Ig Perrish (Daniel Radcliffe) měl skvělý život, bohatou rodinu, i ženu svých snů, krásnou rusovlásku Merrin Williamsovou. Merrin byla však za neobjasněných okolností zavražděna. Z Iga je najednou hlavní podezřelý a nikdo, ani vlastní rodina, v jeho nevinu nevěří. Zlomený a neprávem obviněn žije ze dne na den a své neštěstí zahání alkoholem. Jednoho dne se probudí a zjistí, že na čele mu vyrůstají podivné rohy. Že by to bylo znamení a podaří se mu vraha vypátrat? Spolu s rohy totiž získal zvláštní schopnost a rozhodne se udělat vše pro to, aby vraha své lásky našel. (JOJ Cinema)

samuele odpad!

V tomto filme si dievča trpiace na rakovinu, stráži svoj počestný kresťanský život a stará sa o svojho budúceho manžela tým že vloží do svojej "po mojej smrti prečítaj" schránky svoje fotky, predmety ktoré mu ju budú pripomínať, list na rozlúčku v morzeovej abecede ktorý opisuje jej fakt počestný kresťanský život a obetovanie sa za život svojho blížneho aj nenápadnú kartičku so satanistickým motívom sediaceho "Belzebuba" s pentagramom nad hlavou. Má to hlavu aj pätu. ()

sedm.1

Můj oblíbenec Alexandre Aja sice opět nezklamal, nicméně si nemohu odpustit ani poznámku, že se v tomto svém nesporně originálním a nápaditém snímku krapet i zamotal, jinými slovy, přestože jde tedy o zábavnou a svěží podívanou, tak se tu vyskytuje spousta scén, které minimálně budili podezření, že to Aja neměl vůbec pod kontrolou, a to v tom smyslu, že mi to v nejednom momentu nedávalo až takový smysl. Nebudu tedy určitě zabíhat do jednotlivostí, ale jsem přesvědčen, že scénář mohl být stoprocentně vypiplanější a komplexnější, než tomu nakonec ve výsledku je. To je ale každopádně jediná výtka, k této jinak vážně cool jízdě, která je nápaditá, vtipná, se slušným spádem, několika skvělými zvraty a poměrně drsným finále, které mě opravdu pobavilo. Po efektní stránce mi to celé přišlo docela lacinější, ale v tomto případě bych to nebral za až tak velký prohřešek, neboť naproti tomu to slušně vynahradila fungující atmosféra a napětí. A co se obsazení týče, zde jasně kraluje Daniel Radcliffe, který se třeba na rozdíl od Elijaha „Froda“ Wodda již od své „doživotní“ role dávno odprostil a jeho výkony stoupají skutečně film od filmu. Jen tedy škoda, že zbytek castingu ale bohužel už takový zázrak není. Takže, Horns mohu s klidným svědomím pochválit a být z celého filmu spokojený, ale bez diskuzí jsem i přesvědčen, že to mohl být daleko větší a vychytanější odvaz. ()

made1

Až na pár scén to bylo opravdu na výbornou. Daniel Radcliffe skvěle hraje a nevyčnívá. Perfektně vyvážené... ()

Spike23

Kniha se mi na Kindle válí už tak 2 roky, ale já prostě nejsem schopný si jí přečíst, protože pan Martin a jeho každým dílem zhoršující se popis totálních zbytečností na 900 stránek mi v tom celkem úspěšně zabraňuje. Naštěstí ale s filmovým zpracováním jsem naprosto spokojený. Je mi sice jasné, že bych z knihy měl zážitek o něco lepší, v závěru mi to ale ani tak moc nevadí, protože i filmová podoba si u mě zasloužila na posledních pár let hodnocení, které se možná i více než 90% filmům už udělit nedá. Tímhle se ale Joe Hill u mě dostal na úroveň jeho otce, a stejně jako u něj už nedám dopustit, že bych si nově vydaná díla šetřil na později. Každopádně nevím proč, ale na závěr musím zmínit, že ta 5. * je za ten luxusní záchvat smíchu z headshotu brokovnicí, dokonalá scéna. ()

Elethber

Že Daniele Radcliffe umí kromě hůlky držet v ruce i otěže dobrého filmu jsme zjistili už u hororové Ženy v černém nebo depresivně vtipné minisérii A Young Doctor's Notebook. A i když mu to stále nesluší, vousy zarostlý malý čaroděj si nechává narůst rohy, aby se vžil do postavy z pera Joa Hilla. Zajímavě podaný originální příběh naláká snad každého, kdo má rád temnou atmosféru, sem tam protkanou nějakým tím vtipem, a hlavně dobrým výkonem Radcliffa. Nebelvír zjevně nebyl zas tak špatnou volbou. ()

DavidS.

Aja v podstatě nevystrkuje své násilnické zvrhlé růžky a prezentuje se neočekávaně civilně a romanticky :) ...70% ()

KoRner

Neviem čo to vlastne malo byť, či horor, komédia, dráma, fantasy? Dávkované to je v takom množstve, že niet sa čoho chytiť. Akurát ma pobavila schopnosť detektora lží. A je to aj príliš dlhé, nudil som sa a prial som si, aby to už skončilo. ()

DonQ

Jednu hvězdu za muziku. Vzhledem k tomu, že za sebou nemám lobotomii ani jiný zákrok v mozku, tak další hvězdy nemohu přidat, a to ani pokud by to bylo myšleno jako čistokrevná parodie .( doufám že to byla parodie...?????!!!!!!). Už podle traileru jsem moc necekal, ale výsledek předčil i počáteční despekt. ()

Sajuska1991

Knihu jsem nečetla, film jsem pouštěla s tím, že jediné co jsem o něm věděla je, že tam hraje Harry Potter a má rohy :-D no, a nakonec se z toho vyklubal fajnový film, jehož knižní předlohu si budu muset přečíst, protože mě to bavilo, celkově to nadpřirozeno a tak vůbec :-) ()

Benedygtus

"Kriminalka" s D. Radcliffem, mi prisla pomerne zabavna. Prijemni herci, melo to (nejaky)smysl az na jednu drobnost v zaveru. Trochu na skodu, pro me, mozna az moc realisticke ztvarneni nekterych scen. P.S.: Soundtrack me obohatil o novou skupinu The Brass Action. ()

Koři

Satanžel jsem četl knihu, film oproti předloze značně pokulhává. A ač se Harry Posera snaží působit sebevíc démonicky, moc mu to nevěřím a furt na jeho čele vidím jizvu ve tvaru blesku! ()

Luciášek

Nemůžu si pomoct, ale mně se to strašně líbilo. Parádní jízda. Originál, který si nespletete s žádným jiným filmem. B) ()

Wally

Tak tohle mne opravdu bavilo...mělo to atmosféru, jasnou příběhovou linii a dost vtipných scén - hlavně když se hlavnímu hrdinovi svěřovali pod vlivem rohů ostatní lidé :-)) Pro mne byl tento snímek velice příjemné překvapení na které se vždycky znovu rád podívám! ()

honzii

Nejoriginálnější film, jaký jsem tento rok viděl. Žonglování s žánry i divákovým očekáváním a Daniel Radcliffe, který mě prostě začíná nějak bavit. Líbilo se mi, jak film balancuje na hranici vážnosti, jak jsem nikdy netušil, co vlastně čekat dál. Neambiciózní, neberoucí se vážně a přesto s vážnou upřímností udělaný flák, který rozesměje, pobaví, dojme i překvapí. Ukázka toho, jak může nedokonalý ale s nadšením udělaný film být vlastně slušný zážitek, a to i přes ta různá klišé, kterých je ve filmu mraky. ()

Seti

Překvapivě dost povedená záležitost umě míchající žánry od romantiky, přes kriminálku a komedii až po horor. Harry Potter v hlavní roli zvládá obviněného mladíka a všechny jeho problémy docela obstojně, přičemž film je dostatečně zajímavý, aby diváka jeho vývoj neustále zajímal. Kriminální zápletka taktéž nezklamává, ovšem nejvíce jsem si v Horns užil jeho "humorné" momenty, jež se dost přesně trefují do mého cynického vkusu. Jen je škoda, že ty nejpřehnanější scény (jako např. finále) už ve filmu působí jaksi nepatřičně, ale i tak milé překvapení a palec nahoru. ()

klukluka

Tohle je tak ukrutně chytrej film, že se nebojí tvářit nablble. Ale zkuste v něm objevit jedinou nelogičnost, jedinou myšlenkovou díru. Přitom si nemuseli pohlídat jen klasickou krimi, ale ještě vybalancovat tu mystérii, aby to nesklouzlo do trapnosti. Jediná linka, se kterou jsem měl od první chvíle (pietní akt v lese- na místě vraždy) problém, byl otec/ možný budoucí tchán. Jeho skálopevné přesvědčení, že jeho dceru zavraždil Iggy, na mě působilo nepochopitelně a nevěrohodně. A tohle zvláštní chování mu vydrželo po celý film, v každé scéně bez výjimky. Tím jsem si ale Rohy pokazit nenechal, na to se mi moc líbily. Jeden z pocitů, který ve mně vyvolávaly, byl údiv nad tím, že pro mě Daniel Radcliffe přestává být Harry Potterem, že se už několikátou zajímavou rolí zbavuje nálepky dětské hvězdy ocejchované jednou nepřehlédnutelnou filmovou sérií. To bývá většinou nesmazatelné stigma. Já jsem ale na jeho čele žádný blesk neviděl. Byly tam jen rohy! ()

Loki_Six

"You know, no one is born evil. The devil himself was a fallen angel. But sometimes when you go through hell, the only way out is to walk deeper into the fire." ()

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

12.12.2011

Filmová adaptace bestsellerového románu Horns, jehož autorem je syn Stephena Kinga Joe Hill, našla režiséra. Nečekejte decentní filmařinu, projekt dostal na starost francouzský masakrátor Alexandre… (více)