Záblesky chladné neděle

Thriller

Česko, 2012, 92 min

• Alqarin

Kdyby se jednalo o vtip, byl by to s trochou nadsázky český Cabin in the Woods. Ale vtip to bohužel není, a proto by měla vzniknout dvojka, aby podtrhla zbytečnost jedničky.(7.11.2012)

Takový malý český thriller ne s vyloženě nápaditým scénářem a s postavami, které si místy chovají idiotsky, ale vyvažuje to celkem slušná atmosféra a sympatické herecké obsazení. V rámci tuzemské produkce patří tohle v daném žánru k mírnému nadprůměru. 60%(29.11.2013)

Je pravda, že kdyby tento film nebyl promítán v rámci ČSFD premiéry, určitě bych o něj ani okem nezavadil a do kina určitě nešel ... ale to by byla opravdu velká škoda! Přišel bych o hodně. Naprosto příjemné překvapení (souhlas s uživatelem "prsvl"). Podle traileru to vypadalo na hroznou blbost, ale chápu, že to "pomalé plynutí" o kterém mluvil pan režisér Pokorný a ta celková atmosféra filmu se do 90 vteřin prostě vměstnat nedá. -- Jinak na tradiční nízké hodnocení jakýchkoli českých filmů jsem si již zvykl a snad by mi to i chybělo, kdybych se občas nemohl pokochat nějakým tím šťavnatým textem, a snad je to tak i dobře :-) -- Velká poklona patří hlavně Adéle Petřekové. Za její "moravský naturel" (který je mi docela blízký a sympatický) bych přidal další hvězdu navíc. -- Celkový dojem je víc než dobrý a opravdu jsem se celou projekci dobře bavil. -- Mé hodnocení: 75%(7.11.2012)

• Alementina

1.5* ale pan reziser je velky sympatak, tka spis k tem 2*. bohuzel film samotny je nuda, sed, nuda, sed ... Kamera je asi to nejlepsi z filmu, ale jinak se priklanim k nazoru pana kameramana, ze bud je to thiller a nebo komedie, tohle je kočkopes a navic po komediální stránce s tím těžkotonážním humorem, který je tak typický pro ty komerční řachárny (obzvláště české). Herecky je to pro mě spíš bída, obzvláště slečna Adéla je jak reklama na blbou blondýnu ... a to nejen herecky... Jinak pan Pokorný byl na záverečné "besedě s tvůrci" velmi vtipný, což byl asi nejlepší moment z celého večera. Jen dodavam, ze me nevadi, kdyz ma film pomale tempo, me vadi, kdyz je to nezazivne zdlouhave... bez spetky napeti. A na závěr bych chtela apelovat na navraceni trochu kultury do kina .... mela jsem tu smulu, ze jsem chytla dva velke chroustaly vedle me a pak i nade mnou ... a vic nez film vnimat šuštění sáčku a chroustání chipsů ... hrozny :( já si ráda taky občas něčeho u filmu zobnu, ale když už je to v kině, tak něco, co nevydává zvuky ... zkuste hrozinky v nešustivém papíře :) PS: A POMO radeji ani zbabele nehodnotil :)(7.11.2012)

Je to velmi napínavé, protože se všechny ústřední postavy chovají jako na útěku z Bohnic a člověku tak neustále šrotuje, kdo z nich do polstrovaného pokojíčku opravdu patří. Učitel Martin má zálibu v zakrvácených svetrech a bez lopaty nebo pušky v ruce na něj nenarazíte a k tomu se vždy jen náznakem dozvíme něco z jeho temné minulosti. Mysteriózní nádech umocňuje sychravé počasí na samotě u lesa, démonická klavírní hudba v takových dávkách, že vám zůstane v uších ještě půl dne po skončení a drastické dějové zvraty- Tereza není Tereza, někdo je manžel a pak zase není…na chvíli je z toho dokonce pěkná řezničina! Při záběru kdy si vytočený Rímský podá na odpočívadle pro štětky bezbrannou popelnici a bez varování jí téměř skope do bezvědomí jsem si raději zakrýval oči. Ale abych jen nezlehčoval- Záblesky jsou na české poměry velmi slušný psychologický mysteriózní sriler a snaha se cení,ne?(7.5.2013)

• - Natáčelo se v krajině Labe a Českého Středohoří. [Zdroj: zableskychladnenedele.com] (hippyman)

• - Postavu Richarda (Kryštof Rímský) psala autorka scénáře jako jedinou z ústřední čtveřice podle skutečné osoby. [Zdroj: zableskychladnenedele.com] (hippyman)

• - Snímek do koprodukce odmítla jak Česká televize, tak i TV Nova, jež požadovala účast svých seriálových herců. Do akvizice si snímek vzala televizní stanice Nova Cinema. (chelseaman22)