Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna

• slovenský

Lovelace: Pravdivá spoveď kráľovnej porna

Životopisný / Drama

USA, 2013, 92 min

Když si tedy často dělám srandu z toho, kdo se kam profeloval, tak to prostě musíte brát s nadsázkou a je jasné, že si robím humor. U tohoto filmu je to zřetelně a doslova jasné, kdo se kam prokouřil. Lovelace poznamenána křesťanským životem jde raději šukat a kouřit cizí chlapy než aby seděla doma při své prudérní matce a zapšklém fotrovi. Potom je tady sympatický Chuck, kterému bych mrdnul těžkým heverem po hlavě a nechal ho pomalu vykrvácet za to, že prodává tak nebohou, a dobře sající zrůdu. Místo, aby si vážil toho, co doma má, tak se tím chlubí u kdejakého pornoproducenta. Buď to tak opravdu celé bylo nebo tady USA chystá další konspirační teorii o své první pornoprůmyslové pornoherečce. Určitě ta nehoda při které zemřela nebyla náhoda, myslím, že to bylo spiknutí všech pornorežisérských gurů, nadopovaných nějakým ketaminem stříknutým s viagrou, kteří pracovali pro americkou vládu. A místo toho, aby Linda vykecala, kde je uložený Zlatý Dildo a spisy k tajným Lewinským hrátkám, tak byla zabita při autonehodě. Tak co, konspirátoři? Kdo z vás mi to objasní?(11.8.2013)

Bylo to takové... bez vyvrcholení. :-/(18.8.2013)

Na to, že je to životopisný film o pravděpodobně první celosvětově známé pornohvězdě, je Lovelace natočeno vskutku vkusně, nečekejte tedy žádné explicitní scény a přehlídku mužských a ženských údů. Co mi na tom však trochu vadilo, je to, že je tu Linda Lovelace, s přihlédnutím k její kariéře (nebo spíš "kariéře"), vyobrazena jako jedna velká chudinka, nad kterou svět zlomil hůl dřív než jí dal nějakou šanci, protože samotná Lovelace asi žádnej svatoušek nebyla, naopak, v hlavě to musela mít slušně pomrdané :-) I když je pravda, že od svého manžela (patřičně slizácký Peter Sarsgaard) toho za společný život nakoupila pořádně... Kromě sexy vyvinuté Seyfried potěšila (a i překvapila) účast Jamese Franca jako mladého Hugha Hefnera a pak také patřičně vyobrazená sedmdesátá léta. Naopak nepotěšil look kdysi femme fatale Sharon Stone :-)(13.8.2013)

• stuntmanMIKE

Tak presne takto nemá vyzerať životopisný film. Sú tam úplne nahovno prestrihy, ktoré diváka mätú...keď sa herci (ktorí hrali vskutku dobre) snažia vygradovať nejakú scénu tak sa to nedotiahne do konca. zbytočné hluché miesta. No proste a jasne ako u nás doma zvykneme hovorievať, je to odjebané.(21.11.2013)

• Anrie

Nijak zvlášť dobře udělaný životopisný snímek, který by stál ještě víc za houby, kdyby v něm nehrála Amanda Seyfried. Normálně filmy, co jsou podle skutečných událostí trošku vyzdvihnu, i když třeba není zrovna co, ale tady se obávám, že krom opět nechutného Sarsgaarda a už zmíněné Amandě, která si díky tomuto odvážnému kroku, zajistila mnoho nabídek na daleko lepší role, tak nebylo nic víc koukatelného. Příběh je nepopiratelně zajímavý, smutný a stojí za zfilmování. Proto se domnívám, že toto byla trošku chyba a se scénářem se mělo počkat, dokud nebude přinejmenším dobrý.(5.5.2014)