Prášek je malé práškovací letadlo s bohatou fantazií a velkými cíly. Chce se zúčastnit slavného závodu Letem světem, a proto pilně trénuje rychlé přelety nad kukuřičnými poli i kličkování mezi stromy. Díky přetěžování motoru mu pravidelně shoří těsnění ložisek motoru. Práškova kamarádka ho varuje, že dlouhodobé přepínání motoru může mít tragické následky. Prášek by rád zdokonalil své dovednosti, jeho kamarád mu proto doporučí, aby požádal o pomoc bývalého leteckého instruktora a válečného hrdinu, Skippera. Ten však odmítne s tím, že Prášek nemá v závodě žádnou šanci. Závod se blíží a Prášek musí projevit obrovskou odvahu a vystoupat do výšek, o nichž se mu nikdy ani nesnilo. (TV Nova)

Renie42

Nevidím v tom tragédii, zbytečnost, vykrádačku, je to prostě další animák, který má šťávu a děj a hrozně se mi líbí, jak je ten celý svět zpracovaný pro auta, letadla, lodě, vzducholoďě. A ty hlášky o vita-močce, tak to jsem chcípala smíchy. ()

darthvader77

Ani děcka to nebavilo a já dávám dvě hvězdy za to, že to recyklovalo pouze děj z Auta 1. Na druhou stranu se zdá, že vzhledem ke konci(Práškovo přijetí do armády) nás čeká letos zajímavé pokračovaní. Tudíž uvidíme. ()

PlayEasy

Pro nás překvapivě docela zábavný animák, na to, že to má tak negativní ohlasy a jednou za čas to jako taková oddychovka bodne. 60% ()

Blazkowicz

Slabý odvar Aut, na který se ale překvapivě dobře dívalo. Nic víc k tomu nemám, prostě ok průměr, kterému stačí jeden díl. 3* ()

srolyma

Zdar! Já su Joža a mám fakt betelné traktor. Pole pohnojím dřív než do sebe stihnu naklopit lahváča. A tak chcu s tím svým traktorem příští týden porazit toho Němčóra na Redbule. Co sa tlemíte? Šak mi děcka říkala, že nějaké přiblblé práškovací hňup porazil všecky fajnové letadla. A to taky jen vylévá po polu močku, tak jak já, jenom z větší výšky, tak co bych nemohl já vyhrát s traktorem formulu? Ono je to v podstatě Auta 3. Se scénářem si nikdo moc hlavu nelámal, postavám z Cars přidělali křídla a vrtule, naprosto debilně je přejmenovali (z Bleska je Prášek Skočdopole, z Buráka El Čupačabra atd. atd.), vzali ten nejklišovitější příběh o tom, jak ňouma ze zapadákova porazí všechny esa a sbalí tu nejlepší kočičku a už to do těch naivních dětských dušiček perou. A samozřejmě, že to u nich zabírá. A to je bohužel to, oč tu běží. Za ty spokojené dětičky přidávám s těžkým srdcem hvězdu navíc. ()

Lula.cz

Myslim, ze nejvetsi prohrou tohohle animaku spociva v tom, ze Letadla vyletela az po Autech. Kdyby to byvalo bylo obracene, tak verim tomu, ze by Letadla dopadla lepe a dalsi film s auticky by nadchl vice lidi. Takhle ma sledovanost a obliba bohuzel sestupnou tendenci. Nicmene me se i Letadla libila, i kdyz nic noveho pod sluncem jsme nevideli. I tak ale davam vyssi hodnoceni. ()

elanista1

Tak pri pisani scenara k tomuto sa scenarista velmi neprehnal, ani by som sa necudoval keby to pisal ten isty clovek ako pri Autach, pozmenil par mien, zmenil prostredie, trochu, naozaj len trochu upravil niektore charaktery, zmenil auto za lietadlo a scenar bol na svete. Okrem toho, ze to je zbytocny film, to nie je az take zle.. nie je to ani vtipne ani originalne, ale nenudi. ()

pafka

Ojojoj, tady tvurcum dosly napady a kdyz ze zoufalstvi premejsleli a cumeli pri tom z okna, proletel kolem cmelak se Satinskym na palube a jim doslo, ze to bude prdel. Haha, to by kapitalni omyl. Neni to sranda, neni to napinave, neni to roztomile nebo emotivni a to ani pro deti, ani pro dospele. Nevim, jak pro domaci mazlicky-ale ti by po prvnich trech minutach jiz hlasite odfukovali v hlubokem spanku. Fakt je, ze to nejak zabavi, ale uz je to na hranici vycerpanych moznosti Trosku se bojim, co tvurci zahlednou priste? Kavovary, motorky a nebo snad tanky? ()

route60

Jsem letecký fanda ale asi bych musel mít tak 7 let abych si Letadla vychutnal zatím co jiná Pixarovka Auta byla i pro odrostlejší a Auta 2 už byla varováni že není něco v pořádku tak tento film je čistě dětská zábava a co si pro nás nachystají příště Metro, Vlaky, Trakaře? Ach Pixare vzpamatuj se. ()

Marty_cz

Tento film splnil mé očekávání. Jedná se prakticky pouze o ,,kopii" Aut. Změna se jedná akorát ve stroji a jen drobná změna ve scénáři. ()

pida123

Chabá napodobenina Aut a Aut 2. Moje děti se toho nemohli nabažit a užívali si každý kousek pohádky, ačkoli nerozuměli některým hláškám. Slabý příběh a provedení - nemyslím tím animaci - ta je výborná. Čtyři hvězdy si zaslouží jen proto, že moje děti si je zamilovali a mě se šíleně líbili ty hlášky. Některý frky, mě totálně odrovnali a dostala jsem záchvat smíchu. ()

klichem

Toto mi prislo ako keby som si pred 10 rokmi kupila dobre auto. Teraz mi ho niekto zobral primontaval mu kridla a snazil sa predat mi ho za rovnaku cenu. TSsssss... ()

pojta

Auta co lítají. Místo Bleska máme Práška. Jeden je na začátku hvězda.Druhý letadlo co sní že vyhraje nejslavnější závod. Oba dva mají vyhlídlou partnerku mezi krasavicemi. Dokonce snad tým který jim pomáhá si mezi sebou půjčují. Dokonce i mentor je skrytá legenda v daném oboru. ()

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013

Disney posílá do kin letadla a velký mráz