Kódované vysílání

Numbers Station, The

Thriller / Akční

Velká Británie / USA / Belgie, 2013, 85 min

• Malarkey

John Cusack a Malin Akerman natočili film, který je vlastně naprosto zbytečnej. A kdybych já u tohodle filmu nedělal tisíc dalších věcí, asi bych si sám sobě vyčítal, že jsem tu hodinu a půl takhle investoval.(27.11.2013)

Vždy jsem si přál zaměstnání, při kterém je smrt jediným oprávněným důvodem rozvázání služebního poměru, ale k CIA mě nevzali, protože mám ploché nohy. To Emerson testy prošel, takže si může čmárat čísílka na papír, zabíjet nebezpečné barmany či zmatené svědky a když ho to přestane bavit, tak se může přemístit do šifrovacího hangáru. A já se přiznám, že tam mě to celkem bavilo, dokonce jsem byl i přiměřeně napnut a troufnu i naznačit, že to zdaleka není takový průšvih, jak naznačuje zdejší hodnocení. Udělování ceny pro brilantní logický scénář se kvůli tomuto snímku patrně zavádět nebude, neboť tu a tam to slyšitelně skřípne, ale pod hranici průměru to padá jen výjimečně.(30.1.2014)

• DJ Obelix

Na Malin se hezky dívá a kupodivu podává i slušný herecký výkon. Jen škoda, že je ve filmu zdaleka jediná. Cusack a jeho nulové charisma zabíjí spolehlivě i potenciálně slušný námět. Suma sumárum podprůměrné béčko, jehož tvůrci měli alespoň tu slušnost stáhnout run-time pod hodinu a půl.(1.10.2013)

• dr.horrible

90 minút v kotolni.Bez nápadu, bez humoru, bez vzťahov, dokonca vlastne bez záporáka!! Cassie Ainsworth poteší, ale je tam tak dve minúty. Nuda jak film so Segalom(21.9.2013)

Nič nového, nič zapamätaniahodného. Ani od filmu, ani od Cusacka. Ale nenudí, plynie a dobre sa sleduje, čo dnes vôbec nie je samozrejmosť. Takže odporúčateľné.(9.5.2013)

• MartinezZ

Nešlo o nějakou předělávku staršího filmu? Po celou dobu mi totiž přišlo, že jsem TO už někde viděl mnohem dříve. Celý film jsem měl déjà vu, akorát tu byli jiní herci, zvláštní. Nicméně jde o levnou záležitost, které se do krámu hodil pozemek s "ničím" kdesi "nikde" a postavil se na tom příběh o něčem tak tajném, že o tom skoro nikdo neví a tudíž na to stačí jen pár herců. Všechno je to dost předvídatelné a divák tak jen čeká, kdy To už konečně docvakne i postavám. Délkou film připomíná spíš zbytečně protažený díl nějakého krimi-trhiller-špionského seriálu. A otevřený konec dává znát, že autoři jsou se svými očekáváními poměrně naivní. Film zralý na stejný úkon jako se šiframi - po přečtení spalte.(9.6.2013)

• Skleena

Sakra, ten Cusack už je taky nějakej starej. Na akčňáky by se měl vybodnout, Con Air je jen jeden a v romantických rolích mu to sedne víc - ať chce, nebo ne.(5.5.2013)

Nadprumerny becko s prumernym Cusackem.(12.5.2013)

• Tommassi3

"Ani nevím, že kouříte !!" - "Začal jsem s tím, když jsem skončil s chlastem !!" - "A proč jste přestal pít ??" - "Byl jsem ožrala !!" ;)(19.3.2014)

I když začátek vypadal hodně slibně,tak nakonec průměrnej kousek vod dánskýho režiséra.Cusack hraje celkem v pohodě,překvapivě už druhej film za sebou mě nijak neva.Jenže takovej pěknej rozjezd,ale jak zalezli do toho přepadenýho vysílacího bunkru,film hodně zpomalil,ale hlavně se nějak moc nedělo.50% s odřenejma ušičkama(30.11.2013)

Docela mě překvapuje tak nízké hodnocení. Neříkám, že je to kdo ví jaký výtvor, ale slušný thriller to je. Není to komplikované, místy tedy trochu primitivní, ale rychle to uteče a je to fajn zábava.(18.11.2013)

• Terzeus

Slaboduchý triler s desivo jednoduchou zápletkou, na ktorú neskočí ani malé decko. Nie žeby tam nebola snaha o nejaké napätie. Skôr ide o to, že je to veľmi fádna scenáristická robota a réžia jej nijako nepomáha. Riziko "15 čísel" a to, čo by sa mohlo stať ak dvojica hlavných postáv neuspeje je absolútne nerozvinuté pričom práve na tom by mala stať aká taká akčná, napätá zložka filmu. Ale nie, ona stojí na blbých dialógoch o vysokej škole a rozoberaní špinavosti spoločnosti, pre ktorú protagonisti pracujú. Samotní protagonisti sú takmer nevýrazný. Cusack aj Akerman nemajú, čo hrať, v nezaujímavom prostredí len recitujú a ustavične na niečo čakajú. Proste generická "akčná" snímka z prostredia tajných operácií. 30%(30.5.2013)

• M.i.k.e

slaboučký akčňáček bez většího smyslu,kde se vlastně divák prakticky nedozví proč se to celé vlastně děje a který i přes svojí rádoby originální zápletku nepřináší zhola nic...40%(27.6.2013)

No jako sice béčkový film, ale díval jsem se na něj abych zabil nudu a fakt že jo! Dodíval jsem se až do konce a celkem jsem si to i užil...takže určitě slušných 55% si to zaslouží...ale na víc to nemá.(24.1.2014)

• VanTom

Totálně provařená premisa (o smyslu práce pochybující agent je uklizen na klidné, odlehlé místo chránit pohlednou radistku) nudí hlavně na začátku a konci. Dobývání "radiobunkru" neznámými útočníky v prostřední části přece jen trošku probudí, nikoliv však chabou rozklepanou akcí nebo nepromyšleným plánem, protože účel toho všeho zůstane zakódován.(21.2.2014)

• Acrobat

Enigmu či Navajo nechajme bokom. Nešťastie v mojej hlave pred predmetom matematika by stačilo na 70 morových rán. Panika. Strach. Beznádej. Hnus. Čísla a iné nepotrebnosti. Počas života zatiaľ na mňa zazerajú len percentá a trojčlenka. Nič viac tentokrát našťastie nepotrebujem. Čo Cusack a dánsky UnHollywood? Nepochopil som kryptovaniu ani systému odosielania správ. Vôbec nechápem funkčnosť, spravovanie týchto „staníc“. Na druhej strane niečo sa dá vedieť o filme. Neviem prečo práve tento film zaťal do živého a to tým, že počet zloduchov, ktorý napadnú stanicu je na prstoch jednej ruky (Bay a komixový kvasenci by dali tak 40-50, čo poviete?). Navyše ten posledný zlý ujo použije v uzavretom priestore logiku a jeden výstrel. Presný, hoc nie z následkami aké očakával. Všetko. Hercov pramálo, Cusack zabudol výraz v E.A.Poevovi, jedna budova. Vhodná krátka stopáž sa síce stihne vyplniť zopár sentimentálnymi scénami a čumeniu do prázdna, avšak mám pocit, že by sme mali oceniť napríklad Malin za herectvo v zranení podobne ako Naomi v Indonézii. Problém celého filmu je, že po úvodnom 5 minútovom chladnokrvnom začiatku si nemôžeme (a nesmieme) vytvoriť pozitívny vzťah k postavám. Vrah strieľa vraha. Nie zlé, ale Safe House strieľal ostrými priamo do diváka. Tu nejako mimo. (videné 23.05.2013, BDrip)(24.5.2013)

• kaylin

No jo, John Cusack má asi moc velké pozitivní renomé, než aby si ho zkazil tím, že ve filmu zastřelí holku, vlastně ještě dítě. Tímhle si mě film rozhodně nezískal, protože hned na začátku jasně stanovil pravidla, která jsou daná, neměnná a očekávaná. Film pak není špatný, ale prostě průměrnost. Předvídatelnost, snaha tlačit na pilu, malý příběh, žádné velké rozuzlení, tohle z něj dělá jasného adepta na padesát procent. A v některých očích ještě méně.(19.11.2013)

• Samarol

Stále stejné prostředí. Všehovšudy osm herců, z nichž dva jsou sami po většinu filmu, na nějaké základně uprostřed Anglie, jejíž původ i účel byl náležitě vysvětlen. K tomuhle filmu pasuje: „Vejdi, ale neuškoď.“ Alespoň za Malin a Johna dávám dvě hvězdy.(14.1.2014)

• kikin01

Film, na který jsem se hodně těšil, a který mě neskutečně zklamal. A taky John Cusack už není to co býval, i slepý by poznal, že má na sobě tolik makeupu, že by mohl hrát v dalším filmu o voskových figurínách.(5.7.2013)

Johna Cusacka nemůžu skoro ani vystát, ale je to pan herec. Vyjmenoval bych tucet jeho filmů, které stali za starou belu a on jim díky svému herectví vdechnul alespoň trochu života. Podobně je to i kódovaného vysílání. Pojďme si rovnou říct, že děj filmu je slabý. Atmosféra není tak napínavá, jak si filmaři přáli. A celé to mohlo dopadnout i trochu jinak a líp (alespoň pro oko diváka). To co dělá film koukatelným je dobře posazená retrospektiva a právě výkon J.Cusacka a M.Akerman. Na průměr to dá. Hodnotím třemi hvězdami.....(19.1.2014)

<< předchozí 1 2 3