Spring Breakers

• USA Spring Breakers (více)

Prochy38

Ano, jsou to 4 moc hezké holky. Ano, J. Franco jasně dokazuje, že je schopen zahrát prakticky cokoliv a fakt hodně dobře. A ano, realitu si myslím tento film celkem vystihuje. Proč tedy tak slabé hodnocení? Zeptal bych se já, proč takový film vůbec vznikne. Ale odpovědi se nedočkám, takže si zkusím své hodnocení sám obhájit. Kromě Francových hlášek (ne vždy cool) a hezkých holek (jako vždy všechny normální a třeba ty při těle do města vstup zakázán) se nedalo koukat na nic. Viděl jsem partu debilních holek, které jen proto, aby mohli pařit okradou lidi, ublíží jim a ještě si to užívají. Vše jen proto, aby mohli chlastat, šukat, fetovat, ........ Proč tento film vznikl? Co se nám snaží říct? Že zbraně a násilí řeší všechny problémy? Že když se budeme chovat jako tady ta hovádka, dostaneme, co budeme chtít? Peníze? Drogy? Respekt? .... Ne, nic z toho. Takové filmy by měli zakázat a tvůrce trestat..... ()

Perverz

Proč jsem měl tenhle film v kompu? Asi mě nalákaly ty nahaté pipky, tak jsem ho stáhnul. Nečekejte filmík puberťaček, které paří na popíku, a slívaj se chlastem na akcičkách, i když je to zavádějící a i tomhle tenhle film je, jen v naprosto jiném obalu, vážnější, film vám šeptá do ucha. Barevně vyumělkované, hudebně podmanivé, holkám to sekne, chcou si užívat. Je to soft porno, je to GTAčko pod UV světlem, je to trip, je to vnitřní opuštěnost, kterou se prdelky snaží zahnat tím že utíkají do jiného světa, ale líbí se jim tam, a moc. Ze začátku mě ten film sral, a nakonec mě pořád tahal, abych se díval dál. A překvapil. Aby bylo jasno, nedávám čtyři * za to, že je to soft porno. Film nabízí opravdu něco víc. Jen diváci jsou různí, a někoho to fakt chytnout nemusí. ()

Shimargh

Vizuálně i hudebně velmi podmanivé, ale kruci Korine, co to bereš za matroš? Kdo psal ten absurdní a neuvěritelný scénář? Chtěl jsem ty čubky vidět trpět, ale tohle? Konec - jedno velké WTF, ovšem i díky celkové atmosféře je to nadprůměr, ovšem co tím chtěl autor, zdali tedy něco, říct netuším. ()

gurmanik odpad!

Cítím potřebu se tu trochu rozepsat.. Krimi? Co na tom bylo krimi? Ta část, jak přišli policajti a zatkli je? Thriller? Ta část, kdy se tam střílelo? Drama? Ta část, jak byly v plavkách u soudu? Komedie? Kdy?! Sexy středoškolačky? Kde?! Střih? Bylo mi z něj na blití - doslova. Buď jsem něco nepochopil a to zkreslilo moje hodnocení nebo jsem fakt větší sračku nikdy neviděl. ()

janeke

režisér filmu nám teda "rafinovane" odhalil, že ak niekto nerozmýšľa, hrá hry, furt chce mať prázdniny, pije veľa whiskej, šňupe koks, baví sa so striekacou pištoľkou a nakoniec prepadne bufet, lebo to videl vo filme... si koleduje o prúser... inak všetko v pohode, obrázkový svet kôz, zadkov, krikľavých farieb a nezmyselného náruživého poskakovania pri bazéne poznáme z klipov, a tak autor zahral "noty", ktoré sú zrozumiteľné každému, akurát význam "akože" nasmeroval inam. nosným výrazovým prostriedkom sú však bikiny - v akomkoľvek kontexte. každopádne, James Franco a muzika na jedničku. ()

Mikino00

Jako obraz současné americké mladé generace, která má slušně řečeno velmi pokřivené priority v životě, se jedná o zdařilý pohled. Stejně tak potěší pohled na fakt, že bikiny jsou v tomto filmu standardním kostýmem. Horší už je to s jednoduchým dějem, tupostí postav a očekávatelností každého kroku scénáristy, škoda toho, že to vlastně nudí, protože třeba Franco zde hraje velice věrohodně. ()

Rufete

Ten děj vlastně nijak zajímavý není. Holky vyloupí obchod a za ukradené peníze si jedou užívat na jarní prázdniny. Poté je zatkne policie, ale náhodou za ně zaplatí kauci jistý chlap, kterému se říká Alien. A od té doby jsou s ním. Žádná věda, příběh jednoduchý a lidi v tom vidí jen tohle. Že to není nic zvláštního, vlastně nudného. Já to ale viděl jinak, film Spring Breakers je natočený velice komplikovaně a chytře. Ale nějak ten film přece začít musel, i když se nic moc nedělo. Od druhé půlky se ovšem všechno vyjasnilo a byl to úžasný zážitek. James Franco si svou roli naprosto užíval, jak jsem četl tady v komentářích "on se pro tu roli snad narodil". Je to nadaný herec, ještě toho dokáže hodně. Tím jsem si jistý. Dále mladé herečky Selena Gomez, Vanessa Hudgens a Rachel Korine, které na film lákaly svými těly a pravda, přilákaly velkou řadu diváků. Na konec si nechávám mou milovanou Ashley, která se mi i tady strašně moc líbila, hrála skvěle. Následující část obsahuje také dva spoilery. Z filmu si odnáším především dvě scény, které mi uvízly v paměti a za žádnou cenu je odsud nepustím. Jednak je to scéna v pokoji Aliena, kdy se holky zmocní jeho zbraní a obrátí je proti němu. To byl vskutku silný zážitek, netušil jsem, co se stane dál a jak to dopadne. A tou druhou scénou je Alienova hra na klavír, když dívkám představuje písničku Britney Spears. Krása celého projevu mě dostala plnou silou. Opravdu na tohle nikdy nezapomenu. ()

Ollie235

Všechno špatně. Na film mě nalákaly hezký holky v bikinách, ale rozhodně jsem nečekal, že to bude jediné, co se mi v tomhle snímku bude líbit. Příběh nestojí za nic, Franco je k smíchu. Jediná postava, která mě jakž takž bavila zmizela po půlce filmu úplně. Ani konec nijak nezaujal. Doufal jsem v sexy zpověď ze života dnešní americké mládeže, ale tohle je... Já vlastně ani nevím co to je. ()

aLPaC

Tohle mě strašně překvapilo, protože něco takového jsem absolutně nečekal. Natočit artový film s rapujícím Jamesem Francem a pár hodně luxusníma neznánýma holywoodskýma kočičkama, který se celou dobu chovají tak, že vám z toho praská pírou, by se asi moc lidí neodvážilo. Ale Harmony Korine se odvažil a chybu rozhodně neudělal. Je jasné, že tenhle film nebude pro každého. Jen když se kouknu na hodnocení je vidět, že do průměru ho nikdo nezařazuje. Většinou vidíte buď odpady nebo plnej počet. A přesně takovýhle kontroverzní filmy já můžu, proto ten plnej počet + jak říkám jsem chlap a takovýhle kočičky promenádující se v plavkách celou stopáž vás prostě chladným nechat nemůžou, pokud teda zrovna nepatříte k 4% menšině. Ve filmu se toho navíc mnoho neřekne, takže kdo nemá rád titulky, nemusí zoufat. Techno a trance vůbec nemusím, ale sem se to prostě hodí a beru to jako další plus. Často kritizovaný závěr by mi jinde asi taky vadil, ale tohle je zkrátka unikát a docela to sem patřilo. Suma sumárum letní film Spring Breakers rozhodně doporučuju. A doporučuju ho pustit si s mladou, protože nic jinýho než divokej sex potom nemůže následovat. ()

kamigava

Zajímala mě jen Selena Gomez a James Franco. Ty čtyři sexy kamarádky mě zprvu moc nezajímaly, ale po druhém setkání s Alienem to začalo být větší drama a byl jsem zvědav, jak to celé dopadne. Film je natočen neobvykle až hypnotickým způsobem. Velmi mi to atmosférou přiromnělo Drive s Ryanem Goslingem. Forma byla vtahující, ale obsah už toho moc nenabídnul. Aspoň že to netrvalo dvě hodiny. Ve zkratce, film ukazuje, jak rychle se dokáže člověk "zkazit". PS: Líbily se mi odkazy na Scarface (1983). 60 %. ()

mira007

Sexy artový film s hlubší myšlenkou a lákavým MTV vizuálem , Většina diváků odchovaných běžnou produkcí ani nepostřehne co tím chtěl básník říci. ()

Oralfabet

Jako jo, je to celkem pičovina, ale tak nějak hypnotická a docela zajímavě natočená, navíc není nouze o tits a butts a samozřejmě nesmíme zapomenout na Jamese Franca a all his shit, takže kladných elementů je tu dost a bavilo mě to. Chápu každého, kdo to odsoudí jako odpad a chápu i těch 49 procent, ale za mě 7/10 Edit: Jo, on to natočil Gasparův dvorní kameraman, tak to joo... ()

kdosizrosy

Kdyby se Spring Breakers měli hodnotit podle počtu ukázaných zadečků, prsíček a dalších těžkoopomíjitelných partií, byla by to jasná pětka. Když to ale člověk opomene, vidí něco jako delší klip MTV na pomezí disca a rapu plný zlaté mládeže, drog, alkoholu a nevázaného užívání si, kde se gansterská zápletka bere jako bonus..ovšem jestli se rádi kouknete na holky v bikinách, určitě si to pušťte - v tomhle ohledu to nikoho zklamat snad ani nemůže. P.S.: nejvíc se mi na Spring Breakers líbilo to šňupání koksu z prsou. ()

Jaroslaf odpad!

Totálně debilní, nevěrohodná, trapná, povrchní sci-fi blbost. Docela se ale divim, že na film z USA tam bylo tolik obnažených prsů a těl. Odpad to ale nezachrání. Každý kdo má byť jen kousek rozumu, tomu prostě musí dát maximálně jednu hvězdu. James Franco hraje Břitny Šmírs na piáno a polonahý holky v růžových kuklách se zbraněma v rukou mu k tomu zpomaleně tancujou?? fuj. ble. ()

Illy odpad!

Dokážu pochopit že nějaký inteligentní mastnopleťný honimír bude z tohoto filmu v extázy. Plné cool hudby, videoklipových obrázků a pro úplné blbečky každá věta minimálně jednou zopakovaná, stejně tak i záběr. Filozofování patnáctiletých pipin tomu dodá ty správné grády. Tohle šlo zcela mimo moji mísu. ()

MARC00 odpad!

Čekal jsem od toho mnohem víc. Skoro to vypadalo, že scénář někdo napsal za hodinu a celý film byl natočený, jako pro nějaké dementy, kteří by jinak ani nepochopili, o co vlastně jde... navíc mi to celé přišlo přehnaně nevkusně barevné. ()