Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna

• slovenský

Lovelace: Pravdivá spoveď kráľovnej porna

Životopisný / Drama

USA, 2013, 92 min

Kdyby se to víc drželo reality, mohlo to být skutečné drama. Takhle pochvala jen za snaživou (a nahou) Amandu a tradičně slizkého Sarsgaarda. 50%(11.8.2013)

• hous.enka

Věřím, e Linda Lovelace je zajímavá postava americké (porno) historie, ale tenhle film ji neuchopil příliš šťastně. Nejde o absenci příběhu, ale spíš o to, že se film rozpadá na tři části, které se vlastně v základní ose opakují a divák se následně dovídá to, co v předchozí části tušil. Takže v první části je tu sexy kudrnatá Linda, co by pro muže svých snů udělala (ooooooooh ooooopravdu) cokoli, ve druhé je to chudinka, které vlastně každý ubližuje, a ve třetí je to už jen zneužitá troska, co se snaží profilovat v rodinném životě. Sorry, je mi to málo. Ta schematičnost a klouzání po povrchu mě štvaly. Štvala mě Linda samotná a její hloupost, kterou vydávala za naivitu a bezelstnost. A tenhle vousatej Chuck s pejzama fakt nebyl charismatickej, brrr.(12.3.2014)

Skutocny pribeh zeny, z ktorej sa stala slavna pornohviezda natocenim len jedineho pornofilmu v jej zivote ''Deep Throat''. Linda bola vychovana ako slusne dievca, ktorej matka vstepovala do hlavy, ze svojho muza musi vzdy posluchat a vyhoviet mu vo vsetkom. V tomto filme sa mozeme presvedcit, ze aj ked sa snazime vychovat dieta v najlepsej viere, nie vzdy to prinasa dobro, kedze po rokoch vyslo najavo, ze Linda bola do pornobrandze prinutena nasilim od svojho muza, bola pravidelne tyrana a nutena robit veci neslychane.(15.8.2013)

• NinadeL

Bořit klasickou strukturu lineárně vyprávěného životopisu právě v tomto filmu? Nebylo to nutné, příběh Lindy Lovelace není tak zásadním příběhem, aby bylo nutné ho vyprávět v rámci jednoho filmu hned dvakrát. Je to samozřejmě na divákovi, kterou verzi si vybere, ale pokud bychom měli experimentovat s diváckou interaktivitou, příběh Hlubokého hrdla skutečně není ten nejlepší materiál. A proč? Protože je příliš prostý.(8.2.2017)

Biografický snímek, jenž trpí především skutečností (a proto své hodnocení trochu snižuji), že – ač se tak tváří – není podle skutečné události a z memoárů samotné pornoherečky čerpá pouze to, co se mu hodí, jak se říká lidově, do krámu. Tento vypočítavý přístup se mi nelíbí. Tím spíš, že český podtitul 'Pravdivá zpověď královny porna' je zkrátka lež. ~ Linda Boreman, známá jako Linda Lovelace, symbol sexuální revoluce v sedmdesátých letech, je scénáristou nepochopitelně idealizována. Ač je zde například charakterizována jako slušná dívka ze slušné rodiny, která náhodou natrefí na grobiána z pornobranže Chucka Traynera a ten může za vše, co poté následovalo, realita není tak jednoznačná. ~ Smíříme-li se s tím, že skutečná biografie v některých momentech ustoupila fikci, jedná se o zajímavý psychologický snímek, jenž zdařile vypráví o světě za oním nablyštěným pozlátkem slávy, o světě, v němž se Linda marně vymaňuje z chapadel svého manžela, manažera i pasáka v jedné osobě, v němž je pod psychickým i fyzickým terorem, o světě, v němž i vlastní matka jí radí v korespondenci se svým přesvědčením, aby se tyranovi podrobila a poslouchala jej… Lovelace je snímkem o pornohvězdě uvězněné nejen ve své roli, ale i v manželství, ve své samotě…(14.10.2013)

• - Na simulaci scén orálního sexu se používaly nanuky. (Cheeker)

• - Během scény zasazené do roku 1970 se dvě postavy baví o filmu Francouzská spojka (1971). Ten byl ale vydaný až v roce 1971. (Cheeker)

• - S filmem byla spojována Kate Hudson i Olivia Wilde, která účast odmítla na základě pracovní vytíženosti. (Conspi)