Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna

• slovenský

Lovelace: Pravdivá spoveď kráľovnej porna

Životopisný / Drama

USA, 2013, 92 min

Nejedná se o žádnou velkou erotiku natož pornografii, film v první půlce až naivně, ale zároveň docela vtipně popisuje zrození legendy filmů pro dospělé Lindy Lovelace, druhá půlka je vystřízlivění z „nejlepší práce na světě“, jak ji definuje jeden z aktérů. Pravdou je, že Amanda Seyfried je s těma jejíma hlubokýma očima a pihami do téhle role až moc hezká. V jejím podání mě osud „nedobrovolné“ pornohvězdy ke konci nečekaně dojal, proto zaokrouhlím hodnocení nahoru na čtyři hvězdy. Ve filmu se sešlo až nečekaně mnoho známých tváří, zejména s ohledem na to, že řada z nich dostala jen naprosté minimum prostoru.(13.8.2013)

Kdyby se to víc drželo reality, mohlo to být skutečné drama. Takhle pochvala jen za snaživou (a nahou) Amandu a tradičně slizkého Sarsgaarda. 50%(11.8.2013)

Český název může svádět mnohé diváky k tomu, že půjde o nestydatý film plný sexu a pikantností. Je tomu přesně naopak, Lovelace je výborně natočené životopisné drama, v němž excelují Amanda Seyfried a Peter Sarsgaard. Amanda mi dřív hodně lezla na nervy, ale postupně jsem svůj postoj přehodnotil. Chloe a Lovelace mě přesvědčily o jejím talentu. Nejvíc jsem byl překvapený tím, že jsem absolutně nepoznal Sharon Stone.(7.1.2015)

• SexyAjinka

Pomarněná šance. Skutečně mě nebavilo se koukat na toho odporného chlapa jak souloží se školačkou. Umím pochopit, že je to pro tento film potřeba, ale možná nebylo nutné tomu věnovat takovou pozornost. Je to škoda, že nejzajímavější částí tohoto filmu byly závěrečné komentáře.(20.3.2014)

Obyčejný biografický film, který ničím neoslňuje. Snad jen můžu zmínit, že příběh pornohvězdy Lindy Lovelace je podán velice vkusně a slušně. Žádné explicitní sexuální scény, žádné prvoplánové šokování, díky čemuž má podle mého názoru film možnost oslovit širší publikum. Jinak film ničím nepřekvapí, a tak jediný pořádný důvod proč někomu film doporučit je plejáda výborných herců zvučných jmen, z nichž nejvíce exceluje Peter Sarsgaard, který si evidentě libuje v silně nesympatických a záporných postavách.(20.8.2013)

• - Původně byla do role Gloria Steinem obsazena Demi Moore, musela však odstoupit z důvodu hospitalizace kvůli podvýživě. Jako její náhradnici tvůrci zvažovali Mary-Louise Parker. Nakonec byla týden před skončením natáčení obsazena Sarah Jessica Parker. (squella)

• - Během scény zasazené do roku 1970 se dvě postavy baví o filmu Francouzská spojka (1971). Ten byl ale vydaný až v roce 1971. (Cheeker)

• - S filmem byla spojována Kate Hudson i Olivia Wilde, která účast odmítla na základě pracovní vytíženosti. (Conspi)