Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna

• slovenský

Lovelace: Pravdivá spoveď kráľovnej porna

Životopisný / Drama

USA, 2013, 92 min

Celkem dobrý snímek, ovšem vůbec se mi tam nehodí Amanda Seyfried, je to hrozná slušňačka už od pohledu a tak nějak mi ani nepřišla sexy, natož něco víc, aby mohla hrát v pornu. Mužské osazenstvo bylo na rozdíl od ní vybráno excelentně. Oplzlost Petera Sarsgaarda měla grády! A pan božský aka Chris Noth si napravil reputaci od Sexu ve městě a konečně hrál trochu záporáka. Děj je vymyšlen dobře, i když někdy je to trochu zmatené a zpřeházené. Chtělo by to více autentičnosti.(19.8.2013)

Skutocny pribeh zeny, z ktorej sa stala slavna pornohviezda natocenim len jedineho pornofilmu v jej zivote ''Deep Throat''. Linda bola vychovana ako slusne dievca, ktorej matka vstepovala do hlavy, ze svojho muza musi vzdy posluchat a vyhoviet mu vo vsetkom. V tomto filme sa mozeme presvedcit, ze aj ked sa snazime vychovat dieta v najlepsej viere, nie vzdy to prinasa dobro, kedze po rokoch vyslo najavo, ze Linda bola do pornobrandze prinutena nasilim od svojho muza, bola pravidelne tyrana a nutena robit veci neslychane.(15.8.2013)

Na to, že je to životopisný film o pravděpodobně první celosvětově známé pornohvězdě, je Lovelace natočeno vskutku vkusně, nečekejte tedy žádné explicitní scény a přehlídku mužských a ženských údů. Co mi na tom však trochu vadilo, je to, že je tu Linda Lovelace, s přihlédnutím k její kariéře (nebo spíš "kariéře"), vyobrazena jako jedna velká chudinka, nad kterou svět zlomil hůl dřív než jí dal nějakou šanci, protože samotná Lovelace asi žádnej svatoušek nebyla, naopak, v hlavě to musela mít slušně pomrdané :-) I když je pravda, že od svého manžela (patřičně slizácký Peter Sarsgaard) toho za společný život nakoupila pořádně... Kromě sexy vyvinuté Seyfried potěšila (a i překvapila) účast Jamese Franca jako mladého Hugha Hefnera a pak také patřičně vyobrazená sedmdesátá léta. Naopak nepotěšil look kdysi femme fatale Sharon Stone :-)(13.8.2013)

• hous.enka

Věřím, e Linda Lovelace je zajímavá postava americké (porno) historie, ale tenhle film ji neuchopil příliš šťastně. Nejde o absenci příběhu, ale spíš o to, že se film rozpadá na tři části, které se vlastně v základní ose opakují a divák se následně dovídá to, co v předchozí části tušil. Takže v první části je tu sexy kudrnatá Linda, co by pro muže svých snů udělala (ooooooooh ooooopravdu) cokoli, ve druhé je to chudinka, které vlastně každý ubližuje, a ve třetí je to už jen zneužitá troska, co se snaží profilovat v rodinném životě. Sorry, je mi to málo. Ta schematičnost a klouzání po povrchu mě štvaly. Štvala mě Linda samotná a její hloupost, kterou vydávala za naivitu a bezelstnost. A tenhle vousatej Chuck s pejzama fakt nebyl charismatickej, brrr.(12.3.2014)

Myslela jsem, že na panenkovsky vypadající Amandu Seyfried, k níž prostě plavá hříva neodmyslitelně patří, si coby brunetku nezvyknu. Jakmile se však objevila na scéně, rozpoznala jsem, že i jako tmavovláska je stejně pořád nádherná a sluší jí to úplně stejně. Do role legendární pornohvězdy, Lindy Lovelace se Amanda hodila skvěle a stejně přesvědčivě ji také ztvárnila. I když samotným pojetím se snímek nevytáhne z průměru, především herecké obsazení z něj dělá vysoce kvalitní "materiál", který zpracovává počátky, vzestup, i pád dívky, kterou proslavilo Hluboké hrdlo. Zejména Peter Sarsgaard v roli Chucka předvedl tradičně výborný výkon coby "silly bastard." Všimla jsem si, že jednu z vedlejších rolí si střihla také Sharon Stone, ale během sledování jsem úplně zapomněla, že tam hraje. Až pak při závěrečných titulcích jsem si uvědomila, koho, že to tam ztvárnila:) Jednalo se pravděpodobně o její životní výkon:)(22.2.2014)