Záblesky chladné neděle

Thriller

Česko, 2012, 92 min

Zamyšlení hodný snímek, jež interpretuje cosi, co v českých luzích a hájích zatím nemá obdoby. Dost netradiční mix téměř hororové hudby s komediálními prvky vás popostrkuje k resumé, že takhle netradiční projekt si dozajisté najde x zatrvzelých nepřátel na život a na smrt. Osobně se mi snímek velice líbil, a to z následujích důvodů: a) Skvělé kamera, obzvlášť ty zpomalené záběry jsou pro některé české filmy typické a zároveň absolutně atypické v globálním měřítku. b) Zvuk perferktní (ne tak perfetní jako Morricone), ale na české poměry prostě skvělá práce. Hlavní melodie jen podrhovala tu proklatou "mlhu na blatech", jež musela dostat snad každého. d) Komediální prvky tvoří nezanedbatelnou část snímku. Hlavní otázkou (alespoň pro mne) zůstává, jestli jich nebylo až příliš. d) Samozřejmě nesmím opomenout pozadí hlavní propagonistky. A teď k mínusům: a) Lze natočit film v žánru horor-komedie? Jak jsme viděli, tak to vážně nejde. b) Kmotrovká espézetka na (dá se říci) průměrném BMW? c) Vykopávková Nokie v rukou Theodory? d) Močení za autem? Osobně jsem již viděl přes tisícovku filmů, a tenhle byl první, kde by úřadoval nekrofil (3 dny a 3 noci v sadu? To muselo bejt). Každopádně by se nemělo zapomínat, že se jedná o český film s mrňavým budgetem (mírně přes 3,000,000 Kč). Za tu cenu a za tu odvahu jít do něčeho absolutně atypického musím dát ****. 75% (viděl v kině na předpremiéře)(8.11.2012)

Na co jiného se podívat v podvečer chladné neděle. Začátek vypadal celkem nadějně, ale pak se začalo moc mluvit a tempo šlo dolů. Také soustředění, protože některá místa vyžadují minimálně povytažení obočí, jiná spíš lehké zvolání WTF? Konec je každopádně docela dobrý, pokud to spojím s netradičními exteriéry horního Labe, hezkou prdelkou Adély Petřekové a těmi pár chtěně/nechtěnými vtipnými momenty, pár hvězdiček tu být musí.(26.10.2015)

• 6thSun

Nejlepší na filmu je jméno jeho architekta (Dušan Pohřeb).(6.12.2013)

• boblig

Hodně nevydařený pokus o český krimithriller, který v první půlce spíš nudí a v té druhé už jen baví nechtěným humorem. Smutné je, že film selhává nejen ve vykonstruovaném scénáři, ale i v hereckých výkonech, pro něž je typická topornost a až divadelní přehrávání. Ale aspoň jedna hvězdička za jakous takous atmosféru díky hudbě a kameře a druhá za prdelku Adély Petřekové.(6.11.2012)

Takový malý český thriller ne s vyloženě nápaditým scénářem a s postavami, které si místy chovají idiotsky, ale vyvažuje to celkem slušná atmosféra a sympatické herecké obsazení. V rámci tuzemské produkce patří tohle v daném žánru k mírnému nadprůměru. 60%(29.11.2013)