Pohádkový příběh, ve kterém nechybí humor ani napětí, začíná v městečku, kde probíhají přípravy na divadelní představení. Hra O pokladu vypráví místní pověst o obrovském bohatství skrytém hluboko v zemi. Mnozí ho touží najít, ale kdo se pro něj vypraví, už se nikdy nevrátí. V představení vystupují i dvě sestry, Kačenka a Barborka, a také muzikant Jakub, Barborčin žárlivý milý. Téma hry přiláká i lakomého zámeckého pána Bořivoje Hájka z Hájku, s ním přijíždí i jeho bratr Ignác, výstřední vynálezce a badatel. A kdesi v podzemí, u skutečného pokladu, sedí jeho tři strašidelní strážci a krátí si čas vymýšlením všelijakých kratochvílí, ze kterých Vládce podzemí nemá žádnou radost. Jeho trpělivost přeteče v okamžiku, kdy nudící se strážci zasáhnou do lidských osudů – kvůli sázce, jak dopadne láska Jakuba a Barborky. Řada nešťastných i komických nedorozumění vyvrcholí nebezpečnou výpravou tří hledačů pokladu: Barborky, Jakuba a pana Bořivoje. Každý z nich má jiný důvod, každého čekají cestou jiné zkoušky a nástrahy… (Česká televize)

Roman Albach

Výpravná, moderní pohádka s výbornými herci, která je ve své první polovině příjemně nepředvídatelná. Od okamžiku Barborčina putování po lese se stává zase naopak nepříjemně předvídatelnou, ale přesto pro mě osobně pohádkový nadprůměr. Navíc jsem rád, že jsem po dlouhé době viděl Davida Švehlíka v záporné roli. ()

Ripley

Pohádek se u nás točí hodně,zejména těch televizních a těch dobrých je poskrovnu.Tahle patří k těm lepším.Po zklamání z letošních nových pohádek vysílaných o vánočních svátcích po sobě v Prime Time na ČT to bylo příjemné překvapení.Má to dobrou režii,solidní triky, dobrého slizkého záporáka(Švehlík ml.),sympatického klaďase(Dyk),pěknou dívčí hlavní postavu(Pidrmanová) a neskutečně vtipnou trojici strážců pokladu(Polášek,Budař,Liška).Zmíním ještě kvalitní instrumentální hudbu,připomínající nejen v úvodu filmu styl Johna Williamse.Autor Ondřej Brousek příjemně překvapil.Písničky jsou od kapely Čechomor. ()

aquiver

V panu Karasovi dřímá talent, s každým filmem jde kvalitativně vzhůru. Tedy vkusná a režijně vydařená pohádka, po druhém zhlédnutí přihazuji i čtvrtou hvězdičku. 70 % ()

cepice

Nebyla to zas tak špatná pohádka, ale byla taková potrhlá. - Míchání moderny a středověku :/ + Dobré herecké obsazení :) - Scénář nic moc. :/ + Hezká herečka v hl. roli :P - Prazvláštní úkoly :( + Občas dobré vtipy :D - Nic moc grafika :) + Hezké kostýmy :) - míchání prvků dnešní spol. + Happy end a ta hl. herečka :) Prostě stojí za podívání. ()

Matematicka

Pohádka spíše pro dospělé. Děj v první třetině velice nepřehledný (zřejmě nepochopíte, pokud si nepřečtete dopředu, o čem má pohádka být). Pak už je to o něco lepší, ale v momentě, kdy Belzebub přemění své tři poskoky ve tři ženy s jemnými údy opět kvalita rapidně klesá... Krásné exteriéry, kterých bylo na můj vkus až příliš (Že by hrdinové plánovaně putovali po naší krásné zemi české?), a perfektní parní kočáry už pak výsledný dojem nezachránily. Jako učitelku mě také potěšila závěrečná Ignácova hláška, ale hodnocení kvůli ní nezměním :-) Zajímavé komentáře: Radek99, triatlet, cheyene, freddy. ()

bloodcountes

Potěšilo. Párový punk byl pěkné osvěžení, páry pěkné, spletitý příběh a modelové situace v poměrně neotřelém hávu, jak Dyka nemám ráda, tak tady skvostný, Krause jsem bez potíží odignorovala jako neherecké dřevo, tak i jako žárlivého debila, ostatní tak nějak ve svých standardech včetně Lišky (tady bych ho ovšem celkem pochválila, protože se nepitvoří nijak moc na své poměry) pumprlíci v ženských šatech se taky jen tak nevidí a rudá Pidrmanová v nádherné zelené přírodě určitě lahodí každému oku:) Některé scénky jsem si pustila i dvakrát, což se mi u českých pohádek pravda skoro vůbec nestává. Hudba suprová, jak Brousek a la Elfman tak i Čechomor. Takže za čtyři. ()

Prehry

Zajímalo by mě, proč Liška dostává pravidelně roli hňupa :D .. jako jo, jde mu to, to zas jo :-D Jinak pohádka slabá, škoda. ()

Kamas

Řekla bych podhodnocená pohádka. Alespoň mě se líbila. Krásné lokace, nádherná hudba Čechomorů, dobré obsazení (tedy neseděl mi tam Adam Kraus) a hlavně vtip a humor. Ráda se podívám znovu. ()

mira007

Vánoční pohádka roku 2012 má sympatické obsazení, pěknou výpravu, možná i scénář, ale celé to zahynulo absenci energie a způsobu vyprávění. Výsledek sotva koukatelný. ()

A. Murray

Herecké výkony a příběh byl naprostá tragédie. Nicméně se mi líbilo steampunkově laděné prostředí. Na českou pohádku dost netradiční. ()

IvcaSammet

Tato pohádka pro mě byla docela slušným překvapením ... Původně jsem neměla vůbec v plánu se na O pokladech podívat, ale když jsem nakonec na obrazovce uviděla Davida Švehlíka, nakonec jsem změnila názor ... Námět pohádky je oproti většině novodobých pohádek zajímavý a docela originální, navíc ještě s velmi vtipným scénářem. Neříkám, že jsem se při sledování válela po zemi smíchy, ale některé hlášky byly opravdu velmi dobré. Nejvíc mě ale dostali Liška, Budař a Polášek v roli strážců pokladu, kteří byli prostě skvělí. Co se týče hereckých výkonů ale moc spokojená nejsem. Jana Pidrmanová zřejmě nebyla ve své formě a to samé můžu říct o spoustě dalších herců ... Po prvním shlédnutí jsem hodnotila čtyřma hvězdičkama, ale po druhém a pořádném shlédnutí jsem jednu hvězdičku odebrala právě za docela špatné herecké výkony ... Kdyby tento film nebyl zaměřený na dětské publikum, což už nějakou dobu nejsem, hodnotila bych pravděpodobně pouze dvěma hvězdičkama ... ()

Brusíček

Z nových pohádek ČT letošních vánoc je tato podle mě nejzdařilejší. Popravdě jsem nečekal moc, na pohádky tipu: S čerty nejsou žerty, Princ a večernice, Jak se budí princezny a fůru dalších českých pohádkových klenotů tahle nedosahuje, na druhou stranu musím ocenit dobrý příběh, hudbu, kostýmy a především pěknou výpravu. 70%. ()

Yarwen

Přijde mi to jako nevyužitý potenciál, když už se našly peníze pro to, aby se mohlo natáčet v exteriérech, když děj je hloupý jako v českých telenovelách. Těm se přibližují bohužel i herecké výkony. Jakoby vzali pár herců z Růžovky a natočili s nimi pohádku, přičemž režie se ujal stejný člověk... ()

zdeny99

Tahle pohádka o ukrytém pokladu měla obrovský potenciál být pěknou pohádkou, kterou se bohužel vůbec nestala. Poklad se nachází v hluboké jeskyni se stalagmity (možná stalagnáty). Střeží ji tři strážcové pokladu a šéfuje jim Heřmánek. Svojí rolí hodně připomíná svoji jednu z nejznámějších, a to Lucifera z S ČERTY NEJSOU ŽERTY. Ona i ta jeskyně je hodně podobná peklu. Vizuálně se hodně povedla. Ono vůbec celá pohádka se vizuálně povedla. Záběry na chrám svaté Barbory v Kutné Hoře, Arcibiskupský palác v Praze, Lednicko-Valtický areál, zámky Boskovice či Sychrov jsou toho jasným důkazem. Kromě toho ještě pohádku zasáhla průmyslová revoluce 19. století se svými výdobytky jako parní stroj či stará lokomotiva. Hlavní postavy mají i oblečení z 19. století, na ulicích to tak vypadá, ale sluhové na zámku jsou oblečení spíše do barokních kostýmů. Tím ale vše dobré končí. Celá pohádka je pohřbená v charakterech hlavních rolí a především ve výběru herců. Vojtěch Dyk zde hraje inteligentní vynalézavé ucho, které se mi vůbec nelíbilo. Jeho lakomý bratr je lakomější a odpornější víc než kdejaký Moliérův Lakomec a ten herec se mi nelíbil už vůbec. Stejně tak jako tradičně toporný Adam Kraus. Toho vůbec nechápu, co v té pohádce dělal. Casting se nepovedl ani u ženských rolí. Představitelky Barunky a Kačenky nejsou vůbec pěkné. [2715. hodnocení, 221. komentář, 56%] ()

Narciska

Překvapuje mě, že scénář byl napsán podle vlastní předlohy, protože mi nepřijde vůbec dobrý. Je tam toho naflákáno tolik, bez jakékoli snahy nějak lépe propojit, lidi nemají vůbec žádnou hloubku a musí to zachraňovat krysy, celý děj potom zákonitě vyznívá povrchně a v důsledku toho v tom nevidím víc než vykradené jiné pohádky (plnění úkolů a zachráněná zvířata ze Zlatovlásky, skřítci ze Tří veteránů), ještě že tam byla vedlejší dvojice, ta aspoň trochu navodila to, že by se mohlo jednat o lásku. Pohádkám sluší poklidný vypravěčský styl a důstojná mluva, tohle je pravým opakem, možná proto, že je to moderní, ale i to jde snad udělat líp než cucek hrubě nahozených nápadů a situací! ()

Luk Skywalker

Skřítci v podání Liška, Polášek, Budař to nemá chybu, navíc když hrají lesní žínku, vodní vílu a ježibabu. Švehlík má pár dobrých hlášek na jejich vzhled a návíc záporáka zahrál dobře. Heřmánek trochu odkazuje na svou postavu Lucifera v pohádce S čerty nejsou žerty, Dyk je výstřední badatel a slečny Pidrmanová a Frösslová dodávají pohádce nebojácné a pohledné slečny. ()