Když se zneuznaný reportér deníku New York Times Michael Finkel (Jonah Hill) setká s usvědčeným vrahem Christianem Longem (James Franco) - který si přivlastnil Finkelovu totožnost - jeho vyšetřování se postupně změní v nezapomenutelnou hru na kočku a na myš. Film založený na reálných událostech pojednává o Finkelově neúnavné snaze získat Longův skutečný příběh, v němž se pojí vražda, láska, podvod i vykoupení. (HBO Europe)

joker30

Tak toto bola podľa mňa premarnená šanca. Začiatok bol super, ale bohužial druhá polovica total nuda. Čakal som, že sa z toho vykľuje nejaké prekvapko, nejaký wow efekt, ale nič neprišlo. Škoda. 55% ()

Ondr@932

Čekal jsem mnohem větší pecku, ale dostal jsem jen průměrnou ukecanou srajdu a nebýt dobrými herci, vedlo by to spíš ke 2 hvězdám ... 50% ()

Hpatrik

James Franco a Jonah Hill ve svých rolích prostě nepřesvědčiví, ačkoliv se dost snaží. Nemůžu si pomoct, ale když koukám na jejich důležitě se tvářící ksichty, čekám jen že každou chvílí vyprsknou smíchy a začnou si balit jointa :) A potom co jsem si doplnil informace o tom, jak to vy skutečnosti bylo, a jak moc si tvůrci příběh "přikrášlili" jak se jim to hodilo, se mi taky moc nelíbí. ()

PEZ

True story based on true story. :) Pravdupovediac (sic:)) TS je vcelku jednoduchý a značne neprekvapivý film. Ale niekedy v jednoduchosti je sila a takisto dobrý casting zaváži. A najväčšou výhrou True Story je totálne presvedčivý a väčšinu filmu "tajomný" James Franco. Ten si danú rolu očividne užil a ja s ním. Kvôli nemu ma to bavilo až do konca a ani by mi nevadilo, keby mal film aj pár minút navyše. Nejakým spôsobom ma bavilo v ňom pobývať a čakať, ako to nakoniec dopadne. Znovupozeratelnosť tu vysoká nie je, ale....ten James Franco. Rešpekt. 7/10 ()

Elii

Jako dobrý, herci dobrý, záběry dobrý, ale celej film čekáš na nějakej zvrat, nějakou novinku, něco wow a ono to nepřijde. A pak to skončí. No, škoda. ()

Jazz06

Film se soustředil v podstatě jen na vztah Finkela a Longa. Příběhově mě mnohem víc zajímalo, co se dělo předtím něž se potkali a mimo jejich sezení. Měl jsem pocit, že abych pochopil, co se teda vlastně dělo, musel bych znát skutečný příběh. Nevím ani, jestli to mělo být mysteriózní a jestli jsem měl pochybovat až do konce, zda to udělal nebo ne, protože bylo jasné, že to byl on a že jen Finkela krmí kopou sra*** a ten mu to z nějakého záhadného důvodu žere. Co se týče jejich vztahu, ten film taky moc nevystihl. Pár sezení, kde filozofují o temnotě duše a pravdě, mě moc nevytrhlo. Vztah Mika a Jill byl taky velice "hluboký". Až do konce filmu jsem si myslel, že to byla jeho sestra. Jediná chvíle, kdy jsem pochyboval, byla když mu dala o trochu delší pusu. No aspoň, že na konci napsali, že spolu mají 3 děti. Herecké výkony nijaké. Hilla mám rád a myslím, že zvládne i složitější role, ale hraní nesympatického blba asi nikoho neuchvátí. Franco přehrával a jen mi potvrdil, že jinde než v komediích se na něj nedá koukat. ()

chaturga

Film se mi velmi líbil. Franco je naprosto uhrančivej a celkově je film v hodně zajímavé klidné až depresivní atmosféře. ()

Romanstekl

Přes poměrně silné téma podle skutečné události, nebylo zpracování filmu dobře zvládnuté a ani nijak napínavé, první polovina filmu spíše nudila, místama to bylo i silné kafe, ale dalo se z toho vytěžit rozhodně více, do braku bych to neřadil, ale v nadprůměru to také nemá co dělat.Za případ podle skutečné události o hvězdu navíc. ()

TommyDiamond

V amerických celách smrti se to jen hemží individui jejichž smutný příběh pozemského bytí stojí nějakému režisérovi bez zjevné tvůrčí fantazie za zfilmování. A tak tu opět máme další nuzný příběh, který na mě působí jako bych ho viděl snad milionkrát. A i když True Story chyběl důstojný konec, byla po celou dobu nesnesitelně nudná a táhla se jak smrad z místního kravína, tak nic nebylo odpornějšího než herecký výkon Hilla a Franca... O Francovi se všeobecně ví, že hrát neumí a teď to jednoznačně potvrdil. Hillovi zase role investigativního novináře vůbec neseděla a ke všemu se většinu filmu tvářil jako retard. Celkově to bude jedna hvězda a to z milosti. ()

papadoce

Podľa mňa sa jedná o veľmi slušnú komornú drámu. Nehľadajte v tom nič mysteriózne ani thrillerové, ale tých 95 minút zmizne v celku plynule. Herci hrajú, čo sa bohužiaľ nedeje vo všetkých filmoch, scenár nie je nijak náročný, ale má moment kedy neviete ako to skončí a to sa počíta. Ja som spokojný a i keď sa nejedná o úplne hviezdny materiál, tak 57 percent je podhodnotené. Jonah Hill bol skvelý a Felicity Jones si zaslúžila viacej priestoru, tak snáď v inom filme. Ja som spoko. ()

PanPaniscus

Tenhle film nejvíc podkopává scénář, čehož parádně využívá hlavní dvojka, kterou si v opravdovém psycho-drama žánru moc představit nedokážu. Zatímco Franco přehrává, aby jeho postava aspoň sahala po nějakém charisma, Hill nepotřebuje hrát nic jinýho, než co hraje v komediích - naprostýho blbečka (právě dle rad scénáře) - člověk s alespoň nějakým IQ se do něj vciťuje jen dost těžko. No a právě díky tomu těch 100 minut ještě docela uteče a člověk se zas tolik nenudí. ()

viky13

Ja mám Franca moc ráda a asi proto mi v tomto filmu vadil hlavě Jonah Hill, který mi tam ale vůbec neseděl. ()

Zombiepod

Kto sa o skutočný vzťah Longo - Finkel zaujíma a pozná ich históriu, tak prekvapený nebude, no ja ako neznalec tohto procesu som bol milo prekvapený. Nečakajte žiaden prevratný životopis plný mindfuckov (aj keď si to príbeh občas pýta), no i tak ide o slušne zinterpretovaný a kvalitne zahratý príbeh o jednom z najpodivnejších vrahov americkej histórie. Vidieť Hilla vo vážnej roli (ktorú zvláda rovnako dobre ako tie komediálne) je tiež celkom nevídané, a potešujúce. Za mňa 70%, nenudilo. ()

Anomiska

Zo začiatku som fakt nevedela, čo si o tom myslieť, ale nejak som to Jamesovi, resp. jeho postave neverila (myslím tú nevinnosť). Koniec dokázal, že dobre našliapnutý film nebol dotiahnutý a to mu uškodilo. ()

moznazitra

Konverzační drama hraničící s thrillerem. Opět uvidíte příběh vězně, který přece nic neudělal, ale to říká každý vězeň. Ucházející herecké výkony, kdy ani jeden z herců nepředvedl nejlepší výkon. Námět je zajímavý, ovšem nedomyšlený a tak uvidíte ucházející film. ()

Guran

Jamese Franca hodně uznávám jako herce. Hrát umí, dobře se na jeho herecké podání dá dívat. Zde si zahrál po boku tlouštíka Jonaha Hilla, který mi také přistál na srdci. Dobrá dvojka. Režie je však slabá, scénář nedodělaný. Chybělo v něm ještě něco dalšího... něco, co by film udělalo zajímavějším. Podobných filmů už jsem viděl. Konec mě nepřekvapil, možná mě trošku nabral ten začátek, kde mě film chytil za ruce, ale pak mě pustil a spadl do průměru. Snímek se dá dokoukat, ale spoustu scén je neohebanejch, chybí v nich více zajímavostí a sekvencí, které by diváka stále držely v pozornosti. ()

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland