Kevin Costner září v Disneyho snímku McFarland, USA, dojemném filmu jeho oblíbeného žánru sportovních dramat, založeném na skutečném inspirativním příběhu outsiderů triumfálně překonávajících obrovské překážky. Když trenér Jim White přijede učit na střední školu, kterou navštěvují především Latinoameričané, poměry nejsou nejjednodušší. Když však trenér objeví výjimečné běžecké schopnosti chlapců, věci se mění. Kromě jejich talentu to je síla rodiny, vzájemné oddanosti a pracovní morálky, která je transformuje do šampionů přespolního běhu a pomáhá jim dosáhnout jejich vlastního amerického snu. Zažijte tuto povzbudivou oslavu lidského ducha v dramatu McFarland, USA. (Filmbox)

zdenny

Kevinu Costnerovi tyto role sedí, je na ně dost charismatický. Celkový film mě ale až tak nenadchnul. Spíš takhle: U sportovních filmů začíná mé hodnocení zpravidla na třech hvězdách. A to z několika důvodů: 1) jsou inspirovány skutečnými událostmi, 2) pojednávají o vzácných lidských vlastnostech jakými jsou talent, píle, vůle a v neposlední řadě nezdolnost, 3) mají motivační charakter. Aby byl ale takovýto film na čtyři hvězdy, měl by mít něco, co mě chytí víc než uvedený základ. Každopádně je hezké vidět a vědět, že když člověk chce, tak má naději. I v zapadlém městečku, kde lidé skoro ztratili víru v něco víc než je jen otrocká práce na polích. ()

VanTom

Ke sportovní pohádce týmu outsiderů z mrzkých sociálních po(d)měrů se přidává ještě ta o idylickém zapadnutí středostavovské americké rodiny do bodrého městečka McFarland, obývaného (nejspíš výhradně) družnými, do úmoru dřícími mexickými imigranty. Dívá se na ni hezky, divák všem těm hodným lidem dobré vůle ze srdce fandí, přestože z ní klišovitost, hladivost a tendenční obroušenost jen čiší. ()

Hollohlaway

Musím říct, že to je snad první film o přespolním běhu co jsem viděl, a to sportovní filmy vysloveně vyhledávám. Zápletka klasický klišovitý styl, a navíc je to Disney, takže je to řádně doslazeno moralitami, rodinou a přátelstvím. Ale zas až tak to nevadí, a příběh se sleduje celkem slušně. Costner klasicky umí a tak jediná věc co jsem nechápal byla: Sakra ten tlouštík celej film běhá jak blázen a nezhubnul ani deko. ()

JADIM

Muž sa presťahoval do chudobného mesta, v ktorom z neznámeho dôvodu vie dobre behať snáď každý druhý chlapec, avšak ich osud je predurčený tak, že skončia školu a tí najlepší môžu makať na poli a tí horší sa častokrát dostanú do väzenia, alebo do gangov. Pán Jim sa rozhodol, že ich predurčené osudy zmení a začal ich trénovať beh a je vidno, že mu to ide :) Celkom fajn natočená športová dráma, až na jednu zbytočnú dramatickú scénu sa mi to páčilo. Tiež bolo zaujímavé to, že na konci to nespravili tak dramatické, ako by to iné dramatické filmy spravili a tým vybočuje z davu :) ()

klukluka

Too much sugar, ale fakt, že se to podstatný skutečně stalo (a pak v průběhu 14ti let ještě 8krát), to v mých očích povýšil z přeslazené, naprosto předvídatelné limošky, na vlastně celkem zajímavou succes story, která došla zasloužené pozornosti. I tak si ale neodpustím nenapsat, že: 1. bych si o tom raději přečetl třísloupcovej článek na patnácté straně deníku Sport, 2. když už to natočili, tak to nemuseli tak natahovat, 2. nehrát v tom áčková hvězda typu KC, tak po tom neštěkne pes, 3. to bylo v mnoha směrech přikrášlený, a to tak, že hodně, 4. mimo McFarland to byl, je a bude okrajovej, poměrně bezvýznamnej sport, 5. by ti kluci trumfli rodiče v délce studia i bez běhání. Prostě proto, že se změnila doba, a v jejich případě dost možná i občanství. Nebyl to vysloveně špatnej film, ale vysloveně dobrej teda taky ne. Hollywoodská konfekce, nic pro fajnšmekry, nic pro mě. ()

iXtr3m3

Costner to stále so športovými snímkami vie. Je charizmatický, vyberá si orignálne motívy a neznáme tváre. Na tom sa dá aj stratiť, ale aj dvakrát viac získať. A tu to vyšlo. ()

Seti

Klasicky vystavěná sportovka tentokrát v běžecko-mexickém podání. Kevin Costner v ní pozvedne zaprášené městečko mexických sběračů zelí a zahrádkářů v běžeckou velmoc...a vůbec nic se mu nestane. ()

Rudinsky

Schematický športový doják z dielne najväčšieho filmového molocha na svete, ktorý nie je úplne prvoplánový? Stalo sa. Na Disney príjemne nekorektne realisticky zobrazená odvrátená stránka amerického sna. K tomu sympatický Costner, pachuť "podľa skutočnej udalosti" a overený cit pre funkčné veľkoplátnové emócie pani režisérky. ()

Hanys_

Rozhodně zajímavý příběh, který by si ale zasloužil lepší péči než se mu dostalo. Film celou dobu jen klouže po povrchu a chybí mu hlavně nějaká scéna, která by se vryla pod kůži. ()

farfalla

Film z produkcie štúdia Walta Disneyho nebol taký sladký, ako som očakávala. Výberom scén je pomerne triezvy, skoro až dokumentárny. Je jednak o vzniku týmov cezpoľného behu na amerických univerzitách v 80-tych rokoch, ako aj o živote v hispánskych mestečkách v Kalifornii v tej dobe. Kevin Kostner ako tréner White je dobrý, ale nie je to zase mimoriadna úloha. Je skôr zaujímavé sledovať život jeho rodiny v novom prostredí. Záver filmu „podľa skutočných udalostí“ nebol až taký stopercentný happyend, a preto bol zaujímavý až do konca. ()

lucijelucije

Nedávala jsem McFarlandu šanci. Zaujal mě příběh a tak jsem si řekla, že to zkusím. Klasické drama o sportovcích. Jenže jsem se mýlila. Není to klasické drama o sportovcích, není to klišé, i když některým scénám se USA neubránilo. K. Costner za tvrďáka byl mnohokrát, tak nějak mu tahle role sedí, ale ten děj, ten byl neuvěřitelnej. Prostředí, ve kterém se film odehrává je fascinující. Ti kluci, kteří vstávají někdy ve čtyři ráno do práce, poté jdou do školy a ještě měli sílu se dopracovat tam, kam se dopracovali. Naprosto famózně zahrané. Dojalo mě to, rozesmálo mě to, naštvalo mě to. ()

filipvrbik

Opět kvalitní americkýsnímek o sportu dle skutečných událostí a konečně ne o Americkém fotbalu, ale o atletice (tedy přespolním běhu-docela nechápu proč ti kluci nešli na dráhu, nebo na chůzi-ale to už je profesionální deformace. Film je kvalitní zpracován i výkony stojí na vysoké úrovni, snad jen kulturisti v přespolním běhu působí jako pěst na oko, ale i tak je to dojemné a skutečný trenér Jim White má být právem na co hrdý...90% ()

Prochy38

Moc pěkně natočený příběh! K. Costner pořád ještě exceluje a k němu krásná M. Bello. Filmek chytne za srdíčko, potěší, neurazí ale velkou rýhu taky neudělá. Prý je to snad i podle skutečných událostí. Jestli ano, co by ne, pěkné, jen podobné snímky prostě nemá dělat Disney. ()

WinstonS

V podstatě je to úplná blbost, ale Američané zkrátka tyhle sportovní "based on the true story" filmy umějí, navíc snímek produkoval Walt Disney Pictures. Šel jsem do toho hlavně kvůli Costnerovi, kterého můžu, a nezklamal, utáhl to bez problémů ačkoliv místy ani nebylo moc co hrát :-) v rámci žánru to rozhodně není žádná špičková podívaná, spíš slušný průměr. Na můj vkus až moc idealistický film, který se kontroverznějším pasážím vyhýbal a pokud k nim sklouzl, bylo to až moc rychle vyřešeno a najelo se zpátky na pozitivní vlnu. Nicméně takový byl nejspíš záměr tvůrců. Koneckonců proč ne. ()

Hepy13

Líbilo se mi přostředí, jednoduchý příběh. A kouč Costner je pro tyhle role ve sportovních dramatech snad vyrobenej na míru. A jelikož přespolní běh je možná jeden z těch nejnudnějších sportů o kterym se dá natočit film. Tak tihle opálení, vesničtí balíci, dostali ode mne palec nahoru. ()

Gulde

Hodně silnej film, jeden z těch, u kterých si člověk uvědomí, že je vlastně slušnej flákač, co se má jak prase v zitě. Příjemné filmové překvapení! ()

Druury

Nikdy nepodceňujte špekouny! Kdo není fanda atletiky, tak ho tenhle film nijak neomráčí. Kdo má ale rád chudý sirotky a naději, směle do toho:D ()

KNTRFKT

Starej Kevča si adoptoval partičku Mexikánců, se kterou objíždí závody v přespolním běhu a ačkoliv je vedro jak v "satanovej rici", nikdy si nezapomene vzít slušivou teplákovku. A když ty kluky zrovna nevysírá nějakýma učitelskýma móresama, docela jim to i klape. Costner zažívá v poslední době comeback(aspoň pro mě) a nutno říct, že mu to jde. Tohle byla naprosto pohodová záležitost, jen dvě hodiny mi přišly trochu moc.V podstatě se jedná o demonstraci toho, že všichni čmoudi u sebe netahaj gany a nestřílej po sobě zlatejma kulkama, ikdyž jejich rodiny okusujou desku stolu. Uplně mi to připomnělo obdobný film z našich končin - Bastardi. Učitel si vezme do parády pár cigošů a skoro všichni skapou...aha, tak ne. ()