"Dnes večer si otestujute svoje hranice a konečne dokážete, či si zaslúžite našu pomoc."  Brat Iris (Brittany Snow) potrebuje okamžitú transplantáciu kostnej drene, na ktorej úhradu jej finančné príjmy nestačia. Východisko z neľahkej situácie ponúka Lambrick Foundation, rodinná firma, ktorá chce pomôcť. Jediné, čo je potrebné urobiť, je v priebehu jedného večera sa spolu s ďalšími siedmimi účastníkmi zúčastniť hry na ich honosnom sídle a vybrať si medzi voľbou A alebo B. Na rozhodnutie je určených iba niekoľko sekúnd a bud' budú držať všetci spolu ako tím, alebo postupne eliminovať jeden druhého. Avšak aké sú skutočné možnosti? Je táto hra o tom, aby si súťažiaci pomáhali, alebo sa postupnou elimináciou ostatných prebojovali k víťaznému koncu? (sochoking)

alchac

Byť budu nyní intenzivně chcát proti své topce, pak perunžel musím konstatovat, že pokud bych během sledování nehonil po pokoji fakt silně neodbytnou krvežíznivou mouchu, asi bych si okousal nudou palce na nohou. Tak příšerně předvídatelnou věc jsem totiž snad ještě neviděl - a to i na poměry mě, neschopného obvykle přijít ani na to, že vrahem jest zahradník. Zde jsem ovšem svou soukromou tipovačkou "co se stane v dalším záběru" naneštěstí vyhrál s naprosto drtivým skóre, a jelikož i v ostatních ohledech mi to přišlo poněkud nezajímavé, tak víc než ty dvě protentokrát fakt nevytlačím, ani kdybyste mi předhodili žiletku se zrcátkem a do týlu vmáčkli hlaveň golcku. Takže buď to bylo opravdu tak nenápadité, jak se mi zdálo, nebo jsem jen stejný magor jako pan hostitel a na jeho místě bych vše spáchal stejně? No, zkusím pozvat pár přátel na večeři a uvidím... Jo, ale abych nezapomněl na to nejdůležitější - tu blanokřídlou svini jsem dostal!! ()

dr.fish

Je to pikantérie. Pokud budete tuto věc vnímat jako nápad, výkřik do tmy, stojí to za to. Co všechno jsou lidé schopni podstoupit pro peníze. Would you rather whip your neighbour on the left, or stab your lad on the right? 75% ()

URBAN

Z konceptuálního hlediska je to naprosto skvěle provedený horor, jenomže je pravdou že ze sebe nevytáhl to co mohl, ale na to jsem se naštěstí při sledování nesoustředil. Místo psychologické hry je to jen milionářská podívaná a úkoly nejsou až tak promyšlené a jejich průběh by se mohl ubírat jiným tempem. ( 4.7.17/MAC ) ()

kinghome

Úžasná psychologická chuťovka, která má jednu podstatnou chybu. A to tu, že je od začátku dělaná jako příběh jedný postavy, což je pěkně na hovno, protože už od začátku víte, kdo postoupí nejdál..... Škoda těch hluchejch míst ve filmu. Hlavně část s negříkem, která tam byla ale totálně zbytečná, ale zase musim říct, že tohle jsem opravdu nečekal. Strašně mě potěšila účast Sashy Grey, která dokonce neumřela jako první, takže jsem se mohl kochat dýl jak 20 minut. Její styl hry byl nejlepší a je škoda, že byla eliminovaná tak nudně. Hrála pořádnou svini, což jí vážně šlo a strašně jsem jí žral. Ale co mě potěšilo ze všeho nejvíc je ten závěr, kterej je vážně pěkně posranej pro hlavní postavu. To nechceš. ()

ecceHOMMO

Would you rather je síce námetovo dobre vymyslený....avšak dole ho zráža neskutočná predvídateľnosť a poniektoré "neohrabané" scénky. **/*** ()

elanius

(32/2013, DVDRip) / A znovu tu máme klon série Saw a podobných "hravých" kúskov. Od začiatku je vidieť dve veci, pravdepodobne celkom normálny budget a zneho vyplývajúca prítomnosť aspoň priemerných hercov, čo v podobne ladených filmoch rozhodne nebýva pravidlom. Bohužiaľ aj napriek objektívnej kvalite filmu, žiadne extra emócie, nedajbože disturbing pocity sa nedostavili. Schematické, formálne slušné thrillerové dielko. (6/10) ()

Luk80

Nevinný začátek nám pěkně odtikal jak ta ručička stopek z tohoto coveru. Bravůrní výkon pana Combse. Nemohl jsem od něho ani na chvíli odtrhnout pozornost. Razantní dialogy a krutost jsou zde silným kafem. Vy ovšem nic podobného nezkoušejte. Nebo.... chtěli byste raději pořezat žiletkou vašého šéfa? Nebo dát do pusy jedovatou ropuchu majiteli RPG bytů? ()

oveckaoa

Iris je spolu s několika lidma pozvána na večeři kde hrajou hru o život. Cílem této hry je eliminovat soupeře, aby zůstal jen 1 a tomu finančně případně zdravotně nebo materiálně pomůžou. Takhle nějak měl vypadat horor Vadí Nevadí (2018) . Jediné mínus je to, že zhruba od 10 minuty člověk ví kdo to vyhraje a navíc ten kdo to vyhraje ani moc neutrpí velkou újmu na zdraví jen ho jednou bodnou a 2 minuty potopí do barelu. ()

pabulator

Co byste radši? A) Ošukali Sashu Grey nebo B) Šli k zazobanému psychopatovi na večeři. Rozhodně trocha soutěživosti nemůže uškodit zvlášť když za vyhraný bakšiš můžete bráškovi nakoupit zásobu dřeně na celý život. ()

Steny94

Nenápadný a od prvého pohľadu dosť lacný film, ktorý ani nemá bohvieakú originálnu myšlienku. Prečo by ste si však tento film mali pozrieť? No rozhodne kvôli skvelým hereckým výkonom a úžasnej atmosfére, ktorá hustne od prvého momentu, kedy sa rozpúta táto zaujímavá a zvrátená hra. Úprimne poviem, že takmer žiaden ťah hráčov ma neprekvapil, ich správanie bolo taktiež od prvého momentu jasné, no aj napriek tomu ma film bavil a to je základ. ()

Yoda sama

Čakal som viac. Síce som dostal príjemnú, atmosferickú a miestami aj dostačujúco šialenú hru o život, ale na môj vkus to bolo málo krvavé, málo vynaliezavé a málo šokujúce a dosť zle napísané. Pritom nápad a potenciál bol veliký, keby však už od začiatku nebolo jasné, kto to vyhrá alebo keby nás aspoň trochu zmiatli so začiatkom a ukázali alebo povedali nám aj príbehy ostatných hráčov, nehneval by som sa a pridal by som, takto sa ťažko tvoria sympatie k ničomu. 5/10 ()

LEGACY

Nepříjemný a zákeřný, přesto pro hororového fanouška překrásný film, který po Truth or Dare (které pracuje na podobném principu) dosáhl ''psychologickou hrou'' k výbornému hororu s vynikající atmosférou. Hodně se mi tady líbili herci - když jsem uviděl ''soutěžící'' hned jsem viděl ''taťku ze Sám doma'', ''Krabáka'', nynější pornoherečku a pak také naši hlavní postavu - ano opravdu charaktery byly vybrané dobře a bylo komu fandit - problém byl ale v předvídatelnosti, protože druhou polovinu přeživších jsem přesně tipl jak umřou za sebou a i u jednotlivých 50/50 se dalo předem říct jak postavou odpoví, u většiny. Přesto se jedná o skvělý filmeček s opravdu houstnoucí atmosférou, které vás do dějové linie (biť primitivní) okamžitě vtáhne. Viděno večer v 720p. Každý si sám sobě může položit otázku, kde jsou jeho limity a co by na jejich místech udělal sám. Hodnotím 85% ()

zdenny

Jako vždy jsou pro mne „lidé v místnosti“ příslibem. Zde ale, i když se film tvářil psychologicky vznešeně, šlo především o zdůraznění nechutného násilí a brutality. Přestože cíle mohly být jakkoli vznešené – ale to jen tak pro diváka, aby si myslel, že jde o neobyčejný film. Podle mého názoru šlo o to, že úchylný boháč vlákal do své pasti lidi, kteří z jakýchkoliv důvodů cítili, že nemají jinou možnost. A tu jim onen psychotik, třebaže je nabízel hned dvě (jednu horší druhé), nedal. ()

L_A_D_A_S

V záplavě nesmyslných hororo-thrillerů a nesčetně parodií a napodobenin prvního saw (ostatní saw počítám do kategorie parodií také) je tohle absolutně nejlepší pokus, hezky gradující a divák nikdy neví co od postav čekat. 4* ()

ghatos

Technicky, psychologicky dobré. Herecky sporné (hlavně pán hry), scénáristicky dosti průměrné. Žádný zvrat či hlubší myšlenka v tom není. Závěr nelze považovat za nějak výrazný. Samoúčelné exhibování a nadržování hlavní hrdince je zřejmé. To degraduje celý konstrukt, který se snaží tvářit promakaně, přitom příčina a konání tvůrce je podstatnější (proto si hraje, ne aby pomáhal) vzhledem k důsledku (jeden vítězný nešťastlivec). Schovat se za perverzní dekadenci bohatých je velmi slabé. 52%. ()

Guzo

Přirovnání k Saw mi nepřijde úplně na místě, ty filmy jsou si možná podobné na papíře, ale každý působí ve výsledku úplně jinak. Would You Rather je příjemná žánrovka, která by mohla sázet klasicky na záběry s hektolitry krve, ale místo toho se zaměřuje spíš na hutnou atmosféru a docela jí to vychází. 6/10 ()

navorski

Pan Lambrick chce hrát hru. Podobnou jako Jigsaw, ale komornější a méně industriální. Dalo by se říct, že je to takové torture soft porn. Podstatou děje zůstává bolest a utrpení, ale umírá se tu dost rychle a jednoduše. Napřííklad na 9 ran africkým bičem nebo na bodnutí do stehna. V opravdických torture pornech se teda jinak bojuje... Ve výsledku to ale kromě trochu netypického prostředí a pěkné hudby nepřináší nic moc nového. Snad kromě postavy pana Lambricka, protože ta je prostě skvělá a na rozdíl od Jigsawa dokáže i rozesmát. Shep Lambrick je totiž gentleman - ovšem roztomile škodolibý. A kvůli němu má smysl se na to podívat i přesto, že si při závěrečných titulcích možná řeknete, že to klidně mohlo být lépe vymyšlené i poskládané. ()