Příběh začíná jedné prosincové noci, kdy je v rodinném domku nalezena surovým způsobem zavražděná téměř celá rodina a jediným přeživším je patnáctiletý chlapec, který leží v nemocnici a bojuje o život. Detektivní inspektor Joona Linna uprostřed noci povolá známého odborníka na hypnózu psychiatra Erika Mariu Barka, aby chlapce zhypnotizoval a zjistil, co se oné noci v domě stalo. Erik však tento typ praxe už deset let neprovozuje a proto prosbu policie zprvu odmítne. Když se konečně nechá přesvědčit, události se záhy dají do pohybu a Erik je nucený čelit vlastní minulosti. (oficiální text distributora)

salalala

Knihu jsem četl a příliš si ji nepamatuju, ale vím, že byla o mnoho složitější než její adaptace. Ač mám Hallströma docela rád, pro tuhle látku on není vhodný režisér. Atmosféra se mu sice poměrně daří, jenže nedokáže vybudovat napětí a nějakým způsobem zaujmout. Kamenem úrazu je scénář, který knihu osekává na minimum a příliš mnoho věcí nevysvětluje, postavy se na základě toho bohužel nechovají úplně logicky, což je špatně. Jde víceméně o standardní thriller, který nenabízí nic navíc a s knižní předlohou nakládá velmi volně. Ani obsazení se extra nepovedlo. Proti hercům nejde říct vlastně nic, protože všechno dělají, jak mají, jenže stejně jako režisér jedou na jistotu a jsou strašně tuctoví. Joona Lina postrádá charisma, Bark zase hlubší propracování své postavy, takže si lze těžko domyslet, proč vypadá jako těžký závislák. Nejhůř však dopadla Barkova žena, která mi přišla na roli stará a hlavně její postava je tak protivná, až je k nesnesení. Hypnotizér je prostě "volná adaptace bez koulí", které chybí větší odvaha, napětí a invence. Vždyť ani ony otřesné vraždy nevypadají tak děsivě, jak by měly. Průměrná záležitost, která výrazně promarnila svůj potenciál. 50% ()

IceQueen

Hypnotizérovi by prospelo menej minút, menej hysterickej Leny Olin, ktorá je na túto rolu už príliš stará, ubrať množstvo vatových scén a pridať nejaké to napätie. Inak taká obyčajná krimoška. ()

kinderman

Dvouhodinová nezáživnost bez jakéhokoli napětí coby adaptace sotva průměrného, dryáčnicky sepsaného románu. Doufám, že nehodlají natáčet taky Svědkyni ohně, což je kniha ještě slabší než Hypnotizér, v níž navíc vraha odhalí každý čtenář po několika desítkách stránek. ()

ibeh

Naštěstí jsem tento film viděla v TV a ne v kině. To by byla ztráta času i peněz. Četla jsem totiž dříve knihu, která měla opravdu napětí a zajímavý děj. I když ten akční závěr byl těžko uvěřitelný i v té knize. Tam se hodně rozebírala Erikova minulost a jeho práce s pacienty. Ve filmu se příliš mnoho času věnovalo krizi Erikova manželství a celý film byl takový utahaný. Herec, který hrál Joonu, byl velmi nevýrazný. To Erikova postava film alespoň trochu zachraňovala. Syrová atmosféra sice působila, ale taky uspávala. Že by hypnóza? ()

Lord.Jim

No nic moc teda, ona už i ta knížka nebyla bůhvíco, ale film je ještě horší. Jak může někdo a.k.a. Keplera srovnávat s Larssonem to fakt nechápu? Asi, že jsou všichni Švédové? ()

berusche

Byla to blbá nelogická kriminálka. Hallströme, Hallströme, kam si dal proboha rozum? Celý film postrádá náznak nějakého hledání vraha, nevedou vás žádné klasické ani neotřelé kroky k jeho nalezení, hlavní motiv je tak krátkozraký, že se nedá vlastně ocenit, a když už se někam dostanete, vše se semele tak rychle, že si to nestačíte ani probrat. Škoda, Švédsko je slušnou kolébkou kriminálek, které za to stojí, tahle se ale prostě nevydařila. Snad příště. ()

Hennes

Napínavé a reálné, tylpicky severská kriminálka. Celý film vše šlape: tempo, napětí, zajímavý námět. Asi bych byl se snímkem více spokojen, kdyby to autoři na konci snímku totálně nepodělali nereálným (doufejme, že nereálným) koncem. Frajer kriminalista nevydrří čekat na posily a vydá se zatýkat sám a k tomu si bere civilní osoby? Švédi neblbněte a držte se své klasiky a vynechte tyto americké blbiny. ()

M.i.k.e

knížka je sice psáná zvláštním stylem,na který je třeba si zvyknout,ale mě se až na jednu nepříliš záživnou pasáž líbila a i když bylo jasné,že film bude oproti knížce okrouhán,hodně jsem se na něj těšil a pustil se do něj sotva pár hodin poté co jsem dočetl poslední stránku.Bohužel právě díky tomu je filmový Hypnotizér pro mě zkalmáním (už druhým po Stoletém staříkovi v krátké době).Změn oproti knížce je víc než dost a bohužel tentokrát nejsou zrovna k dobrému.V zájmu toho očesat knihu která má přes 500 stránek vypadly z děje poměrně důležité věci a ty které tam zůstaly se v mnoha případech staly obětí monstrózní a kolikrát ne úplně logické zkratkovitosti.Herecké obsazení je OK,ačkoliv oba hlavní hrdiny jsem si představoval trošku jinak.Erik je ve filmu mnohem víc na pěst než v knížce a z Joony Linny udělali tvůrci scénáře tuctového detektiva,který pozbyl charisma z knížky.Po druhé takové zkušenosti během týdne si fakt nakonec nejdřív budu obstarávat filmy a až poté číst knihy...60% ()

Aljak

Nebolo to zlé, ale popravde budem rád ak Lasse Hallström bude radšej pokračovať vo svojich kvalitných drámach a žáner krimi nechá radšej na iných. Celý film pôsobila ako obrovská spleť všemožných kriminálkových klišé - od vraždy, cez únos, až po hypnotické stavy a psychopatov... Možno keby tak veľmi netlačili na pilu, tak by to bolo omnoho obstojnejšie, ale tak je to tak na cca 3*. ()

Martin741

Reziser Lasse Hallstrom /Pravidla Mostarny, Lov lososu v Jemenu, Ostrovni zpravy/ natocil len dalsi nudny fryler, ktory nema strhujucejsie tempo a nedokaze ani odsypat. Su tu sice take veci ako ponura atmosfera zimneho Stockholmu a zaver s autobusom, ale film viac nudi nez zaujme. Vlastne taka profesionalna svedska nuda. 40 % ()

bourec

V popisku krimi,a to je pro mě zase naděje,že uvidim dalšího Sběratele polibků,nebo něco jako sedm.Ale i v tomhle případě jen marný naděje.Rozjezd v pohodě,ale hned po čtvrthodině se to zadrhne,a kromě poslední desetiminutovky to řádně drhne furt a furt.Zaprvé L.Olin mě tady neskutečně sere,je opravdu až nesnesitelně odporná.Za druhý vyšetřování je tady skoro až v pozadí,a když se nějaký objeví,tak do toho řve dítě,a buhvíco.To fakt evropani neuměj natočit svižnou,akční,brutální krimošku,a musej to točit tak umolousaně,debilně,hlavně aby to bylo jiný než to prokletý americký.Ten konec byl přesně to,co by mělo bejt v celym filmu.Emoce,beznaděj.Ale mýmu hodnocení to nepomůže.40%,a to přehánim. ()

Joges

Dříve než jsem viděl film, četl jsem knižní předlohu. Podobně jako kniha je film jen dobrý, šedivý a poněkud mdlý (až na závěrečnou scénu). Trilogie od S. Larssona by klidně stačila. Přesto však švédské či skandinávské filmy rád vyhledávám a sleduju, a tak se těším na další překvapení. ()

sulimo

Neskutečně nudný, předvídatelný, strašně zahraný a natočeno je to dle předlohy, která se pravděpodobně měla stát jen a pouze podpalem a jejímuž tvůrci by mělo být zakázáno psát třeba jenom esemesky. Nejhorší ovšem je, že tohle natočil někdo, jako Hallström. Fakt nechápu. ()

Wormboy

Problem knih od Keplerovcov je ten,ze vzdy balansuju na velmim tenkom lade aspon ciastocnej uveritelnosti...taky Uspavac prepadol hlboko na druhu stranu do vod nezmyslu. Kniznemu Hypnotizerovi sa vsak balans podarilo "ako tak" udrzat az do konca. Dovod toho bolo viacero linii, ktore na seba ciastocne nadvazovali a doplnali sa, cim citatel mal pocit rozplietania pribehu a jeho pozadia. Filmova adaptacia prakticky uuuplne ignoruje hlavny katalizator povodneho pribehu, je stavana na hlavnej dejovej linii, ktora je vsak aj v knihe velmi slabucka. Zostavaju len oci pre slzy, ze Lasse Hallstrom ako osvedceny adapter mnohych knih, sa pustil do strukturovanej kriminalky...jedna velka bieda. 1,5/5* ()

Juto

Je to dobrý, jednoduchý príbeh. Najmä začiatok a koniec filmu sú dosť silné. Vrcholná scéna na izolovanej farme bola nečakaná a najlepšia časť filmu. 6/10 ()

c.tucker

Na severský thriller je to pěkná sračka velebnosti, ale v rámci žánru to ujde. Některé postavy mě draly krev a byla to taková uspávačka, že mě málem neprobral i nablblý závěr. Lasse už se na tohle příště vykašli a zůstaň u filmování knížek od Nicholase Sparkse, to ti celkem jde. ()

ivet.ka

Kdybych nečetla knihu... tak by se mi film asi stejně nelíbil. Čekala jsem víceméně povedenou adaptaci, ale tohle mě velmi nemile překvapilo. Kniha se mi líbila, dobře se četla a tak jsem čekala povedenou kriminálku i na plátně. Ale nic takového. Naprosto nesmyslně propletená zápletka, která si namísto následování knihy, vymýšlí vlastní příběh, který ale téměř nefunguje. Postavy se v něm plácají jako ryby na suchu a je je téměř utrpení film dokoukat do konce. ()

kocik1

Jediné, co tady fungovalo, byla snad ta hypnóza, bohužel ale nejlépe na mě. U filmu jsem spokojeně usnula a když jsem ho tedy druhý den dokoukala, pochopila jsem, že to nebylo náhodou. Jednání většiny postav pro mě zůstalo záhadou velikosti bermudského trojúhelníku. Co by detektiv dělal bez hypnotizéra, fakt nevím, když i s ním se při vyšetřování choval jako debil. Pokud už se na něco přišlo, tak se horká stopa odložila do mrazáku, asi aby nám vydržela do příští detektivky. Motiv činu mi zůstal taky utajen. Snad leda že by tam byli hypnotizéři dva, a tím druhým byla matka, která v závěru ani nepoznala svého syna. Zkrátka a dobře, i když mám severskou filmografii ráda, je vidět, béčkové filmy nechybí ani tady. ()