Záblesky chladné neděle

Thriller

Česko, 2012, 92 min

Tak o tomto filmu jsem vůbec nevěděl, že existuje a byl pro mne velkým překvapením. A řekněme rovnou, že milým. Po delší době jsem zase shlédl český film, který bavil, držel v napětí a pokládal nové a nové otázky. Dějová linie je skvěle vykonstruovaná a divák vůbec netuší zda sledovaní hrdinové jsou ti zlí, nebo naopak ti dobří a možná i oběti... Vše se odehrává kdesi na severu za pochmurného podzimu plného mokré trávy, spadaného listí a mlh. Až v poslední den filmu vyjde slunce a v ten den se divák dozví jak vše vlastně bylo a jak je to celé geniálně jednoduché! Jak je vidět, se zručným režisérem, dobrým scénářem a jen deseti herci se dá natočit skvělý napínavý thriller, který mi lehce připomenul severské snímky. Je pravdou, že Adéla Petřeková občas ujela, ale i tak to bylo velmi dobré a já dávám filmu 3 tisícovky. * * *(9.7.2013)

Filmu bych si zřejmě ani nevšiml, kdybych neviděl, že tvůrci místo již naprosto přežité a totálně zbytečné novinářské projekce (copak se dneska někdo řídí podle nějakých rezencí bůh ví koho, které navíc připomínají sebeukájení vlastního ega než normal recenzi, četli jste někdy ted Cinemu, hrozný fakt ) udělali csfd projekci pro zdejší chátru a ještě přišli v tandemu rejža - Adélka na besedu s chátrou po skončení projekce. Takovýhle přístup jsem natolik ocenil že jsem se o víkendu sebral a šel si koupit lupínek. A nakonec převládá spokojenost. Umím si sice představit Záblesky chladné neděle jen v televizi, ale budiž tedy kino. Velmi se mně líbila ta hra na kočku a myš, kterou si s námi tvůrci hráli, tudíž v mý soutěži o nejěvtší mišuge filmu, každý chvilku tahal pilku. Že se na tam prolíná více žánrů nebo že neumím film nějak zařadit, na to seru. Film a především tvůrci by neměli být těmahle krávovinama vůbec svazováni, protože jen tak může vzniknout nějaká originalitka tohoto typu, kde ze všeho nejvíc převládala divná atmsoféra ve který nevíš minuty. Pokud jde o herce nejvíc mně leží v hlavičce Adélka a to nejen její dokonalá prdelka, ale i herecký výkon, fakt nevím co si o tý holce mám myslet a bytostně budu zvědav na další její filmovou roli, pokud možno hodně odlišnou od této. Protože buď je ta holka zatraceně dobrá herečka a nebo "jenom" další prdelka v řadě a po tomhle filmu mám 50 na 50.(12.11.2012)

• Flakotaso

Záblesky chladné neděle, bohužel bez záblesku filmovosti. Do televize OK, na české poměry slušná žánrovka.(31.8.2013)

• castor

Psychothriller po česku? Ale kdeže! Pár keců v autě, ale to hlavní se odehraje až na samotě u lesa. Ono je vlastně jedno, jestli se to „stěžejní“ odvypráví na seně, v panelákovém bytě nebo třeba ve studni. Nepřeháním. Když tu na alespoň trochu logickou otázku padne silně nelogická odpověď, divák si rve vlasy. Zvláštní příběh, zvláštní název, zvláštní atmosféra, zvláštní herecké výkony. Přitom ve snímku vystupují herci, kteří by jinde mohli slušně zazářit. Jenže to by se museli obloukem vyhnout režiséru Pokornému i scénáristce Procházkové. Výsledek občas vypadá, že Pokornému při práci na Kriminálce Anděl někdo podstrčil mizernou story, kterou už někdo moudrý předtím coby jednu z epizod ze seriálu okamžitě vyhodil. Jenže Pokorný se zachoval jako lidumil a scénář si schoval pod sako, aby ho použil pro svůj debut v kině. PS: Nejvíc pobaví ukrývání jízdního kola u silnice!!(29.7.2013)

• VenDulin85

Škoda toho... těžko vlastně říct čeho. Jednak nevyužitého potenciálu thrilleru, protože chvílemi to určitou atmosféru má.. Jednak i příběhu- kdo mluví pravdu? To je ale asi tak všechno, po zbytek času byste nejraději popadli tu kulovnici či co to je za zbraň a postříleli celý ansámbl, aby se zbytečně netrápili, protože takové zacházení s filmovým materiálem a herci je fakt nehumánní. Hlavní "hrdinka" je blbá jak tágo (neberu si nijak osobně, že je blond), během filmu jsem si říkala- mně je jedno, co se s ní stane. Nevzbuzuje takové ty sympatie, které cítíte k hlavní postavě, přestože to je třeba grázl. Konec pak přijde naštěstí rychle, když ještě vrtíte hlavou a zkoušíte, jak moc ostré máte v kuchyni nože... Dvě hvězdy za to, že jsem se smála, ale určitě ne tam, kde tvůrci zamýšleli.(1.6.2013)

• - Snímek byl uveden do kin přesně rok po poslední klapce. (chelseaman22)

• - Převozník, jež se objevil ve filmu, je skutečně převozníkem na Labi. (chelseaman22)

• - Natáčelo se v krajině Labe a Českého Středohoří. [Zdroj: zableskychladnenedele.com] (hippyman)