Když se zneuznaný reportér deníku New York Times Michael Finkel (Jonah Hill) setká s usvědčeným vrahem Christianem Longem (James Franco) - který si přivlastnil Finkelovu totožnost - jeho vyšetřování se postupně změní v nezapomenutelnou hru na kočku a na myš. Film založený na reálných událostech pojednává o Finkelově neúnavné snaze získat Longův skutečný příběh, v němž se pojí vražda, láska, podvod i vykoupení. (HBO Europe)

PROCESOR

Čekal jsem teda větší nářez. - C E N Z U R A - USA je vůbec divná země a sem moc rád, že žiju tady. Tam ta koncentrace psychopatů je prostě vyšší.... Prostředek sem musel smazat, protože at jsem napsal cokoli, tak sem prozradil více, než bych měl... ()

Juto

Výkony Jonaha Hilla a Jamesa Franca sú veľmi pôsobivé. Pravdivý príbeh je však zároveň takmer príliš vybrúsený a chytrý na vlastné dobro, pričom obetuje zložitosť povrchnému skúmaniu problémov, ktoré sú v hre. 6/10 ()

kocik1

Psychothriller, kterému chybí psycho a thriller. Narozdil od reportéra Michaela je totiž divákovi od začátku jasné, kdo koho okatě vodí na řemínku a ani trapný moralistní výstup manželky ve vězení napětí zvýšit nedokáže. O halucinaci na závěr, která snad měla předznamenat otevřený konec, už vůbec nemluvě. Doufám jen, že nikoho nenapadne natočit další díl. Technika opravdu není všechno, když film nemá co říct nebo dát. ()

StanislachKo

Veľmi rozpačité rozprávanie, v ktorom sa Jonah Hill síce usilovne ale bez šance snažil o status seriózneho herca. A Franco rovnako rozpačito dopadol v snahe si ho obhájiť. Ale nie je to ich zlyhanie! Je to skôr zrada scenáru a dramaturgie. Je mi to celkom ľúto, lebo hneď z úvodu som to vďaka tej uzimenej depresívnej atmosfére bezmála hltal. ()

SimpanzJi

Abych to shrnul, byl to takový průměr. Ničím neoslní, ale špatné to taky nebylo. Příběh ze hlavně soustřeďoval na Jonaha Hilla, kterého mám jako herce rád, obzvlášť v 21 Jump Street. Jamese Franca už tak rád nemám, příjde mi, že v poslední době v ničem slušném nehrál. Akorát Interview, a jinak nic. Jina trošku horší kameru doprovázela skvělá hudba Marca Beltramiho, který v poslední době skládá hudbu dost, ale v poslední době teda nic moc. Když vezmu v potaz režiséra, viděl jsem od něj zatím jen tohle. A teď k příběhu. Vcelku slušně natočeno, přišlo mi ale, že by se to bez některých scén úplně obešlo. Dohromady bych tak 15 minut vyškrtnul, docela jsem se nudil. Jako drama dobrý, ale thriller bych v tom moc nehledal. Prostě jednoduše: Jonah slídil, James seděl, seděl, seděl. No a aby si to nějak zpestřil, tak seděl. Je to snímek k zamyšlení, hlavně kvůli super konci. Ten mě vcelku překvapil, samozřejmě, že byl dobrý. Jonah vydal knihu, a byl spokojenej. Já se mu ani nedivím. Když se tam ale potom zčistajasna objevil James a položil mu otázku: "Jste rád, že jste se s ním dal do kontaktu?," byl Jonah trošku překvapenej. Potom pravda podle komentátora a závěrečné titulky, doprovázejíc skvělou hudbu. No že by to byl zázrak, se říct nedá. 23. 10. 2015 ()

Johnny.ARN

Tu by bol asi kniha lepšia, hlavne kvôli vnútorným monológom. Film síce dáva priestor divákovi na utvorenie si nejakeho obrazu a uchopenie charakterov, ten záver to ale trošku rozbije a nie je úplne jasné, čo toho vypaseného, špatného žida motivovalo. Exkluzivita? Peniaze? Senzačný príbeh? Stali sa priateľmi? Rozhodne ma to ale zaujalo, obsadenie skvelé, Franco si to dával a aj napriek všetkému, divá má určitú slobodu a možnosť "vlastneho vyšetrovania". Zdramatizované solídne, nenudí, zaujme. 3 z 5 ()

Mrkvič

Po dlouhé době jsem viděl film ze soudního prostředí, které mají často hodně dobrou atmosféru a zajímavé zvraty. Ani jedno se zde bohužel neděje. Všechno je vsazeno na ústřední duo a jejich herecké schopnosti a ani u jednoho z herců to není žádná sláva. A tak zbývá samotný příběh, který je hodně krutý. Bohužel o motivaci se nakonec nic nedozvíme. Škoda že film nezůstal tak poutavý, jako byl začátek při představení obou postav. ()

venison

James Franco a Jonah Hill jsou oba výborní herci, na které je radost koukat.. Kdyby tady dostali více prostoru projevit svůj herecký talent, tak by mohlo jít o vynikající počin.. Režie i scénář nejsou příliš silné a o žádnou pořádnou zápletku tu nejde, napětí je téměř nulové.. Zajímavé téma a vysoký nevyužitý potenciál.. ()

VanTom

Samu o sobě extrémně zajímavou výpověď vraha (? - on zdrženlivě mlží, takže jistotu nemáme) své rodiny filmaři upozaďují a neobratně nastavují jakési osudové napojení - přátelství - manipulaci s novinářem, jehož kariéra šla zrovna k šípku. Nejednoznačné psychologické drama se jim ale nedaří a ani James Franco nepodává bůhvíjaký výkon, jelikož nejspíš sám netušil, jaké emoce má jeho narcistní psychopat vyvolávat. ()

Timak

Upřímně nerozumím tomu nízkému hodnocení. Hill hraje skvěle a především Franco podává excelentní výkon. Navíc Felicity do toho všeho vložila sakra důležitou scénu (bohužel jen tu jednu). Nehledě na to, že po konci filmu jsem měl hrozné nutkání si o tom pokecat, protože těch nezodpovězených otázek visících ve vzduchu byl (a stále je) kotel. ()

lykan9

Pravdivý příběh je pro mě velkým překvapením. Jak Franco, tak Hill předvedli perfektní výkony a já hltal každé jejich slovo. Komici jsou to dobří, ale charakterní role jim sedí mnohem víc. Po celou dobu filmu jsem seděl jak zařezaný a velice se divým, že tento film se tak dlouho vyhýbal mé pozornosti. Vím, že když se na Pravdivý příběh podívám po druhý, tak to nebude mít takový efekt jako poprvé, ale přesto se těším, až si film pustím znovu. ()

JohnSmith

Film bez napětí a bez zvratů. Franco se sice snaží o herectví, ale moc mu to nejde. A Hill? O tom se nelze vůbec bavit. ()

blackJag

Ze samotného zločinu běhá mráz po zádech, jenom z té letmé rekonstrukce obsažené ve filmu se mi zastavil dech, což asi vypovídá ve prospěch filmu. Franco je ve své roli výborný, Hill se mi tam moc nehodí a jeho chemie s Jonesovou je nulová, což je špatně především proto, že její postava, byť prostorem omezená, má pro vyznění snímku důležitou emocionální funkci. Výsledný dojem spíše standardní, mírně nad průměrem. 65% ()

jefff

V první polovině filmu jsem byl skeptický. Neseděl mi jak Franco v roli možného vraha ani Hill jako novinář. Ani jednomu jsem role nežral, stále jsem je chápal jako herce, nikoliv postavy v příběhu podle skutečné události. Druhá polovina filmu, ale byla velmi dobrá a zejména závěr - pro mě překvapivý, byl velmi kvalitně natočen. Goold odvedl dobrou práci, jen to obsazení mohlo být lepší. ()

Sheffield

Celý mi to přišlo zbytečný. Takový nízkorozpočtový odvar z mnohem kvalitněji uvařeného Capote. Vůbec to na mě nezapůsobilo jako celek. Duo Felicty Jones + Jonah Hill mi nesedí ani jednotlivě, natož jako pár. ()

venca163

Já jsem asi nějak nepochopil, proč by Jonah Hill vložil svojí "druhou šanci...možná" zrovna do tohohle týpka. Asi už byl fakt na dně. Já mam rád oba ty dva ksichty (Hill i Franco), ale to závěrečný vyšumění mě tak nějak neuspokojilo. (65%) ()

zsn

Bomba! Životní role Jonah Hilla. James Franco neodolatelný svůdník. A to i z basy. Bohužel na masového vraha to příliš nesedí, ale pecka celá tato kauza. ()

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland