Biografický příběh zaznamenává zrod první pornohvězdy – neznámé Lindy Lovelace, která mimochodem za účinkování v tomto filmu inkasovala směšných 1 250 dolarů. Naivní děvče, vychované ve věřící rodině, se nechá úplně uhranout charismatickým Chuckem Traynerem, který se po objevení jejího „neskutečného talentu na orální sex" stane jejím manželem, manažerem i pasákem... (oficiální text distributora)

Garson

Amanda Seyfried v roli pornohvězdy?Ale jo,dokázala to zahrát i když po snímku Mamma Mia je to "trochu" jiný žánr.Amanda v roli nevinné dívky Lindy co pozná na pohled gentlemana Chucka,který se k ní chová mile což jí imponuje a po čase jí Chuck bez jakýchkoliv výčitek kvůli svým dluhům předhodí pornoprůmyslu a stane se tak zároveň jejím pasákem.Pro naivní holky ideální film který jim otevře oči no a pro chlapy polonahá Amanda.Průměrný film ve kterém by vidělo částečnou podobu se svým životem hodně současných vysokoškolaček na světě. ()

MA.KI

Biografický snímek, jenž trpí především skutečností (a proto své hodnocení trochu snižuji), že – ač se tak tváří – není podle skutečné události a z memoárů samotné pornoherečky čerpá pouze to, co se mu hodí, jak se říká lidově, do krámu. Tento vypočítavý přístup se mi nelíbí. Tím spíš, že český podtitul 'Pravdivá zpověď královny porna' je zkrátka lež. ~ Linda Boreman, známá jako Linda Lovelace, symbol sexuální revoluce v sedmdesátých letech, je scénáristou nepochopitelně idealizována. Ač je zde například charakterizována jako slušná dívka ze slušné rodiny, která náhodou natrefí na grobiána z pornobranže Chucka Traynera a ten může za vše, co poté následovalo, realita není tak jednoznačná. ~ Smíříme-li se s tím, že skutečná biografie v některých momentech ustoupila fikci, jedná se o zajímavý psychologický snímek, jenž zdařile vypráví o světě za oním nablyštěným pozlátkem slávy, o světě, v němž se Linda marně vymaňuje z chapadel svého manžela, manažera i pasáka v jedné osobě, v němž je pod psychickým i fyzickým terorem, o světě, v němž i vlastní matka jí radí v korespondenci se svým přesvědčením, aby se tyranovi podrobila a poslouchala jej… Lovelace je snímkem o pornohvězdě uvězněné nejen ve své roli, ale i v manželství, ve své samotě… ()

rikitiki

Jak říká hlavní hrdinka: V pornoprůmyslu jsem strávila pouhých 17 dní, to mě přece nemůže definovat…. Bohužel může - v očích veřejnosti, protože proč jinak by se o průměrně hezké obyčejné dívce z Ameriky točil film, že? Snímek si zajímavě hraje s perspektivou úhlu pohledu. Mnohé situace nejdřív ukáže v hezkém světle, jak je viděla veřejnost a poté nepřikrášlené, někdy dost surové, protože tento snímek vykresluje Lindu jako nevinnou oběť násilnického chotě-pasáka. Viděla jsem dřív dokument, který to ukazoval jinak, ale že její manžel nebyl výlupek všech ctností je zřejmý fakt. ---- Film je tak zamyšlením nad tím, co je předváděno a co se ve skutečnosti děje a není to jen v souvislosti s pornem. Také uvidíme, jak slabou pozici ženy zastávaly, a jak málo respektu jim byli muži ochotni uznat. Což nedělají ani dnes, ale přece jen už se – aspoň někteří – snaží na veřejnosti nechovat tak machisticky buransky. SHRNUTÍ: Nikdy se nenechte nikým točit v žádné intimní situaci. Absolutně nikdy! Asi by vás nevidělo tolik lidí jako Lindu a jejích 17 dní, ale zato je dnes pořízení záznamu mnohem snazší. A jeho likvidace nemožná. ()

hygienik

SPOILER! Dnes všetky pornografické médiá ukončili svoju činnosť po tom, čo uverejnili toto komuniké: Dychvyrážajúca úprimnosť svedectva Lindy Lovelace nám otvorila oči a my vidíme, koľko zla je obsiahnutého v pornopriemysle. Drogy, násilie, psychycké traumy. Všetci to ľutujeme a ukončujeme túto bohapustú zlobu! ---------------Pornografický priemysel je zlo. Ale tento príbeh ukazuje len jeden príbeh a jednu stranu mince. Je nepopierateľné, že si tú situáciu hlavná hrdinka zavinila čiastočne sama svojou submisivitou. Tak ako jej muž aj mnoho iných mužov v konzervatívnych pomeroch, používa proti ženám násilie. Domáce násilie však existuje úplne nezávisle na pornopriemysle. Väčším problémom než to, že Linda Lovelace pracovala v pornopriemysle bol podľa mňa fakt, že si vzala násilníka. Ešte mám v čerstvej pamäti prípady českých vysokoškoláčok, ktoré vedome a dobrovoľne točili porno a potom si pochvalovali, že je to najlepšie platená brigáda, akú kedy mali. Tento film bol až doočívolajúca výchovná propaganda, až taká výrazná, že som jej neuveril. ()

noriaki

Nebýt kouzelné a film od filmu lepší Amandy Seyfried, tak tomu nedám ani ty tři hvězdy. Takhle se přece snímky s pobuřujícím námětem netočí. Scénář jeho potenciál úplně promrhal a režiséři neudělali nic, aby z něho vyškrtali víc než jiskřičku atmosféry. Přitom zpočátku rozjeli slušnou sbírku náznaků, že mě čeká thrilleroidní adrenalinová jízda. Druhá výtka přímo vychází z té první. Když už se produkce rozhodla natočit uměřený hraný životopis, tak měla odkývat něco nestranného a ne vyzobat pasáže které se jí hodí do obrazu a o zbytku taktně pomlčet. Lovelace tak obsahuje to nejhorší z obou světů. Jak nezúčastněnost a nevýraznost dokumentu, tak pokřivený subjektivní pohled dramatu. ()

• Autobiografia Lindy Lovelace, ktorú napísala spoločne s novinárom Mikom McGradym, s pôvodným názvom "Ordeal" vyšla prvýkrát v roku 1980. Na českom trhu sa objavila ako "Otrokyně Hlubokého hrdla". (MFJD)
  • Na simulaci scén orálního sexu se používaly nanuky. (Cheeker)