"Dnes večer si otestujute svoje hranice a konečne dokážete, či si zaslúžite našu pomoc."  Brat Iris (Brittany Snow) potrebuje okamžitú transplantáciu kostnej drene, na ktorej úhradu jej finančné príjmy nestačia. Východisko z neľahkej situácie ponúka Lambrick Foundation, rodinná firma, ktorá chce pomôcť. Jediné, čo je potrebné urobiť, je v priebehu jedného večera sa spolu s ďalšími siedmimi účastníkmi zúčastniť hry na ich honosnom sídle a vybrať si medzi voľbou A alebo B. Na rozhodnutie je určených iba niekoľko sekúnd a bud' budú držať všetci spolu ako tím, alebo postupne eliminovať jeden druhého. Avšak aké sú skutočné možnosti? Je táto hra o tom, aby si súťažiaci pomáhali, alebo sa postupnou elimináciou ostatných prebojovali k víťaznému koncu? (sochoking)

Chrustyn

Neuvěřitelné překvapení. Ne z důvodu dokonalé kvality, bravurních hereckých výkonů, nebo dokonalého scénáře. ale z toho důvodu, že jsem o filmu nic nevěděl a už po pár minutách mě upoutal a mou pozornost si i přes pár výjimek, udržel až do konce. Nečekejte žádné explicitní, naturalistické orgie ve stylu "Saw", ale napínavý thriller o tom, jak daleko dokáže člověk zajít, aby si zachránil život. Pár scén vyloženě překvapí (petarda, závěrečný duel) a herci si drží překvapivě uvěřitelnou podobu. Nenápadné, ale velmi slušné. ()

heyda

Ten hlavní šikanátor mi byl extrémně nesympatický, myšlenka není zrovna originální a závěr jsem prokoukl. I tak je to ale mezi současnou hororovou tvorbou nadprůměr. Technicky suverénní, snaží si to držet psychologii v rámci uvěřitelnosti, napětí je tam taky, takže rozhodně povšimnutí hodný snímek. Hororovým fandům doporučuju, ale nějaký velký boom se nekoná. 70% ... Pozn. Já bych teda s 10 000 nebo 50 000 dollary ihned zmizel, protože lepší vrabec v hrsti než-li holub na střeše. :) ()

lillien

Mám velkou slabost pro thrillery s námětem vnucené hry, ve které se hraje o všechno. Zde se více vsadilo na psychologii hry na úkor gore efektů, které se držely v mezích, při nichž se ještě nemusí zcela odvracet zrak. A i tak jsem vydržela být napjatá a natěšená na další dění po celou stopáž. Na konci se mi chtělo zakňourat "ještěěěěěěěěěěě!"..Určitě by se pár momentů dalo rozvést, např. situace, kdy měla skupina možnost uniknout, ale co furt hledat nějaké jebáky, bylo to kurevsky dobré a jestli jsem si u předtím zhlédnutého Vile stěžovala, že partu obětí opět tvořila skupina náctiletých modelů, tak zde se o nějaké uniformitě nedalo mluvit. Dokonce i herci se tentokrát nepotáceli jak bába na spartakiádě, za zmínku stojí zejména charismatický kápo Lambrick. Byla jsem tudíž naprosto uspokojena! ()

honajz

Tak tohle mě docela zklamalo. Od začátku je jasné, kdo hru vyhraje, takže jen čekáme, až všichni ostatní potupně vypadnou (a přitom bych tu výhru přál víc tomu vojákovi), a dokonce nedojde ani k žádným zvratům - černoch je tady vyloženě na prd a prakticky do děje, navzdory jeho zdlouhavé expozici jízdou autem, běháním zahradou apod., nijak nezasáhne. Proč a jak ti lidé pořádají svou hru, to se taky nedozvíme. Kdyby to alespoň streamovali, tak dejme tomu. O nějaké pomstě tady nemůže být řeč, takže to prostě dopadne, jak se dalo čekat už od začátku, bez nějakého prvku překvapení, a je tady jedna hnusná pointa na konec, která mne leda ještě víc otrávila. Jo, a taky zde uvidíte tátu Kevina ze Sám doma, ale odpadne poměrně brzy. Raději si znovu dám Vlčí boudu, tam podobný námět funguje dokonale. ()

hansel97

Nic výjiméčného. Slušné psycho se skvělým nápadem, u kterého mi bphuzžel vadila jen předvídatelnost. Nebo mi jen náhodou vycházely tipy, co se stane, ale fakt jsem většinou věděl, co bude dál. Ani ten konec mě nepřekvapil. ()

SOLOM.

Záměrně jsem si pro tyto dny vybral kousky, jejichž náplní jsou doslova „společenské hry všeho druhu“. V osobním životě je mám docela rád, jen dávám přednost poněkud srandovnějšímu a zábavnějšímu průběhu, než jakému jsou vystaveni samotní aktéři ve filmu. A věřte, že tuhle hru byste hrát prostě nechtěli! Výhra je lákává, ale taky vás jednotlivé kola budou šeredně bolet, nebo přitom budete muset trýznit své spoluhráče. Jeffrey Combs se své role ďábelského hostitele Lambricka ujal s grácií jemu vlastní, za což mu samozřejmě patří velké dík. Ani ostatní zúčastnění si však nevedli vůbec špatně, takže proti hereckému obsazení nemám větších námitek. Jen John Heard se tam mohl ohřát poněkud déle a Sasha Grey docela překvapila. Já ji mám zaškatulkovanou hlavně coby pornoherečku – která ráda natáčela doslova bizarní scénky (no ani se jí moc nedivím, že s touto branží už víceméně sekla, věřím, že jí za ty roky musí pěkně bolet snad všechny tělesné otvory). Brittany Snow odvedla slušnou práci a jako hlavní hrdinka v mých očích celkem obstála. Jediné s čím jsem měl trochu problém, byla zbytečná ukecanost tohoto filmu. Přece jenom se každý těšil hlavně na pořádný masakr ala SAW a jemu podobné eliminační hrátky s výběrem, ale tady dostaly na můj vkus až moc prostoru hlavně psychologické rozhovory a celkově se tu spíš žvanilo, než abych nám byly naservírovány řádně brutální chuťovky. Ale tak i nad tím se dá přimhouřit oko, protože jako celek to v mých očích nakonec zanechalo jakžtakž dobrý dojem. 60% ()

ARI50

Slabší ale hodně působivé protože tady se chtělo moc vytvořit a to chválím, herecky v pohodě nápad na krev bomba což provedení nebylo dokonalé ale dost v pohodě. ()

Necrotongue

Snímek se nevyznačoval přílišnou originalitou, přinesl ale očekávanou podívanou pro mého vnitřního sadistu a skvělého bývalého agenta MI5, specialistu na výslechy. Před nedávnem jsem viděl seriál Hra na oliheň, teď jsem díky JASONOVI_X narazil na tento starší kousek a pomalu ale jistě začínám mít jasno v tom, že kdybych náhle zbohatl, musel bych si nechat zbudovat jakousi hernu či arénu, v níž by byli různými zábavnými způsoby odživotňováni soutěžící, abych si tak udržoval určitou úroveň. Podle toho, co mi filmaři předkládají jsou už zřejmě dostihy, tenis a podobné sporty pasé. Pokud by se soutěžení v podobných disciplínách dostalo mezi olympijské sporty, sportovní svazy jednotlivých zemí by ušetřily nemalé sumy za zpáteční letenky. Ve filmu mě zvlášť zaujala představitelka Amy; Marinu Ann Hantzis jsem už několikrát viděl ve filmech mimo její hlavní obor, a pokaždé na mě působila stejným dojmem jako rozpočet daného snímku- chabě. Ani tentokrát nebyl její výkon nadprůměrný, ale přece jen jsem si všiml určitého pokroku. Na druhou stranu mě zaskočil nevěrohodný osud její postavy. Vždyť ta extrémně schopná žena sbírala ve svém oboru jednu cenu za druhou právě proto, že vydržela pracovat dlouhou dobu za sníženého přístupu kyslíku. To bylo tedy zklamání. Ale jinak film trochu nadhodnotím, protože chci být dnes milý. Dělám to i navzdory tomu, jak moc mi přijde nefér, že mi ještě nikdo nenabídl deset tisíc dolarů za to, že si sním steak. / Poučení: Zapomeň na přístup oko za oko. Tady platí oko za prachy, zub za prachy, vnitřní orgány za prachy. 4*- ()

JASON_X

Takové malé milé komorní drámko o jedné netradiční večeři s bohatým, ale poněkud vyšinutým panem hostitelem. Není to jen tak obyčejná večeře, ale večeře soutěžní. Vítěz bere všechno a ostatní... ti budou holt postupně eliminováni. Docela mě to bavilo, ale zdejších 68% se mi zdá přehnaných. Možná bych uvažoval o čtvrté, kdyby byly soutěžní úkoly ještě víc drsnější a úchylnější. Nebo kdyby pan hostitel nebyl tak příšerně zkarikovaný, jeho teatrální mimika a afektovaná dikce byly k smíchu, radši bych na jeho místě viděl někoho "hustějšího", jako byl třeba Bellův Jigsaw. A účast slečny Šedivé, známé z nějakých těch pornáčů, možná sice producentům přiláká pár procent mužského diváctva, ale říkám to znova, jako už po Open Windows - nejen že je fakt šeredná a nesympatická, ale hraje jako prkno. Vrať se zpátky k análům, běhno! A jeden postřeh - když se točí scéna, ve které mají být postavy topeny v sudu s vodou, od herců bych očekával, že si do té vody namočí hlavu, a ne že budou jen předstírat, že si v ní jako máčí obličej. Ani prořízlé očičko nebylo vidět a ani nevyteklo, slabota, celé to prostě bylo takové nějaké příliš cukrkandlové... ()

Morholt

Tak trošku variace na Saw, ale mnohem komornější a pro mě přijatelnější. Obsazení bylo taky celkem slušné, ale trošku mě iritovala dvojice hlavních padouchů. Ti se moc nepovedli. Nicméně jinak jsem spokojen a samotný konec mě docela dostal. To se stát nemělo. 70% ()

JohnCZ

Taková hodně standardní vyvražďovačka, která má na můj vkus až příliš rychlý nástup sadistických a nijak zvlášť originálních úkolů. Postavy to má ale naštěstí docela zábavné. Sasha Grey jako sebestředná mrcha pobavila, ale na fandění tu byl ten sympaťák z Agent Carter. Finále úderné, ale očekávané. ()

khedy

Nebýt toho úplně zabitého konce, dalo by se hovořit o velmi nadprůměrném thrilleru. Těch 90 minut uteklo až neskutečně rychle a taková půlhohodinka navíc by tomuto snímku přinejmenším neuškodila. Když přihmouřím obě dvě oči a pominu všechno to nelogické chování postav, tak si film 4 hvězdy určitě zaslouží. Ocení zejména milovníci série Saw a dalších zvráceností. ()

Astaroth12

Začalo to ako nevinný nadačný večierok a zvrhlo sa to na úchylnú šou jedného zvrhlého bohatého maniaka,ktorý pre nich vymyslel veľmi zaujímavú hru do ktorej budu či chcú alebo nechcú zapojený.Tento film mi pripomínal ruskú ruletu,len nie priamo so zbraňou ale s inými nie menej vynaliezavými úkolmi,ktoré majú eliminovať slabých jedincov od tých silných.Niekto bojuje len za seba a niektorý aj za druhých.Ešte tu máme rozmaznaného synčeka,ktorý je tam veľký King,ale keď ide do tuhého tak ako prvý zalezie pod stol,tomu som prial všetko len to najhoršie.Hneď od začiatku bolo jasné kto to vyhrá a aj kto pojde ako prvý.Tento film je predvídateľný ale troška to dorovnáva fakt že vobec nenudí a stále sa tam niečo deje.A ten koniec bol dramatický.Tento film postráda krvavé scénky ale dorovnáva to psychickým týranim a ponižovaným účasníkov hry. ()

FFilipCZ

"Pustil byste si raději tento film znovu a nebo dostal tři kopance do koulí?" No vzhledem k tomu, jak suchý ten film byl, tak snad radši ty kopance do koulí... Ne, teď vážně, od žánru thriller/horor bych teda čekal o hodně víc, než to, čeho se mi dostalo. "Would you rather" scénky by mohly být o dost propracovanější, zákeřnější a šílenější. Přirovnávání ke klonu nebo dalšímu Saw nepřipadá v úvahu! ()

ledzepfan

Další "like a Saw" kousek, který zase působí spíše jako vypiplaná, plastová atrakce v lunaparku, než jako něco co by mělo vyvolávat nepříjemné napětí nebo dokonce strach. Člověk se u toho nenudí(na jedno podívání je to fajn), ale všechno je to takové strojené a okatě vykonstruované, že největší nervozitu u mě vyvolával ten arogantní Conbsův kuní xicht a nejvíc napnutý jsem byl z očekávání jestli Sasha při těch tortůrách příjde o nějáký ten kus oděvu a zkusí to uhrát aspoň ceckama.. (né-dělám si prdel-byla docela dobrá..) ()

hous.enka

Americká varianta hry Vadí, nevadí není vůbec špatná a dobrý je hlavně úplně poslední záběr v dětském pokojíku. Jop. A musím říct, že tohle byl snad první film, kde Sasha Grey byla nepříjemná kráva (a ano, kde neukázala ani prsa, ani zadek). ()

baribal

Tohle není horor, tohle je teror. Očividně se tvůrci nechtěli zaměřit na šplíchance krve, ale na morální dilema já - oni - my. Kupodivu to docela funguje a vlastně na začátku nejde moc odhadnout, jestli vyhraje sólista, samaritán nebo týmový hráč. Možná si tvůrci mohli trochu vyhrát s příběhem, dát třeba na začátku čuchnout hráčům penězům, které potřebují ale po ukázání jim, že mohou mít víc, by do hry šli.. a pak by bylo na divákovy to morální dilema, zda si svůj osud podle něj zaslouží nebo ne. Jinými slovy to mohlo být lepší, ale jako film podle mustru saw to je kvalitou podobné prvnímu dílu série. Takže co bys radši.. miliontý díl Pily nebo druhý díl "co bys radši"? ()

Vxxx

Velmi zajímavá podívaná. Chvílemi Vám to nedovolí dýchat a pokud by náhodou někdy hrozilo, že se budete nudit, víte že Vás zabaví otázka "co bych si vybral já?" Moc hezký. Konec, minimálně pro mě, nečekaný. Jo a herecké výkony byly skvělé! Hlavně Brittany Snow a Enver Gjokaj. Fakt dobrý snímek. 4* ()

agentmiky

Nízkorozpočtový snímek, od kterého jsem neočekával nic světoborného, o to více mě překvapilo, jak se ve výsledku film vyvedl. Celé tvůrčí vedení pro mě velkou neznámou, u herců až na pár výjimek taktéž stejné, ale zdejší hodnocení mě prostě a jednoduše navnadilo. Nápad zrealizován víc než jen obstojně, má to podobnosti s jinými filmy, ale dokázalo to nabídnout i jistou špetku originality. Film si zakládá na dialozích, které po většinu času fungují, scénář v rámci možností kvalitní. Kromě toho i uvěřitelnost jednání postav potěšila, v podobném žánru na tento aspekt nejsem zvyklý (znáte to....to falešné pištění a přehrávání...........za tu nepřítomnost palec nahoru). Jeffrey Combs coby hlavní záporák skutečně odvedl pěkný kus práce, uvěřil jsem mu to, což by měl film považovat za obrovské plus. Jednotlivé úkoly mě překvapovaly svou kreativitou, dojde i na pár krvavějších scén, závěr slušně gradoval do, řekněme si na rovinu, scénáristicky perfektního vyústění (pro hlavní postavu ale hrůzostrašný a velice depresivní konec). Silné 3★. Za mě dávám 70 % ()

Makky

Každý má svoju cenu. Ak sa popustí uzda fantázii, ignoruje sa etika, morálka a vynoria sa inštinkty, možné je čokoľvek. Zaujímavý námet a slušné neopozerané herecké obsadenie ťahajú túto hru vpred. Je škoda, že námet nebol využitý naplno. Vedel by som si predstaviť ďalšie časti. ()