poster

Divoká stvoření jižních krajin

 • USA

  Beasts of the Southern Wild

 • slovenský

  Divoké bytosti južných krajín

 • slovenský

  Divoké stvorenia južných krajín

Drama / Fantasy

USA, 2012, 92 min

Režie:

Benh Zeitlin

Kamera:

Ben Richardson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Srdce tomu tluče na správném místě, ne že ne. A byť rozhodně není zrovna málo co vytknout, tak už jen ta skutečnost, že tomu to srdce vůbec tluče, je v dnešní době takový úkaz sám o sobě, že tomu jeden podlehne, ani neví jak.(10.7.2012)

 • Folpa
  odpad!

  Dělají bordel, civilizovaní lidé se jim snaží pomoct a ještě by mi jich mělo být líto, to určitě.(8.7.2012)

 • xxmartinxx
  ****

  Skutečně krásný snímek. V mnoha ohledech jednoduchý, v jiných ale velmi promyšlený. V podstatě muselo být těžké udržet atmosféru u námětu vybízejícímu k pořádnému rozmachu tak komorní a osobní - to je na tom filmu nejzajímavější.(27.12.2012)

 • Radek99
  ****

  Nejasná zpráva o konci světa, ale velmi jasná zpráva o smutném dětství, v němž schází objetí a haptika. Nádherný magický realismus, režisérova (ale možná spíš celé skupiny Court 13) až dětská představivost (vtělená do dívčí hrdinky), tu ovšem není oslavována, nýbrž ukázána jako únik před skutečným světem, se kterým je potřeba se vyrovnat. Víceméně nízkorozpočtový snímek se silnou jižanskou příchutí. Předzvěst i reakce na Apokalypsu (tady konkrétně hurikán, globálně ovšem oteplováním způsobené tání ledovců a tím zase fatální zvyšování mořské hladiny), která je překonána sentimentálně podbarveným magickým realismem. Střet civilizací, v němž není ta euroatlantická chápána jako ta apriori vidoucí, spíše je oslepena svým mesiášským komplexem. Sdělný obsah, ale i skutečně mimořádně účinná forma. Opravdu silný a osobitý celovečerní debut.(9.12.2012)

 • sochoking
  ****

  Nemohol som sa zbaviť pocitu, že koniec sveta prežijú len alkoholici, ktorí prišli o všetok chlast. Ale ved' to je v úplnom poriadku. Bezpochyby si veľkú pozornosť zaslúži hlavná predstaviteľka Hushpuppy. Podľa mňa je to decko s nezvyčajnými schopnosťami! Starý mi občas svojim chovaním pil krv, ale jeho filozofia o zapájaní do stien mi veľmi učarila ako i tá, ako všetko parádne do seba zapadá. A barmanka, ktorá pripravovala aligátora tiež nemala chybu. S tým efektom, ako vyflusla vrchnák od piva ma totálne odzbrojila. Ja som absolútne nevedel do čoho idem, ked' som sa rozhodol dnes večer pre tento film, ale po jeho zhliadnutí som úplne nadmieru spokojne omámený, by som ten stav nazval. 80%(8.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace