Spring Breakers

• USA Spring Breakers (více)

VanTom

Rozevlátý devadesátiminutový videoklip ve stylu dubstepu (a Britney Spears) sleduje čtveřici -náctek, jak bezstarostně superhustě paří, seznamuje se s superhustým týpkem (užívající si James Franco) a pak všichni superhustě filosofují o podstatě jsoucna. Podivná záležitost netradičně mixuje náladu odvázaných prázdninových párty (chlast, kozy, techno) s hypnotickým (hudba Cliffa Martineze) přemítáním o... jo to kdybych věděl! ()

VasaX

Videoklipová estetika jarního studentského divočení na Floridě, která se střetla s filmovým světem gangsterů a zločinu. Na jednu stranu poetika o hledání úniku ze všednosti, smyslu života, smyslu sama sebe, na druhou stranu přeexponovaná vizuální klipovka, která vlastně nic moc opravdu filmového nenabízí. Nemohu to doporučit jako filmový zážitek, ale jako zajímavost, to asi ano. Takže u mě je Spring breakers za trochu lepší průměr (hlavně díky Francovi). ()

Sany33

Popravde po dosledovaní filmu som dlho nevedel ako by som ho mal hodnotiť. Chcel režisér poukázať na to, ako to vyzerá na Floride počas prázdnin? Alebo sa snažil o plnohodnotnú gangsterku? Popravde neviem ak by išlo o dokument mal by odo mňa 90% pretože zachycuje skutočnosť ako Florida v tomto období vyzerá. Na druhej strane ak ideme hovoriť o filme, príbeh je neucelený a nemá hlavného hrdinu čo ja hodnotím teda katastrofálne. Najskôr sa celý príbeh zameriava na jedno dievča ktoré potom z príbehu odíde potom na druhé a to tiež odíde a tak ďalej a ďalej až je s toho neucelená sračka. Ktorá dáva zmysel iba totálne prefetovaným dementom. Jediné + je herecké obsadenie a veľmi sa mi páčila scéna s klavírom ale o tom už viac vo filme a teda za mňa nič lepšie ako 33%. ()

Michi88

Nepochopím, jak někdo může tento "skvost" vyhlásit, jako jeden z nejlepších filmů roku 2013. Děj vyšuměl v první minutě a celý film je jen opakování stejných vět a soft porno s vrtícími zadky, odhozenými vršky a občasným sexem. Navíc Vanessa opravdu nepatří mezi mé oblíbené herečky a James Franco mi byl přišel ještě víc protivnější a odpornější než v jiných filmech. Hvězdička za to, že už jsem viděl i horší. Sečteno podtrženo cenu za nejhorší film roku 2013 vyhrávají Spring Breakers! ()

L_Johnny

Dobrý den, kozy ven. Kdyby trošku přitvrdili tak by ztoho byl dobrý film pro dospělé, takhle jen lehce podprůměrná blbost pro puberťáky. Ale konec konců, na film sem se mrknul taky právě kvůli holkám, jak moc se předvedou. Film se mi líbil hlavně vizuálně a Franco je sympaťák a mám ho rád. ()

Mishqo

Ľúbila sa mi kamera a hudba a celé to bolo také pozitívno-farebné. Ale inak nič, pretože scenár nič moc (hlavne ten extra-terrestriálny záver) a herečky resp. "herečky" mi liezli na nervy aj keď toho veľa nenahovorili, no a James Franco bol divno-divný. Za 50% ()

kornflakeska

Podle mě naprosto nepřesvědčivé herecké výkony. Od Gomez a Hudgens sice o něco příjemnější změna - konečně se odpoutaly od sladkých romantických komedií, avšak neustálá "moudra", linoucí se z úst hlavního gangstera v podání Jamese Franca mě nijak nezaujala. Kontrastující si scény - vyjádření kruté reality z kriminálního prostředí doplněné ohromným množstvím slov typu "fuck a shit" a zpomalené, rádoby poetizující pasáže s neustálým opakováním výrazu spring brake, působí uměle, zvláště pak, když se k obrazům přidají písničky Britney Spears. Tento film mi neřekl nic. Oceňuji pouze technickou stránku filmu. ()

Autogram

Určite najdlhší videoklip, aký som videl, trochu erotický a s atmosférou videohry - artový film pre súčasnú generáciu. Mladé sexi gaunerky trvale v bikinách, podobný fakovací slovník, silné odhodlanie ísť za svojim cieľom, akurát týmto sa darilo oveľa lepšie. Selena Gomez, keď už vyrástla z rolí princezien a popolušiek, sa má stať hippies vzorom spolu so svojimi kamoškami a novým parťákom bielym černochom Alienom. Prachy, drogy, zbrane. Odkaz vo filme je silný, oveľa silnejší ako príbeh, ktorý je slabý a takmer nepodstatný, je celkom zbytočné sa nad ním zamýšľať. ()

R1CH1E

Tak tohle šlo totálně mimo mě. Naprcáme tam plno barviček a neonů, budem dokolečka opakovat ty stejné věty jak retardovaní kreténi a hlavně se budem tvářit, že je to seriózní umění. Jako vážně? Nejvíc sem nasranej na ty zavádějící plakáty a popisek "komedie" u názvu, které lákají na svižnou letní komedii plnou prdelek, zábavy a humoru a místo toho jsem dostal utahané rádoby drama. ()

Mr.KarlAdler

Nejdřív totálně sjetej dokumentární klip plnej tý nejtepleší hudby, politejch prsou a vlastně permanentně o ničem. Pak přijde na scénu Franco, vypadá to, že se to celé přiostří, a vono taky jo (politý prsa nemizí), jenže v konečným důsledku Spring Breakers postrádají jakoukoliv pointu (teda krom toho, že skončí jarní prázdniny) a závěr to žene do něčeho nepopsatelně "zvednuté obočí hodného". Neustále jsem čekal, kdy je ten bílej Snoop Dogg prodá někam do Afriky nebo zastřelí, ale ono ne. Netuším, co chtěl vyjádřit oficiální text distributora, ale Alien a jeho citlivá stránka = Britney Spears, což jenom potvrzuje, že i kdyby tam místo Vanessy a spol běhaly třeba pastelky, byl by stejně nadšenej. Jo, pěkná kamera, obstojný navození "high atmosféry" a zvládnutý vykalený dialogy - nakonec, mohlo být i hůř, bitches. ()

Roseinka

Proboha.... kde začít.... Film jsem si pustila jen kvůli Ashley, kterou mám moc ráda (a nevím, zda jsem to měla dělat). První polovina filmu pro mě byla totální odpad všech odpadů. Proč? Neuznávám tenhle nechutný, odporný, sexistický a feťácký způsob života. Možná někoho vzrušuje třesoucí se zadky a kozy v každý minutě filmu, ale všechno má svoje hranice a tohle patří mezi vrchol nevkusu. Takováhle párty, kde 90% procent všech žen a mužů je dokonale sexy, je více než nereálná a nelíbí se mi na tom zhola nic. Nesnáším feťáky, nesnáším vypatlaný dementy, co si myslí, jak nejsou kdovíjak drsní a sexy, nesnáším rap a hiphop, zlatý zuby a podobný sra*ky, který tenhle film plně nabízí..... Za druhou polovinu filmu dávám právě jednu hvězdičku, kde si upřímně zaslouží obdiv Franco, který mě opravdu překvapil. Hodnotím to, jak skvěle zahrál něco tak odpornýho. Občas mě i pobavil. A celkově jsem koukala jak blázen, co to z něj filmaři udělali.... No a závěr byl zase největší hovadina, škoda slov.... Jinak film, kde by se víckrát řeklo "fucking" nebo "matterfucker" jsem snad nikdy neviděla... Jednou opravdu stačilo a nikdy více!!!! ()

J-o-k-e-r

Přiznám se, že kromě výborného J. Franca, pohledu na 4 (u mě spíše dvě) sexy holčiny, zajímavé kamery a hudby mě tento film ničím nezaujal, a upřímně chvílemi mě i docela nudil. Atmosféra působila vcelku depresivně, což asi měla, ale sen o lepším životě zrovna tohoto druhů nijak neuchvátil. Spring brakes, bitches, ale pro mě už víckrát ne. ()

Stasz odpad!

Další americkej vtip na JE TO REBEL život. Natáčejí to, protože dobře vědí, že dnešní mládež nalákají na kozy cecky ven, párty 24/7, chlastáme první ligu a rádoby gangsta paradise klišé. To jsem musel být opravdu na sračky z nějakého halucinogenního plynu.. zřejmě závanu těch fazolí, co jsem měl na oběd, abych se na to celé dokázal podívat.. ne kecám, film jsem projel fast forward a nechal tam jen momenty holek v bikinách.. Ušetřil jsem asi cca hodinu života :) ()

Bagr_007

Film bizarní na tolika různých úrovních, že si to určité uznání zaslouží. Holčiny, co přišly od Disneyho bez oblečení a Franco se zlatejma zubama v nemorální halucinogenní podívané, která se táhne od teenage bordelu do něčeho jako gangsterky. ()

navorski

Film s poutavě rozbitou strukturou o nesympatických lidech s vyprázdněnýma dušema. Něco do sebe to má, ale já si to teda moc neprožil."...bože, nemůžu uvěřit, kolik novejch kamarádů jsme potkali, kamarádi ze všech koutů a všichni byli tak milí, tak vřelí a přátelští..." A přitom se jen polívali pivem a fetovali kokain s cizích těl. Tuším, že to Harmony Korine myslel trochu jinak, než jsem to pochopil, ale mě ta vyprázdněnost všech zúčastněných hrozně vytáčela. Ale nedivil bych se, kdyby to byl záměr. ()