Příběh začíná jedné prosincové noci, kdy je v rodinném domku nalezena surovým způsobem zavražděná téměř celá rodina a jediným přeživším je patnáctiletý chlapec, který leží v nemocnici a bojuje o život. Detektivní inspektor Joona Linna uprostřed noci povolá známého odborníka na hypnózu psychiatra Erika Mariu Barka, aby chlapce zhypnotizoval a zjistil, co se oné noci v domě stalo. Erik však tento typ praxe už deset let neprovozuje a proto prosbu policie zprvu odmítne. Když se konečně nechá přesvědčit, události se záhy dají do pohybu a Erik je nucený čelit vlastní minulosti. (oficiální text distributora)

Anderton

Tak tu mám dojem, že logické lapsusy sú okopírované z knihy a bohvie prečo s nimi scenárista nič neurobil. Ak by všetko na seba logicky nadväzovalo a viac krát som sa nemusel v duchu pýtať, prečo sa veci dejú tak ako dejú, tak by som bol veľmi slušne spokojný. Atmosféra je seversky tajomná a občas až hororová, herci sú adekvátni a príbeh s jednotlivými zvratmi taktiež ujde. Nemal som dokonca problém ani s pomalším tempom. Ale keď si nedokážete odpovedať na tie najjednoduchšie otázky a máte chuť postavám radiť, aby sa začali chovať racionálnejšie, tak sa to vizuálnou formou ani šokantnými zvratmi zakryť nedokáže. ()

DJ Lonely

Absolutně sterilní film, který nudí až do probuzení u závěrečných titulků. Jedna hvězda za scénu s autobusem, jinak opravdu ruce pryč. ()

AppleCore

Čekal bych, že film s názvem Hypnotizér bude založenej na psychologii a předevšim hypnóze. On je to ale tuctovej nezajímavej thriller, kterej netěží ani z jednoho ani z druhýho, přičemž scénárista po pomyslný půlhodině svýho výtvoru dočista ztratil přehled o tom, co vůbec píše (knížka nejenom, že dává smysl, ale zároveň těží mnohem víc z tématu a odůvodňuje vše, o co v ní jde. Ve filmu stěží přemýšlíte nad tím co a proč se právě děje (ne, není to komplikovaný, jenom hodně nedomyšlený, oproti knize dokonce dost osekaný). A to příběh sám o sobě je docela jednoduchej). Nehledě na to, že nudnej styl Lasse Hallströma táhne už tak zpackanej film ještě níž. ()

Dzeyna

Prostě moje milované Švédsko mě asi nikdy nezklame. Opět naprostá bomba, výborný příběh, napětí a všechny zápletky, u kterých se musí přemýšlet a nejlíp vyhrocený konec, jak má být. Všichni herci podali vynikající a neopakovatelné výkony. Nechápu tak nízké hodnocení od většiny uživatelů, pro mě opravdový skvost. ()

swamp

Popravdě - nemohu objektivně hodnotit. Nedávno jsem četl knihu a ta se mi velice líbila. Originální časové skoky, které skvěle odkrývaly minulost, a jejich časová propojenost - to je to, co dělalo knihu knihou. Tady musím pouze subjektivně (asi) říct, že filmová adaptace mi přišla opravdu suchá a bez většího napětí - a přitom jsem měl pocit, že v knize je ohromný filmový potenciál. To by ho ale musel využít nejspíš někdo jako Fincher. Jaké bylo mé překvapení, že režisérem není nikdo jiný, než Hallström. Inu - zajímal by mě názor někoho nezatíženého četbou knihy. SPOILER Poslední připomínky - kdo dělal casting?! Vždyť nikdo neodpovídal ani vzdáleně popisu v knize. A není to malichernost, když určitě veliká cílová skupina jsou právě čtenáři! A taky nechápu využití jedné knižní linie pro úplně jinou filmovou - zcela to změnilo původní nádech knihy (k horšímu), který byl originální - tady máme pouze stupidní rozuzlení, ve kterém Josef není až taková svině, ale spíš vraždící oběť. ()

Slarque

Nejsem si jistý, kde se stala chyba. Začátek tedy vypadal docela nadějně, jenže po něm nastoupila celkem nuda. Celá ta linie s hypnotizérem mi připadala o ničem a hodinu jsem čekal, než ho napadne udělat na první pohled logickou věc. Konec už mi svou přehnaností připadal nechtěně vtipný (a to ho soudě dle závěrečných titulků nejspíš točili někde u nás). ()

Chrustyn

Na Lasse Hallström, (režisér takových snímků jako Co žere Gilberta Grapea nebo Pravidla moštárny) překvapivě nevýrazný a zdlouhavý thriller, který se snaží být smrtelně vážný a důležitý, ale ve výsledku je jen ukrutně nudný a nezajímavý. ()

Flego

Keďže som knihu nečítal, film sa mi páčil. Takto oslobodený od knižnej predlohy môžem s pokojným svedomím pochváliť tento mrazivý severský thriller s psychologickým podtónom. Určite sa to dalo natočiť lepšie a priamočiarejšie, no aspoň bolo dostatok priestoru na charaktery postáv a motívy ich konania. Intuitívne som očakával presne to, čo som dostal. ()

=woody=

Čus bus! Asi bych měl taky začít nejdřív o knížce. Jenže já četl naposledy tak možná Děti z Bullerbynu, zůstaneme-li u těch předloh. Takže jako vždy - hodnotím pouze film, neposkvrněn literaturou. :-) Jedná se o podařenou severskou kriminálku, která samozřejmě kýžené atmosféry a vtažení do děje dosáhne snáze na velkém plátně tmavého kina, než na malém monitoru, kde se leskne slunce v okně a vedle na stole je padesát rozptylovadel. Až na závěrečnou akci, která byla fakt přes čáru, skvělá podívaná. Měl jsem se, nekecám, filmově. ;-) Woo. ()

Othello

Bojoval jsem s tím filmem jako lev celou jeho sedmnáctiapůlhodinovou stopáž, protože paradoxně Hallström tentokrát netočí jak totální dřevo a dokonce jsem v tom filmu semtam zahlídl něco jako tvůrčí vizi. Nicméně jak vůbec mohla vyjít na svět takhle nedramatická žánrovka, přepínající tak necitlivě mezi postavami, s tak stupidnim scénářem, která neviděla dramaturga ani z dálky, to mi povězte. Když dobíhaly závěrečné titulky, došlo mi, že dvě třetiny scén jsou v tomto filmu úplně zbytečné a zvadlý švédský ksichty, neustálý šero ani ubodaná holčička to bohužel spasit nedokážou. ()

Morholt

Příběh byl vystavěný solidně a s herci taky nebyl problém, ačkoliv hlavní vyšetřovatel mohl být maličko výraznější. Ale to nebylo nic, co by se dalo překousnout. Bavilo mě i postupné rozplétání, ačkoliv se, víceméně, drželo osvědčených postupů. Bohužel na mě byl film až příliš roztažený a zkrácení o nějakých 20 minut by mu prospělo. Občas mi chyběla i ta klasická severská atmosféra, což je něco, co člověk od skandinávských kriminálek automaticky očekává a nic nemění to, že Hallström je mezinárodním režisérem a ve Švédsku točil po x letech. Mírné zklamání, ale pořád se jedná o slušné řemeslo. 60% ()

bouncer

Hallström vypráví temnou severskou detektivku, která možná vychází z obvyklého schématu, ale určitě zaujme a udrží divákovu pozornost, Horší 4*. ()

Terva

Obrovské, ale obrovské zklamání. Dvouhodinová noční jízda, kdy je největším vzrušením jak Predátoři napadnou Pražský hrad a unesou současného prezidenta s cigaretou v ruce a....sakra jsem usnul tak zpět do reality. Nuda. ()

Dale

Hallstrom si odskočil nielen do svojej rodnej krajiny,ale aj do iného žánru a výsledok je dosť rozpačitý. Jeho réžia je tradične skvelá, no kým jeho predošlé filmy mali vždy silný príbeh, tu tomu tak nie je. Od thrilleru sa to ani príliš nečaká, no v spojitosti s typickým severským pomalým tempom dej neodsýpal tak, ako by mal. Korunu tomu dala katastrofálna záverečná štvrťhodina a správanie policajta, ktoré bolo úplne mimo. No ale keď sa točí podľa predlohy, asi sa nedá koniec len tak zmeniť. Priemer. ()

joehot

Dvě tři doopravdy dobré scény zalité omáčkou z těžké nudy, velice předvídatelných zvratů a většinu stopáže tvořící vaty. Hypnotizér by se sice rád vyrovnal snímkům (pro mě průměrným) podle Larssonových knih, ale nedaří se. Hallströmův film totiž ani zdaleka nehypnotizuje, avšak pouze uspává. ()

schizmo

Ne zrovna zábavnej thriller, který se snaží prezentovat něco, co US produkce udělala už mockrát a lépe, takže v případě typicky skandinávsko-chladného přístupu k věci, nemá moc šanci na úspěch. Navíc místy dost nesympatické obsazení a předvítalný děj tomu, také moc nepomáhají, takže jediné, co za něco opravdu stojí, je pár vostrých gore scén. Jinak bohužel velká nuda. ()

Hannibal92

Nemůžu se zabvit dojmu, že ve všech severských filmech všichni bydlí v příšerných starýchdomech a celkově to tam vypadá jak před 50 lety i když výbavu mají novou......no to sem ale nepatří. Filmy samotný mě asi trošku zklamal, čekal jsem zamotanější příběh, možná trochu víc akce, nebo čehokoliv poutavého. První půlka byla opravdu spíš nuda a konec byl zase na druhou stranu naprosto parádní (když teda přehlédnu logiku celé policejní záchranné akce) a proto mám dost rozporuplné dojmy a nejsem si úplně jistý jak hodnotit. [Cinestar Anděl - 5.6.2013]. ()

Sandiego

Dokonalá ukázka toho, že ne všechny bestsellery jsou stvořeny pro filmové plátno. Adaptace hypnotizéra se až příliš podobá roztáhnuté epizodě některého z kriminálních seriálů, kterými nás zásobí naše komerční televize. Po nadějném rozjezdu přichází tak hodina poměrně nudného přešlapování a vztahové terapie s velmi plouživým tempem. Finále se nedá upřít dynamika, ale vzhledem k předlouhé přípravě se stále jeví jako nedostatečný vrchol. Film si sice stále udržuje tísnivou "severskou" atmosféru a po vizuální stránce vybočuje ze zmíněné seriálové produkce, ale už jen překombinovaná zápletka bez jakéhokoliv přesahu film staví o několik tříd níže než trilogii Millénium. Lasse Hallström se chtěl svést na současné módní vlně a nakonec dokázal jen režijní bezradnost, k předloze nedokázal nic hodnotného přidat a spíše dokázal její skutečné slabiny. Dobře mu tak. ()

kaylin

Lasse Hallström umí točit filmy, které se mi líbí, ale když dostane scénář, který si o sobě hodně myslí, ale ve skutečnosti není tak tajemný ani tak napínavý, jakby si tvůrci přáli, ani on z toho nevykřeše nic skutečně pořádného. Severská detektivka není za každou cenu poklad, někdy je to prostě jen detektivka. ()