Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna

• slovenský

Lovelace: Pravdivá spoveď kráľovnej porna

Životopisný / Drama

USA, 2013, 92 min

Dlouho jsem Lovelace odkládala kvůli místnímu masivnímu trojkování. Zábavným životopisem s přesnou Amandou Seyfried jsem ale nakonec byla nečekaně potěšena. Herecké výkony jednoznačně táhnou film nahoru stejně jako retro atmosféra a v neposlední řadě zajímavá struktura vyprávění, kdy zprvu sledujeme hvězdnou kariéru po boku milovaného muže, abychom se teprve v druhé půli dozvěděli, jakým peklem musela Linda ve skutečnosti projít. Nepřesnosti z Lindiny biografie bych příliš neřešila. Jedná se sice o životopis, ale pořád je to film. Rozhodně netrpím iluzí o tom, že jiné "based on true stories" jsou na tom o mnoho lépe. Za sebe musím ocenit, že oproti řadě životopisů, u kterých bych si nejraději ohryzala i prsty u nohou, kdybych toho byla fyzicky schopna, se na Lovelace kouká zcela bez potíží a vyvolá i v případě tohoto typu filmu tolik potřebné emoce.(11.10.2014)

Jen těžko se při hodnocení tohoto filmu dá oprostit od pocitu, jaký po shlédnutí máte. Pořád jsem měl na paměti, čím si asi ta holka musela projít a co zažívala. Normálně bych za zpracování zajímavého životopisného tématu, skvělé navození doby (především kostýmy a automobily) dal 3*. Ale nakonec dávám 4*. Popravdě jsem nečekal, že snímek bude až tak moc laděný do dramatu a čím více se blíží ke konci, tím více špinavostí a agrese odhaluje.(18.11.2013)

Amanda se mě nikdy nelíbila, tím se netajím, ale jestli se chce vydat podobnou cestou jakou se ubírá tady tak se rozhodně jejím fanouškem již brzy stanu:) Místy je tohle docela hodně krutá zpověď o tom co se vše dělo ve společnosti ženám... Určitě potěší že se Amanda nestydí. 60%(15.8.2013)

Amanda Seyfried je fakt hezká, mnohem MNOHEM hezčí než Linda Lovelace. To je asi tak jediný výraznější klad, jinak je to klasické hollywoodské drama - naivka, macho, švihlá matka, odsouzení porna a usmíření. Pokud film o pornoherci, tak jedině Hříšné noci.(21.1.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Herecky slušne uhrané, decentne nasnímané aby to moc nepobúrilo, len príbeh namiesto toho aby tvoril silnú drámu plnú skutočne šokujúcich odhalení sa skôr snaží miestam z ľahka zabávať, potom to nedokáže nabrať správne tendenciu drámy. /videl v kine: 60%/(8.8.2013)