poster

Divoká stvoření jižních krajin

 • anglický

  Beasts of the Southern Wild

 • slovenský

  Divoké bytosti južných krajín

 • slovenský

  Divoké stvorenia južných krajín

Drama / Fantasy

USA, 2012, 92 min

Režie:

Benh Zeitlin

Kamera:

Ben Richardson

Producenti:

Dan Janvey

Scénografie:

Alex DiGerlando

Kostýmy:

Stephani Lewis
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sochoking
  ****

  Nemohol som sa zbaviť pocitu, že koniec sveta prežijú len alkoholici, ktorí prišli o všetok chlast. Ale ved' to je v úplnom poriadku. Bezpochyby si veľkú pozornosť zaslúži hlavná predstaviteľka Hushpuppy. Podľa mňa je to decko s nezvyčajnými schopnosťami! Starý mi občas svojim chovaním pil krv, ale jeho filozofia o zapájaní do stien mi veľmi učarila ako i tá, ako všetko parádne do seba zapadá. A barmanka, ktorá pripravovala aligátora tiež nemala chybu. S tým efektom, ako vyflusla vrchnák od piva ma totálne odzbrojila. Ja som absolútne nevedel do čoho idem, ked' som sa rozhodol dnes večer pre tento film, ale po jeho zhliadnutí som úplne nadmieru spokojne omámený, by som ten stav nazval. 80%(8.12.2012)

 • Madsbender
  ****

  Alegorická sociálna rozprávka z tretieho sveta uprostred civilizácie s pôsobivou vizuálnou stránkou. Malá Quvenzhané Wallis je očarujúca a som veľmi príjemne prekvapený, že ju Zeitlin nezneužil na primitívne citové vydieranie. Malé veľké prekvapenie. 75%(21.9.2014)

 • Slarque
  ****

  Poetické fantasy s malou velkou herečkou v hlavní roli potvrzuje, že americký nezávislý film je v poslední době schopen něco zajímavého vykřesat jenom na okraji společnosti. Triky sice nejsou na úrovni Hollywoodu, ale tady to nevadí. Tady je důležitější pečlivá režie a náladotvorná hudba i kamera. Obojího je zde naštěstí měrou vrchovatou.(6.9.2014)

 • Radyo
  ***

  Vítězství ducha nad hmotou? Ó nikoliv, jen vítězství formy nad obsahem. Před malou Wallisovou ale klobouk dolů! Jo, ještě dodatek: Jak píše Radek99, je to taková Nejasná zpráva o konci světa, ale po americku. Ta česko-slovenská mě ovšem teda oslovila víc.(18.11.2013)

 • Pepinec
  **

  Promiňte, ale nestačí šoupnout černé lidi do lesa, oddělit je od velkoměsta hrází a poslat na ně Prasosaury. K tomu, aby mně po zádech začal běhat mráz z konfrontace životů Našich a Jejich je zapotřebí v prvé řadě to, abych k Nim neměl pomalu víc výhrad než k Nám. Oscarovou terminologií: úlet.(21.2.2013)

 • - Červený dres, který sebou Hushpuppy (Quvenzhané Wallis) nosila, je replika dresu bývalého hráče týmu NBA Chicago Bulls  Michaela Jordana. (Num3roO)

 • - Základem pro scénář k filmu byl hurikán Katrina a jeho dopady na lidi žíjící ve slumu v Jižní Luisianě. (PATTXA)

 • - Režisér Benh Zeitlin a jeho kameraman Ben Richardson se poprvé setkali v Praze, kde oba pracovali u Jana Švankmajera na svých animovaných projektech. (Brousitch)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace