Příběh začíná jedné prosincové noci, kdy je v rodinném domku nalezena surovým způsobem zavražděná téměř celá rodina a jediným přeživším je patnáctiletý chlapec, který leží v nemocnici a bojuje o život. Detektivní inspektor Joona Linna uprostřed noci povolá známého odborníka na hypnózu psychiatra Erika Mariu Barka, aby chlapce zhypnotizoval a zjistil, co se oné noci v domě stalo. Erik však tento typ praxe už deset let neprovozuje a proto prosbu policie zprvu odmítne. Když se konečně nechá přesvědčit, události se záhy dají do pohybu a Erik je nucený čelit vlastní minulosti. (oficiální text distributora)

wick

Nečetl jsem předlohu, ale i tak moc nechápu nízké hodnocení, protože se sice jedná o velmi dobrou detektivku, která udržuje napětí po celou dobu. Kdo zkusil někdy regresi nebo hypnózu, tak jedině samotné metodě se dá vytknout rychlost, s jakou dojde ke zjištění vraha. Pokud čekáte akční scény, těch se opravdu nedočkáte, protože děj je pomalejší, zabývá se i manželskou krizí, ale pokud máte dáváte přednost psychologii před střílením a honičkami, tak vás film nezklame. ()

lehkoživka

I přes množství fatálních chyb ve scénáři (míra neschopnosti policie se limitně blíží nekonečnu) se na to - až na závěr, který rozesmál celé kino - dalo koukat. Asi existuje recept, jak udělat z celkem blbého příběhu obstojnou detektivku: odehrajte to v zimě ve Švédsku a ve švédštině. ()

killerjoe

Severská krimi.Když se budu bavit o knihách top je Nesbo,Keplerovi mu celkem slušně šlapou na paty a Larrson je strašně přeceňovanej.Doufam,že nebude trvat dlouho a dočkam se na plátně Harryho Hola. ()

Campara

A tu jednu hvězdičku dávám jenom z úcty ke knižní předloze, kterou jsem četla vážně s nadšením (i další 3 následující jejich knihy)...ale film je naprosto nesnesitelná nuda a nuda a nuda....s knihou to nemá vůbec nic společného a s dobrým thrillerem taky ne! ()

hony23

Hypnotizér byl jedním z prvních severských krimirománů, co jsem četl a byl jsem velmi zvědavý i na filmové zpracování. A přestože knížka byla o něco lepší, film mě rozhodně nezklamal. Přesvědčivé herecké výkony, napínavá atmosféra od začátku do konce a to vše zasazené do pěkné zimní krajiny. Opět se potvrdilo, že pokud severskou krimi zfilmujou seveřani, dopadne to o mnoho lépe, než když se o to pokusí slavný Hollywood. ()

kalysta

Předloha mě celkem strhla, o to větší zklamání mi přinesl film, který ve své zkratkovitosti vyrobil řadu nelogičností. Vůbec mě nebavil. ()

Elassar

Nedávno jsem si pořídil jednu z posledních knih od "Keplerů" - Písečný muž. Kniha mě zaujala více než podobné díla od Nesba (k němu se jistě časem taky dostanu). Písečný muž je kniha skvělá, naprosto jsem ji viděl ve Fincherově režii jako podobnou temnou bombu ala Sedm. Nakonec se ke mě dostala i jedna z prvních Keplerových knih - Hypnotizér. A musím říct, že kvalitou mi přijde slabší než jejich novější díly. Dvě dějové linky - Josef Ek vs Benjaminův únos mi k sobě tolik nepasují a ve filmu jsou smíchány prakticky hned jak je to možné dohromady, což se mi už nelíbí vůbec. Zkrátka kniha není možná zas až tak špatná, ale nabažen Písečným mužem se mi už knižní Hypnotizér jevil jako zklamání. Film tento postoj ještě podtrhl. Bohužel - až příliš zkrácení děje, slabý casting a poslepovaný scénář z knihy. ()

xkepi

Nepodařilo se naplnit potenciál knihy a převést dobrý námět na filmové plátno. Příběh je silný, slušně se povedlo i herecké obsazení, ale filmu chybí atmosféra. Ačkoliv film trvá téměř 2 hodiny, je vše tak nějak povrchní. Režie a produkce pokulhávají... ()

Penguin10

Jsem z tohoto švédského zpracování trochu rozladěn. Hodně osekali předlohu a tohle dílo působilo strašně strohým dojmem. Netvrdím,že kniha byla úplně skvělá,to rozhodně ne. Ale jako celek na mě rozhodně působila lépe. Bylo tam více napětí, tajemna a více byly rozebrané postavy. Tady jsem se chvílemi nudil,i když obsazení postav se mi líbilo (kromě představitelky Simony, tu nevím, kde vyhrabali). Celkově tedy tři hvězdy a myslím,že jedno shlédnutí tohoto filmu bylo dostatečné,víckrát už fakt ne. ()

Zapinka

Knihu jsem četla a tak pro mě největší zklamání bylo, že film byl úplně překroucený a neodpovídal jak to v knize skutečně bylo. Cely příběh vyzněl úplně jinak a všechno tajemno, napětí a hrůza byly pryč. ()

BarVo

Kniha bola priemerná, film podpriemerný. Dej i postavy sa uberali iným smerom, čo v tomto prípade bolo na škodu, rozuzlenie bolo totiž dosť prostoduché . Atmosféra asi chcela byť pomaly hypnotická, ale mňa akurát tak premáhala nuda, napätie nulové. Jedným slovom: sklamanie. ()

esmoke

Ve Stockholmu kdosi brutálně zavraždil otce, matku a dceru. Mladý syn přežil, ale je v kritickém stavu, leží v nemocnici a nekomunikuje. Bez znalosti knihy, mi asi nějaké souvislosti unikly, ale i tak je tam hodně zajímavého. Lasse Hallström je šikovný režisér. (CZ dub) Rozpočet: SEK 61 miliónů, Tržby: $3,700 miliónů. ()

misul96

No strašný. Keplerovky miluju a tohle se tomu ani zdaleka nepodobá. Jasně, že tam musíme brát určitou rezervu, ale tohle mě teda pohoršilo. Film mě ani na minutu nezaujal a český dabing byl k pláči. Jedna hvězda za Mikaela Persbrandta. ()

taupobraf

Kniha omnoho lepšia (i ke(d to nie je vhodné porovnávať). A súhlasim s názorom, že seriál by bol vhodnejší, kedže toto neobsahuje z predlohy veľmi veľa (aj zaujímavých a drsných) fragmentov. ()

PatrikP4

Dlouhé jak sloní chobot... Takže se to docela nudně přelejvá a já čekal na konec... Například posily na závěrečnou trapnou scénu jeli půl dne... Myslím že od prvních okamžiků je jasné kdo je vrah... Knížka prej byla daleko lepší... ()

famfuli

Jde o zfilmovaný román Larse Keplera, takže nemůžeme čekat, že se režisérovi (ač se jedná o velikána jako je Lasse Hallstrom) podaří dostat do filmu úplně všechno. A o to snad ve filmových adaptacích ani nejde. Přesto se mu podařilo udělat film, který mě zaujal a určitě neupadne v mém zapomnění. Vysoce hodnotím především kameru. Místo prázdných dialogů nám nabízí úžasné záběry a prostor pro naše vlastní pocity. Ale na to jsme si už nějak u severských filmů zvykli a bohužel to opomíjíme při hodnocení. Vidím to na 85%. ()