Příběh mého syna

• Itálie Venuto al mondo (více)

Svobodná matka Gemma (Penélope Cruz) přijíždí se svým dospívajícím synem Pietrem do Sarajeva, aby poznal zemi, ve které se narodil. Před 16 lety ji museli kvůli bosensko-srbské válce opustit. Gemma se tak vrací do míst, která v ní probouzejí dávné vzpomínky.Před lety se tu zamilovala do Diega (Emile Hirsch), Pietrova otce. Tehdy zoufale toužili po dítěti, Gemmě se však nedařilo otěhotnět. Společně našli řešení, kterého Gemma poté trpce litovala. Když prchala z obléhaného města, Diego se rozhodl zůstat…Nyní na Gemmu čeká minulost, která ji postaví tváří v tvář ztrátě milovaného manžela, ale také poznání síly lásky. (oficiální text distributora)

raru

Zo začiatku mi aj trochu viečka spadli,ale nakoniec sa z toho vykľul celkom dobrý príbeh,dokonca s detektívnym nádychom. A moja obľúbená Penelope bola skvelá ako vždy. ()

Grossing

Za mě hluboký, silný příběh neplodné ženy, která s láskou vychovala syna, o kterém se domnívala, že je jejího milovaného manžela. ()

radul

Tento film se dostal v mé filmotéce na přední příčky....Nádherný příběh lásky a také touhy po dítěti, co všechno je člověk schopnej udělat. Musím říct, že když ten film pomalu končil, tak jsem si říkala, že přesně vím jak to dopadne ale ten konec..to bylo...Překvapující a nečekané a já miluju nečekané konce.Také musím vyzvednout nádhernou hudbu..velmi povedené a u mě má na sto procent 5 hvězdiček.... ()

kamilao

Zanechal ve mě hodně....pořád přemýšlím co bych dělala. Přestože doopravdy hodně nemám ráda Penélope, tak i přesto stojí film za podívanou. Velké negativum je občasná nudnost některých dialogů a také příšerné pohledy hlavní hrdinky....ovšem "rozuzlení" je jedním slovem masakr. Hodnotím čtyřkou...........a to proto, že o tom pořád přemýšlím..... ()

NEO27

"Pekne" vyobrazená vojna v Bosne. Malo to atmosféru. Something in the Way od Nirvany bolo fakt skvelé, lepšie ako v Mariňákovi. ()

k.rakonos

Vynikající psychologické drama na pozadí zvěrstev války v Jugoslávii před dvaadvaceti lety. Je s podivem, že se tomuto strhujícímu filmu nedostalo mnohem větší reklamy. Navíc, když válka v Jugoslávii je zfilmována v poměrně velmi málo filmech, asi je to neuvěřitelné běsnění stále čerstvé. Děj gradoval ve druhé polovině filmu, ale zážitkem je film celý. Výborná režie, kamera, herecké výkony. Není co vytknout. Snad jen to, co se to před pár lety nedaleko od nás dělo... ()

space weaver

Málokdy se mi stane, že bych byl filmem dojatý, ale tohle dílo mě rozcupovalo. Začíná jako nějaká telenovela a přerod v realitu je postupný a absolutně vtahující. Jasně je to hra na city jako blázen, ale realita taková bývá. A když jsem si myslel že bude konec, tak přišel další příběh. Kvůli takovým snímkům miluju film. Penélope je Femme Fatale.... a ano i mě občas napadne, že se stydím za lidskou rasu - za mě 100% ()

shakeXL

To, co tam na v devadesátých letech ty horké balkánské kebule prováděli je v tomto filmu je pojato docela důvěrně a vůbec celý ten příběh, který je (poněvadž je to z války) smutný, se nám rozuzluje postupně a rozhodně má divákovi o problému této války co říct. ()

tomkat

Jeden z filmů, které bolí... a to je dobře. Průvodce po stínech nedávné minulosti - i té naší, protože evropské. Tenhle vzkaz "Týká se to i tebe!" tvůrci volbou hrdinů a jejich původu dobře podtrhli, stejně jako tu sladce hrůznou snadnost, s jakou všední realita přechází ve zvěrstva, apokalypsu stejně samozřejmou jako ranní noviny. A je úplně jedno, jaké je geopolitické pozadí nebo kdo je v právu - děje se to konkrétním lidem, a o těch to taky celé je. Trocha toho uměleckého afektu pak už vůbec nevadí. ()

Sejkorka

Souhlasím  s tím, že je to nesourodý film, kde se prolínají 2 linie a ta starší je lepší. Pointa je trochu překvapivá, ale dalo se to trochu čekat. Člověk z tohodle filmu dostane zpětně  pifku na Srby a všechny podobné válečné štváče. Např. teď Rusáci na Ukrajině. Tady víme prd, co se může stát. ()

Vlad

Samozrejme od romantickej dramy nebudem ocakavat faktickost dokumentarneho filmu, siahodlhe nacrtanie pricin, priebehu a konca najbrutalnejseho konfliktu v Europe od cias 2. sv. vojny. Avsak ked sa divak vo filme pojednavajucom o vojnovych utrapach takmer vsetkych hlavnych aj vedlajsich postav ani len naznakom nedozvie, kto proti komu a preco vlastne bojoval, je to pruser na urovni lacneho porna. Ale to by musela Penelope ukazat kozy viac nez len dvakrat a pridat aj bobra, aby nam to bolo skutocne ukradnute... Ked  uz nechceli tvorcovia riskovat politicko-historicku nekorektnost, mali si vymysliet fiktivny konflikt bananistanu a ko-kosova. Nakolko po hereckej a dramatickej stranke film ale celkom dobre funguje, na priemer to stale staci. ()