Když se zneuznaný reportér deníku New York Times Michael Finkel (Jonah Hill) setká s usvědčeným vrahem Christianem Longem (James Franco) - který si přivlastnil Finkelovu totožnost - jeho vyšetřování se postupně změní v nezapomenutelnou hru na kočku a na myš. Film založený na reálných událostech pojednává o Finkelově neúnavné snaze získat Longův skutečný příběh, v němž se pojí vražda, láska, podvod i vykoupení. (HBO Europe)

herr_carter

59 %? Jděte do řitě s tímhle pokryteckým hodnocením. Za komentáře typu "Jonah Hill ve vážné poloze nemyslitelný" a "Franco to nemohl utáhnout sám", za takové bych vraždil. Copak nemůžou herci, kteří většinu filmů natočili s komediální tematikou, dostat šanci ve vážných dramatech? Asi ne...Filmový divák, trpící předsudky, to pak celá vyfakuje hned na začátku, aniž by tomu vůbec dal šanci. Mě z tohoto filmu mrazilo celou dobu a naopak jsem stále přemýšlel, jak to tedy asi ve skutečnosti mohlo být. Zda je Franco pouhým bezcitným zlodějem a vrahem svojí rodiny, nebo to bylo trošku jinak. Nikoho jsem po celou dobu předčasně nesoudil. Za mě kvalitní a reálně vykreslený film....................moje hodnocení = 8 z 10. ()

sedm.1

I přes poměrně zajímavě vyznívající zápletku a docela výrazný casting je nakonec můj výsledný dojem z této podívané dost slaboučký. Z dané látky totiž nedokázali tvůrci vytěžit prakticky vůbec nic, co by mě nějak zaujalo a vlastně jediné, co bych mohl zmínit za pozitivní věc, týkající se tohoto filmu, je výkon Jonaha Hilla, jinak ve všech ostatních ohledech to ale prostě není jednoduše dobré. Třeba když už jsem zmínil toho Hilla, tak takový James Franco, kterého mám jinak jako herce fakt rád, tak ten zde podal tak nepřesvědčivý a zcela nevhodný výkon, že jeho obsazení vážně nebyla v tomto případě trefa do černého. Co se pak týče samotné zápletky, ta postrádá prakticky vše, co by jí mohlo udělat jakkoliv záživnější, či poutavější, k čemuž přispělo především nudné zpracování, bez tempa, bez napětí, bez zápalu a bez spádu, nepodařilo se zde dosáhnout ani žádné gradace v závěru, zvraty v průběhu filmu též vyznívaly vesměs nenápaditě a závěrečná pointa by mohla dělat tak akorát královnu nudy a bezvýznamnosti. Nepodařila se zde navodit ani žádná atmosféra, a tak True Story zkrátka nabízí jen 100 minut nezáživné konverzace dvou nezajímavých týpků, bez jakéhokoliv oživení, takže za mě prostě bída. ()

klukluka

Navzdory tomu, že se tam vlastně nic pořádně nestalo a možná z poloviny se to krylo se žánrem, který nade vše nemám rád- s dramatem ze soudní síně, se mi to vlastně docela líbilo. Já jsem pomalej člověk a ono to pro mě mělo takový příjemný, mně blízký tempo. Co mi vadilo, že z toho nevyznělo, že Finkel selhal i podruhé- jestli to tak tedy bylo… Jednu ostudu si trhnul nepravdivým článkem (ty návodný otázky při rozhovoru s těmi černochy z plantáže byly faul sám o sobě) a podruhé, když chtěl Longa v knize vyvinit z těch vražd. Přitom pokud vím, jasně se domluvili, že až do verdiktu soudu nevydá ani čárku. Takže za mě porušil i tuhle jejich dohodu. Ale to jsem trochu spoiloval, omlouvám se. Prostě to není tak špatný, jak to vypadá podle hodnocení. Není to žádná šupa, ale vidět se to dá. ()

MareT.

Paradni dilo k zamysleni. K tomu se sice prokecame, ale jak naskoci titulky, vykouzli vam to skodoliby usmev na tvari. Libi se mi i obsazeni ale nejak se mi nedalo Francovi fandit i kdyz cint jeho Chrise jsou odporne! ()

divak84 odpad!

Sledovat Jonaha Hilla je těžke. není to herec, jenom obtloustlá americká figurka reprezetující produkt dnešní zkažené doby. Anticharismatický, ne-uvěřitelný, nedává žadnou přidanou hodnotu do svých postav. Opravdu nechápu čím to, že zrovna jeho do filmu obsadili ... strašně vykastrovaný film. žadná pointa, žadné napětí, nic.. nevím jakou roli/funkci měla ve filmu Mikova partnerka (krásná Felicity jako vždy), nevím o čem to celé bylo. K čemu bylo to mrknutí při odchodu ze soudu. Prostě naprostor zbytečný film, který začatkem láká na něco pseudochytrého, ale nic.. Naprostým opakem tohoto odpadu na stejném poli žánru je "okamžik zlomu" s hopkinsem ()

Hanys_

Nudné. Hill a Franco se snaží a člověk jim i po chvilce ty vážné role věří, ale ten příběh je prostě dost nezáživný. Nebo spíš nezajímavě natočený. ()

Prochy38

Dost smíšené pocity z mojí strany, ale oproti evidentní většině, mi to sedlo. Oba spíše komediální herci si střihli solidní drama a na moje poměry to zafungovalo. Téma dost hluboké a pro otrlejší, záběry se nešetřilo... Místy mráz na zádech. J. Hill je v tomto jasný nováček, ale myslím, že se se svojí rolí popral statečně. J. Franco naopak šlapem standardně... Asi mi chyběl víc nějaký ten závěr... ()

angloumene

Pravdivý příběh má potenciál, jenže by potřeboval režiséra, který ho posune o kus dál. V Gooldově podání sledujeme nepravděpodobně propletený život dvou osobností. Obě jsou vylíčeny až pedantsky neutrálně s celou šíří kladů i záporů. Tahle popisná struktura má diváka pobídnout k utváření vlastních závěrů, jenže pane Goolde, film přeci není odborný článek. S veškerou nezaujatostí snímku mizí i divákův zájem. Finále s celým odtajněním jenom vyšumí a zanechá pocit promarněného materiálu. ()

toi-toi

Nijak výrazný súdny thriller, ktorý ťaží hlavne z reálnych mien a udalostí. Dvaja hlavný herci sa na role vôbec nehodia, nepodobajú sa Finkelovi s Longom, dokonca Hill vyzerá občas zmätený z toho, čo okolo neho deje a do akého filmu sa to dostal. Franco je štandardne dobrý, no scéna jeho výpovede na súde posúva film niekam inak. Zimomriavky jak fras. Inak priemerná televízna vec, ktorá by si možno našla svoje miesto na Hallmarku. ()

Druury

nebylo to špatný.. Franco mi v roli vraha nevadil, ba naopak myslim ze se na to hodil. Od pohledu nevinnej typek, vyrovnanej.. ale pritom zasranej vychytralej zmrd ktery si akorat se vsema hraje.. I hezouni uzou byt dementi. Film špatný nebyl ale něco tomu scházelo.. někdo v komentáři porovnával tenhle film se zodiacem.. ten kdo to porovnával je úplný dement, protože to jsou jabka a hrušky, nebe a dudy. ()

dragoliz

Prvá polka filmu bola výborná a neváhal by som mu napáliť päťku, keby... zrazu totálne nezišiel z cesty a ja som sa v ňom nestratil. Po zhliadnutí u mňa prevláda pocit, že samotný film nevedel, aké zaujať stanovisko. Vykreslím Longoa ako zlého chlapíka alebo len ako trochu zlého chlapíka? A čo Finkel, ten bude dobrý alebo zlý chlapík? A potom hlavne posledná tretina stopáže filmu podľa mňa scenáristicky úplne zlyhala. Trikrát som si myslel, že to končí, no ešte to nekončilo. A keď to skončilo, vôbec som ten pocit nemal. Nuž ale treba vyzdvihnúť skvelú atmošku spojenú s parádnym soundtrackom a herecké výkony Francoa a Hilla. Obaja prekvapili, ako dokážu zahrať aj na takúto nôtu. Škoda, že viac priestoru nedostala postava Felicity Jones - takto tam bola úplne useless a celá jej existencia vo filme smerovala len k jednému momentu. Ktorý za veľa nestál. 60% ()

kesty

pekne natočený film, ktorý sa neustále tvári, že na vás čoskoro vytasí nejaké veľké prekvapenie, ale v skutočnosti to neurobí ani raz. Hill úplne nevýrazný, Franco ako vždy super. ()

Hapretor

Jen na zabití času. Ani jeden z herců mi není sympatický, a i když tady nehráli špatně, není to ono. Nesedí mi. Není to herecká elita. A ono i to téma nebylo nic moc. ()

KNTRFKT

Fatty Džounah a Franco jsou dvojka jak oči a přijde mi, že jim to dohromady šlape. Jooo, samozřejmě, že bystrému divákovi souvislosti dojdou okamžitě, ale představte si, že chcete napsat strhující reportáž o pracovitém Demeterovi a on vam najednou zavolá, že stojí na pracáku. Tak co asi uděláte? Slíbíte mu pěkně propečenýho čokla, když na vás počká, zabalíte si a pomažete,abyste toho vola stihli. ()

Rathalos

Smutny pribeh podla skutocnej udalosti o vrahovi,ktory zabil svoju rodinu a privlastnil si totoznost jedneho novinara,ten sa s nim stretava a vysetrovanie sa meni v hru na macku a mys,herecke vykony boli obstojne,ako drama to fungovalo a kto o tomto pripade nikdy nepocul,bude ho v tomto filme pozorne a so zaujmom sledovat,lebo ja urcite ano...:-) ()

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland