Adam a Michal, kamarádi z dětství, se po dvaceti letech vracejí do Šumperka, do města, odkud „utekli", ale kde stále žije jejich minulost. Michalova matka je mrtvá několik let, Michalův otec umírá v den jejich příjezdu. Přesto chtějí přijít na kloub tomu, zda byl otec opravdu zapleten do smrti matky, kterou našli utopenou v jezeru Krásno, a jakou roli v tom hrála jeho nová žena. Dvojice se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou a tím roztočí spirálu nezadržitelných katastrof... A to vše s nádechem jakési černé komedie, neboť film je plný absurdních situací (jak například najít na malém městě nájemného vraha?), osobních tragédií (situace podobná té, kterou ve filmu ztvárňuje devítiletý syn Ondřeje Sokola Adam, se skutečně stala) či vtipných momentů ze života (ano, ve filmu opravdu uvidíte polonahého Ondřeje Sokola). (Bontonfilm)

Charlizee

Slavnostní předpremiéra OLOMOUC: Líbilo se mi to. Hodně! Tento styl humoru je u mě přesnou trefou do černého > často nemístný až za hranou, ale přitom vůbec ne hloupý. Podle mě to má hlavu a patu a naplnilo to přesně ten záměr, a také má očekávání. Místy jsem se až kousala do ruky, abych se nesmála tak nahlas. To se nikdo nedokáže odvázat? :)) ---poznámka pod čarou: Možná jsme moc blízko Šumperka :D --- Konečně zase český film, který vybočuje a není na první pohled patrné, že je (špatně) český (jako u všech Trošků a Vejdělků a...). PŮJDU ZNOVU. A jen tak na okraj: Až začnou být chlapi tak upřímní, že dokážou říct: "Nikdy mi na Tobě nezáleželo, chtěl jsem Tě jenom dostat do postele...," případně řeknou-li něco v tomhle stylu ještě předtím, než se "to" stane, budou jim všechny "neotravné" ženy ležet u nohou. [Premiere Cinemas Olomouc, 25.1.2014 - mj. s j.hanys] ()

Johnny.ARN

Mix, pri ktorom neviete, načo sa to vlastne hrá. Chvíľami to je dráma s jednou fakt skvelou scénou, miestami to je poprdely komédia, inokedy zase cítiť nádych krimi. Občas nudné, ale stále dobre zrežírované, zahrané a hlavne to vydržíte pozerať do konca. Lepší český priemer posledných rokov. 3 z 5 ()

ecceHOMMO

Ono to bolo vlastne podivne fajn...síce najmä vďaka vtípkom, respektívne vtipným replikám, pretože krimi príbehová linka ako taká, u mňa príliš nefungovala. **/*** ()

LiborGondek

Na Česko dost dobrý. Komický, dramatický, nakonec i tragický. Není moc co by tomu ještě chybělo. Oceňuji absenci tak dnes oblíbené a všudepřítomné reklamy na cokoliv. Přesto pár výhrad bych našel. Film není špatný, ale nemyslím si, že pro někoho bude něčím nepostradatelným. Neumím si představit, že by ho diváci chtěli vidět znovu a znovu. Rozhodně nečekejte šťastný konec a také, že se něco dozvíte. Všichni umírají tak rychle, že se vlastně nestihneme dozvědět nic. A konečně, Karel Roden by si určitě zasloužil lepší roli. 65% ()

VasaX

Filmová prvotina Ondřeje Sokola vykročila dle mého tou správnou nohou. Samozřejmě se zde dá vyrýpnout několik nedokonalostí technického rázu, ale komentář je tu od osobního dojmu a ne od snahy o "objektivní" recenzi, takže konstatuji, že se mi krásno líbilo ač mi tu vadilo pár věcí. Za prvé - dvě hodiny je trošku moc a je to znát na několika scénách a zejména od druhé třetiny celkově. Finále to naštěstí zachrání, ale i tak. Druhou věcí jsou nepřekvapivé a spíše průměrné herecké výkony (a stále mám pocit že postavy se přizpůsobují spíše stylu herců než naopak, proto nepřekvapivé), ale na druhou stranu se pořád tak nějak drží nad hladinou, třeba zrovna toho zmíněného Krásna (které svou koupací kvalitou už rozhodně nedostává svému jménu). Asi poslední výraznější věcí je taková žánrová rozskočenost. Není to krimi, na to je prostě slabá stránka kriminální a navíc si myslím, že o tu ani primárně nejde, jen je to katalyzující prostředek toho, co chce film sdělit. Ani to není komedie, na to je to málo komické, hodně málo. Ani to není krimikomedie, zde už by krimi stačilo, ale vtipu je pořád málo. A když, tak je spíše takový jízlivý a cynický, nikoliv veselý. Černá komedie to taky není, na to je to málo absurdní a ten cynismus je málo komediální. Na závěr bych cvrnknul trochu do kontroverze ohledně toho, jak vykresluje Šumperk. Ano, přijde mi, že ho vykresluje nudnější, pustější, menší a studenější, než na mě ve skutečnosti působí. Ale tady dle mého ani nejde o ironicko-reflektující vykreslení, jako o vytvoření pocitu prázdnosti, beznaděje a prostoru kde se stupňuje jen zoufalství, což ve mě zhruba uprostřed filmu vyvolávalo reflexi vlastního bydliště a nutkavý pocit z něj vypadnout někam jinam a už nikdy se nevracet. Možná to jen zahrálo na naladěnou strunu, nevím. Pro mě je Krásno více drama s ironizujícím humorem a materiálem, který by chtěl být snad i psychothrillerem, který by bohužel byl zápletkou poněkud šablonovitý, a tak se mu dostalo specifického zasazení a stylu který je spíše o atmosferické pachuti zoufalství, než o sondách do hlubin lidských pohnutek a vnitřní dynamiky. A snad je to tak i dobře. ()

Eleanor05

Kde není příběh, ani smrt nebere. A nezachrání to ani pár celkem vydařených gagů a docela důmyslných filmařských nápadů... ()

hroubek

Je to bizarní mix žánrů, který kupodivu funguje, za předpokladu, že přistoupíte na hru tvůrců. Ondřej Sokol je sympaťák a z jeho prvotního počinu mám pocit, jako by chtěl natočit něco ve stylu bratrů Coenů. Což, se mu v některých scénách docela i daří(konec, scéna v kině nebo vloupání do bytu). Ale pak tu jsou takové ty nic neříkající scény, ve kterých postavy chodí z místa na místo a pronášejí dialogy o ničem a my jen čekáme až se to zas rozjede. Herci jsou hodně dobří a je vidět, že je natáčení bavilo. Martin Finger a Ondřej Sokol tvoří komickou dvojici, kterou nelze brát vážně, někdy baví a někdy nudí. Naštěstí má film dost zábavných vedlejších postav včele s Karlem Rodenem, který si užívá každou scénu, Ondřejem Malým, který neselhává a krade si každou scénu pro sebe až po Janu Krausovou. Je velká škoda, že je ve filmu dost divný a hluchých míst, jelikož z toho mohla být komedie, na kterou se bude dlouhou dobu vzpomínat. Takhle je to fajn komedie na večer, která pobaví. ()

Master19

Nudné a šedé jako Šumperk sám... Zdá se, že tento Šumpersko-Hanušovický mikroregion je teď mezi filmaři velmi oblíben. Oproti zajímavé a velmi koukatelné vizuální stránce je tu podivně natahovaná povídka plná nevýrazných postav. Ondra Sokol si šikovně soustředil nejlepší vtipy na svou postavu, ale o to to je celé podivnější, nevíme totiž, na koho se z ústřední dvojice více soustředit. Když jsou pak vedlejší postavy "zaplácnuty" Matáskem, Pavlatou, Kačerem či Rodenem, těžko to brát celé vážně. Chvilkama jsem byl nadšen a pak se dlouze nudil, takže na víc než tři to být nemůže. ()

Killda

Sokolův scénář je bravurní, alespoň, co se dialogů týče. Jeho herectví je už ale na pováženou, nebo jsem opravdu jedinej, kdo už dávno nemusí jeho eskapády z Partičky? A tady hraaje úplně stejnýho blba jako na Primě. Možná se měl víc věnovat té režii. Ale zbytek hereckého osazenstva se předvádí ve skvělém světle. A čeho si vážím nejvíc je to, že jsem se místy i zasmál, což se mi u českého počinu už dlouho nestalo. 7/10 ()

ghatos

Docela zajímavý pokus o černou komedii. Severská škola v českém prostředí, to se moc nevidí. Partičku nesnáším, ale tady Sokol ukazuje, že má potenciál. Vtipné momenty rozesmějí a i ve vážnějších chvílích to šlape (ty jsou vlastně nejlepší). Na českém (moravském) "venkově" by se mělo točit častěji. Umístit finále na nádr do Libiny...super nápad :) ! Celou tu antidetektivní frašku skvěle doplňují dva debilové v rádiu. Závěrečný song při titulcích také pasuje...67%. PS: Aleši, tak Libina se dostala do filmu, určitě je to lepší než Bohdíkov ;) . Díky tobě jsem měl tu čest na tom nádraží být. ()

Deryll

Proč nenapálit plnej počet když sem se "krásně" bavil!!! samozřejmě pár šmiknutí nůžkami by neuškodilo ale co už...........celkem to odsejpá takže já nemam moc výhrad+skvělý postavy a užasnej KONEC:) ()

vyfuk

Krásno byl jeden asi z nejočekávanějších českých filmů poslední krátké doby. Každopádně co o tom říci? Step by step. Často poslouchám, že se v českých komediích a filmech celkově čím dál víc umírá. Ale umíralo se vždycky, no a Krásno není výjimkou. Film není ani komedie jako spíš úsměvný a pokud bych měl na film nahlížet takto, tak je to hezký úsměvný film. Scéna po scéně bylo jako z nějakého zdlouhavého dramatu s pár kousky humoru, u kterého jsem se musel párkrát zasmát. Ale byl to humor, při kterém by byly dobré vtipy, ale spíš debilita postav. Celkově vzato, je to film na české poměry celkem koukatelný, ale čekal jsem od režisérského debutu Sokola v takovémto případě mnohem víc. ()

jefff

Mě Krásno opravdu překvapilo. Hodně netradičně zrežírované - tedy na české poměry. Herecké obsazení výborné. Finger, Sokol, Roden, Malásek i Malý jsou skvělí. Už od první scény mě film zaujal a nepustil. Upřímně jsem se u něj i párkrát slušně zasmál a některé scény jsou výborné. Možná snad ten konec je takový přepálený, ale jestli je to na motivy skutečné události...nevím tedy do jaké míry. Krásno však u mě jednoznačně zabodovalo. ()

Georgex

Absurdní česká komedie, která má jeden hlavní nedostatek a tím je absence humoru. Ano, film je celkem originální a poměrně dobře stravitelný, ale to nepřekoná fakt, že je žánrovým paskvilem, který je na komedii málo vtipný a na krimi málo vážný. Je smutné, že nejvtipnější z celého filmu jsou scény se striktním recepčním v podání Davida Matáska, což je na komedii velmi málo. Nicméně hlavním nedostatkem filmu je nevyváženost děje, zatímco první půle je čistá a nefalšovaná nuda, druhá má skvělé tempo a zajímavé rozuzlení. Na druhou stranu hlavní postavy nejsou napsány špatně a zejména trio Finger, Sokol a Krausová podávají solidní výkony. Celkově se nejedná o žádný zázrak, nicméně to není ani propadák. Moje hodnocení 55%. ()

míba

Ondřej Sokol si splnil sen, což je na filmu asi nejkrásnější. Film se opravdu zbytečně táhne, první dvě třetiny jsem odzívala. Většina "humorných" scén je na hraně trapnosti, což víceméně lze říct i o scénách nehumorných. Poslední čtvrthodinka ale aspoň částečně naplňuje potenciál černohumorné komedie - ta byla opravdu zábavná. Postavy Míši a Ríši (jasně, byl to Adam) jsou zoufale nesympatické. Naopak Roden se svou "manželkou" jsou figury parádní. Sakum prdum, díky nim, zmíněné poslední části a skvělé hudbě (Muchow asi nikdy nezklame), jsou to solidní tři hvězdice, na debut to zase tak blbý neni, uvidíme co ze Sokola vypadne příště... ()

koog

Velký úkaz na tom našem malém českém rybníčku. Krásno je geniální černá komedie, která mě neskutečně bavila. Výborné herecké obsazení, humor, skvěle vykreslené postavy i místa a skvělý scénář, dialogy a skvěle vybraná hudba! Jsem nadšená :) ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST