jako doma. Mám ovšem nemilej pocit že tenhle film zůstane zapomenut. ()

Michalechal

Uzasna krajina, super kostýmy a podařený souboje. Hlavně v závěru. Jen by to chtělo třeba dojít do vesnice, chtěl jsem jí vidět :-D ()

kolemjdouc

nemám ráda mysterióznem nabušené filmy, ale tenhle mě zaujal svým jednoduchým vyprávěním příběhu.Skoro si člověk musí zákonitě myslet, že to tak ve skutečnosti bylo.Výborná kamera,masky,kostýmy, vynikající interiéry ()

J*A*M*A*L

Dost solidní historický film ze severu, s troškou krve, násilí a špíny. Už je to strašně moc dávno co jsem viděl historický film ze středověku a na Flukt jsem byl dost zvědavý a natěšený a také jsem si ho užil. Filmy ze severu mám moc rád, i když raději mám filmy ze Švédska, ale pro mě na původu filmu vůbec nezáleží, i když evropské filmy mám asi oproti americkým radši. Navíc jsem se zde kochal nádhernou krajinou. A také pěkně natočené. Začátek trošku slabší, ale po těch dvaceti minutách, už to bylo v pohodě. Má dlouhá pauza historických filmů byla přerušena solidním filmem hned na začátek. ()

Angelino

Len mi stále vŕta hlavou, o čom to vlastne bolo? Na dobrodružné príliš ponuré, na thriller málo dramatické, na akčné málo krvavé a príliš detské a na historické príliš bez súvislostí... ()

Gray Wolfman

Husí kůže, deprese, beznaděj a tíseň... Tyhle čtyři věci mě prováděly celým filmem. K tomu si připojte nádhernou přírodu a neskutečné, herecké výkony jak hlavní záporačky, tak především hlavních, dětských hrdinek... nemohu jinak, než plnou palbu a dopořučení ()

mosnak

Je pravda,že se jedná o docela drsný příběh. Banda ocasů,které vede jedna zhrzená bloncka zabije celou rodinu jedné mladé divky. Ta je odlečená k nim do tábora. Potká tam ještě menší holku a bloncce s ocasama zdrhne. A začíná hon! Mladá dívka utíká, bojí se... (po sem to ještě jde) ... furt se bojí,ovšem pak je chytnou a tu malou holku si odnesou zpět do tábora,což se mladé dívce vůbec nelíbilo... (zde už měl film skončit), tak sebere odvahu a povraždí zbytek ocasů a tu bloncku si nechá jako třešničku na dortu poslední. Ale i tak dávám 50%,protože je to pěkně natočené a depresivní! ()

serioga

Čakal som nejaký krvák.Neviem prečo som si to myslel.Ale fim bol úplne o niečom inom a celkom milo ma to prekvapilo.Sympatická bola aj stopáž. ()

Ricky_CZ

Velmi slabý film prošpikovaný předvídatelností a ne-originalitou. Co jej vyzdvihuje z úplného dna je mladá Isabel, která je moc hezké děvče, dobrá kamera a především severská atmosféra. 58% ()

Vesecký

Pokud bych chtěl napsat, proč jsem nedal hvězdiček pět, pak asi takto: rozhodně to nebyl film pro děti, na to byl příliš drastický. Ale jeho příběh byl příliš dětský, aby dospělý spolkl realitu děje s navijákem. - Ale toť k negativům všechno. Protože to byl typický severský film, plný drsné přírody a drsných lidí, odehrávající se ve středověku po krutém moru. Ten film měl cosi bergmanovského, jen ta nepřemožitelná dívenka tam jaksi vadila. Ano, jako na pohádku se na to dobře dívalo, nepostrádalo to napětí, i když jsme předem věděli, že to všechno dobře dopadne. Ale že by porazila všech pět loupežníků i s Dagmar, to jsem nečekal. ()

warrenur

Velmi podareny, pomerne kratky seversky kusok, ktory v mojich ociach dost znevazil az dost naivny zaver. Inak sa jedna o vyborny, avsak nie moc originalny pribeh, zaujimave postavy v krasnej a divokej norskej krajine. Vsetky tri ustredne predstavitelky napriec generaciami boli vybornou volbou. Fakt skoda toho zaveru. Mal by som ist o hviezdu nizsie, ale stale prevazuje celkovy dojem a skutocne je dovod na to, aby ste si to pozreli. Odporucam. ()

KoleckoR

Nebýt kostýmů a zbraní, tak snad ani nepoznám, že je to ze středověku. Mít pušky, tak si myslím, že je ze současnosti, pouze z odlehlé části Norska. Nádherná severská krajina se snoubí se skvělou kamerou s citem pro detail. Sám o sobě film lehce nadprůměrný s dokonalým vyvážením zla a dobra. ()

fisus

Letošní festivalová pecka od Variety!!!Už s hororem Mrazivá kořist mě před pár lety režisér Uthaug dostal a teď to zopakoval.Jen tak dál!!! ()

Hapretor

Nebýt toho dokonale okopírovaného made in USA happyendu, je to o něco lepší. Sice bych z toho pak měl depku před spaním, ale bylo by to jednoznačně více emotivní. Ale já si ten dobrý konec stejně přál. Takže to nakonec sedlo. Hlavní představitelka je doslova hnusná kráva a svině. Dobrý výběr jednotlivých postav. A hezké kostými. Ve filmu vede herecký výkon dvou mladých holčiček. Jinak hodně podobné např. s Centurionem, který má ale ještě dvakrát rychlejší spád. ()

Mortishka

Fantastický historicko- dobrodružný Thriller, veľmi ma prekvapila vizualizácia priam dokonalá, prírodné scenérie- Fjordy, lesy, hory.....no nádhera! plus úžasná hudba dobrý výber hercov- záporné postavy zabodovali hlavne Gaahl potešil ♥ . Smutný príbeh a dojemný koniec. Som pokojná! Chcem viacej takýchto filmov!!!!! ()

Ombak▼Penari

Proč jsem tomu fláknul 4 hvězdy a nejdřív dokonce 5? Protože je to krásná ukázka toho, jak natočit historickou akční záležitost a přitom za to skoro nic neutratil. Dohromady deset herců v celém filmu (krom krátké flashbackové scény s komparzem), jeden koňský povoz, pár stanů a dřevěný srub. To je celá výprava. A samozřejmě nádherná skandinávská divočina. A přesto z toho vylezl příběh, který chytne, je plný komorní akce, řady dramatických momentů a působí realisticky. Žánrovky se dají točit s minimem a naši tvůrci by si to třeba někdy mohli uvědomit a vzít si inspiraci ()

Ondr@932

Už dlouho jsem neviděl žádný survival až do dneška. Escape je výborný, napínavý a velice svižný survival z historické doby! A navíc skvělé herecké výkony a nádherná Norská příroda! Závěrečný boj perfektní! Dávám 8/10 ()