Záblesky chladné neděle

Thriller

Česko, 2012, 92 min

Mě osobně přišly herecké výkony velmi dobré a film byl hezky natočen a to i přes nízký rozpočet a omezené možnosti. Problém byl trochu s identifikováním filmu, spíš bych řekl, že to je Thriller/Komedie, což je ale dost zvláštní kombinace, protože vás sice některé scény velmi příjemně pobaví, ale problém je v tom, že tyto dva žánry se k sobě až zas tak úplně nehodí. Děj lehce nedomyšlený. Hudba skvělá. Ale velký problém byl v tom, že já se vážně nudil. Prostě mě to nějak nedokázalo pohltit. Asi to bude tím, že jak i sympatický pan režisér řekl, chtěl film natočit "pomalu", což ale není zrovna můj šálek kávy. Navíc bych některé scény uvítal akčnější, když se jedná o Thriller a děj bych ještě lépe vyšperkoval. Pro mě to jsou slabší tři hvězdy.(7.11.2012)

Velka skoda toho zaveru. Cely film je krasne zahaleny do roucha tajemstvi a dej, podporeny vybornou hudbou a zvukovymi efekty graduje s kazdou pribyvajici minutou... Na zaveru se tedy mohlo vice zapracovat a nepochybuji o tom, ze by z tohoto dila byl minimalne na ceske pomery vice nez dobry thriller. Z hercu me zaujal Jaskow a tradicne dobra Medvecka, zbytek nevyrazny, kdyz budu mirny... Hodnotim prumerne, film mi ale udelal radost, vice takovych!(22.12.2014)

Ne že by to byl nějaký zázrak, ale film mile překvapil - celou dobu vlastně nevíte, kdo je "zlý", kdo "hodný", kdo je "normální" a kdo "úchyl". Takže se nenudíte. Žádné složité scénáře a triky, po delší době film, který staví na (kvalitním) scénáři. Ale ten trailer je fakt hrozný.(7.11.2012)

Je pravda, že kdyby tento film nebyl promítán v rámci ČSFD premiéry, určitě bych o něj ani okem nezavadil a do kina určitě nešel ... ale to by byla opravdu velká škoda! Přišel bych o hodně. Naprosto příjemné překvapení (souhlas s uživatelem "prsvl"). Podle traileru to vypadalo na hroznou blbost, ale chápu, že to "pomalé plynutí" o kterém mluvil pan režisér Pokorný a ta celková atmosféra filmu se do 90 vteřin prostě vměstnat nedá. -- Jinak na tradiční nízké hodnocení jakýchkoli českých filmů jsem si již zvykl a snad by mi to i chybělo, kdybych se občas nemohl pokochat nějakým tím šťavnatým textem, a snad je to tak i dobře :-) -- Velká poklona patří hlavně Adéle Petřekové. Za její "moravský naturel" (který je mi docela blízký a sympatický) bych přidal další hvězdu navíc. -- Celkový dojem je víc než dobrý a opravdu jsem se celou projekci dobře bavil. -- Mé hodnocení: 75%(7.11.2012)

Velmi dobře rozehraný komorní thriller, který danému žánru rozhodně ostudu nedělá. Ivan Pokorný má suverénní režijní ruku a dokáže dynamicky vyprávět. Jeho manželka Iva Procházková je zase zkušená scenáristka/spisovatelka, která sice zkonstruovala dosti podivnou situaci, ale díky postavám a dialogům ji dodala na přirozeném působení a dokonce i svěží nadhled, i když postupně budované napětí tím spíš vychází trochu vniveč a závěr příliš uspokojivým vyvrcholením opravdu není. Naštěstí na atmosféře přidá výborně postihnuté genius loci zádumčivé severočeské krajiny kolem Ústí, která v sychravém podzimu vytváří velmi příhodnou kulisu. I díky velmi dobře zvoleným neokoukaným hercům, jejichž výkony si udržují velmi solidní úroveň, se tento nenápadný počin, který s takřka nulovou propagací prošuměl kiny dokáže přehoupnou přes hranici průměru.(11.5.2013)

• - Natáčelo se v krajině Labe a Českého Středohoří. [Zdroj: zableskychladnenedele.com] (hippyman)

• - Převozník, jež se objevil ve filmu, je skutečně převozníkem na Labi. (chelseaman22)

• - Největší starostí režiséra Ivana Pokorného byla sněhová nadílka. Právěk proto se začalo natáčet již v září, namísto plánovaného listopadu. (chelseaman22)