poster

Záblesky chladné neděle

Thriller

Česko, 2012, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • prsvl
  ****

  Nečekal jsem od toho vůbec nic. Trailer mi přišel hroznej a film jsem ani vidět moc nechtěl. Výsledek mě ale velmi mile překvapil. Nechápu, jak někdo může napsat, že "baví nechtěným humorem", protože ten humor je očividně chtěný a film si krásně dokáže dělat srandu z vážně dramatických situací. Jasně, je nutný přistoupit na jeho styl, což může být na začátku problém, protože není zcela jasné, zda se jedná o nadsázku, či nikoli. Po půlce filmu, to ale musí dojít většině diváků (ovšem jak se tak dívám, tak bohůžel asi nedochází), protože počet záměrně vtipných momentů vzroste natolik, že se nemůže jednat o nechtěnou náhodu (nicméně i kdyby to byla náhoda, tak je to uplně jedno, protože film prostě takhle funguje a nemá cenu řešit záměr... ze zkušenosti vim, že autoři ty svoje záměry často sami neznaj). Zdejší malý hodnocení mi přijde dost nefér, ale na druhou stranu se ničemu nedivím - tenhle film není dostatečně trendy na to, aby se lidi přidali k davu obdivovačů a zároveň je to až moc snadný cíl na to si vyhonit triko nějakým špatnym hodnocením nebo extrémně kritickým a rádoby učenym komentářem. Ano film rozhodně není dokonalý, ale když to srovnám s tim bahnem, co se tady točí, je to příjemná změna. Hlavní hrdinka je skvělá a snadno se do ní člověk zakouká.... Prostě to neberte tak vážně a užijete si to... A Cabin in the woods je oproti tomuhle hovno na botě.(7.11.2012)

 • oondra
  ****

  Jsem rád, že jsem na projekci vyrazil, i když jsem uvažoval, že jí tentokrát vynechám...Trailer totiž nesliboval nic světaborného, ale nakonec jsem se od začátku filmu vůbec nenudil a s napětím čekal co se stane dál!! Možná bych čekal trochu akčnější konec,když už je film uváděn jako thriller, protože to je snad jediná věc, která mě na filmu zklamala...Ale i tak pro mě docela velké překvapení a to i přes ty asi ne/chtěné vtipné scény.(9.11.2012)

 • hrona
  ***

  Ale jo, to by šlo, vydařená hudba, herecké výkony jsou fajn, až na hlavní představitelku, která zbytečně přehrává, a dost nelogicky se i chová. Jinak film má hustou atmosféru, zajímavé lokace a směle napínavě směřuje k finále, které bohužel zase tak peckoidní není, dle mého názoru by se dalo natočit poutavěji. Ale i tak tenhle filmek zdaleka neurazí.(8.5.2013)

 • boshke
  ****

  Jsem rád, že jsem na CSFD projekci vyrazil, neb tento unikátní počin by mne určitě minul. Neskutečně stupidní, pitomý film. Zřejmě nepříšernější filmová hudba, co jsem kdy slyšel, trhající uší pokaždé, když zazní. Trapná hra na uměleckost prostřednictvím kamery a zpomalených záběrů. Jeden herec obklopený neherci, bohužel ve vedlejší roli. Co však film neskutečně zvedá, je nechtěná vtipnost. Většina sálu zachovávala z mně neznámého důvodu dekórum, ale jak jsme se začali s kolegou hijackerem nepokrytě chlámat, lidi kolem sebe jsme celkem strhli. Žraní jablek na střeše auta (ač byla hnusná). Zřejmě nejotravnější telefonní vyzvánění na světě. Dora v rejoice-kách. Hustění staré ukrajiny a následná jízda v botách na jehlách. Schovávání ukrajiny trsem trávy. Dorino "Do píči", když píchla. "Kdo stojí o její posraný vajíčka?" - "Já. Mám hlad." No prostě komedie. Šílená. A asi nejnezapatovatelnější název filmu v dějinách. Škoda toho vážného konce, na pět to mělo rozjeto dobře... 80%(8.11.2012)

 • Alementina
  **

  1.5* ale pan reziser je velky sympatak, tka spis k tem 2*. bohuzel film samotny je nuda, sed, nuda, sed ... Kamera je asi to nejlepsi z filmu, ale jinak se priklanim k nazoru pana kameramana, ze bud je to thiller a nebo komedie, tohle je kočkopes a navic po komediální stránce s tím těžkotonážním humorem, který je tak typický pro ty komerční řachárny (obzvláště české). Herecky je to pro mě spíš bída, obzvláště slečna Adéla je jak reklama na blbou blondýnu ... a to nejen herecky... Jinak pan Pokorný byl na záverečné "besedě s tvůrci" velmi vtipný, což byl asi nejlepší moment z celého večera. Jen dodavam, ze me nevadi, kdyz ma film pomale tempo, me vadi, kdyz je to nezazivne zdlouhave... bez spetky napeti. A na závěr bych chtela apelovat na navraceni trochu kultury do kina .... mela jsem tu smulu, ze jsem chytla dva velke chroustaly vedle me a pak i nade mnou ... a vic nez film vnimat šuštění sáčku a chroustání chipsů ... hrozny :( já si ráda taky občas něčeho u filmu zobnu, ale když už je to v kině, tak něco, co nevydává zvuky ... zkuste hrozinky v nešustivém papíře :) PS: A POMO radeji ani zbabele nehodnotil :)(7.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace