Na divoké vlně

• USA Chasing Mavericks (více)

Patnáctiletý Jay Moriarty zjistí, že legendární Mavericks, jedna z největších mořských vln na světě, skutečně existuje a nachází se jen kousek od jeho domova v Santa Cruz. Jeho snem je vlnu zdolat. Je ochotný tomu obětovat volný čas i školu. Po dlouhém přemlouvání přesvědčí místní legendu Rickyho Hestona, aby ho začal trénovat. Ten už po prvních hodinách výcviku pochopí, že v Jayovi je skrytý obrovský potenciál. Mezi Jayem a Rickym se postupně vytváří neobyčejné přátelství. Aby Jay dokázal pokořit Mavericks, musí nejdříve absolvovat tvrdou fyzickou i psychickou přípravu. Pak se může i on stát legendou pro další generace surfařů… (TV Nova)

MickeyStuma

Přívětivý sportovní snímek tentokráte o surfování, velkém snu, tvrdého tréningu a dosažení cíle. Filmová pocta legendě, která ve světě surfu něco znamená. Natočeno je to takovým stylem, že i naprostý laik pochopí veškeré sounáležitosti s technikami surfování a potřebným vlnám. Dramatická atmosféra je po celou stopáž cítit jako mořská sůl, což ve spojení s nespěchajícím tempem a výbornou kamerou vyvolává skvělou podívanou téměř až se závistí. Kdo by si to ihned také nezkusil. Z počátku švih sice krapet pokulhává, ale to je jen vlivem potřebného představování hlavních postav. Po chvíli se to však náležitě rozjede a byť zakončení asi mnohý očekával přeci jen trošičku jinak, naskytne se úžasná dramatická sportovní podívaná o disciplíně, jaká je nám středoevropanům v podstatě cizí. ()

Kingjiri

Jsem jedinej, komu přijde, že Butler hraje v každym druhym filmu? Další z početný řady snímku dle skutečný události, který ukazujou "neuvěřitelnej" příběh hlavního hrdiny s údernym prologem a fotografií/videem skutečný postavy v závěru. Cožpak o to, tohle může fungovat, ale musí se člověk do příběhu vžít a hlavnímu hrdinovi pořádně fandit, což se mi v tomhle případě nestalo. Ale potěší aspoň slušná filmařina, která nakonec vše dotáhla do lepšího průměru. ()

Ondr@932

Moc pěkný filmeček na nedělní odpoledne :-) Krásné vlny, pěkný příběh podle skutečné události a sympatické herci ... Co víc si přát :-) PS: Posledních cca 20 minut jsem koukal s otevřenou hubou! Exelentně natočený a hodně strhující! ( Krásné vlny!!) 80% ()

Torgal

Príjemný film v ktorom sa snúbi atraktívne natočené surfovanie s drámou ľudských osudov. Niektoré udalosti sa tu dejú až príliš náhodne (osud Butlerovej ženy) a zápletka o pokorení legendárnej vlny tiež nepatrí k najoriginálnejším, ale podané je to tak, že človek nemá problém to tvorcom zhltnúť. Žánrovým klišé sa film bohužiaľ nevyhol, ale to, že je na motívy skutočných udalostí ťahá celkový dojem vyššie. 7-/10 ()

terx

Naprostá spokojenost. Skvělý emotivní příběh s výbornou kamerou i ladící hudbou. Ať už je to klišé jaké chce, jak tu někteří tvrdí, dobře se na něj dívá. Surfařský scény jsou fakt hezkou podívanou a doladěné padnoucím soundtrackem vzbuzují pocit "to chceš!" - za mě jo. ()

Franc1s

Příběh o surfaři, kterej si šel za svým snem a chtěl pokořit největší vlnu na světě - Mavericks. Natočeno podle skutečné události. Ani jsem se nijak nenudil, G.Butler zahrál super i s tím mladým J.Westonem. Prostě krásně natočenej životní příběh s perfektně vybranou hudbou. Bavil jsem se a na konci ani nedýchal. Ty záběry těch vln, no mazec. Doporučuji i těm co znají jen žehlící prkno :) 8/10 "LIVE LIKE JAY!" ()

ER

Sympatický film,který nakonec není až takové drama,jak by se mohlo zdát,jelikož to nejdramatičtější,co mohlo být,se "odehrálo" prostřednictvím titulkového komentáře. Jinak se příběh zabýval možná až moc okolím kolem Jaya Moriartyho a vlivu na něj. Naštěstí to není na škodu a některá poučení o surfování,byla (aspoň pro mne)přínosem. Kladem jsou i scény s vlnami,které dostály českému překladu "divoká vlna". ()

Petulka88

Děj je předvídatelný až hanba, celé je to vlastně jedno obrovské klišé. Jenže...ono to z nějakého důvodu funguje. A to nemluvím o dechberoucích záběrech na monumentální vlny, během kterých mi naskočila husina i v 35stupňovém vedru... ()

Nix

Další sportovní drama, které má klasický vývoj, ale překvapí koncem. Tyhle dramata co píše život mne nikdy neomrzí, pokud jsou dobře vyprávěné a mají kvalitní herecké zastoupení jako v tomto případě. Akorát surfování není úplně můj šálek kávy, tak jsem se rád zase dozvěděl něco víc z tohohle prostředí. ()

Likan7

Béčkový drama o sportu, který není divácky moc atraktivní. Tedy pokud tam netrajdá Keanu Reeves. Všichni tu tak moc chtějí dojímat, že to ve finále nejde ani při smrti jedné z postav. Kluk je herecký pako a Butler znuděný a přišel si pro pár dolarů. Nudná rutina bez nápadu. ()

sWONDER

Už dlho tu nebol tak vydarený športový film, ktoré mam veľmi rad. Skvelý skutočný príbeh, spracovaný na vysokej úrovni. Závideniahodný životný štýl, prijemné obsadenie, neskutočne pôsobivé zábery na drsný oceán. Chalanovi som veľmi držal palce a ten záver bol fantastický. Život býva však niekedy príliš krutý. Samozrejme že nie každému to bude sedieť, ale ja som nadmieru spokojný , len teraz veľmi ľutujem, že som na to nebol v kine. Veľká škoda ()

Judy24

Mám ráda surfařské filmy. Prostřednictvím skvělých záběrů mi přibližují něco, co jsem naživo nikdy neviděla a asi jen tak neuvidím, natož potom abych to pochopila. A Chasing Mavericks je hezký příklad filmu o surfingu - má silný příběh, ohromující záběry všech těch vln, hezké namachrované chlapy a ještě navíc je v několika případech vážně vtipný a když jsem ho sledovala, měla jsem pocit, jako kdybych stála na vrcholku té vlny a jela a jela a jela. Původně měl ode mě dostat Jay jenom čtyři hvězdičky, ale ten úplný závěr mě tak dostal, že musím jednu přidat. ()

liberita

Ak viete, že film bol natočený podľa skutočných udalostí a založený na reálnych postavách, hneď mu to dodá väčšiu hĺbku a ak ste príbeh Jaya Moriartyho predtým nepoznali, nezisťujte si jeho pozadie pred sledovaním, lepšie si tak film vychutnáte. Odhliadnuc od tohto faktu je ale Chasing Mavericks hlavne drámou o nezlomnej vôli a jasnom cieli, z čoho logicky vyplýva, že občasným klišoidným a mravoučným poučkám sa nevyhne. Vadil mi Weston v titulnej úlohe, niežeby sa chlapec nesnažil, ale celé jeho hranie pôsobí strašne amatérskym a primitívnym dojmom. Butler je samozrejme na inej úrovni, hoci ani on nepodáva nejaký prelomový výkon svojej kariéry. Abigail Spencer bola však skvelá a s prehľadom ich všetkých zatienila. Rovnako sú morské scenérie a obrovské zelené vlny veľmi pôsobivé. V závere je to však aj tak len priemerný film, z ktorého si možno odnesiete meno hlavného hrdinu, ale zvyšok sa postupne a rýchlo odplaví do zabudnutia. ()

TommyDiamond

Nechci nijak zvlášť přehánět, ale bylo to drama až do poslední vlny. Toto je vrchol surfařské gastronomie. Asi nejlepší film o surfařích jaký jsem kdy viděl. Ve všech ostatních filmech to vždy končilo někde na závodech. Tady musí člověk ochutnat a potlačit strach a vítězstvím je pro něj zdolání jedné vlny. Výkony všech herců byli vážně dobré..... Především pak podle mě vynikal Gerard Butler v roli Frostyho. ()

alldo.raine

Live like Jay!!! Tyto filmy já moc rád..... Emotivní, poutavý příběh, který samozřejmě umocní to, že je dle skutečné události... Navíc herecky je to také skvěle obsazeno i zahráno a pokud máte rádi surfování, není co řešit... ()

Snathoras

Přestože jsem vnitrozemská suchozemská krysa tak miluju moře a surfování a mám k oběma věcem neskutečný obdiv. Nevím kdy mě ta moje posedlost surfováním popadla, ale vím, že pokud to někdy nezkusím, neumřu jako šťastný člověk. Po celou dobu filmu jsem měl v srdci takový zvláštní pocit radosti, který mě u filmů moc často nepotkává...neumím si to vysvětlit, prostě mě to hrozně chytlo a byl to prostě opravdu skvělý film...a navíc podle skutečné události, což určitě přidává na respektu, který k celé této události mám...skvělý zážitek toto prostě...ale myslím, že chápu ty lidi, kterým se film zas až tak nelíbil...není to pro každého...né každý se narodil z vody xD (já sice asi taky ne, ale nějakou část jsem tam asi mít musel...doufám xD) ()

Zombiepod

Podobné filmy nie sú mojou šálkou kávy a zvyčajne ich ani nedopozerám, Chasing Mavericks bolo ale výnimkou. Scenár mohol byť síce trošku originálnejší a menej spomalený, nedá sa filmu vytknúť, s akým srdcom a zápalom bol nakrútený, skvelo zakončený a príjemne hudobne podkreslený. Rozhrkaná kostra filmu síce nebola nič, čo by sme stokrát omielané ešte predtým niekde nevideli, mal som zo sledovania celkom príjemný pocit. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted