Na hraně zítřka

• slovenský

Na hrane zajtrajška

Mysteriózní / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Kanada, 2014, 113 min

Rozpočet $178,8miliónaTržby USA $100,206,256Tržby Celosvetovo $370,541,256Tržby za predaj Blu-ray v USA $15,157,629Tržby za predaj DVD v USA $10,559,446║ Tom Cruise ide na plné obrátky, chytil druhý dych, k tomu krásne sekunduje sympatická Emily Blunt, režisér Doug Liman sa po strašne dlhej dobe prekonáva v neskutočne kompaktnej réžii bez jedinej slabšej chvíľky, ide o namakané sci-fi po všetkých stránkach, ktoré krásne strhne, ponúkne prepracovaný príbeh, úžasné triky a akciu, jednoducho si film získa plnú pozornosť diváka, maškrta aká sa až tak moc často v dobách nadvlády komiksových filmov nevidí /100%/(11.10.2014)

Cynik ve mně by chtěl říct "dosud nejlepší herní adaptace." :) Plno nelogičností (zvlášť ten konec byl trochu podivný, čti emericky pitomý), občas postavy řeší věci zbytečně složitě, přitom se mi to fakt dost líbilo. Dynamický děj, napínavé, místy velmi vtipné scény, Cruise docela sympatický a Emily jsem kupodivu tu vojandu věřil. Shrnuto: konečně akční SF, co není komiks. A není dementní jako autoboti. Asi to takhle stručně stačí, no ne.(1.6.2014)

// Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 3,505 // Otvárací Víkend v USA: $28,760,246 //(15.6.2014)

• Morien

Emily Blunt je krásná a její physique na mě velmi zapůsobila - takhle má vypadat žena bojovnice, ne jak to filmaři většinou odbývají, že dají modelce kopí a je good to go. Ale jinak bulšit, na který jsem se nebyla schopná napojit. Když nejsou schopní vygenerovat žádný strach o postavy, nemůžu ocenit ani závěr a spíš si připadám, jako kdyby mě někdo dvě hodiny fackoval a u toho mi kradl peníze z kapes. Film obvyklou epizodickou strukturu knižních adaptací, která spíš než jako záměr, se kterým by se pracovalo, v tomto případě působí jako bezradnost a neschopnost vypořádat se s vysvětlováním situace jinak. Film, kde se postavy na pět minut zastaví, aby všechno vysvětlily, potom zase chvilku běhají, potom se zase zastaví, aby si to všechno řekly, a tak pořád dokola, prostě nemůžu brát vážně. Kdyby přišli na to, jak to udělat bez toho kecání, to by teprve potom měli můj respekt.(25.9.2014)

Ako Nevedomí - 70 %. Má to veľa do seba, vizuálna stránka super, herci super, vysoký rozpočet super (a je vidieť) a scenár je príjemne zamotaný a dokáže riadne prekvapiť. Po istej dobe sa ale dostaví mierna rutina a stereotyp, ale v prvom rade ma to celé nijako extra nebavilo. Raz za čas som uznal, že "ten herec dobré hrá" alebo "teda, to bol ale parádny efekt", ale ako celok ma to nechalo dosť chladným a akčné finále ma už vyložene nebavilo. Napriek tomu musím skonštatovať, že Tom Cruise si vie vyberať, česť výnimkám, vyložene zaujímavé a dokonca celkom originálne projekty. Akurát niektoré jednoducho idú mimo mňa. Vrátane tohto. A to hovorím ako divák, ktorý miluje Votrelcov.(14.11.2016)

• - Spoiler: Cage (Tom Cruise) nemohl být nasazen do akce v den, kdy mu byl poprvé obléknut bojový exoskelet. Lidskému mozku totiž trvá 3 dny, než se naučí exoskelet ovládat. Navíc poté bojuje bez helmy, což je nepravděpodobné, protože exoskelet snímá pokyny mozku. (romajz15)

• - Film měl v USA premiéru 6. června 2014, tedy přesně v den 70. výročí vylodění v Normandii, které se ve vlastní podobě odehrává i ve filmu. (Kmotr76)

• - Spoiler: V úvodu je ve zprávách řečeno, že mimozemšťané přistáli u Hamburku, tedy na severu Německa, a od té doby pokračuje invaze Evropou. Na mapě v následujícím obraze je ale patrné, že invaze měla ohnisko na jihu Německa. (rakovnik)