Nebudu zastírat, že jsem si při sledování Na hraně zítřka střídavě vzpomínal na Cameronovy Vetřelce a Hvězdnou pěchotu. V žádném případě to ale není výtka, Cruiseovo cestování časem se naopak bezesporu zařadí mezi nejpoctivější akční nářezy posledních let. Sice by sneslo trochu vyladěnější expozici a menší přitlačení na pilu v samotném závěru. I tak tu ale máme nesmírně velkolepý sci-fi biják, jenž uhání dopředu jako splašený a konstantně ohromuje epickou akcí, která ždíme PG-13 na maximum. Na hraně zítřka je vlastně malý splněný sen. Zatraceně cool řežby s emzáky tu jsou prokládány skvěle načasovaným humorem, zároveň ale funguje i náležitě emocionální vztah dvou protagonistů. Připravte se tedy na nervydrásající popcornovou jízdu, která má špičky žánru vyloženě v dohledu. (8/10)(29.5.2014)

Vtipný mix akční časové sci-fi a válečné videohry s prvky filmů jako je Total Recall, Hvězdná pěchota, Zachraňte vojína Ryana, Matrix a Na Hromnice o den více. Mimozemšťané dobývají Zemi a jsou lepší než lidé, protože ovládají i čas. Tom Cruise a Emily Bluntová se to od nich náhodou naučí také a jejich akce je tak pro Pozemšťany poslední záchranou.(20.9.2015)

Je to vydarený akčný sci-fi film s Tomom Crusiom v hlavnej úlohe. Má výborný príbeh o dôstojníkovi, ktorý ešte nikdy nebol v boji, keďže jeho špecializáciou sú vzťahy s verejnosťou a keď sa odmietne zúčastniť nadchádzajúcej rozsiahlej invázie proti mimozemskej rase, ktorá sa už niekoľko rokov snaží ľudstvo definitívne poraziť, je degradovaný a prinútený k tomu proti svojej vôli. Počas akcie síce umrie, ale tesne predtým ho zasiahne krv jedného z výnimočných mimozemšťanov, vďaka čomu získa schopnosť reštartovať deň a tak spolu s najlepšou bojovníčkou urobia všetko preto, aby mimozemšťanov definitívne porazili. So spracovaním som nadmieru spokojný, je tu plno mojich obľúbených prvkov, ktoré mám v tomto type filmu veľmi rád, hlavne tá mimozemská invázia a výrazný military štýl, ale aj tak som sa predsa len trochu obával toho samotného reštartovania dňa. Vo väčšine prípadov síce dopadne celkom dobre, ale k tomuto žánru mi až tak nesedel a bál som sa, aby to neupadlo do stereotypu, no našťastie to dopadlo najlepšie, ako vôbec mohlo. Hlavne prvé dve tretiny sú skutočne prvotriedna žánrová zábava, kde všetko funguje skvelo, pričom mi nevadili ani tie totožné lokácie a veľmi podobné situácie, stále tu má čo zaujať. Hlavne je skutočne radosť pozerať na tú premenu hlavného hrdinu zo zbabelca, ktorý to berie skôr s humorom až na prvotriedneho vojaka, ktorého ten neustály boj a strata priateľov poznačili a rovnako výborne funguje aj chémia medzi ním a najlepšou bojovníčkou, pričom to našťastie neprejde do romantickej línie, toto si vystačilo len v náznakoch. Posledná tretina si tiež udrží stále slušnú úroveň, ale predsa len v porovnaní s predchádzajúcim dianím cítiť úpadok. Samozrejme mi neprekáža, že sa dej posunie, ale predsa len mi to už neprišlo až tak zábavné a zaujímavé, než celá fáza predtým a aj ten úplný záver by som si prial iný. Akcie je tu plno a je výborná. Je veľkolepá, hlavne na tie viaceré rozsiahle zábery na pláž je radosť pozerať, perfektne natočená a dokonca aj zostrihaná, až na tie trochu rozporuplné obleky vojakov mi sedí celý ten vojenský štýl, pričom poteší výber zbraní a bojovej techniky, nesklame ani vzhľad a bojový štýl mimozemšťanov a nakoniec mi ani absencia krvi vôbec nevadila. Tu sa ani nedá vybrať to najlepšie, všetka akcia dokáže pobaviť, ale najviac predsa len tá z prvej polovice, na pláži pod rozsiahlou paľbou to má najväčšiu pôsobivosť. A určite musím pochváliť aj humor, ani som nečakal, že bude až takto dobrý, ale bavil som sa výborne. Herecké obsadenie je na tom veľmi dobre, Tom Cruise mi v podobných filmoch sedí, pričom mi vyhovoval v tej zábavnejšej, ale aj vážnejšej polohe, k tomu výborná Emily Blunt, potešia nadriadení BIl Paxton a Brendan Gleeson a aj tých pár výraznejších vojakov svoj účel splní. S réžiou a technickou stránkou som veľmi spokojný, perfektná vizuálna stránka, kamera, strih a efekty sa tentoraz až prekvapivo vydarili, k tomu humor, celkom fungujú aj emócie, len to mohlo mať výraznejší pocit bezmocnosti, ten mi tam chýbal. Škoda ten slabšej poslednej tretiny, inak by som premýšľal aj nad plným hodnotením, ale aj tak som až prekvapivo spokojný, som rád, že aj v dobách, keď sa už na blockbustery prakticky nedá ani pozerať sa občas objaví takýto vydarený. 80%(21.9.2014)

Normální vykrvená vykrádačka Jak utopit Dr. Mráčka. K tomu nějaký ten Zdrojový kód apod. + pár debilních hollywoodských klišé (mj. poslední na zteči běloch, negr a ženská, noneke). Průměrná milá bavící Cruisovina, která nebolí.(4.6.2014)

Zpočátku jsem filmu příliš nevěřil, ale teď s jistotou mohu prohlásit, že Edge of Tomorrow je prozatím největší trhák roku. Velmi inteligentní a intenzivní scifi podívaná, která nabízí téměř tolik humoru jako vzrušení společně s bezkonkurenčním a sympatickým Cruisem a Emily Blunt. 5 bodů proč tenhle film vidět! 1: dějová linie je perfektní, v brandži nová story! 2: Vynikající, dynamická a strhující akce a hlavně téměř nonstop! 3: Neexistuje možnost předvídat, co bude dále následovat, věřte, nejde to. 4: Žádná zbytečná romantika, pouze krátká a sladká pusa ve správnou chvíli.5: Parádní konec. PS: Ještě teď mám vyražený dech a chuť jít do kina znova. 100%(6.6.2014)

• - Krajina a scenérie z okolí přehrady zmíněné ve filmu jsou ve skutečnosti záběry z národního parku Torres del Paine v Chile. Přehradní nádrž byla dodatečně přidána za pomoci CGI. (Linkyc)

• - Na filme začal Tom Cruise (Bill Cage) pracovať 20. júla 2012, necelý týždeň po dokončení snímky Nevedomí (2013). (misterz)

• - Snímka vyšla aj pod ďalšími alternatívnymi názvami, a to All You Need Is Kill, We Mortals Are, Live Die Repeat či Live Die Repeat: Edge of Tomorrow. (MikaelSVK)