Prášek je malé práškovací letadlo s bohatou fantazií a velkými cíly. Chce se zúčastnit slavného závodu Letem světem, a proto pilně trénuje rychlé přelety nad kukuřičnými poli i kličkování mezi stromy. Díky přetěžování motoru mu pravidelně shoří těsnění ložisek motoru. Práškova kamarádka ho varuje, že dlouhodobé přepínání motoru může mít tragické následky. Prášek by rád zdokonalil své dovednosti, jeho kamarád mu proto doporučí, aby požádal o pomoc bývalého leteckého instruktora a válečného hrdinu, Skippera. Ten však odmítne s tím, že Prášek nemá v závodě žádnou šanci. Závod se blíží a Prášek musí projevit obrovskou odvahu a vystoupat do výšek, o nichž se mu nikdy ani nesnilo. (TV Nova)

Mrkvič

Pár zanedbatelných vtípků, tuna morálního poselství a hlavně bezpočet pitomostí, nelogičností a zbytečností. Rozhodně horší jak Auta. ()

venison

Úplně průměrný a mdlý příběh se špetkou vtipu.. Závodní dobrodružství práškovacího letadla na cestě kolem světa, které tradičně profesionálním letcům nakope zadek.. Přišlo mi to spíš pro mladší část diváků.. ()

geklon

Kopírka úspěšného modelu ze stejného univerza by mě vlastně ani nevadila, uvadlý charaktery jsou už horší a ani dětem se to moc nelíbilo. Peklo je monotóní atmoška a především jako by ta nenápadná americká propaganda armády. Ve filmy především pro děti na zblití. ()

Diego

Auta mi nevadila, ani šneci, ale prostředí letadel mi přišlo neskutečně infaltivní. Jakobych se díval na jeden díl z animáku, co davali na supermaxu...jo jmenovalo se to Lokomotiva Tomáš. ()

VanTom

Vcelku milá závodní podívaná ze světa Aut, i když taková "nízkooktanová". Především příběhově nemá tisícístotřicátáosmá variace na splněný sen přátelského nadšeného outsidera z "balíkova", který to natře naduté, špinavě hrající hvězdě (viz první Auta, Turbo), vůbec čím zaujmout. Na druhou stranu, rychlé letecké manévry v exotických prostředích ve slušné grafice vyhlížejí velmi dobře. ()

Mishqo

Fúha, nečakal som že to bude až takto slabé. V podstate to nemalo čo ponúknuť a len sa to viezlo na úspechu prvých Áut. Vtipné občas. Ničím inovatívne, nič čo by upútalo divákovu pozornosť na viac ako pár sekúnd. Sklamanie. 50-60% ()

Master19

No tak, po pěti minutách je jasné, co se stane, co se stane pak, i co se stane potom i jak to celé dopadne. Bez špetky napětí. Zpozornil jsem jen při průletu tunelem a... no, asi ani tvůrci nevěděli co s tím. Trapas. Jestli existuje někdo, kdo během kvalifikace netušil a nevěřil, že to celé Prášek vyhraje, pak mu gratuluji k opravdu snadno překvapitelné mysli... ;-) ()

Timak

Ničím nepřekvapující klasika. Animace skvělá, ale od Pixaru bych čekal víc, než jen recyklaci svých již realizovaných nápadů, akorát oblečených v jiném (leteckém) kabátu. ()

mkubalikova

Děti to bavilo, což byl cíl. Já jsem se párkrát zasmála (Air Races for Dummies nebo narážky na Top Gun) a nenudila jsem se, ale kvalit starších pixarovských filmů to nedosahuje. 60% P.S. Teď jsem zjistila, že letadla nepatří do "stáje" Pixaru. Tím se to vysvětluje :-) ()

Lukyn007

Je to naprostá vykrádačka Aut. Ale furt se mi to zdá lepší než trapné Auta 2. Tím, že se to odehrává ve vzduchu si tvůrci zachraňují zadky, neboť právě tyto záběry jsou asi nejlepší. Stejně tak jako hudba Marka Manciniho, kterej snad ohlašuje comeback s velkým "C". Hlavně díky němu dávám 50%. ()

Killda

Zkopírování příběhu a zápletky z prvních aut. Takže Letadla originality moc nepobraly, ale aspoň to není taková hovadina jako Auta 2. Ale prosím, příště už žádné sequely a začněte tvořit něco nového. ()

KASUGI

Nebylo to špatné, ale nehorázně mě tam iritovalo, jak byl Prášek úplně hotový z toho, že učitel Skipper mu lhal o tom, že je válečný hrdina a že má spoustu splněných misí. Prostě Prášek uvažuje stylem: to snad není možný, trénovala mě nula a snad i prohraju ten závod. Nejvetší prasárna je ale v tom, že do konce nepříjde žádné americké moudro, žádné ponaučení, že je Prášek dement. Ne, Skipper se mu omluví, vysvětlí, proč mu lhal a v závěru ho ještě "musí" přesvědčit, že nula není. Byl to nějaký nešťastný scénáristický podpráh, nebo to fakt takhle amíci cíleně napsali? ()

Herzeleid

Samozřejmě, že je to vykrádačka Aut, ale tak proč ne. Staví na stejné platformě, která se osvědčila. Není zde příliš originality, ale na druhou stranu co víc chcete vymyslet s partou animovaných letadel. ()

Hollohlaway

Ubohé. Nudné, nenápadité a s předvídatelným scénářem, navíc hromada pitomostí tak leda pro nejmenší. Letadlo co se bojí výšek? Závod kde se nezávodí a nic neměří? ()

Elhruso

Dalo by se říct, totálně zkopírované auta, předělaná do letadel. Prakticky tento film nepřinesl nic nového a není na něm nic, co by si měl člověk užít. Zde se prostě scénárista moc nepředvedl, totálně stejné jako auta a to naprosto ve všem. Jsem jen zvědav, s čím dorazí tvůrci příště, budou to lodě, traktory nebo motorky? ()

zolo23

Už od začiatku je jasné, že nás čaká rutinná jazda, ktorá bude mať všetky parametre pre výchovu detí. Bohužiaľ Pixaru dochádzajú nápady a keď to pôjde takto ďalej v budúcnosti môžu byť totálne stratový. Najhoršie na "lietadlách" je fakt, že som sa ani raz nezasmial, žiadna vtipná scéna, ktorá by ma aspoň troška pobavila sa nedostavila...a to mám animáky naozaj rád. Lenže možností má Pixar neúrekom, po autách, lietadlách môžu prísť s čímkoľvek, ale to by si kopali vlastný hrob. Dúfam, že sa vyberú inou cestou, pretože iné štúdia určite nespia. 3D podpriemerné. ()

jenik71

Auta jsou jednoznačně lepší zábava. Letadla pouze těží z jejich úspěchu. Nebudu se zamýšlet nad tím, jestli práškovací letadýlko v rychlosti předčí tryskáč, nakonec je to především pohádka pro děti, ale jde o to, že je tenhle animák v podstatě bez nápadů a toho humoru mohlo být také trošku víc. Jinak po grafické stránce je to pěkné a animace je výborná. Pocity mám tedy smíšené a proto uděluji 50%. ()

Trapper33

Ne, ne a ne! Po skvělých Autech a jejich horším pokračování přichází na první pohled zajímavý nápad, ale na jakékoliv další pohledy, předvídatelný a ve spoustě směrů stejný film jako Auta. Ač animáky miluju, tohle mě vůbec nenadchlo a je mi líto, že se dneska točí podobné vykrádačky předchozích úspěšných filmů. ()

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013

Disney posílá do kin letadla a velký mráz