Když se zneuznaný reportér deníku New York Times Michael Finkel (Jonah Hill) setká s usvědčeným vrahem Christianem Longem (James Franco) - který si přivlastnil Finkelovu totožnost - jeho vyšetřování se postupně změní v nezapomenutelnou hru na kočku a na myš. Film založený na reálných událostech pojednává o Finkelově neúnavné snaze získat Longův skutečný příběh, v němž se pojí vražda, láska, podvod i vykoupení. (HBO Europe)

Pítrs85

Ničím originální nebo zapamatování hodný film, přesto měl všechno, co jsem od něj očekával a co jsem od něj chtěl dostat. Plus navíc ten fakt, že jsem Jonahu Hillovi pár let vskutku křivdil, když jsem jej nazýval idiotem (v tom lepším případě). Protože ten chlap nejen že umí hrát, ale navíc dokáže být i sympatický, přestože jeho tunajší charakter bylo takový naivní hovádko, co prostě chtěl věřit a nechat se glorifikovat postavou Jamese Franca, který mu, po jeho novinářském výbuchu, jako jedinej pofoukal rozbolavělé ego. Jenže homicide je pořád homicide. Konverzačka, co nešustí papírem a která dokáže děj posouvat kousek po kousku až do závěrečného prozření. A navíc ta Felicity Jones je so so sweet... ()

luka4615

A přitom stačilo tak málo, aby byl film ještě o několik tříd lepší. Takhle jsme dostali jenom nedovařené drama, které zcela postrádá nějakou hutnou atmosféru. Jediné co stojí za zmínku, jsou poměrně dobré herecké výkony. Ale i ty mohli být zahrány o dost lépe. Z tohoto úhlu pohledu se mi True Story jeví jen jako polovičatý a odfláknutý film. Škoda. ()

Morholt

Když chcete točit víceméně komorní drama/thriller o dvou hercích, musíte mít v prvé řadě talent. Pokud nemáte talent, musíte mít alespoň herce, kteří by vaší neschopnost dokázali zamaskovat. Pokud nemáte ani talent a ani herce, tak se prosím na podobné projekty vyserte. 10% ()

BoPo

Na svete každú minútu zomrie x ľudí. A x z X zomrie rukou niekoho iného. Nie všetky tieto udalosti však majú filmový potenciál. True Story sa celú dobu odvíjala s potenciálom veľkého rozuzlenia, ale po jej dopozeraní v hlave rezonuje len jedno veľké NO A...? ()

Ajinka126

Je to škoda, když sázíte na 1 kartu a ono to nevyjde. Celou dobu to buduje napěti a půdu pro ten plot twist, který má na konci přijít, ale nějak to nefunguje a ten finální wow moment se nedostaví. Ach škoda. ()

DEXTER099

Příběh True story jak už sám název napovídá je podle pravdivého příběhu jednoho obyčejného člověka co jednoho obyčejného dne udělá jeden neobyčejný čin a to jest zavraždí svou rodinu ,respektive manželku a jedno dítě (dvě děti už mrtvé byly,nejspíše od jeho manželky)Řeknete si,že takových to vrahu je x,ale pokud budete poslouchat příběh Christiana Longo tak vám dojde,že každý z nás (alespoň já se v tom viděl velmi reálně) muže po sérii životních eskapád a tvrdých ran sklouznout k činu ,který je naprosto nepochopitelný.Zápletka filmu se točí hlavně okolo faktu,že Longo použil po těchto vraždách a následujícím útěku jméno jednoho novináře a tak se rozehrává vzájemné poznávání mezi Christianem Longem a Michaelem Finkelem.Jestli to na oba bude mít nějaký vzájemný vliv a jak vám dokáže změnit pohled na ony události setkání se samotným vrahem a jeho pohled na onu noc se nechte překvapit.Tak jako to změnilo samotného Michaela tak ani vás to nenechá bez zamyšlení.Film je dobře natočen a jeho hlavní předností je celé vyprávění Longa.Jediné co mi sem tam kazilo dojem byly právě dva hlavní herci,protože jsem občas dostával pocit,že musejí vyprsknout smíchy a jejich role jsem jim moc nevěřil.Ono není se co divit,když oba mají za svojí kariéru hodně ujetých komedii a tak je pak někdy problém uvěřit,že jeden představuje vraha a druhý zdeptaného novináře.Pokud se,ale přesto přenesete tak dostane film s dobrou atmosférou a zajímavým příběhem.Za mě tedy celkově 70% a čtyři hvězdy. ()

maddy

True Story, bro. Skrz naskrz priemerná dráma. Síce nijako neurazí, ale zo skutočného príbehu o vrahovi svojich vlastných troch malých detí a reportérovi, ktorý ho chodí do väzenia spovedať nevytrieskala prakticky nič. Iba rutinne podala tento príbeh, bez nejakej ťaživej atmosféry, nevýrazne po technickej stránke (nezaujímavá kamera, aj hudba) a s priemernými hereckými výkonmi. James Franco je síce štandardne dobrý herec, ale tu mu okrem jedného zachmúreného pohľadu scenár neponúka žiadnu scénu v ktorej by mohol zažiariť, Felicity Jones má pre celé dianie úplne nepodstatnú rolu a Jonah Hill je totálny miscast, ktorý je možno fajn v 21 Jump Street, ale vážnu rolu rozhodne nezvláda. True Story síce ponúka pár znepokojivých scén, ale to sú všetko čisto prvoplánové útoky (úvod s dieťaťom v taške alebo fotografie obetí), no nič z toho nemá oporu v scenári, ktorý divákovi nedovolí na vzťah ústredného dua nahliadnuť bližšie. Keď nakoniec v závere dôjde na odhalenie motivácie toho prečo si vrah zavolal k sebe reportéra, ktorý ho mal naučiť ako slovami apelovať na ľudí, tak práve táto manipulatívna hra mala hrať prím v celom príbehu a byť jeho ústredným motívom. Namiesto toho True Story ponúkne jeden monológ vraha v súdnej miestnosti a do piatich minút je všetko vyriešené. Škoda, toto mohol byť nervy drásajúci thriller o tom ako dokážu byť niektorí ľudia manipulatívne svine a schopný tých najohavnejších skutkov. Namiesto toho to je pomerne obyčajná dráma, v ktorej si Franco s Hillom pár krát pokecajú vo väzení, ale ten ohavný skutočný prípad a manipulatívna povaha skutočného vraha je odsunutá na druhú koľaj. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

NinonL

Konec je velmi nečekaný a dobrý. Za to uděluji jednu hvězdu navíc. Příběh o novináři, do kterého se vtělil masový vrah, je dosti napínavý. Ne, že bych ho chtěla vidět znovu, ale za ztracený čas těch 99 minut taky nepovažuji. ()

MartinezZ

Ne ne, tohle bylo fakticky moc moc špatňounké. Přehrávající Franco, kdy z prvního pohledu bylo jasné, co je zač a pak ty svoje kdáky a pohledy jen vršil a vršil, Hill si po Wolf of Wallstreet asi chtěl zkusit další vážněji míněnou roli, ale snad mu tak i došlo, že na něco takového nemá vůbec a naprosto vlohy, a co tam dělalal Jones už vůbec nechápu. Nuda jak trám, Hill se celou dobu naprosto nesmyslně hnípe v něčem naprosto zřejmém a snaží se z toho vykřesat drama. Je z toho ale jen hodně špatná parodie, která postrádá humor. A jak Zeck zmínil, tak autoři si i nedělali hlavu s poukázáním na minulost padoucha, protože pak by ten film byla totální nesmyslná sračka. ()

Vxxx

Zvláštní film. James Franco hraje svou roli skvěle, i Jonah Hill se snaží, ale jeho postava je strašně matoucí. Atmosféra celého filmu působí dost dobře, bohužel to prostě není moc zajímavý příběh. 3* ()

Baronne

Mám z toho trochu smíšený pocity. Dávám vysoký hodnocení, protože celková atmosféra filmu, ať už trochu kostrbatá, byla velmi dobrá. Jonah a Felicity jsou excelentní, stejně jako jemná, podkreslující hudba. ALE! Franco je příšernost, totální nesmysl.. Na bláznivýho vraha, kterej zabil celou svojí rodinu (tři děti do šesti let) nasadit týpka, kterej hraje buď úplný idioty (Apokalypsa, Interview), nebo prostě a jednoduše trouby, to je fakt obrovskej fail. Vůbec to nezvládnul, Jim Carrey by to uhrál líp, a tim jsem si stoprocentně jistej. Jinak z toho mám ale docela dobrý dojmy, mysteriózní to je, stejně jako Zodiac, jen v trochu menší míře. Takových příjemných 70%. ()

kaylin

Film by rozhodně mohl být lepší a mohl by mít lepší vedení děje, ale dva hlavní představitelé (Jonah Hill a James Franco) mě natolik bavili, že mi bylo skoro jedno, o čem film je. A přitom je to velmi zajímavá látka. Podat příběh vraha vlastní rodiny nikoli jako senzaci, ale jako příběh o dvou mužích, kteří se setkali za podivných okolností. ()

Maq

Mám z toho nejednoznačný dojem. Ale dialogy jsou výborné a stejně tak jejich provedení. --- Dobré, stojí za vidění. ()

sofiapetra

Moc nechápu, proč to vlastně točili. Nedělo se tam prakticky nic víc, než že reportérská hvězda byla daleko hloupější a míň sexy než odporný vrah. ()

Agent006

Drama zaměřující se na vztah dvou protagonistů, z nichž jednomu ten vztah ale vůbec nevěřim. Nemám nic proti Hillovi, ale tady to silně neutáhl a jen se veze na skličující atmosféře a Francově scene-stealerství. A ono co si budeme nalhávat, atmosféra snímku je o několik řádů jinde, než u třeba Red Dragon, potažmo Murder by Numbers/Fracture/dosaď téměř libovolný film s touto tématikou, které mi to nutně evokovalo. ()

Aljak

Snáď nie som jediný, kto si na konci sám pre seba povedal "a to je akože všetko?". Neviem, ale ja osobne som čakal od toho nejakú lepšiu pointu a na to aký to malo parádny základ a v úvodných častiach filmu skvelý spád sa to napokon dostalo do dosť fádneho tempa. A tak sa z dobre rozbehnutého príbehu sa napokon stalo sklamanie. Taký nevydarený pokus o psychologický thriller, ktorý skončil light drámou. Herecké obsadenie a výkony síce veľmi dobre (ach, na tú Felicity sa naozaj krásne pozerá), ale film ako taký bieda. ()

Martin741

Prvy film rezisera Ruperta Goolda, ktory som pozeral. No, ale ono to chce byt mixom kultovych filmov, ako ich vymenoval POMO, len mne zas vadil Hill - jeliman, ktory ani nevie hrat navyse. Trochu to zachranuje James Franco /127 hours 2010/. Celkovo len dalsia moderna nudna zivacka, nic moc : 40 % ()

nick003

Bylo to v klidu. Herecký výkony slušný a hodnoceni menší jak tři si to nezaslouží. 3-4 je férový. A protože mám rád filmy podle skutečných událostí dávám 4. ()

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland