Spring Breakers

• USA Spring Breakers (více)

papadoce

Ak by som napísal, že to bola pičovina obrích rozmerov a jej tvorcovia sú zdegenerovaní narkomani, ktorí naplno podľahli vlastnej fantazmagórii.....mal by som pravdu. Ak napíšem, že sa jedná o originálne, živelné a tak trochu uletené zobrazenie sveta, s ktorým sa väčšina ľudstva nikdy nemôže stretnúť.....mal by som pravdu. A ak napíšem, že sledujem príbeh troch mongoloidných kuriev, ktoré šli na vandrovku a stretli ešte retardovanejších kokotov aj to by bola vlastne pravda. Tento film sa hýbe presne v rozpätí medzi odpadom a čistou 5. Ako to tu sledujem, tak u väčšiny asi prevládne odpad. Pravdou je, že mať to inú (sám neviem presne ako inú) záverečnú scénu, tak tomu prisahám bohu napálim 5. Keby som to bol vypol v dvadsiatej minúte, tak sa zastavím na odpade. Ale myslím, že trojka bude tak akurát. ()

TommyDiamond

Milovníci omamných a psychotropních látek se zas mají na co dívat. Jejich idol a velký bratr ve zbrani Harmony Korine zas strávil pár dní v jiných dimenzích a ve víru svého entuziasmu vytvořil podivnou, průběhem umořující ukázku toho, jak můžou čtyři mladé a naivní studentky strávit slavné americké jarní prázdniny.... I když se najdou bytosti které tento výpotek vytáhli na úctihodných 55% u mě to je sotva za jednu hvězdu... ()

neo250

Daný film som si pozrel na odporúčanie od kamaráta na základe štyroch herečiek. Samotný film moc neočaril, no ak by som si ho znovu pozrel, tak len vďaka mladým herečkám, ktoré boli naozaj neodolateľné počas celého filmu =) ()

DaveSmith

Kvalitního materiálu všeho všudy tak na 15 minut. Možná by se z toho dal udělat slušnej kraťas. Ono když si po 90ti minutovým filmu říkáte, že to bylo nekonečný, něco není v pořádku. Tenhle svět rádoby gangsterů a raperů, co si myslí, že píšou poezii a přitom v životě neslyšeli o rýmu a vyjadřovací schopnosti mají na úrovni absolventa mateřský školy po obrně, to pro mě není. Na druhou stranu se filmu nedá upřít určitá vypravěčská originalita. Takže za to ta jedna hvězda. ()

liberita

Napriek tomu, že film má len hodinu a pol, zdá sa akoby trval priam celé veky, keďže mnohé scény sa tu vlečú pomalým akoby zdrogovaným tempom, počas ktorého sa nič poriadne nedeje. Celková zápletka nie je až tak strašná, veľmi jej však ubližuje spôsob akým je podávaná a tiež scenár, ktorý často nemá ani hlavu ani pätu. Tomu celému nepomáha ani dievčenské kvarteto bez akéhokoľvek hereckého talentu (fakt, že sú po väčšinu času len v bikinách a šortkách naznačuje na základe akých kvalít sa zrejme na kastingu vyberali). Jedna hviezdička za hudbu a druhá za Jamesa Franca v trochu neobvyklejšej polohe než na akú sme u neho zvyknutí. ()

pushover

Hezkej pokus o novou formu pro MTV generaci, ale na The Beach Bum to nemá. Tady mě srala ta repetitivnost scén, dialogů a monologů. ()

Sholi

Zarazilo mě, že jsem byl v celém sále jediný chlap a cca 30 holek O:) , čekal jsem, že na tohle budou chodit hlavně party kámošů... nejvíce jsem se těšil na Selenu Gomez, kterou znám jako Disneyho holčičku. První třetina filmu bezva, záběry z kaleb super, potom ale Selena zmizela... Kdyby celý film pokračoval v tom samém duchu, asi bych hodil 5*. Takto to spadlo na takový průměr... ()

Ospala

Po úvodu plném prsou, prsou, alkoholu a pak prsou, jsem seděl v sedačce a koukal na plátno s otevřenou pusou...To se nezměnilo ani po celé době trvání tohoto filmu.. Po konci jsem nemohl uvěřit tomu, co jsem právě viděl.. Jediné co bych si užil, jsou výrazy "dětí" které na to jdou s myšlenkou nespoutané párty pubertálních holčiček.. Film celkově ukazuje svět dnešních mladých a jejich prázdnost co se týče zábavy... ()

vittorrio

Už dlho som niečo tak slabé nevidel. Áno, štyry sexy stredoškoláčky, ktoré vylúpia fastfood aby si mohli užívať na prázdninách je lákavá predstava, ale chcelo by to aj niečo filmového. Akurát pár záberov na konci stálo za to avšak dej sa zo začiatku rozvíja neskutočne pomaly a osobne som ani nepochopil úlohu Seleny Gomez. Dej nikam neposunula, dokonca sa vyhla aj vlámačke a nakoniec z celej akcie odišla. Po jej odchode sa dej trošku rozprúdil ale moja sánka skoro prerazila podlahu keď najvačší gangster so striebornými zubami v strede filmu začne hrať na klavíri a spievať Britney Spears. Sekundujú mu tri ženy v bikinách a ružových kuklách. Po tomto dych berúcom vystúpení sa dej opäť nekonečne dlho rozvíjal aby ukázal že sa vlastne hlavný gangster pripravuje zabiť svojho bývalého kamaráta. A zastrelia ho asi za 3 sekundy co sa akcia zacne? Vo filme mám rád iróniu aj kontrasty a atmosféra podobných žúriek bola vykreslená bravúrne, ale dealer zbrani a drog spievajúci Britney.. Ako paródia a výsmech výborné. ()

Schnitzl

No dobře, nestydím se to přiznat... Dávám (výjimečně) čtyři hvězdičky pouze za ty čtyři naprosto dokonalé kočky, ale co se týče filmu... Naprosto objektivně mohu říct, že je to absolutní s*ačka o ničem a sám o sobě si nezaslouží nic, než "odpad!" ... Na ta tělíčka se opravdu dívalo pěkně, ale nebýt toho, že jsem již delší dobu single a potřebuju vidět parádní slečnu alespoň ve filmu, asi bych to vypl už někde v první čtvrt-, maximálně půlhodině... Ani nevím, co jsem vlastně na začátku čekal... Zklamání? To to rozhodně nebylo... Poslintaná brada? Možná... Zajímalo by mě, kolik z těch vysokých hodnocení tady není ovlivněno vzhledem hlavních protagonistek... Přiznejte se, kdo z vás tu hodnotil pouze celkovou kvalitu snímku? :) ()

Themilhaus

obsazení 4 teenek, bicht party a v každé druhé sekundě nahé plastiky hold není všechno.. mě osobně to absolutně neoslovilo a zklamalo . Vůbec se na to nedalo dívat a bylo to úplně bez děje navíc non- stop strkání si zbraní do pusy a prdele mi přišlo dosti ujeté... ()

victt

This is my fucking dream y'all. I got shit! I got fucking shorts y'all! Pre mňa asi najväčšie prekvapenie minulého roku. Čakal som podpriemernú teenegerskú (disney) komédiu s nudným dejom a nejakou zvláštnou párty. Ale nakoniec som sa dočkál vynikajúceho "neónového" artu, ktorý je celý akýsi divný, depresívne-psychopatický (niekedy až možno zbytočne opakujúce sa). Treba si pretrpieť prvých 30 minút, no keď na scénu nastupuje Aliens dostáva to tu správnu porciu zvlášnosti a šialenosti. Disney hviezdičky dodajú poriadnu šťavu a všetci milovníci b(i)eatch párty si určite prídu na svoje. Určite to nie je pre každého! ()

johny95

Jedna z najväčších blbostí, aké som kedy videl. Celú stopáž sa film snaží tváriť ako art-film a dopomáha si k tomu všadeprítomnými neónovými farbami, dvojtónovou hudbou a opakovanými replikami, ktorých zmysel išiel mimo mňa. Snaží sa mať aspoň akú-takú výpovednú hodnotu o dnešnej generácii mladých, čo sa mu celkom darí aspoň prvú polhodinu (to som ešte pozeral so záujmom), neskôr v tom však na plnej čiare zlyháva (zvyšok filmu som pretrpel). Príbeh má totižto len skutočne základné obrysy, postavy nemajú žiadnu hĺbku a i keď po traileroch som nič extra načakal, niečo až takéto nudné ma skutočne prekvapilo. 4 rádoby herečky mali za úlohu len nalákať diváka, takže ich ,,herecké výkony" ani nejdem posudzovať. 10% ()

gicous

Sžíravě kousavá satira novodobé americké teen generace, jenž hledá smysl života v nekonečných party prosycených drogami, chlastem a sexem. Čtyři dívky se vydávají do ráje, aby tam našly, to pravé štěstí a radost. Prvních čtyřicet minut je opravdu nekonečná plážová party. Neustále se opakující záběry a motivy z pařeb se střídají ve frenetickém videoklipovém střihu s momenty, kdy se dívky ubezpečují, že tohle je právě, to co hledaly. Potom ale poznávají Aliena v podání naprosto fantastického Jamese Franca. Byl jsem připravený na všechno, ale tohle předčilo i ty nejdivočejší představy. Kovové zuby, umaštěné vlasy, kerky a slovní projev, který se nesmazatelně vryje do paměti. Žánr se po tomto setkání mění v jakýsi kýčovitý thriller a vrcholí akčním masakrem. Právě konec je pro mě nejslabším článkem celého filmu. Působí to prostě až příliš směšně, amatersky a neatmosfericky. Možná, že to byl záměr, ale tohle na mně nefungovalo. Celkově vztato jsou Spring Breakers uhrančivě natočenou videoklipovou jízdou složenou z ručně snímaných záběrů a momentů, které zachycují pár dní v životě čtyř mladých dívek, které zoufalství z nudy dožene až do náruče drogového překupníka, který sám sebe nazývá rapperem (mimochodem Francova verze Everytime od Britney Spears je nezapomenutelná) a nápadně připomíná idoly z MTV. Alien dožene dívky fascinované násilím až k finalnímu loučení, které pro některé z nich skrývá trpkou pravdu a pro ty ostatní jen ujištění, že jsou na té správné cestě ke štěstí. 7/10 ()

stephano

Je to videoklip o tom žádná, ale jakmile se tam objeví James Franco tak to začne bejt malinko zajímavý. Je to pěknej slizoun. Jinak za celou dobu nevim jak vypada ani jedna z hlavních představitelek, jelikož střih a kamera je tak ujetá, že mi to nedovolí. Ale ani mi to nevadí holky stejně neumej hrát. ()

Romeroo

Mega maximální onanie barev! V HD pamlsek...tím výčet pozitiv končí. Dívat se 90 min na jednoho magora a 4 čubky na kozy na kokain na zbraně bez žádné pointy je asi ještě pro méně cvičenější opice než jsem já. Fuj to jsem si zase jednou dal...nikdy víc jarní prázdniny...radši zimní s pořádným filmem a ne barevným projímadlem....22% ()

Bazinga2563

Prostě blbost. Na střih typu: "celý film je jak trailer" jsem alergická a o slovní zásobě filmu ani nemluvě. Jedna hvězdička je za Jamese, druhá za muziku a občas nějakou pěknou holku. Film na mě nijak nezapůsobil a to jsem cílová skupina. ()

marek29

Crunchycake to vystihl přesně a to zlatým středem. Tenhle film ani neurazí ani příliš neodpálí.. :) Verbal jde jako vždy dost do hloubky a zcela chápu jeho rozhořčení nad "pizizubatým Frankem" :D Jinak začátek plný polívání cecků pivem a pařební nálada neudržela tempo nasazené třeba Projectem X a nekonal se drastictký zvrat, zápletka, nebo vyvrcholení v podobě super zážitku. Zcestí v podobě lákadel drog, zločinu apod. hrdinky dohnalo a Spring break nebyl nakonec podle mě tak awesome jak na začátku filmu dívky tvrdily. 3 z 5 je podle mě ideál. Nic víc, nic míň :) holky sou pěkný ale film za víc nestojí. ()

Yajax

Scenár bol dosť jednoduchý hodný toho, že bol napísaný za desať dní. No občas celkom pekné zábery. Veľkým plusom filmu bol drogový díler Alien ktorého stvárnil James Franco , no túto úlohu zobral len kvôli tomu, že režisér je jeho dobrý kamarát. V celku celkom fajn film ktorý je podľa mňa po dlhom uvažovaní hodný troch hviezd. ()