foto

Karel Heřmánek ml.

  • nar. 1989
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

V roce 2013 absolvoval na DAMU pod vedením E.Salzmannové rolemi Chadwick (Punk Rock, K.I.Kubák), Profesor (Buchty a bohyně, J.Frič) a August (Norway.Today, K.Pavelka). Následovalo semestrální studium na americké škole The Lee Strasberg Theatr and Film Institute v New Yorku, kde se úspěšně účastnil konkurzu a dostal příležitost zahrát si roli Ballesteda (Paní z námoří, D.Sherer). V současné době hostuje na několika pražských scénách, především pak v Divadle Bez zábradlí (Indická banka, Jistě pane premiére, Garderobiér), v jediné anglicky mluvící společnosti v České republice Prague Shakespear Company (Much Ado About Nothing, Twelfth Night, The Order of the Blue Chrysanthemum) a v Divadelní agentuře Harlekýn (Fillumena Marturrano).

Mezi jeho největší dosavadní filmové úspěchy lze považovat příležitost ve filmu Zločin v Polné, kde ztvárnil titulní roli Leopolda Hilsnera. Zahrál si v několika televizních seriálech (Kriminálka Anděl, Cesty domů, Gympl s (r)učením omezeným a Ordinace v růžové zahradě) a spolupracoval s několika zahraničními produkcemi na filmech Anthropoid (2015, Sean Ellis), Viy 2: Journey to China (2015, Oleg Stepchenko). Věnuje se také dabingu (How met my mother, Kingsman, Rytíř z nosu).

Zájmy a schopnosti: dabing, tanec, zpěv, sport, akrobacie, jízda na koni, hra na kytaru, klavír, klarinet, řidičský průkaz skupiny B. Jazykové znalosti: angličtina, němčina, španělština.

kfunky

Herecká filmografie

2016 Anthropoid
Zločin v Polné (TV film)
2015 Hex Games (amatérský film)
Lovci a oběti
Vnitřní krása
Všechny moje lásky (TV seriál)
2013 Jedlíci aneb Sto kilo lásky
Nevinné lži (TV seriál)
Revival
2012 Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál)
Ondřej Vetchý je Přemysl Otakar II. (studentský film)
O pokladech (TV film)
Prozření Josefa (studentský film)
Superman (studentský film)
2011 O mé rodině a jiných mrtvolách (TV seriál)
Ze soboty na neděli (studentský film)
2010 Cesty domů (TV seriál)
2009 Vyprávěj (TV seriál)
2008 Kriminálka Anděl (TV seriál)
2005 Ordinace v růžové zahradě (TV seriál)

TV pořady

2013 Sejdeme se na Cibulce (TV pořad)
2005 Všechnopárty (TV pořad)

Hudební videoklipy

2015 James Cole - Lobotom Music (hudební videoklip)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace