Ig Perrish (Daniel Radcliffe) měl skvělý život, bohatou rodinu, i ženu svých snů, krásnou rusovlásku Merrin Williamsovou. Merrin byla však za neobjasněných okolností zavražděna. Z Iga je najednou hlavní podezřelý a nikdo, ani vlastní rodina, v jeho nevinu nevěří. Zlomený a neprávem obviněn žije ze dne na den a své neštěstí zahání alkoholem. Jednoho dne se probudí a zjistí, že na čele mu vyrůstají podivné rohy. Že by to bylo znamení a podaří se mu vraha vypátrat? Spolu s rohy totiž získal zvláštní schopnost a rozhodne se udělat vše pro to, aby vraha své lásky našel. (JOJ Cinema)

Olík

Ne, že by třeba klasických devadesát minut nestačilo, ale jinak docela příjemné překvapení. Daniel Radcliffe si bere Harryho Pottera jako rukojmí, aby se  snažil protrkat městem plným pofiderních figurek a očistil své jméno zašpiněné krví. Takovej dobrej rohatej úlet. Je to originální, vtipné…určitě ne horor….fantasy se mísí s romantikou i detektivkou….a přitom se nikdo netváří, jako  laureát Nobelovy ceny za všechno.  Za hory, za doly Danielovi rohy, kde se pasou? Smolíčka pacholíčka, jezinky pryč nesou! ()

S.U.E.S.

Horor? Ale kde že. Fantasy? Svým způsobem. Thriller? Částečně. Drama? Možná. Horns jsou totiž tak rozptýlené žánrem, že je snad nemožné je zaškatulkovat pouze do jediné sekce. Kupodivu to ale nějak všechno funguje. Přijít na to kdo a proč není těžké, mnohem zajímavější je však Igova proměna, pátrání po stopách a jeho konečné smíření se svým osudem. Je sice nepopiratelný fakt, že se Aja mohl utrhnout ze řetězu alespoň v závěru a nabídnout tak nekompromisní a brutální konec ke kterému to relativně celé směřovalo, ale co holt nadělat. Tady se hororu opravdu nedočkáte. I přes tyto výtky mají však Horns skvělou, místy až možná podivně uvolněnou atmosféru a hlavně perfektní scény, kdy Ig konečně příjme svůj 'dar' a rozhodne se konat tak, jak by snad na jeho místě jednal každý. ()

darkreider odpad!

Bliju. Keď sa hlboko zamyslím nad tým, čo som to sakra videl, tak nájdem ideu, ktorá asi pramení z predlohy, ale ta kopa hnoja, do ktorých to obalili, to je fakt terno. Dve hodiny utrpenia. Tento aušus si ani nezaslúži, aby som zabíjal čas nadávaním a konkretizovaním, čo všetko bolo zle. ()

Kissak

Silný příběh a výborné zpracování, takový film už mi docela dlouho chyběl. Ralativně malé změny oproti knize jsou také plus. ()

FanKalEl

Tak toto bola proste dokonalá bomba s iba pár chybičkami krásy. Skvelo vygradované a načasované, predlohu som nečítal a je to vlastne i horror ale hlavný je dej a príbeh, jediné čo by som viac doladil sú tie fantasy prvky ktoré brzdili pochopenie celého filmu ale ak budete dve hodiny dávať pozor tak sa to vyplatí a problémy nebudú. Ináč je to paráda a herci sú na výbornú. Bola len otázka času kedy sa Harry vráti ku kamarátom hadom a ani ku koncu nepustí hehe :D (100%) ()

Kadas97

Kedysi dávno som čítal knihu Rohy a za tých pár rokov mi dej vyfučal z hlavy, no počas sledovania filmu mi do seba zapadali jednotlivé spomienky a ja som si uvedomil, že Aja nám ponúka dokonalý prepis knihy. Radcliffe je asi vysadený na ryšavé, ale za to asi nemôže. Hudobný podmaz tradične trefný. Film mal dobrú atmosféru a ja som ho nerušene dopozeral, aj keď na Digisporte už 20 minút hral Juventus turínske derby. 8 z 10 ()

michald99

Kdo sakra vymýšlí tyhle hovadiny? Začnu tím, že editor hudby je nejpíš nějaké dítě, které si myslí, že banány vyrábí skupina Windows, za druhé, použití hudbu Davida Bowieho v tomhle filmu je urážka Davida Bowieho. Scénář je ta největší čertovina se všech, ten, kdo to splácal musel nepochybně být fakouškem hudebního editora, nebo alespoň jeho krevně příbuzný. Bezestoudně tedy prohlašuji, že jsem sice pasivním, leč stále platným odpůrcem podobným vypatlanin. Paradoxním vtipem se stává tedy to, že tahle zrůdnost referuje na jiné lidské zrůdnosti, v žádné z nich se však nezaměřuje na určité procento filmových režisérů, scénaristů a editorů. Ja se vůbec tenhle film může dostal přes 30%??||20%|| ()

Kingjiri

Méně někdy znamená více - hodně žánrů v jednom filmu. Nejdřív sledujete černou komedii, pak drama přes lehčí horrorovej thriller s romantickou tečkou na závěr. Parohy, který přimějou každýho říct pravdu a svym způsobem ovládat lidi by byly výbornej námet na ulítlou jízdu v podobě bijáku, kterýmu neni cízí nadhled a nebere se příliš vážně (a že nadsázku umí Aja natočit výborně). Jenže když se k tomu přidaj patetický motivy (rakovina nebo láska až za hrob) a skrytá náboženská agitka, je problém na světě. Nějaký scény vůbec nejsou špatný, ale jako celek snímek příliš nefunguje. Jednou projekcí však nic nezkazíte a aspoň uvidíte, že Daniel Radcliff už fakt neni (jenom) "ten kluk z Harryho Pottera". ()

Torgal

Potter vystrkuje rožky :-) Aja ma zaháčkoval od prvého momentu, parádna práca s kamerou, výborný Radcliffe, zaujímavo nastavené premenné (Radcliffe je hneď skraja filmu obvinený z vraždy a počas jeho sledovania si skladáme mozaiku dohromady). V prvej polovici neuveriteľne zábavné - Potterovi rastú rohy a všetci v jeho blízkosti pred ním následne odkývajú svoje najtajnejšie túžby, jemu je to ale u prdele, lebo rieši len to, prečo má na hlave zasrané rohy. V druhej polovici to ale v kontraste s prvou začne byť až príliš melancholické a identita skutočného vraha bije do očí, takže jeho odhalenie nemá správny dopad. 6+/10 ()

Charlie84

Trochu vám usnadním rozhodování, jestli koukat nebo nekoukat. Přesně 4.40 stopáže zazní pointa. Pak je to chvilku zábavné. Pak zjistíte, že nic víc tam dvě hodiny nebude. A pak je na čase to vypnout. Pokud budete koukat dál, zjistíte sice několik nečekaných informací, například, že homosexuály dělá z lidí satan pomocí veselých našeptávacích praktik…ehm…prostě takové to info, které vám rád vysvětlí libovolný věřící za pár minut…nicméně pokud toho radši chcete 2 hodiny... Za jistou originalitu a počáteční wtf moment zůstávám na dvou. ()

bararich8

Dost dobrý námět a příběh, konečně něco originálního! Škoda jen toho přestřeleného konce, jinak je to totiž pětková záležitost, ve výsledku sice dost smutné, ale takový je život. Klidně bych si dokázal představit humornější verzi, přidat více scén, co byly v první půli (řvoucí dítě, reportéři). Příjemné překvapení, tohle jsem nečekal, 4*. ()

chrispe

Říkám si, jestli by z toho nešel udělat úplně "normální" thriller, takový ten s povedenou atmosférou a nebylo to mnohem lepší, než dávat hlavnímu hrdinovi na palici rohy a nechat záporáka polykat hady. Nejsem si jistá, protože na to byl příběh až moc průhledný. Na jedno podívání - proč ne. Z toho příběhu jsem strašně cítila Kinga a těžko říct, jestli s ním má Joe Hill něco společnýho (popravdě mi to něco říká, ale jsem teď líná to hledat :D). Čekala jsem větší zážitek/zábavu. ()

Whitebeard

Slušný, nenudí to, ani to zcela nenadchne. Ale musí se tomu nechat, že v židli to upoutá a těch 110 minut uteče. Daniel Radcliffe je vynikající a už to dávno není ten malej chlapeček s hůlkou. Naposledy u Frankensteina mě nadchl ještě daleko víc, než zde. Trochu mi štvaly dlouhý prostřihy minulostí, který nebyly zdaleka tak zajímavý, jako přítomnost a ubíraly dost tempu filmu. Celkově kvalitní průměr, určitě zkuste. 3* ()

Alexandre

Nechce se mi věřit, že po filmech Noc s nabroušenou břitvou, Hory mají oči a Piraňa 3D přišel Aja s něčím takovým (zcela odlišným). Každopádně dávám palec nahoru. Není to aní tak horor, ta děsivá hororová atmosféra, dechberoucí gore a napětí - všechno, na co jsem byl zvyklý - je naprosto pryč. Tohle je úplně jiné kafé. Naprosto skvěle vyprávěný příběh o nešťastném konci jedné lásky. Sledovalo se mi to už od začátku velmi dobře. Herecké obsazení je příjemné, atmosféra jakbysmet a hudba to krásně vykresluje. Chvílemi je to taky hezky úsměvné. Velmi se mi líbilo, jak se celý děj postupně vyvíjel a odkrýval. Po vizuální stránce je to perfektní, i když já osobně bych uvítal více triků, ale nicméně i tak jsem spokojen a mile překvapen. 7/10 ()

dodona

Vcelku to ušlo. Mala som síce trošku problém s Radcliffom - nie po hereckej stránke, stal sa z neho ozaj dobrý herec, ale proste HP nezvyk :). Juno Temple je väčšinu filmu nádherne éterická a z ostatných hercov vyniká potom už len David Morse. Hororom by som to zrovna nenazvala ale tie hadíkovské scény mi vcelku zdvihli kufor. Avšak pre úplné pochopenie možno náboženskej pointy alebo iného preneseného zmyslu budem musieť asi prečítať knihu. ()

Shaleman

Příjemné překvapení. Je pravda, že jsem od Aja čekal nějakou gore vybíjenou, ale opak byl pravdou. Žádný horor, ale skvělá dramedie plná skvělých nápadů a překvapení. Dokonce naplno přiznám, že se našlo pár scén, které jak doufám nezapomenu. Nebýt debilního a předvídatelného konce, napálím klidně za čtyři a budu špekulovat nad pěti. Bohužel ten konec jak z brávíčka mě natolik zkazil požitek, že prostě musím jednu stáhnout. To je hold tak, když tvůrci za každou cenu vnucují happyend. A taková to byla jízda. ()

ER

Když je tu "Harry Potter",tak proč ho nevyužít v další,byť dospělejší,pohádce.Tak se stalo a je tu vcelku povedený film o lásce,závisti a pomstě v mírně hororovém kabátku (hadi,finále). Je zábavné sledovat,jaké pocity chovají lidé k člověku, o kterém si myslí,že je vrah.Jak se říká,upřímnost nade vše,tady však mnohdy bolí. A byť se díky tomu dozvíte,kdo je vrah,úlevu to nepřinese a tak je třeba si zvolit to menší zlo,nic jiného totiž nezůstane. Jediné,s čím jsem se trochu "trápil" byla dějová linka,která se místy tváří dramaticky,pak romanticky,posléze komicky. K tomu přimíchejte fantasy a je tu koktejl,který ne vždy zachutná.Ale vypít se dá. ()

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

12.12.2011

Filmová adaptace bestsellerového románu Horns, jehož autorem je syn Stephena Kinga Joe Hill, našla režiséra. Nečekejte decentní filmařinu, projekt dostal na starost francouzský masakrátor Alexandre… (více)