Biografický příběh zaznamenává zrod první pornohvězdy – neznámé Lindy Lovelace, která mimochodem za účinkování v tomto filmu inkasovala směšných 1 250 dolarů. Naivní děvče, vychované ve věřící rodině, se nechá úplně uhranout charismatickým Chuckem Traynerem, který se po objevení jejího „neskutečného talentu na orální sex" stane jejím manželem, manažerem i pasákem... (oficiální text distributora)

Pítrs85

Na to, že je to životopisný film o pravděpodobně první celosvětově známé pornohvězdě, je Lovelace natočeno vskutku vkusně, nečekejte tedy žádné explicitní scény a přehlídku mužských a ženských údů. Co mi na tom však trochu vadilo, je to, že je tu Linda Lovelace, s přihlédnutím k její kariéře (nebo spíš "kariéře"), vyobrazena jako jedna velká chudinka, nad kterou svět zlomil hůl dřív než jí dal nějakou šanci, protože samotná Lovelace asi žádnej svatoušek nebyla, naopak, v hlavě to musela mít slušně pomrdané :-) I když je pravda, že od svého manžela (patřičně slizácký Peter Sarsgaard) toho za společný život nakoupila pořádně... Kromě sexy vyvinuté Seyfried potěšila (a i překvapila) účast Jamese Franca jako mladého Hugha Hefnera a pak také patřičně vyobrazená sedmdesátá léta. Naopak nepotěšil look kdysi femme fatale Sharon Stone :-) ()

venison

Velké zklamání.. Na příběhu se dal postavit silný film, ale bohužel toto životopisné vyprávění žádnou větší přidanou hodnotu nemá. Režijně nezvládnutý film, který rozhodně vypadá jako z televizní produkce spíše, než film do kina. Amanda Seyfried je super herečka do rozjásaných filmů, ale do takhle zásadních dramatických rolí ještě nedozrála. Chyběla mi tu přesvědčivost a větší dávka emocí. Příběh je mělký a povrchní, nezabíhá hlouběji do motivů a rozpoložení hlavních postav. Na to, že se tu Amanda svlékla do kalhotek mi přišla její nahota plně nevyužita - v podstatě jen na pár scének s manželem se "královna porna" neodhalila a náznaky "pornoherecké tvorby" byly opravdu velmi střídmě naznačeny (nechápu tak omezený přístup od 15 let).. Hezký retro film, který vlažně z rychlíku zachycuje pornoprůmysl 70. let. I toho domácího násilí moc neukázali.. Všechno jen v náznacích. Linda Lovelace by jistě postrádala naturálnost a větší osvětovost. ()

kingik

Až příliš cudně a jednotvárně pojaté životopisné drama o pornohvězdě s tragickým osudem. Linda Lovelace dosáhla vrcholu v zavrhované branži plné podivných existencí. Stala se slavnou pro svoji schopnost hluboké felace, podle níž byl pojmenovaný i její jediný a nejznámější pornosnímek "Hluboké hrdlo", který se stal nejvýdělečnějším ve své historii. Film staví na okaté Amandě Seyfried, na jejích (odhalených) prsách a také na postavách kolem ní. Od problémového manžela Chucka, až přes piroteskní figurky z porno branže, mladého Hugh Hefnera a konče jejími úzkoprsími rodiči. Film se postupně stává mírně nepřehledným, když nedodržuje osu časové chronologie a přeskakuje od jedné životní události ke druhé, aby se pak vrátil zase na začátek. Ne vše úplně uspokojivě zakončí, něco si divák musí i domyslet, a když už s tím je srozuměn, tak film mu teprve ukáže, jak události probíhaly, a to na mně působilo natahovaně, když bylo zřejmé, že si Lindin manžel na ní vybíjí svoji frustraci. Objevily se také přehmaty kolem Lindina věku, protože v roce 1970, kdy se film začíná odehrávat, by jí muselo být 24 let a nikoliv 21 let! K postavě, kterou Amanda Seyfried hraje můžou být výtky v tom ohledu, že na pihovaté holce nic tak extra sexy není, a kdo ví, proč se stala tak populární. V sedmdesátých letech však bylo měřítko krásy jinde a koneckonců vzhled nebyl to, co jí proslavilo. Co se však odpustit nedá je plné oproštění filmu od jakékoliv explicitnosti. Linda zase neměla tak mimořádně pestrý a zajímavý životní příběh a nějaký peprný záběr by film jen okořenil. Na druhé zhlédnutí film bude působit sterilně, a bez pořádné pikantérie i nudně. Pro dobrý výkon Amandy Seyfried a spol., věrné zachycení atmosféry sedmdesátých let, a několik působivých scén, se film vyplatí vidět, ale na to, že to bylo o životě pornohvězdy, která později paradoxně proti pornografii bojovala, je to nevzrušivé. Mé hodnocení: 60% ()

nirvanafan

Dlouho jsem Lovelace odkládala kvůli místnímu masivnímu trojkování. Zábavným životopisem s přesnou Amandou Seyfried jsem ale nakonec byla nečekaně potěšena. Herecké výkony jednoznačně táhnou film nahoru stejně jako retro atmosféra a v neposlední řadě zajímavá struktura vyprávění, kdy zprvu sledujeme hvězdnou kariéru po boku milovaného muže, abychom se teprve v druhé půli dozvěděli, jakým peklem musela Linda ve skutečnosti projít. Nepřesnosti z Lindiny biografie bych příliš neřešila. Jedná se sice o životopis, ale pořád je to film. Rozhodně netrpím iluzí o tom, že jiné "based on true stories" jsou na tom o mnoho lépe. Za sebe musím ocenit, že oproti řadě životopisů, u kterých bych si nejraději ohryzala i prsty u nohou, kdybych toho byla fyzicky schopna, se na Lovelace kouká zcela bez potíží a vyvolá i v případě tohoto typu filmu tolik potřebné emoce. ()

hous.enka

Věřím, e Linda Lovelace je zajímavá postava americké (porno) historie, ale tenhle film ji neuchopil příliš šťastně. Nejde o absenci příběhu, ale spíš o to, že se film rozpadá na tři části, které se vlastně v základní ose opakují a divák se následně dovídá to, co v předchozí části tušil. Takže v první části je tu sexy kudrnatá Linda, co by pro muže svých snů udělala (ooooooooh ooooopravdu) cokoli, ve druhé je to chudinka, které vlastně každý ubližuje, a ve třetí je to už jen zneužitá troska, co se snaží profilovat v rodinném životě. Sorry, je mi to málo. Ta schematičnost a klouzání po povrchu mě štvaly. Štvala mě Linda samotná a její hloupost, kterou vydávala za naivitu a bezelstnost. A tenhle vousatej Chuck s pejzama fakt nebyl charismatickej, brrr. ()

• Během scény zasazené do roku 1970 se dvě postavy baví o filmu Francouzská spojka (1971). Ten byl ale vydaný až v roce 1971. (Cheeker)
  • Na simulaci scén orálního sexu se používaly nanuky. (Cheeker)
  • Celosvětová premiéra proběhla 22. ledna 2013 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)