V červnu 1942 se po pádu Tobruku chystá seržant Gunn se svým tankem a hrstkou mužů podle rozkazu ustoupit, přestože je téměř obklíčen německými jednotkami a před sebou má pouze rozpálenou saharskou poušť. Cestou narazí na kapitána Holidaye a zbytky jeho zdecimované jednotky. Když se chystají doplnit zásoby vody v opuštěné oáze, zjistí Gunn, že německé jednotky chtějí udělat totéž, a rozhodne se jim v tom zabránit. I když ví, že to je rozhodnutí sebevražedné, se svými devíti muži je odhodlán připravit obranu a pak zdržet nepřítele natolik, aby se odražené jednotky Spojenců dokázaly mezitím vzpamatovat a přeskupit. (TV Nova)

Sa.sa

Super film o boji v poušti o vodu a holé přežití... Přestřelky uvěřitelné, námět i lokace taktéž... ()

D_Cooper

Líbilo se mi to. Dobře natočený film s dobrými herci. Ani nejde tak a válku s fašisty, spíš o válku se suchem a vyprahlými krky. ()

A.Dufresne

Když jsem se poprvý koukal na tento film, tak jsem si říkal, co to je zač, že ten film neznám. Téměř jsem to chtěl vypnout, ale udělal jsem dobře! Skvěle hrající Belushi podtruhuje tento asi ne moc známý film! A scéna s vodou, jak vojáci dělají před protivníkama, že ji mají přebytek, je vážně výborná:) Vždy, když tento film běží v televizi, se na to moc těším...Celý film jsem se dobře bavil! Dávám 5*. ()

BOIKOT

No erhm o zas tak špatný film se nejdená určitě pobaví a sklidí úspěch u pár fanoušků a také sklidí hlavně úspěch u těch kteří mají rádi akční filmy ale pozor pro ty kteří mají rádi filmy válečné ne ! protože tento film působí poněkud dětským a zkresleným dojmem který se přeměňuje trochu v komedii ale řekl bych že nechtěnou ! My co máme rádi válečné filmy si radši pustíme Oázu a nebo Saharu s Humphrey Bogartem . Nejlepší herec: asi Ten černoch nebo Ital ty hráli v celku zajímavě a poutavě Nejlepší scéna : ten začátek kdy ten tank projíždí pouští a nachází další vojáky z rozpuštěných a zničených oddílů . ()

qnnaire

Spočiatku to vyzerá ako priemerný televízny film o skupine vojakov na púšti. Potom však spoznáte hrdinov (ktorí k sebe skvele pasujú a sú výborne zahraní) a zistíte, že je to nadpriemerný príbeh o boji o vodu a holé prežitie v drsných podmienkach saharskej púšte v období zatiaľ najväčšieho vojnového konfliktu v dejinách ľudstva. Jednotlivé charaktery postáv, ich motívy, pohnútky a túžby, zobrazujú 2. svetovú vojnu snáď z každej ľudskej stránky. A divákovi ponúkajú realistický pohľad na krutosť dôsledkov bojov a nevyhnutnosť prežitia vojakov, ktorí ani bojovať nechceli. A celé je to okorenené svojským, tak trochu čiernym humorom, ktorý až hraničí so sarkazmom a iróniou a podčiarkuje nezmyselnosť celej vojny. ()

Wlashack

Cože, tohle je tvorba pro TV? Pak musím spoustu filmů, které jsem viděl v kině považovat za ještě větší spašky, než předtím. Dobrá, budu tedy hodnotit v rámci kategorie, pak ovšem nemohu dát jinak, než pět hvězd. Oproti jiným TV filmům, kterých máme možnost vidět díky našim velkorysým televizím více a více je toto královská podívaná. Poprvé jsem film viděl asi před čtyřmi roky, podruhé teď a jsem stejně nadšn jako poprvé. JE TO JEDEN Z MÝCH NEJOBLÍBENĚJŠÍCH filmů z válečné tématiky. Na nic si totiž nehraje, děj příjemě odsýpá, akce je tak akorát a nenajdete tu žádné megalomanství, nebo přitroublý americký patos, který v jiných filmech nezachrání ani známé obličeje. V rámci žánru skutečný nadprůměr a to nemyslím jen TV tvorbu. Doporučuji a lituji, že to nešlo v kinech, užil bych si to ještě víc. ()