Patnáctiletý Jay Moriarty zjistí, že legendární Mavericks, jedna z největších mořských vln na světě, skutečně existuje a nachází se jen kousek od jeho domova v Santa Cruz. Jeho snem je vlnu zdolat. Je ochotný tomu obětovat volný čas i školu. Po dlouhém přemlouvání přesvědčí místní legendu Rickyho Hestona, aby ho začal trénovat. Ten už po prvních hodinách výcviku pochopí, že v Jayovi je skrytý obrovský potenciál. Mezi Jayem a Rickym se postupně vytváří neobyčejné přátelství. Aby Jay dokázal pokořit Mavericks, musí nejdříve absolvovat tvrdou fyzickou i psychickou přípravu. Pak se může i on stát legendou pro další generace surfařů… (TV Nova)

montel

Jay (Jonny Weston) chtěl být už odmalička surfařem. Svým talentem skutečně zastiňuje druhé, ale jeho snem je zdolat tu největší vlnu - Maverick. Jeho soused Frosty (Gerard Butler) takové vlny sjíždí a Jay jej přemluví, aby ho na takovou vlnu připravil. Do cesty se však Jayovi plete láska z dětství Kim (Leven Rambin), Jay však Maverick chce sjet za každou cenu...Namejkapovaný surfař, zdatný soused Butler a krásná dětská láska, zmixovaná pitomým příběhem s obrovskými vlnami. Všichni ví jak to dopadne, tak nás ani nepřekvapí, že je to natočeno podle skutečného příběhu surfaře, který jednu vlnu sjel, aby ho za pár let jiná zabila. 55% ()

BetyFr79

Mně se to fakt líbilo. Pravda teda je, že mně se líbí kde co... ale příběh byl silný. Chytil mě za srdce. Naprosto výborný záběry, opravdu skvělá kamera. Fenomenální závěr. Zmítala jsem se v emocích a hrozně jsem klukům ušatejm fandila. Akorát nevím, proč musím u všeho bulet! :-) ()

mahatma

Skoro jsem se na tohle nepodíval po přečtení komentů zdejší smetany z žumpy a to by byla chyba! A protože té smetaně vévodí jedna zdejší "celebrita", která se zase nezmohla na víc, než recyklaci rádoby originálního, pouze jednoho, ojetého žargonu - ano Verbal, u nějž lze jednoznačně nepochybovat, že tenhle film prostě neviděl a jeho koment není ničím jiným než exkrementem trolla. A za to pro něj prosím jeden velký a věčný BAN. Dejte mu už tu první cenu, konečně. Tohle už je cílené poškozování dobré pověsti tohoto serveru. Díky. ()

Bogrant

Surfing je podľa mňa zbytočný hazard so životom. Musí sa mu ale nechať, že je to naozaj nádherný hazard. Keď to spojím s dojímavým skutočným príbehom, nedostanem nič iné, než nádherný film ani nie o surfingu ako takom, ale o bojovnosti a odvahe. Ukážkovo zrežírovaný, výborne zahraný, so všetkou poctou a hlavne bez veľkých manierov. ()

Poryv

Člověk má pocit, že sleduje podívanou z produkce Aarona Spellinga. Hudba, bazénová story, flirtovačky, rodinné trampoty amora Westona, tklivá útesová moudra. Co bylo fresh and cool v 90. letech při sledování Beverly Hills 90210, nyní působí jako směs nechtěně vtipných klišé. Velká škoda, pojat to střízlivě, měli bychom před očima silný příběh. ()

Chicharron

Slušný film ze surfařského prostředí. Gerard Butler překvapivě nikomu nerozmlátil kebuli ani nikoho nevykostil, přesto mu neakční role surfařského mentora sedne. ()

The Count

Je pravda, že celý film vyznívá až tak trochu moc dokonale.Hlavní hrdina prakticky nemá špatné vlastnosti a pod., ale jeho příběh je pro mě strašně zajímavý a byl podaný vcelku citlivě a snad i věrohodně. Navíc jednu z hlavních rolí tady hrají vlny a to doslova. Kamera si s nimi dokázala skutečně vyhrát a myslím, že to stojí za to vidět na velkém plátně. Obsazení se mi líbilo a i herecké projevy. Asi bych nedal plný počet, ale zase bych rád dal víc jak čtyři hvězdy, tak něco jako 4,5. Moc hezký film. ()

JAzzeURo

Super záběry surfování a klasická dávka životního moudra. Surfařské Zachraňte willyho :-D.( Podobnost hlavních představitelů.) ()

Brain32

Až na občasné citové vydírání lidské duše slušný film... Buttler opět obstál - přiznám se, že na konci byly slzy na krajíčku.. ()

positivity

No, pre mňa bol film otrasne nudný... po pár minútach som ho začal už vnímať už iba ako podmaz pri varení :-), ale čo oceňujem, tak to je perfektná kamera na konci filmu, naozaj reálne zábery, čo ma fakt prekvapilo... :-) 3* za tú kameru... ()

hajner

Poctivo spracovaný skutočný príbeh aj keď trošku pokulhávala gradácia a nabitosť deja. Mierne mi prekážal nesympatický hlavný hrdina s jedným výrazom v tvári. ()

k.rakonos

Se Surfařkou asi nejlepší surfařské sportovní drama, co jsem mohl vidět. Vynikající sportovně - psychologické drama, kterému toho moc nechybělo. Moře, extrémní vlny, životní příběh, prostě klobouk dolů za tenhle film. Jen je škoda, že psychopat typu verbala je vidět jako první a už hodně filmů těmi svými zvratky takhle zprznil. Jak je možné, že se jeho komentáře objevují vždy nahoře, to by mi mohl někdo vysvětlit. A taky jemu, protože asi jen on si myslí, že to je úžasně vtipný, ale je to jen a jen totálně trapný a ubohý. ()

Bednobuch

Klasický příběh o žákovi a učiteli, který i přes nezdary skončí dobře. Ale co mě uchvátilo, byly záběry na krásné vlny a na surfaře jedoucí na nich. To se mi opravdu líbilo. Jinak je to příběh podle skutečné události, takže se moc nenasmějete. Stojí za podívání. ()

JARDAHONDA

Film na Divoké vlně přináší podnětný příběh natočený podle životních osudů surfařské ikony Jaye Moriarityho (debutant Jonny Weston). V příběhu se objevuje patnáctiletý Jay, který zjistí že legendární Mavericks, jedna z největších mořských vln na světě, skutečně existuje a nachází se jen kousek od jeho domova Santa Cruz, přesvědčí místní legendu Frostyho Hessona (Gerard Butler), aby ho začal trénovat. Zatímco se Jay a Frosty vydávají na cestu za zkrocením nezkrotitelného, vzniká mezi nimi jedinečné přátelství, které změní jejich životy. . . To jen ve stručnosti ke krátkému obsahu tohoto dobrodružného snímku, který vznikl s podporou největších hvězd světa surfingu a nabízí ty nejúžasnější záběry vln, které kdy byly natočeny. Závěr = 85% ()

pqj1971

Myslete si, co chcete. Kdyby bylo šest, dal bych šest, kdyby sedm, sedm. Důvod? Asi příliš mnoho prolnutí s osobním životem, ale hezky vykreslený. Každej to nemá jednoduchý, každej má svůj osud, tady je toho možná moc na několik lidí, ale ono to tak je..... Spíš než o obrázcích je to o osudech, které nemusí být v USA při surfování, ale i u nás v Horní Dolní, a tak to vnímám já... ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted