V žonglování nikdy nevynikal a popravdě ho ani nikdy nezkoušel, teď ale bude muset vybalancovat partičku solidně naštvaných Rusů, britskou MI5, mezinárodní teroristy a také svoji manželku s nekřesťansky dlouhýma nohama. Charlie Mortdecai, světem protřelý obchodník s uměním a na částečný úvazek i podvodník, se zapojuje do honby za ukradeným obrazem. Pro svou zemi, pro královnu ... a pro peníze. Obraz by totiž měl být vodítkem k utajenému sejfu až k prasknutí naplněnému nacistickým zlatem. Vyzbrojen věrným komorníkem a výstavním knírem drží v ruce hlavní trumf. Sebe. „Za studií na poměrně slušné druhořadé internátní škole jsem přišel na to, že ve rvačce může vyhrát celkem každý, pokud je připraven vrazit soupeři prst do oka," říká ke svému stylu sám Mortdecai. Nonšalantní milovník umění, svůdce žen, občasný násilník a od přírody bonviván není až tak statečný, aby se dobrovolně pouštěl do nějakých pitomých dobrodružství. Přesto do nich docela často narazí a v tom filmovém neztvárňuje Mortdecaie nikdo menší než slovutný Johnny Depp. (Bontonfilm)

Lopezka1982

Nechápu tyto negativní komentáře! Za mne jedním slovem AWESOME!!! Johnny Depp byl neskutečný, výborný, úžasný, já ho prostě miluji :) Dlouho jsem se takto nezasmála a nepobavila. Byla to tedy ONE MAN SHOW Johnnyho, bez něho by byl film totálně o ničem, ani bych se nedivila, kdyby mu byla role napsána přímo na míru. Celkový děj filmu byl ne moc zajímavý, ale člověk to musí brát s nadhledem a brát to jako komedii... Ráda jsem zase po dlouhé době viděla i Gwyneth, která dobře sekundovala J. Ewan zde nedostal moc velký prostor myslím. Některé scény tedy zbytečné a přehnané, ale to tvůrcům ráda odpustím. Rozhodně si film zaslouží více než 59% a DOPORUČUJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Doudis19

Pitvoření těch nejzářivějších hereckých osobností v ultra nevtipné parodii na film. Škoda peněz i času ztráveného na téhle grotesce. ()

octopuska

Velké zklamání,po celkem zajímavých ukázkách v kině jsem se nechala zlákat,ale pro mě asi nejhorší film za poslední dobu.Uvažovala jsem o odchodu z kina!Johnny kde že jsou ty časy,kdy jsi hrával v dobrých filmech,nemá to ani hlavu,ani patu a vtipnost to nevidělo ani z letadla.Nikdo to nezachránil a to se tam celkem hvězdama hemží,ale podle mě fakt vyhozený prachy. ()

Johnny.ARN

Ako komédia veľmi fajn. Depp je komik, takže s úlohou nemal problém. Ale chcelo sa to hrať na inteligentnú komédiu, ktorá zamotá diváka aby ho nakoniec mohla ohúriť a to mi už nesadlo. Našťastie to zachraňoval Bettany a obidve krásky v ženských úlohách. McGregor nedostal patričný priestor a hral len druhé husle. Ale áno, dá sa na tom zabaviť, to je hlavné. 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

LiborGondek

Možná trochu, vlastně hodně, promarněná šance na výbornou komedii se skvělým obsazením. Johnny Depp, Ewan McGregor, Gwyneth Paltrow, Jeff Goldblum, aj., by si určitě zasloužili, kdyby to bylo lepší, to je bez debat. Přesto to není úplná blbost a dívat se na to, bez větších problémů, dá. 55% ()

Mrkvič

I přes negativní ohlasy pořád celkem natěšený, protože filmy stylu Růžový panter, Clever a Smart, agent Smart nebo Johny English i přes svou občasnou pitomost dokáží vyloudit úsměv na mé dětské tváři. Johnny Depp to zde dokázal též. Jeho pohledy, pomrkávání a hlášky skvěle padnou do celkové vizualizace filmu. I ostatní postavy jsou skvělé a mezi mé oblíbené bude rozhodně patřit drsňák s tváří Paula Bettanyho. Nebýt jeho, tak bych se u filmu ale bohužel snad ani nezasmál. Úsměvů spousta, ale výbuchy smíchu se konaly pouze někdy uprostřed při vyprávění, jak Mortdecai postřelil Jacka. Takové scény bych čekal každých pár minut. Snad příště. ()

filmmovier

Tak to mi sedlo, fakt fajn komedie. Jako jo, mohlo to být ještě o dost lepší, ale vůbec to není tak špatné, jak se z místních hodnocení může zdát, naopak se mi zdá, že je tuten film až moc podhodnocen. Zápletka sice není nikterak originální a vlastně ani scénář není nikterak skvělý, památných momentů je pramálo, ale nějakým zázračným způsbem to docela dobře funguje a skvěle to šlape. Herci jsou parádní a role si báječně užívají, Ewan McGregor je sice trestuhodně málo využit, ale Johnny Depp je naprosto excelentní, jako vždy. Gwyneth Paltrow je prostě kočka, ale pro mě nejlepší postavou je Bettanyho Jock. Jak už jsem psal, hlavní zápletka je sice těžce průměrná, ale roztomilé vedlejší vtípky, Deppovy promluvy pod obraz a těžce originální představování postav, střelení Jocka vzduchovkou, útěk před farmářem (Farmáři!... nestřílej), scéna s prodejcem aut či kdo to byl a povedené Jockovy rvačky to srašně moc, až neuvěřitelným způsobem vytahují do těžkého nadprůměru. K tomu jiskření mezi postavami (a zejména herci) a skvěle pasující Saicův dabing tomu hodně přidává. Navíc spoustu scén patří k tomu nejvtipnějšímu a nejlepšímu, co jsem letos ve filmu viděl a ani náš milý Johnny už dlouho nic lepšího nenatočil, takže za mě spokojenost a určitě se na to někdy podívám znovu. Dalším dílům bych se vůbec nebránil. A ještě PS pro uživatele: Milí uživatelé, vzpamatujte si, tenhle Mortdecai si takové hodnocení nezaslouží. Ať žijí kníry a Johnny! 75%. ()

Ryuuhei

Čemu se to, proboha, Johnny Depp upsal? Takový Mr. Bean a Clouseau v jednom. Jenže v hodně debilním kabátku. Humor stavěl spíš na perverzních narážkách, zbytek byla trapnost na trapnosti. Ústřední zápletka nudná, nezáživná. Celkově, patvor, kde fungovala akorát chemie mezi Mortdecaiem a komorníkem. 20% ()

ywo666

"Open your balls". Chápem o čo tvorcom šlo. Štýlová zmes akcie, komédie, krimi a dobrodružného old school filmu dávala nádej na kvalitnú zábavu. Vydarilo sa to iba čiastočne. Prvú tretinu som trpel. Druhú si zvykal. Tretiu som sa bavil. Najlepšia postava samozrejme Jock. Škoda, že to točili Američania, lebo toto mal byť jasne britský počin. Prípadne francúzsky. A slabý režisér David Koepp to nemal šancu ukočírovať. Navyše scénar robil nejaký trápny no name, čo tiež nepomohlo. Takto to vidím na takých 55% a slabšie 3*. V šikovných rukách z toho mohli vytrieskať lepšie štyri. ()

venison

Mám slabost pro herecký um Johnnyho Deppa v poťapaných komediích.. Trošku mi přijde, že díky němu vynalezli filmaři nový žánr.. Johnny je jako chameleon a má v repertoáru nekonečné množství podivínů ;-) Na vypravěčský styl Mortdecaie jsem si musela pár minut zvykat, ale jakmile jsem si příběh „osahala“, čekal mě skvělý filmový zážitek ;-) Skvělá byla i pravá ruka Mortdecaie, kterou ztvárnil Paul Bettany, bez kterého by řada scének tak skvěle nevyzněla :-) Všechno kolem Mortdecaie je přitažené za vlasy, ale o tom to právě celé je :-D Chválím nápad i skvělé herecké obsazení :-D ()

Pavlínka9

Bohužel - pro mě i pro něj - posledních 10 let je pro mě Johnny Depp příšerný herec. Nejraději bych ho zaledovala a nechala probudit tak za 100 let, abych neměla nutkání se dívat na jeho filmy a pořád tajně doufat, že se jeho herecké výkony zlepší....:( Vůbec nechápu, kde nastal ten zlom..Ten film - sexy Gwyneth ;) Slizký Paul, nějakým zvláštním způsobem omládlý Ewan (řekla bych, že to bylo jeho čerstvým oholením) a celkově film, který se honí za penězi. Ano, dá se říci, že je to vtipné, je to zajímavé, ale né natolik, abych u toho jednou neusla :D :D Skoro průměrný film, který mě donutil alespoň v představách vygumovat ten příšerný knírek Mortdecaia, který měl zvláštní vkus téměř na vše :) ()

hanagi

Pár dobrých fórů, zbytek spíše upadal do trapnosti. Z herců mě vlastně potěšil jen Paul Bettany a jeho postava málomluvného komorníka. Naopak, hlavní hrdina mě neuvěřitelně iritoval svou protivností a Johnny Depp svým pitvořením. ()

VasaX

Člověk se jde podívat na nového chlebodárce pro Johnnyho, Ewánka a Gwyneth, a překvapivě se u toho i dobře pobaví. Takový mix TinTinovského dobrodružství, říznutý buržoazními manýry, plus dobré až snesitelné herecké výkony (byť jen mihnutí Jeffa potěšilo poměrně hodně). Situační komedie až groteska tu jede poměrně vydatně a času je tak akorát, aby se z toho nestal flašinet. Mortdecai nemá žádné extra filmové kvality, sám o sobě je ale zábavným kouskem, zejména v oddechové rovině s rozumnou mírou pobavení/humoru. ()

haj

Vzhledem ke špatným recenzím jsem čekal málo, ale takovouhle kokotinu určitě ne, těžko najít nějaký pozitiva. Zasmál jsem se jen 2x, což je na komedii hodně málo, příběh je hloupoučkej a Depp a jeho neustálý pitvoření otravný. Zkrátka neuvěřitelná nuda od začátku do konce. ()

VanTom

Johnny Depp už asi skočí po jakékoliv roli, co zavání podivínstvím a pitoreskním pitvořením, a nevidí nic jiného. Ani nezajímavou zápletku o ztraceném, nalezeném a uloupeném Goyově obrazu, ani těžkopádný, trapný (až doslova blitkoidní) a dětinský (pro děti však kvůli otevřeným sexuálním narážkám nevhodný) humor. Vysoký rozpočet aspoň zaručil pěkný vizuál, lokace a schopné herce (on i ten Depp byl přestovšechno dobrý). ()

Yoda sama

Ťažká demencia. Veľmi mi to pripomínalo nového Pantera s Martion ale na tom sa dalo na tej kope absurdna zasmiať, toto je prázdne a trápne. ()

Největší propadáky roku 2015

27.05.2014

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)