V žonglování nikdy nevynikal a popravdě ho ani nikdy nezkoušel, teď ale bude muset vybalancovat partičku solidně naštvaných Rusů, britskou MI5, mezinárodní teroristy a také svoji manželku s nekřesťansky dlouhýma nohama. Charlie Mortdecai, světem protřelý obchodník s uměním a na částečný úvazek i podvodník, se zapojuje do honby za ukradeným obrazem. Pro svou zemi, pro královnu ... a pro peníze. Obraz by totiž měl být vodítkem k utajenému sejfu až k prasknutí naplněnému nacistickým zlatem. Vyzbrojen věrným komorníkem a výstavním knírem drží v ruce hlavní trumf. Sebe. „Za studií na poměrně slušné druhořadé internátní škole jsem přišel na to, že ve rvačce může vyhrát celkem každý, pokud je připraven vrazit soupeři prst do oka," říká ke svému stylu sám Mortdecai. Nonšalantní milovník umění, svůdce žen, občasný násilník a od přírody bonviván není až tak statečný, aby se dobrovolně pouštěl do nějakých pitomých dobrodružství. Přesto do nich docela často narazí a v tom filmovém neztvárňuje Mortdecaie nikdo menší než slovutný Johnny Depp. (Bontonfilm)

Monellito odpad!

To vám povim, to byla hovadina! Myslel jsem, že kde hraje Depp, tam to stojí za to, ale ouha! Bůh je mi svědkem, že jsem to chtěl dokoukat, ale po 30 minutách filmového průjmu jsem film znechuceně vypnul ()

pichta

Dobre som sa zabavil. Johny typickým prejavom geniálne zahral lorda , Guineth bola očarujúca ako vždy. Dobrý dej a celkový dobrý dojem. ()

rationibus

Rozmýšľala som, čo mi film pripomína. Malarkey má pravdu, ide to smerom ku Grandhotelu Budapešť. Také trochu divné, absurdné - a buď Vám to sadne alebo nie. Mne to celkom sadlo /možno to ovplyvnila momentálna nálada/, takže 4 hviezdičky. ()

Signore

Ještě dost britské, abych mohl dát tři hvězdičky, ale ne dost, abych jich mohl dát více. Film se vyznačuje specifickým humorem, který nemusí každému a pokaždé sednout. PS. Vynikající Ewan McGregor. ()

zeromen

Solidní komedie se solidním obsazením v čele s výtečným Johnnym Deppem. Musím říct bavil jsem se téměř na výbornou ale pár mušek to má.:-) ()

Kodousek

Hvězdičky dávám akorát za přítomnost mých dvou velkých oblíbenců Bettanyho a McGregora ... jinak je to hodně slabé, jedno shlédnutí stačilo. Johny Depp už mi dost leze krkem, jeho hraní je pořád stejné, jeho role jsou stále plošší a plošší neumí zahrát poslední dobou nic jiného než arogantního, naspeedovaného cvoka :-))) Námět byl fajn, ale je to zabité .. ()

Krless

Krásně trapné, suché jako prošlé piškoty. grandiózní ve své nesmělé přímosti a neodkladnosti příběhu, který tak ušlechtile a povrchně popisuje dnešně včerejší rozporuplně tragikomické metafory a sarkasmus. Dává facku všem těm levným rádoby akčním Svatodřevným počinům dnešní doby americké. A hlavně ten mustache fak*ff. Samotný pohled na starý dobrý RR a vydařenou práci architektů a celkový dojem propracovaného designu a střihu. Zkrátka jsem si to užil a podívám se nejednou znovu ;o) ()

nikhaj

Dobra komedia. Bavil som. Prvky chaplina, osobneho strazca, naivnych okamihov. Najlepsia hlaska filmu su asi vajcia von. ()

flyer.nick

Velká nuda. Depp vytvořil karikaturní postavu v nekarikaturním filmu bez zajímavého nápadu. Sice to člověk nemá úplně chuť vypnout, ale film prostě plyne. Možná se měli držet jen komedie nebo jen kriminálky, ale tady ani nevím co to bylo za žánr, na komedii to není dost vtipné a na kriminálku dost napínavé nebo dramatické, prostě nuda. ()

charles3

V podstatě průměr, ale za herecké obsazení, dialogy, správně uhozenou zápletku a hlavně za originálně ztvárněné přesuny letadlem jednu hvězdu přidávám. ()

Chaoticum

Naprosto báječně jsem se pobavil. Ideální relax po celém dni v práci. U filmu není není potřeba moc přemýšlet, stačí jen nebýt škarohlíd a od srdce se zasmát. Vizuál filmu byl fajn, hudba i herecké výkony naprosto v pohodě. Tak akorát absurdity, nadsázky a lehká porce nekorektních vtipů. Je to komedie. Proto jsem neočekával vyrcholné herecké výkony. Spíš jsem doufal, že to nebude primárně vystavěno na přihlouplých grimasách a fekálním humoru, což se naštěstí nekonalo. Příběh naopak velice pěkně gradoval, což dnes není úplně zvykem. Takže plusové body i za scénář (knižní předlohu zatím neznám). Ve skutečnosti gradace humoru/akce některých scén byla skoro dokonalá (třeba na večírku). Vyvážená porce drobných gagů, slovního humoru i grimas. Pro mě tedy komedie jak má být. Žádné zbytečnosti, žádná sladká romantika typická pro americké filmy ani nahořklý náznak deprese a bezvýchodnosti, jak je zase zvykem u českých "komedií". Tohle je film, který má pobavit na plný knír, tedy plyn. A přesně to se mu daří. Navzdory hlavnímu motivu, film žádné umělecké ani intelektuální ambice nemá. Podle mě je to jedině dobře. Jediné mínus bych dal tomu, kdo překládal české titulky. Ty byly občas zbytečně expresivní a nekreativní oproti výrazivu, které Charlie Mortdeacai a jeho žena používali, ale tak to už jen drobnost. Každopádně lepší komedii jsem za posledních pár let asi neviděl. Ale zapšklým filmovým kritikům to hodnocení asi nezávidím. Shlédnuto na předpremiéře s Neoluxorem v Lucerně s někým, který se umí smát a nestydí se za to. Tak a je to venku. ()

LinhartAlena

Do kina si chodíme odpočinou a zasmát se, ne filozofovat o tom, která scéna jak měla vypadat - na to máme režiséry! Za mě plný počet! Náramně jsem si u filmu bavila, Paul Bettany jako drsňák Jock nezklamal a Johnny Depp, no netřeba komentáře, ten je skvělý za každé situace! Šarmantní Gwyneth Paltrow dodala firmu jakýsi šmrnc. Film určitě stojí za shlédnutí, ale pokud jste zapšklý ničema, tak se zdržte hlasování a na film ani nelezte. ()

jakubesd1

Ľudia spamätajte sa prepadak ako hrom. Decký scenár písaní ani neviem kým a nepodchytenou dobrou a kvalitnou réžiou. Veď na tom sa maximálne 2 krát dalo zasmiať a to bolo asi tak všetko. Príbeh písaný s rozumom "dobre a takto to dajme a majme s toho prachy". ZLE !!! Veď ten príbeh bol prepracovany na úrovni deckích animakov ktoré sa púšťajú v deckej materskej škôlke. Hrôza . O hereckom výkone ani nehovorím . Pathrow ci jak je jej meno ... to je niečo neskutočné ako ona nemá pochopenia hrať vo filmoch ako sú tieto. Johnny Depp ma trocha sklamal . Jeho výkon v tomto filme nebol podľa mojho názoru dostačujúci aby ma presvedčil ,že nebude to hrať príliš tak isto .... a ohľadom filmu ... prepadak roka je ďalší tu .... rovné je to s TAKEN 3 .. PA PA PA . ()

josezuna

Dostal som takú ponuku, navštíviť v piatok večer kino. Vyberala dáma v našej partii, ktorá je asi platonicky zamilovaná do Johnnyho Deppa, takže som po dlhej dobe zhliadol film s Johnnym. Film , ktorému chýbalo tempo a čaro. Film, kde ani režisér asi nevedel, ako vniesť do filmu viac bezprostrednosti a uveriteľných komických situácii. To, že hlavný predstaviteľ už dávno nevie hrať a vlastne len neustále opakuje svoju pirátsku postavu mi je jasné, no, že sa kdesi stratí i Ewan McGregor, či Gwyneth Paltrow som neočakával. Ešte, že sa zaskvel Paul Bettany, ktorý aspoň občas oživil, tento sprostoduchý snímok. Jediné dynamickejšie sekvencie filmu nastali pri animovanom presune lietadlom z destinácie do destinácie , a to je málo. Námet by celkom ušiel, no spracovanie skutočne mizerné a režisér nedodal kúzlo. ()

Sshania11

Vyborne! Bavila som sa a zasmiala. Nevtierave herecke obsadenie ktore podla mna s Deppom malo tu spravnu chemiu po vsetkych smeroch aj ked on bol ta star v celom filme. Napriek tomu kazdy prispel svojou troskou az z toho vznikol lahodny zakusok ku kavicke. Odporucam. ()

TerezStrikes

Musím říct, že mě to opravdu sklamalo... Trailer vypadal výborně, ale ve skutečnosti je to tak trochu nuda. Nehrát tam Johnny Depp máte chuť odejít z kina. Opět dokázal, že je mistrem převleků a v páru s Gwyneth Paltrow byli roztomilí. V tomhle filmu mě nebavil ani McGregor a to patří mezi moje oblíbené herce... 3 hvězdy jenom díky Deppa a Gwyneth. ()

ToKrCZ

Johnny, Paul a Gwyneth to táhnou hodně, McGregor mi osobně nesedl, ale odvedl si svoje. Stopáž je přesně tak akorát, po polovině filmu mě začala srát jasná šablonovitost zápletky & repetitivnost vtipů, ale whatever - na tenhle typ filmů je prostě potřeba jít s holkou/hošanem a ve chvílích nudy stočit zrak / zapojit ruce. Pokud máte rádi Deppa, min. na 3* to bude. Za sýrovou scénu dávám extra *, musím si ji pustit znovu ;-D ()

Kacenka_73

Tak tohle mě dostalo… devadesát procent filmu jsem prosmála… dialogy, grimasy, obrazy, nadřazení i podřazení, zápletky… a v neposlední řadě ten Knír spolu s řečmi o něm… je to tak trochu jiný druh humoru, jiné kafe, než kterému dávám plný počet, ale při vybavení si včerejších scén se směju ještě teď, takže doporučuju na odlehčení a pobavení a opravdu dávám všechny hvězdy… :-) ()

Největší propadáky roku 2015

27.05.2014

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)