Dupac

Byl jsem hodně natěšený, kam se ubere kariéra tvůrců skvělé Little Miss Sunshine, ale s tímhle filmem mám základní problém. Netuším, na co by vlastně ten šmudla s mechanickým vintage psacím strojem, macho bráchou a psychoanalytikem potřeboval holku. ()

Thalin

Film má sice zajímavý nápad, ale přišlo mi, že je tu po chvíli upozaděn na úkor celé romance. Přitom by se to dalo tak moc rozvíjet a vymyslet na to téma tolik šíleností nebo dramatických momentů. ()

RISOvonVODKA

Rozpačitý úvod, ktorý vyznieval viac ako dráma v hlavnej úlohe so spisovateľom, ktorý prežíva nepríjemný blok. Je sám, je nešikovný, je to looser riadného kalibru, ktorý, ako to povedal jeho brat, si nevrzne ani len vo sne. A to doslova. Vysníva si ženu, ktorá je pridobrá na to, aby bola skutočná. No to až do vtedy, kým ju jeho láska neprivedie k životu a ona sa neocitne živá v jeho obývačke. Veľmi zaujímavý námet na romantickú komédiu, dobre zrežírovaný a vôbec nie nudný. Veľmi krásny a príjemný filmík, na ktorý s radosťou budem spomínať ešte dlhšiu dobu, no druhý krát si ho už asi nepozriem. Silné štyri hviezdy! ()

scorpio777

Ak sa Vám páči "Midnight in Paris" tento film musíte milovať. Dôkaz toho, že herečky nemusia vyzerať ako playmate roku, aby ste ju milovali. Dôkaz toho, že aby ste sa smiali, nemusí byť postavy dementné, huliť trávu, sexovať kde sa dá a s kým sa dá (plyšový macík napr.), dokonca nemusia povedať ani jeden vtip, no a aby ste vyronili slzu nemusí mať niekto rakovinu, resp. umrieť na záver. Stále mám obavy zo záverov filmov, lebo tie často pochovajú aj skvelý film, no tento bol geniálne jednoduchý a jednoducho geniálny. ()

Viking69

moc zajimave, usmevne a prijemne podivani... v prvnich chvilkach sem mel hned na mysli film Stranger Than Fiction a rikal sem si .. hmmm ... hmmm .. jak to asi dopadne ... ale i presto prekvapive a stoji to za to. ... Boze .. to je tezky psat o necem a nespoilerovat ... :D ()

Anniem

Chtěla jsem dát hvězdičky 3, protože hrdina mi přišel krajně nesympatický a celé se to nějak táhlo. Ale kvůli posledním 5 minutám dávám 4. ()

hujerita

Výborné a super.Celý film som čakal,kedy sa niečo zasekne a pokazí a ono nič (chvalabohu).Nenudil ma ani jeden kúsok filmového políčka a hlavne ma potešil Antonio Banderas, bol skvelý.A ktožeho vie ako sa to nakoniec skončilo.Lepšie by bolo keby mala už tú knihu prečítanú.Mám rád takéto malé filmy. ()

eaglestar

Ach Ruby, Ruby, co s tebou?! První hodina byla pro mě strašná. Ubíjející nuda, idiotský škleb Havelka, nesympatická kráva s frňákovníkem, chtěl jsem je kopnout do rypáku oba. A toho hnusnýho čokla bych přejel náklaďákem. Ještěže jsem to ale nevypnul, udělal bych chybu. Že jsem latentní romantik, z původních tří zvyšuju na čtyři. ()

Montmorency

Mohla to být skvělá komedie, protože ten námět, vytvořit si ideální partnerku a její chování psaním ovládat, je super ! Ale bohužel - asi tak do půlky to jakžtakž šlo, pak už se děj motá, ani sám neví kam, oba hl. představitelé neskutečně dětinští a otravní, chvilkama máte chuť ufňukanému Calvinovi hodit něco na hlavu, aby porád tak blbě nekoukal:-).....Romantika pro teenagery, pro dospělého diváka ztráta času ()

xhelmutx

uf..po zrhuba prvej polhodinke som si vravel "hmmm, toto hadam ide byt najlepsi film aky som kedy videl :D" zial potom sa to cele neskutocne rozpadlo...tri hviezdy, lebo mam rad dana ()

Majtynka

Úžasný film dokonale ukazující problémy ve vztazích - aneb jak to dopadá, když se jeden druhého snaží ovládat či měnit. Příjemní herci, pěkná hudba, krásné barvy, brilantní scénář. Film ve mně zanechal hlubokou stopu a v mém žebříku oblíbených filmů je v první desítce. Jeden z mála filmů, na které stojí za to dívat se vícekrát. Nebála bych se ho nazvat dramatem, ze začátku do poloviny film působí jako komedie, pak nabírá rychlý spád, situace se komplikuje, následuje smutný závěr, ale ejhle, závěr teprve přijde - překvapivý, milý a potěšující. Pět hvězdiček z pěti, nemám co vytknout. ()

Karl_Mega

Celkem zajímavý příběh s velmi dobrou fikcí, která v divákovy hned několikrát vyvolává domněnku, že tohle se mohlo opravdu stát. Jinak ale trochu nezajímavý a chvílemi i dost nudný film. Navíc mě osobně nesympatický Paul Dano v hlavní roli je tady až neuvěřitelně slizký. Proto jen tři hvězdy. ()

JAzzeURo

Velmi nevšední nápad a zajímavá zápletka plná nepředpokládaných peripetií. Téma by se dalo rozvinout ještě do větších extrémů. Prostě hodně zajímavý filmový experiment. ()

lineker

Light, fresh comedy, která z počátku vypadá jako oddychovka, která Vám dopřeje 100 minut příjemné zábavy. Ve třetí třetině však dokáže zahrát i na vážnější notu a tím se Vám dostane silně pod kůži. Pro mne velké, příjemné překvapení. ()

Mate0

Originalitlita tohodle filmu který ze začátku začal slibně se utopila ve velkém moři sladkosti ......A kdyby byl film aspon o závěřečných 10minut kratší tak bych tu jednu hvězdu přidal .... ()

frannyberry

Jednoznačně povedený film, od kterého jsem ale čekala něco úplně jiného. Tohle prostě není komedie ani v nejmenším. Spíš jde o psychologické drama/romanci jako studii manipulace v partnerském vztahu. Já se na to alespoň vůbec nemohla dívat povrchně stylem "Kluk si napsal ideální holku", spíš mě z toho obrovský mrazilo, už od prvního Calvinova zásahu, aby Ruby přišla za ním z párty. Film úžasně zachycuje přeměnu vztahu: od prvního nadšení pro společně strávené chvíle, večeře, sex, přes nevyhnutelnou fázi, kdy už nechcete existovat jen jako součást dvojice a potřebujete si uhájit vlastní prostor a integritu, až po vygradovanou scénu (fantasy linku nechám stranou), kdy prostě jeden z partnerů zatouží toho druhého si plně podmanit a ovládat jeho mysl i činy. Tenhle film mnou vnitřně dost zamával - beru ho jako alegorii, kdy na lehčí notu hraje až samotný závěr. Musím se uklonit před scenáristkou a zároveň představitelkou titulní hrdinky - tam je zpočátku nevýrazná a tuctová, abychom ji pak mohli poznávat očima spisovatele, který si chvílemi zaslouží soucit a chvílemi jeho chladnokrevnost a touha zachovat si sobecky jen to, co se mu hodí, vyvolávají divákovo opovržení. Jediné, co na mě ve filmu působilo rušivě a nějak nechápu smysl té dějové linky, byly scény s extravagantní matkou a jejím hippie přítelem. Děj nijak neposunuly a kromě toho, že můžete obdivovat hezký dům s bazénem, k ničemu neslouží. ()

Icewalk

Zajímavý, vnímavý film, který dokáže diváka zaujmout. Scénář byl velmi dobrý. V tomto případě musím bohužel zkritizovat režii. ()