Příběh začíná jedné prosincové noci, kdy je v rodinném domku nalezena surovým způsobem zavražděná téměř celá rodina a jediným přeživším je patnáctiletý chlapec, který leží v nemocnici a bojuje o život. Detektivní inspektor Joona Linna uprostřed noci povolá známého odborníka na hypnózu psychiatra Erika Mariu Barka, aby chlapce zhypnotizoval a zjistil, co se oné noci v domě stalo. Erik však tento typ praxe už deset let neprovozuje a proto prosbu policie zprvu odmítne. Když se konečně nechá přesvědčit, události se záhy dají do pohybu a Erik je nucený čelit vlastní minulosti. (oficiální text distributora)

vesper001

Předlohu jsem si chtěla přečíst, ale nepřečetla, a teď už asi nepřečtu. Brutální po seversku, ale bohužel až příliš odtažitá krimi, která nevtáhne, nenapne a neohromí. Vlastně se chvílemi cítila spíš jako zhypnotikovaná než zhypnotizovaná. ()

Radiq

Lasse zklamal. Hodně, hooodně předvídatelné, až má člověk pocit, že ti cajti jsou úplně blbí a jak kdyby ten případ ani nechtěli objasnit... a tím pádem se to taky hodně, hooodně táhne. Trocha napětí přijde asi 5 minut před koncem, když se potápí autobus, ale to je tak všechno. Totální průser je hysterická postava Leny Olin, která mi celou dobu šla na nervy. Tuhle herečku fakt nemám rád, neni pěkná a je hrozně nesympatická. Jak je nesympatická herečka, tak je hysterická a blbá ta postava. Taky ten hypnotizér není nic moc a cely je to jakysi prapodivny, že mě to vůbec nebralo a těšil jsem se na konec. Tohle se prostě nepovedlo a nestojí to za to. ()

žvanimírek

Téměř všechno špatně. Příběh, kterej se od knižní předlohy dost odklání, nedává moc smysl a po většinu času i dost nudí. Ale co mě nasralo nejvíc, byl hlavní hrdina. Neměl jsem až tak problém se samotným hercem jako s tím, jak ho ten rejža Lasse Hallström vykreslil. Neohroženej detektivskej frajer Joona Lina z knížek je ta tam a na plátně se prohání policajt, kterej působí stejně zmateně a přiblbe, jako českej strážník dávající botičky v Pařížský... ()

Johnny.ARN

Slabšie severské krimi. Neohúri to ani atmosférou, ktorú u severanov vyžadujem, ani prepracovaným dejom a ani nejakým drajvom. Fínsky Juraj Loj vo švédskom filme sa snaží vyšetriť vraždy a pritom aj tak najviac vyšetrí šarlatán Hamilton. Nemá to proste spád na takú dlhú minutáž. 3 z 5 ()

venison

Na pomalejší, ponurejší a sterialnější atmošku si středoevropan odkojen americkým filmovým průmyslem musí chvilku zvykat, ale po cca 20 minutách jsem se naladila na švédskou vlnu :-) Nevím, jestli je to i tím, že jsem četla knihu, ale mě tenhle film sedl velmi :-) Přišlo mi to velice přirozené drama s kriminální zápletkou.. Suprově natočená scéna násilného činu.. Herecké výkony více než obstojné.. I přes poklidné tempo a znalost budoucího děje ve mě tvůrci dokázali vyvolat napětí.. U mě to zafungovalo :-) ()

_DAVE_

Komorní krimi thriller s opravdu pozvolným tempem... Myslím že příznivce "Evropské" kinematografie by potěšit mohl. ()

JohnSmith

tenhle film mi doporučil kamarád s tím, že četl předlohu a je to skvělá detektivka. Ono téma a příběh nebyl vůbec špatný, ba naopak. K tomu depresivní severské podnebí. Ale ten film je tak strašně roztahaný a místy nudný, že se to nedá. ()

Vercinka.

ve filmu chyběla zhruba tak půlka knížky především část hypnotizérova minulosti a vysvětlení, proč vlastně "nemůže" hypnózu provádět...lehké zklamání ()

jefff

Četl jsem všechny česky vydané Keplerovi knihy, vyjma právě úvodního Hypnotizéra. Jelikož dle reakci se má jednat o nejslabší knihu autorského dua, tak jsem se rozhodl raději zhlédnout film. Musím přiznat, že mé rozhodnutí nebylo nejšťastnější. Příběh je totiž opravdu zajímavý a případ velmi originální, přesně tak, jak mám u Keplerovo knih rád. Filmové zpracování však má trhliny v podobě špatného obsazení do role Joona Linny a vláčné režii, která se zbytečně zaobírá psychologickými detaily postav a neřeší samotný případ. O nějaké policejní činnosti, detektivce, pátrání tady nemůže být vůbec řeč. A to je největší slabina filmu. ()

Rousse

Přátelé, kamarádi severských detektivek - vy....e se na film a radši si přečtěte knížku. Je jasné, že filmaři si museli uzpůsobit dějové linky tak, aby se vlezly do filmu, takže příběh je nakonec sice podobný, ale ve výsledku úplně jiný. Knížka není sice žádná hodnotná literatura, ale je to oddechová severská detektivka, kterou slupnete za den nebo dva a dozvíte se hlubší souvislosti. Tenhle filmový produkt je bohužel pouze jen takový fastfood... Opravdu pouze sterilní nouzové "hladové okno", které vám naservíruje to, co jste čekali, ale ve výsledku si fakt nepochutnáte...Jen zaženete hlad. Příběh je naservírován na tak plytkém talíři, že je to fakt spíš papírový tácek, ze kterého vám všechna šťáva vyteče na gatě. Ona vlastně ani nemá jaká šťáva vytékat, protože je vám naservírovaný odporný strojově oddělený drůbeží separát. Takže nejen, že chuťové buňky nebudou spokojeny, ještě budete naštvaní, že jste do toho vrazili čas a peníze. Žádný zážitek se nekoná. Zůstává pouze pachuť z přepáleného oleje. Děkuji, nechci. ()

Šakalík

Tak tohle mě zklamalo. Čekal jsem napínavou severskou detektivku, ale to jsem netušil, že se to Hypnotizér jmenuje hlavně proto, že zoufale unylý děj diváka během pár minut spolehlivě uspí. Film nemá žádný náboj, atmosféra je takřka nulová a děj je tak zoufale předvídatelný, až to tříská dveřma. Hlavní postavy vlastně nehrají. Jen tak mezi sebou planě koketují a přestože občas projeví i nějaké ty emoce, z míry to nikoho nevyvede. A pak ta stopáž. Vzhledem k tomu, jak je vlastně celý příběh jednoduchý a prostý jakéhokoli překvapení, dají se dvě hodiny natočeného materiálu bez přeháňky považovat za naprosto zbytečné plýtvání. No, skandinávská kinematografie má ve světě po zásluze výbornou pověst, ale zrovna tento film jí teda moc nepřidal... ()

netahlo

Švédský filmový institut vybral film jako švédského kandidáta na Oscara. Dobrej vtip. Nebo na tom je svedska filmova tvorba tak spatne? Kniha byla dobra, ale filmove zpracovani velmi nepovedne. Snad jen kamera nebyla spatna. ()

Lukoboss

Knihu jsem sice nečetl, ale neviděl bych to tak tragicky, jak to tady někteří prezentujou. Mně to přišlo vcelku zajímavý, celkově severský filmy mají svoje kouzlo, a dost dlouho si to drželo slušnou úroveň. Jo, je pravda, že tam pak přišly na řadu nějaký nesmysly, který jsem dokonce nahlas okomentoval, ale pořád to má šanci držet se průměru bez studu. ()

charlie_ando

Nelze nevnímat přílivovou vlnu severských autorů na pultech našich knihkupectví. Musím se přiznat, že až na jednu výjimku mě nechaly knihy made in Skandinávie chladným. Bohužel ač rád čtu a hodně, tak filmová adaptace knihy Hypnotizér od Larse Keplera si mě pro severskou literaturu nezískala. Film se může pochlubit slušnou svíravou atmosférou. Což si myslím, že na zmrzlém severu přesněji ve švédském hlavním městě Stockholmu není až takový problém vykouzlit. Povedený závan tísnivé deprese je asi jediné pozitivum, za které film ode mě dostal plusové body. Režie se ujal profesionál Lasse Hallström, ale s děravým scénářem toho moc nesvedl a prkenní herci mu taky moc nepomohli, ač je film dle mého názoru dobře obsazen. Přiznám se, že mi to jako celek přišlo strašně jednoduché a průhledné. Vraha jsem poznal jen, co se poprvé objevil na plátně a to si o sobě nemyslím, že bych byl nějaký Sherlock Holmes. Můj nemastný a neslaný pocit z filmu korunoval hloupý konec. ()

Hanys_

Televizní detektivka, která celá plyne v ospalém tempu a ty cca dva zvraty podává celkem nevzrušivě. Knížka bude asi lepší, ale Lasse mi na dlouhou dobu vzal chuť, pustit se do ní. 4/10 ()

Kanca

"Lars Kepler" napsal úžasnou knihu s velmi napínavým příběhem, bohužel s tou nemělo filmové zpracování vůbec nic společného. 40% ()

Romario

Tohle má být film podle skvělé knihy, navíc natočený Lasse Hallströmem, který si mě navždy získal Pravidly moštárny??? Je při této kombinaci vůbec možné, že výsledkem je tak nezáživný paskvil, který nejvíc připomíná nějakou béčkovou televizní tvorbu? Nuda, nuda a zase jen nuda. Napětí ve filmu chybí úplně. Atmosféra a napětí, které jsem oceňoval na knize, zde nejsou ani náznakem. Ještě že si můžu spravit náladu sledováním seriálu Bron (Most). ()

Randyz

Knížka se mi celkem líbila. Film se mi nelíbil téměř vůbec. Film se knížkou spíše jen inspiruje a vznikla tak hodně nezáživná, nudná podívaná s nevýraznými a nepříjemnými herci. Myšlenky a dějové linie, které dělaly knihu zajimavou nebyly do filmu zahrnuty. ()

Disease

Z knihy jsem měl rozporuplné pocity, taková generická "skandinávská krimi", ale byl jsem zvědav, jak dopadne adaptace, která se ukázala spíš jako volná variace, kde jsou jen některé stejné postavy. Nečekal jsem, že na plochu 2 hodin se vejdou všechny linie, ale takovéhle ořezání je příliš... Každopádně koukat se na to dalo. ()