Záblesky chladné neděle

Thriller

Česko, 2012, 92 min

Je pravda, že kdyby tento film nebyl promítán v rámci ČSFD premiéry, určitě bych o něj ani okem nezavadil a do kina určitě nešel ... ale to by byla opravdu velká škoda! Přišel bych o hodně. Naprosto příjemné překvapení (souhlas s uživatelem "prsvl"). Podle traileru to vypadalo na hroznou blbost, ale chápu, že to "pomalé plynutí" o kterém mluvil pan režisér Pokorný a ta celková atmosféra filmu se do 90 vteřin prostě vměstnat nedá. -- Jinak na tradiční nízké hodnocení jakýchkoli českých filmů jsem si již zvykl a snad by mi to i chybělo, kdybych se občas nemohl pokochat nějakým tím šťavnatým textem, a snad je to tak i dobře :-) -- Velká poklona patří hlavně Adéle Petřekové. Za její "moravský naturel" (který je mi docela blízký a sympatický) bych přidal další hvězdu navíc. -- Celkový dojem je víc než dobrý a opravdu jsem se celou projekci dobře bavil. -- Mé hodnocení: 75%(7.11.2012)

• matestlust

Od samého začátku film příjemně mrazivě gradoval..a gradoval..a gradoval..až vygradoval do totální stupidity...(17.11.2014)

Takový malý český thriller ne s vyloženě nápaditým scénářem a s postavami, které si místy chovají idiotsky, ale vyvažuje to celkem slušná atmosféra a sympatické herecké obsazení. V rámci tuzemské produkce patří tohle v daném žánru k mírnému nadprůměru. 60%(29.11.2013)

Tady bych strašně moc chtěla ocenit snahu českých tvůrců, na české poměry dost netradiční a odvážný scénář (přeci jen to nejsou Babovřesky apod., který bohužel v ČR slaví megaúspěch už před premiérou v kině).... a to bych teda fakt moc chtěla, ale bohužel to zase sráží na kolena některé herecké výkony a hlavně ten konec, ten srazil do kolen i mé úvodní nadšení. Tak je to opravdu jen čistý průměr.(11.1.2015)

Jsem rád, že jsem na projekci vyrazil, i když jsem uvažoval, že jí tentokrát vynechám...Trailer totiž nesliboval nic světaborného, ale nakonec jsem se od začátku filmu vůbec nenudil a s napětím čekal co se stane dál!! Možná bych čekal trochu akčnější konec,když už je film uváděn jako thriller, protože to je snad jediná věc, která mě na filmu zklamala...Ale i tak pro mě docela velké překvapení a to i přes ty asi ne/chtěné vtipné scény.(9.11.2012)